Õnn on see kui juhus kohtab ettevalmistust …


 

Õppetöö

Aprillis võistlesid meie tublid õpilased vabariigis. Pranglimise finaalis saavutas neidude (kuni 12. klass) miksike_7vanuseklassis I koha 7.a klassi õpilane Helene Loorents ning esindab nüüd Eestit peastarvutamise maailmameistrivõistlustel Sloveenias! Väga tubli 7. kohaga Oskajate (4.-6.klass) vanuseklassis naasis Tallinnast 4. a klassi õpilane Triinu Kirschbaum.

Koolide arvestuses on Kilingi-Nõmme Gümnaasium vabariigis kõrgel 7. kohal. Jaanuaris alustanud 132-st koolist said lõpptulemuse kirja 50 kooli.

Vabariikliku finaali järel Eesti koolide klasside paremusjärjestus:
4. klassid – 1. koht Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi 4.a klass (juhendaja õpetaja Eha Kipri);
5. klassid – 1. koht Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi 5.a klass (juhendaja õpetaja Moonika Ringas);
6. klassid – 2. koht Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi 6.b klass (juhendaja õpetaja Eha Kukk);
7. klassid – 4. koht Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi 7.a klass (juhendaja õpetaja Anne Aasamets);
9. klassid – 4. koht Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi 9.a klass (juhendaja õpetaja Anne Aasamets);
12. klassid – 4. koht Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi 12. klass (juhendaja õpetaja Eha Kukk).

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse poolt korraldatud õpilastööde konkursil „Maailmariik Eesti“ olid võidukadHITSA_grupp õpetaja Saima Tõigast’i õpilased. 4.-6. klasside arvestuses saavutasid I koha õpilased Hanna Tali ja Johanna Tammist oma tööga „Arhailise tikandi maagia“ ning II koha Eliise Mändmets, Laura Simson, Berit Vahter ja Annika Vunk oma tööga „Käsitöötumba“.

 

 

Vabariiklikul kunstiõpetuse olümpiaadil esindas Pärnumaa koole igati väärikalt Karin Rea (12. klassi, juhendaja õpetaja Kadri Karon) oma tööga „Üle ajamere mustrid“.

Maakonna olümpiaadidel olid võidukad meie 4. klasside õpilased. Inglise keele olümpiaadil Hedvig Annast (2.-3. koht) ja Andri Rattam (4. koht, õp Eve Sinijärv), lisaks Ants Arumäe (5. koht, õp Kairi Kaldoja). Eesti keele olümpiaadil kellegiga kohti ei jagatud: 1. Hedvig Annast, 2. Triinu Kirschbaum ja 3. Kaspar Vaikmaa! Kõigi tublide laste emakeeleõpetaja on Eha Kipri.

Tehnoloogiaolümpiaadi võidu jättis koju Joosep Lünekund (õp Raivo Tõnisson). Kunstikonkursi esikoha saavutas Johanna Tammist võidutööga „Meri – kelle eesõigus“ (õp Kadri Karon) ja eripreemia sai Kuldar Vreimann tööga „Läänemere kala“ (õp Mai Seller). Käsitöökonkursi esikoha saavutas Helene Loorents ja eriauhinna Triin Kovalevski (õp Saima Tõigast).

Aprillis toimusid Keskkonnainvesteeringute Keskuse poolt toetavad õppekäigud Jääaja Keskusesse ja Tartu Ülikooli Loodusmuuseumisse. Õppekäikudel saadi teada, kuidas Maa alguse sai, millist infot kivimitest ja kivististest leida võib ning kui liigirohke on meid ümbritsev keskkond. Saadjärvel püüti selgrootuid ja mõõdeti vee näitajaid. Bussisõit sisustati õpetajate Saima Tõigast’i ning Signe Lensment’i poolt loodud liiklusäpi lahendades.7a_KIK_õpikäigul 5a_KIK_õpikäigul

Koolis töötas kahel korral bioloogia õpikoda ning 8. klasside õpilastel tuli esitada loov- või praktilised tööd ja 11. klassil uurimis- või praktilised tööd. Neid asutakse kaitsma mais.


Huvi

Aprillis jõudsid meie õpilased osaleda vabariikliku õpilasesinduste laagris ja Eesti Skautide Ühingu ja Eesti Gaidide Liidu Jüripäeva üritusel ning külastada riigikaitse õppe raames Kuperjanovi jalaväepataljoni. Võideti Pärnu- ja Raplamaa õpilaste loodusviktoriinil kõik auhinnalised kohad, saavutati maakonna Varia viktoriinil põhikoolide arvestuses II koht, osaleti 6. klasside koolitusprogrammis „Kaitse end ja aita teisi“, vaadati tantsu- ja rahvariiete etendust, maonäitust ning harjutati jalgrattaeksamiks.

roomajad_2016 jalgratta_õpe

Aktiivselt osaleti Südamekuu üritustel kus mängiti discgolfi, lustiti kahe spordihoone matkal, oldi lihtsalt ilusad ja tugevad (1. klass) ning jõuti isegi kalale (4.b klass)!

1_südamenädal 4b_südamenädal_kalal

12. klassi viimase koolikella ja tutipäeva tähistamiseks kirjutas 1. klass mahuka tervituse luulevormis, mis on ka siinkohal ära toodud. Aitäh 1. klass ja õpetaja Terje Pahk!

