kolme_koolimaja_jooksu_radaAlates 2011. aastast on Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi pakkunud kooliperele ning kogukonnale rahvaspordiüritust “Kolme Koolimaja Jooks”.

Jooksu distants läheb mööda kunagisest legendaarsest Punase koolimaja asukohast ja Lavi koolimajast ning ca 4,7 km pikkuses on hea läbimiseks nii võistlus- kui rahvasportlastel ning kõigile tervisest lugupidavaile jalutajaile.

Lavi_koolimaja

Lavi koolimaja

Ehitatud Lavi talu maadele, sellest nimi Lavi kool. Koolimaja ehituseks tarvilikud telliskivid vedas kohale Saarde vallavanem Prits Lensment isiklikult. Maja valmis lõplikult 1884.  Lavi koolimaja seinal avati 16.07.2011 mälestustahvel Oskar Kunigas’ele. Kirjandusteadlane, kirjandus- ja teatri-kriitik, koduloolane ning tõlkija sündis Lavi koolimajas 15. juuli 1911.

Kantsi tänava Punane koolimaja

Punane_koolimajaMis omal ajal rahuldas, jäi ajapikku kitsaks nii õpilastele kui õpetajale. Kiriku eestseisja von Stryck pakkus uue koolihoone asukohaks sobimatuid kolkakohti ja nii lükkus maja ehitus aina edasi. 1904.a osteti vana Kantsi kõrts koos krundiga. Valla esindajad tahtsid, et hoone mahutaks 50-60 õpilast. Uue koolimaja projekti tegi Pärnu arhitekst E.Wohlfeldt. Eelarve puudujäägi katteks korraldati koolimaja ehituse heaks loterii. Klassiruumid olid avarad ja valgusküllased, puuduseks olid õpetaja kitsad eluruumid. Koolile oli hoone koduks 1908-1961.

Kolme Koolimaja Jooksu märgid ja fotod:

kolme_kooli_jooksu_märk_2011kolme_kooli_jooksu_mark_2012kolme_kooli_jooksu_märk_2013kolme_kooli_jooksu_märk_2014Event Image

3kj_2016_mark

Fotod 2011 Kolme Koolimaja Jooksult

Fotod 2012 Kolme Koolimaja Jooksult

Fotod 2013 Kolme Koolimaja Jooksult

Fotod 2014 Kolme Koolimaja Jooksult

Fotod 2015 Kolme Koolimaja Jooksult        2015 finišiprotokoll, finišiprotokoll vanusegruppide kaupa

Fotod 2016 Kolme Koolimaja Jooksult        2016 finišiprotokoll, finišiprotokoll vanusegruppide kaupa, finišivideo