veebruari 29 päeva sisaldas õpilastele ja õpetajatele 42 sündmust

Olümpiaadid, ennekõike bioloogia.

Taas tõestas õpetaja Urve Jõgi koos õpilastega oma meisterlikust bioloogias ning Allan Rist ja Eke Tominga on kutsutud bioloogiaolümpiaadi vabariigi vooru, seega võistlema tipptasemele. Koolielu portaali ainemoderaatorid valisid loodusainete kuu parimaks õppematerjaliks Urve Jõgi loodud “Interaktiivsed harjutused bioloogias”. Õpetaja Urve – aitäh tõhusa töö eest!

Ajaloo olümpiaadil ja matemaatika Nuputa võistlusel olime seekord kogemuste omandaja rollis. Kunstiolümpiaadil oli maakonnas parim 7.klassi õpilane Triinu Saar ja 12.klassi õpilane Karin Rea, kes esindab ka Pärnumaad vabariiklikul kunstiolümpiaadil.

Sport, ennekõike võimleminevõimlem

Eesti Koolispordi Liidu võimlemisfestivalil Raplas saavutasid meie kooli kolm rühma laureaaditiitli, ühtekokku osales 26 rühma 305 õpilasega. Treenerite Margit Schmidt’i ja Eha Smolina tugi oma kasvandikele on olnud suur ning õpilased tegid Eha Smolinale ilusa kingituse juubelisünnipäevaks. Video tütarlaste esinemisest.

Kergejõustiklased võistlesid edukalt Valter Külveti III mälestusvõistlustel, tugevamad poisid tõstsid sangpommi Pärnumaa talimängudel, hasartsemad heitlesid maakonnas saalijalgpallis ja rahvastepallis.

Spordimälumängu „Bumerang“ võistkond koosseisus Karl Maidle, Silver Pärn, Kert Tikka ja Eke Tominga on maakonna ja regiooni võistluse järel vägagi seda meelt, et vabariiklikus finaalis võiks osaleda.

Tegemised koolis

Ahviaasta alguseks korraldas algklasside pere lustliku joonistusnäituse ja samal päeval oli koolimajas taaskord lapsevanemate õhtu. Ilmaolud sundisid vastlapäeva võistlused spordisaali, kuid meeleolu lõid võistlusmängud ja hasart.

Sõbranädalal oli sündmusi ja kauneid fotosid sõpradega. Kõige põnevamaks osutus „Kõige sõbralikuma klassiõe ja klassivenna“ tiitlite väljaselgitamine ning nendeks on:
5.a Johanna Tammist ja Rasmus Rist
5.b Annika Vunk ja Milo Vill
6.a Ragne Gromov ja Janek Mändmets
6.b Lisanne Lensment ja Kristjan Luhasaar
7.a Triinu Saar, Gerhard Voolmaa ja Allan Gorbunov
7.b Greete Luhasaar ja Heigo Valk
8.a Mari-Lii Luik ja Oliver Kielas
8.b Annika Ruusmaa ja Madis-Markus Lind
9.a Kärt Välja ja Kasper Kurrik
9.b Anabell Nurmsoo, Sander Saarpere ja Sander Kuningas
10.klassis: Kaisa Pinka ja Erki Tomson
11.klassis: Jessica Tähiste ja Carmen Lainela ning Tauno Kase ja Auris Aleksandrov
12.klassis: Liina Kiviselg ja Silver Pärnvallaots

Eesti Vabariigi aastapäevaaktusel seisis kooli aulas meie vilistlane Allar Vallaots, kelle töö Kaitsejõudude küberkaitse alal on huvitav, kuid ei lubanud ehk mitte kõike rääkida gümnaasiumiklassidega kohtudes. 29. veebruaril õpilastega kohtunud veebikonstaabel võis seevastu aga rääkida kõigist kübermaailma ohtudest, mis hooletuid kasutajaid ümbritseb.

Tegemised väljapool kooliautobhan

Õpetajate Kätlin Laur ja Kairi Kaldoja eestvedamisel osalesid 5. klasside õpilased 1. veebruaril Pärnu Keskraamatukogus interaktiivsel saksa keele tutvustamise päeval Autobahn, kus nähti, kuuldi ja huvituti saksa keelest.

Sõbranädala sisse sattus ka doonoripäev ja paljudki meie kooli õpilased olid doonoriks – aitäh neile selle eest!

Suunaja infomessil Pärnu Kontserdimajas olid meie kooli tutvustamas Luise Maria Tallo, Geily Hiob, Martti Kollamaa ja Romet Leets ning loodame, et paljud Pärnumaa õpilased leiavad end sügisel meie ridades.

Õpetajate jaoks oli veebruar toimekas kuu. 2. veebruaril olid meie juures kogemusi omandamas Otepää king_kärlasGümnaasiumi ja 29. veebruaril Saaremaa Kärla Põhikooli õpetajad. KiNG õpetajad aga väisasid Saaremaal Kuressaare Gümnaasiumi, Kuressaare Vanalinna Kooli ning Kärla Põhikooli tegemisi. Nähtu ja kogetu tagasiside on olnud positiivne ning huvitavaid mõtteid koolielu ja tundide huvitavamaks muutmiseks on tekkinud kõigil. Meie õpetajate Kärla kooli päeva kajastas lausa „Saarte Hääl“.

Kõikidest sündmustest ja tegevustest saab ülevaate KiNG Facebook’i grupist ja veebikalendrist.

Huvitav maailm

«Viivitajad üritavad oma tuju paremaks muuta, käies Facebookis või tehes väikse uinaku,» ütles Sue Shellenbarger. Eksperdid ütlevad, et viivitamise lõpetamiseks tuleb õppida kontrollima oma negatiivseid emotsioone.

„Kuidas vähendada tööasjade edasilükkamist?“