Keskkonnainvesteeringute Keskuse õppekäigud 2017/18. õppeaastal

kik_est_logo_horisontaalne

SA Keskkonnainvesteeringute Keskus toetas projekti: Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi I – III ja gümnaasiumi kooliastme õpilaste osalemine Tartu Ülikooli loodusmuuseumi, RMK Sagadi looduskooli ja Alutaguse Matkaklubi õppeprogrammides.

Projekti raames on toimunud õppekäigud:

16.oktoobril osalesid 8a ja 8b klassid Alutaguse matkaklubi õppeprogrammis „Kaevandatud alade veed“ Kohtla-Nõmmel Aidu karjääris.

KiK_8ab_Alutaguse_8 KiK_8ab_Alutaguse_7 KiK_8ab_Alutaguse_6 KiK_8ab_Alutaguse_5 KiK_8ab_Alutaguse_4 KiK_8ab_Alutaguse_1 KiK_8ab_Alutaguse_2 KiK_8ab_Alutaguse_3
19.oktoobril osalesid 9a ja 9b klassid Alutaguse matkaklubi õppeprogrammis „Põlevkivi ja energeetika“ Kohtla-Nõmmel Eesti Kaevandusmuuseumis.

KiK_8ab_Alutaguse_8 KiK_9ab_Alutaguse_1 KiK_9ab_Alutaguse_3 KiK_9ab_Alutaguse_4 KiK_9ab_Alutaguse_5 KiK_9ab_Alutaguse_6
6.novembril külastasid 7a ja 7b klassid Ida-Virumaal asuvat Eesti Kaevandusmuuseumi ning osalesid Alutaguse matkaklubi õppeprogrammis „Põlevkivi kaevandamine allmaakaevanduses“.

Uuel aastal jätkuvad õppekäigud ja õppeprogrammid lisaks Eesti Kaevandusmuuseumile veel  RMK Sagadi Looduskoolis ja Tartu Ülikooli Loodusmuuseumis.

Kõik õppekäigud on toimunud SA Keskkonnainvesteeringute Keskuse rahastusel.

Keskkonnainvesteeringute Keskuse õppekäigud 2016/17. õppeaastal

kik_est_logo_horisontaalne

Keskkonnainvesteeringute Keskuse toel saavad meie õpilased aprill – mai 2016 osaleda õppekäikudel Jääaja Keskusesse, Tartu Ülikooli Loodumuuseumisse ja Tallinna Loomaaeda.

KIK’i poolt on finantseeritud 2., 7., 8., 9., 11., ja 12. klasside õppekäigud.

Klassidele korraldatakse kohapeal õppeprogrammid ja õpilased saavad näha ning osaleda sellistes loodusalastes tegevustest, mida klassiruumis ei ole võimalik praktiseerida.

Jääaja_keskus4.aprill – 8. klassid

6.aprill – 11. klass

11.aprill – 7.klassid

18.aprill – 12.klass

2.mai – 9. klassid

20.mai – 2.klassid

Fotod Saima Tõigast ja Ille Varner

Õppekäik Loodusmuuseumisse

16. novembril käisid 3a, 3b ning 5a klass Tallinna Loodusmuuseumis õppekäigul.

loodusmuuseum_2 loodusmuuseum_1

Kolmandate klasside muuseumitundides said õpilased teadmisi seente mitmekesisusest ja nende osast looduses ning uuriti erinevaid kooslusi, kes metsades ja niitudel elavad ja kuidas nad üksteisega on seotud.
5a klass tutvus samal ajal Läänemere teemasaaliga, kus täideti oma õpetaja juhendamisel mereteemalisi töölehti.

Õppekäigud said teoks Keskkonnainvesteeringute Keskuse projekti toetusel.

Käesoleval õppeaastal KIK õppekäikude projekte mitte saanud klasside sõite toetab Saarde vald.