1.a klassi maikuu oli põnev. Projekt “Emmed-issid kooli” tõi koos lastega koolimajja ja päris õppetunde tegema vanemaid erinevatest eluvaldkondadest ning vahel viidi õppetöö hoopiski koduõuele 🙂 Nii see kulges ….

9.mai
Alustasime täna oma klassi projekti „Emmed-issid kooli!“. Täna andis loodusõpetuse tundi Kristiine isa Mihkel Mändmets. Saime teada metsatöödest ja seal kasutatavatest erinevatest abivahenditest. Proovisime jalga saemehe saapaid ja vedasime palki. Õppisime puid tundma ja aastaringe lugema. Istutasime väikesi mände ja saagisime kahemehesaega puid. Meil oli väga tore! Aitäh, Mihkel! Aitäh, Raili!

10.mai
1.a klassi projekt „Emmed-issid kooli!“. 10.05.2019- külas Pärtli ema Anneli Pesti. Saime teada palju huvitavat Naiskodukaitsest. Katsusime, kui raske on sõduri kott ja kuulsime, mis selle koti sisse käivad. Nägime, millised söögitegemise vahendid peavad metsas kaasas olema. Proovisime kiivrit pähe ja rakmeid selga. Kandsime kaaslast alusmatiga. Kuulsime huvitavaid lugusid merelt ja metsast. Õppisime juurde tarkust, kuidas metsas toime tulla. Aitäh, Anneli!

 

14.mai
1.a klassi projekt „Emmed-issid kooli!“. 14.05.2019- kehalise kasvatuse tundi andis Kristiine ema Raili Lilleleht. Mängisime erinevaid põnevaid mänge. Õppisime usaldamist ja koostööd. Arendasime oma nägemis-, kuulmis-, haistmis-, kompimis- ning maitsmismeelt. Saime tuttavamaks iseendaga. Harjutasime tasakaalu. Õppisime oma emotsioone kontrollima, lõdvestuma. Aitäh Raili!

15.mai
1.a klassi projekt „Emmed-issid kooli!“. 15.05.2019- külas käisid Johanna ema Kaie Parts ja õde Eliise Maidlas. Kuulsime huvitavat Johanna ema tööst ja hobidest. Saime Eliise käest teada, et õhus on hapnik, süsihappegaas ja veel teisi gaase. Õppisime, miks pudelisuule tõmmatud õhupalli ei ole võimalik täis puhuda. Vaatasime erinevate ainete reageerimist. Nägime, kuidas rõhk vett tõstab. Rääkisime turvalisest käitumisest. Aitäh, Eliise! Aitäh, Kaie!

16.mai
1.a klassi projekt „Emmed-issid kooli!“. 16.05.2019- kunstiõpetuse tundi andis Karlis Ormi ema Kadri Karon. Rääkisime erinevatest näoilmetest. Proovisime oma emotsioone näo muutmisega näidata. Nägime, millised töövahendeid saab saviga töötamisel kasutada. Õppisime savi vormima ja detaile tegema. Kasutasime õpitud oskusi savist näo kujutamisel. Aitäh, Kadri!

20.mai
1.a klassi projekt „Emmed-issid kooli!“. 20.05.2019- külas käis Emma ja Lenna ema Kersti Pajumäe. Saime teada, et Emma ja Lenna emal on tore hobi- fotograafia. Nägime raamatust huvitavaid pilte. Kuulsime, et ilusate fotode tegemiseks on vaja õiget valgust. Tegime ise pilti. Vaatasime, kuidas ühest ja samast kohast saab erinevaid pilte teha. Püüdsime pimedas valguse pildile. Aitäh, Kersti!

22.mai
1.a klassi projekt „Emmed-issid kooli!“. 22.05.2019- külas käis Carola vanaema Milvi Õunapuu. Kuulasime jutte kiirabi huvitavast ja raskest tööst. Nägime erinevaid esmaabivahendeid. Proovisime haava sidumist. Mõõtsime aparaadiga vererõhku. Kuulasime kaaslase südant ja kopse. Kordasime häirekeskuse numbrit- 112. Õppisime, mida teha verejooksu puhul. Jätsime meelde, kuidas mitmete õnnetuste korral käituma peab. Aitäh, Milvi!

23.mai
1.a klassi projekt „Emmed-issid kooli!“. 23.05.2019- külas käis Joosepi isa Nils Grün. Kuulsime, kuidas Joosepi isast jalgpallitreener sai. Saime teada, et Joosepi isa on tegelenud ka võistlustantsuga. Rääkisime jalgpallireeglitest, kollastest ja punastest kaartidest. Proovisime jalaga erinevat moodi palli lüüa. Harjutasime tähelepanu ja koordinatsiooni. Tegime väravale pommlööke. Mängisime toredaid mänge. Aitäh, Nils!

30.mai
1.a klassi projekt „Emmed-issid kooli!“. 30.05.2019- külas Alenna isa Rait Juhkamsoo ja Mirelle isa Marek Künnap. Kuulasime jutte päästjate vajalikust tööst. Saime teada, mis abivahendid käivad päästja varustuse hulka. Proovisime pähe maski, mille kaudu on võimalik teise päästjaga suhelda. Nägime, kuidas spetsiaalse aparaadiga on pimedas võimalik inimest üles leida. Saime teada, et kui ühel päästjal saab hingamisaparaadi õhuballoon tühjaks, siis teeb see vilet ja kogu meeskond väljub ohutsoonist. Kordasime üle, et ohtlikust olukorrast tuleb teatada numbril 112.
Aitäh, Marek! Aitäh, Rait!

31.mai

1.a klassi projekt „Emmed-issid kooli!“. 31.05.2019- külas Terje ema Liia Pahk. Kuulasime põnevaid jutte vana aja koolist. Saime teada, et vana aja laste koolivormiks oli sinine valge kraega kittel. Koolis kirjutati tindi ja sulega. Seljakoti asemel oli portfell. Kuulsime, et lõunaks sai ainult teed ja võileivad tuli ise kodust kaasa võtta. Nägime vana aja tunnistusi ja diplomeid. Saime teada, et Siberisse küüditati ka lapsi. Leidsime vana aja kooli ja tänapäeva kooli sarnasusi ja erinevusi. Aitäh, Liia!

Õpetaja Terje Pahk – aitäh Sulle põneva maikuu eest!


 

Kategooriad: Uudised