Juuni kuukiri lõppes mõttega, et õppeperiood kestab 175 päeva aga kool töötab 350 päeva.
Juuli kuukirja sobib just sama mõttega alustada 🙂

Treeningute tulemusel …

2. juulil esinesid Tallinnas toimunud Eestimaa Võimlemispeol võimlemisklubi Githa järgmised rühmad:

4.-6. klassi tüdrukud  – kava Seikluste laegas (juhendaja Margit Schimidt);
neidude rühm Infinitum – eliitrühmade kava Hingevalu laegas (juhendaja Eha Smolina);
gümnaasiumi neiud – kavas Hingepuhtuse laegas (juhendaja Eha Smolina);
vilistlaste rühm – kavas Hingepuhtuse laegas ((juhendaja Margit Schimidt).

2.-3. juulil Vändras toimunud 24. Eesti valdade suvemängudel aitas Saarde valla võiduni Romet Leets, kes saavutas odaviskes I, kuulitõukes I ja kettaheites III koha! Valdade suvemängudel osales ligi 1100 sportlast 52st omavalitsusest.

5.juulil Eesti C-klassi meistrivõistlustel Karksi-Nuias oli odaviskes võidukas ning tuli koju Eesti meistritiitliga Karl Martin Krapp! Lisaks pälvis Karl-Martin III koha 200 meetri jooksus.

10.-11. juulil Rakveres toimunud 14. Eestimaa suvemängudel võistlesid kergejõustikus Andres Zerel ja Robert Tõnisson.

11.-12. juulil Rukkilillemängudel Võrus saavutas Romet Leets kuulitõukes ja odaviskes kuldmedali ning püstitas mõlemal alal isikliku rekordi. Juuli lõpu seisuga on Romet Eesti hooaja edetabelis odaviskes 7. ja kuulitõukes 5. kohal. Kas 2020 Tōkyō olümpiamees? 😉

Samadel mängudel noppis Karl-Martin Krapp odaviskes hõbemedali, kaugushüppes ja 80m tõkkejooksusus pronksmedali. Kas 2024 olümpiamees? 😉

Noorte kergejõustiklaste treener on Kuro Link

Kool on külalislahke igal aastaajal

Juuni viimastel päevadel ja juuli esimesel nädalavahetusel võõrustasime kogukonna suurima ürituse – Schilling – korraldajaid ja külalisi.

Seejärel vallutasid spordisaali ja õpilaskodu Eesti Korvpalli Liidu noortekoondised. Juba mitmendat suve on korvpallurid oma treeninglaagrite paigaks valinud Kilingi-Nõmme ning teist aastat peeti siin ka kontrollmänge Rootsi noortekoondistega.

Korvpallurite kõrval hindavad kõrgelt meie suviseid majutus- ja toitlustusvõimalusi ning Spordihoone väljakuid sulgpallurid. Nende kahe ala treeninglaagritega on sisustatud ka august.

Ühtekokku pakkus kool juulis 1009 majutus- ja 2738 toitlustuskorda. Tubli töö õpilaskodu ja söökla töötajatelt – aitäh neile!

Vilistlased leiavad tee kooli ka suvel. Juulis külastasid kooli 1966. a lennu, 1969. a lennu ja 2006. a üldklassi lõpetajad. Vaadati ja meenutati, võrreldi ja taaskohtuti.

KiNG_1966-a_lend_2016a2016_07_30_2006_a_üldklass_koolis_a

Valmistume uueks õppeaastaks

Eeati2.0 projektikonkursil leidis meie kooli projekt heakskiidu. Kool saab sealt littleBits STEAM komplektid, mis on noore leiutaja tööriistakast elektrooniliste seadmete ja/või mänguasjade loomiseks. Lisades tuntud lühendile STEM (Science, Technology, Engineering & Mathematics ehk teadus, tehnoloogia, inseneeria ja matemaatika) ka A-tähe (Arts ehk kunstid) on loodud STEAM-komplekt, mis julgustab õpilasi mänguliselt lähenedes lahendama elulisi probleeme ning mõtlema välja uusi lahendusi.

Õpetajatele koolituste kavandamisel ja läbiviimisel on finantseeringute saamiseks vaja esitada mahukad projektitaotlused. SA Innove konkursil õnnestus tagada meie kooli õpetajatele järgmise 14 kuu jooksul 8 koolituspäeva rahastamine.

26.-29. juuli toimus Mõnistes Forseliuse Seltsi XXVII Suvekool ning Kilingi-Nõmme Gümnaasiumist osalesid Mauri-Rein Lehikoinen ja Imre Vahtramäe ning õpetaja Signe Vahtramäe. Looduse, kultuuri- ja ajalooga tutvumiseks võeti ette retk Lõuna-Eestis aga jõuti põigata ka Lätimaale Aluksnesse ning Apesse. Seltsi noortekoja mõttetalgud olid koostöökesksed ja arendavad.

Kooli arvutiklassid on uueks õppeaastaks valmis ja õpilaste kasutada on Win10 operatsioonisüsteemiga ning õpitarkvaraga varustatud arvutid. Jätkuvad tööd kooli wifi võrgu uuendamisel, toimuvad remonditööd (keemialabor ja füüsikaklass saavad sügiseks ühte ruumi, poiste tualett on saanud uue sisustuse jms) ning laagrite majutuse ja toitlustamise lõpetame vahetult enne uut õppeaastat.

Valmis õpilaste ja vanemate rahuloluküsitluste kokkuvõte ning kooli veebis on võimalik tutvuda põhjaliku statistika, kahe aasta võrdluse ning kokkuvõttega

Huvitav maailm

Tehnoloogiagigant Google on valmis saanud uue tööriista, mille abil on kõigil inimestel, kes kasutavad mõnda Google’i poolt pakutavat teenust nagu näiteks Chrome, vaadata kui palju Google nende kohta teab.