1. klassi tervitus tutipäevaks armsale 12. klassile:tuti

Ühel ilusal sügisel, kui lehed veel puus,
läksid kooli lapsed, pooled hambad suus.
Neid lapsi oli täpselt kakskümmend kuus
ja elu koolis nende jaoks oli täiesti uus.

Koolitee veeretas ette neil vallatuid kurve
ja klassijuhatajaks lõpuks sattus Jõgi Urve.
Sõna kuulata tuli ja keegi teine ei vaidle
õpetaja ees, välja arvatud Karl Maidle.

Eesti keeles tuli väänata tihti igatsugu sõnu,
selles osavad olid väike Marian ja pikk Tõnu.
Matemaatikas alatihti tunda võis piina
Laura, Leila, Sandra ja rõõmsameelne Liina.

Tundides vahel tehti ka salaja kino.
Puhta nahaga alati pääses Silver ja Simo.
Siis tähtsa näoga seletas Gränthyle Eke,
kui selgeks vaja saada oli Maa areng ja teke.

Oliver, Kevin, Merlin ja Kert
teadsid, kust saada viimast õlekõrt.
Juhul, kui kõigil asi kiskus risti,
siis aidata sai vaid Ruuli Kristi.

Klass kokku hoidis nagu korralik tiim
ning osales selles ka Janet Siim.
Kontrolltööde eel oli nii mõnigi plass.
Seda muret polnud tüdrukul perenimega Lass.

Õpetajat pingsalt kuulasid Karin ja Anna-Liisa,
samas lobises lõputult Helinaga Laura-Elisa.

„Nüüd kokku peab võtma, mitte kitkuma karvu“,
arvas Samantha ja nõustus temaga Arvo.
Sylvia-Saskia ütles sõnad ja kuulavad kõik (isegi Pille-Riin):
„Me eksamid sajale punktile teeme, täna ja siin.“

ELU ON ILUS!


 

Sport

Võimlejatel eesotsas treenerite Margit Schmidti ja Eha Smolinaga olid vastutusrikkad etteasted seoses suvisvõimlemispeo ettevalmistusega. Festivalilt „Kauni rühiga ellu!“ oli võimlemisklubi Githa saak:
1.-3.kl. võimlejad kavaga “Rõõmustame, et oskame!” – hõbeplaat
4.-6.kl. võimlejad kavaga “Piraaditarid” – hõbeplaat
rühm Infinitum kavaga “Iiri tants” – kuldplaat!

Pärnumaa koolide kevadkrossil Jõulumäel saavutasid I kohad Henri Sireli ja Luise-Maria Tallo; 2. kohad Ewert Ubaleht, Andres Zerel, Epp-Loviisa Pärtel ja Pille-Riin Oja; 3. kohad Iiris Kangur, Steven Kask ja Erki Tomson. Kokku esindasid kooli 34 õpilast. Aitäh kõigile võistlejatele ja juhendajatele Kuro Link, Erki Kangur ja Ülo Liblik!

Maletreener Eiki Lehemets’a väikesed võistlejad olid tubli Pärnumaa meistrivõistlustel. Kiirmale võistkondlikus arvestuses tõid koolile II koha Kerot Luhaäär, Dagne Oriehov, Henri Sireli ja individuaalses arvestuses saavutas II koha Dagne Oriehov ning III koha Henri Sireli.

Vabariiklik mõttespordi olümpiaad koosnes neljast osavõistlusest (kabe, male, gomoku ja sudoku). Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi tulemused:  1.-4.klasside seas 9.koht 32 kooli hulgas ja 5.-9.klasside seas 9.koht 33 kooli seas. Laste juhendaja ja treener Eiki Lehemets.


Õpetajad

Õpetajate töökoosolekutele arutleti kujundava hindamise teemasid ning kooli ainekavasid. Ainekavade uuendamisega on suur töö tehtud ja minna veel pikk tee – on ju see koos õppekavaga koolitöö korraldamise üks alusdokumente. Kooliastme kodade koosolekutel olid arutluse all vanemate ja õpilaste rahuloluküsitluste uuendamine ning arutleti uue õppeaasta töökorralduse küsimusi.

Rakvere Reaalgümnaasiumi õpetajate töövarjupäeva kokkuvõtvas vestlusringis tõdeti, et kummalgi poolel on väärt kogemusi, mida teistega jagada. Mõtteid lubati vahetada suvises murakametsas ja valmistuda sügisesteks põnevateks ettevõtmisteks.

Ka õpetajad uudistasid Südamekuu raames kodukohas ringi ja leidsid juba ülisuure punase maasika 🙂 õpetajad_maasikas


Kool ja kogukond

Kohtumisel „Kogukonna turvalisus“ Pärnu politseijuhtidega olid aktuaalsemad teemad kooli poolt püstitatud ja suunatud mitmesuguste probleemide varasemale märkamisele. Tekkis mõtteid, mille ellu viimine ei nõua täiendavat raha vaid osapoolte eesmärgistatud koostööd.

Kooli aktiivsel eestvedamisel on koostööle suunatud ka Eesti Noorsootöö Keskuse poolt juhitav kohaliku noorsootöö tegevuste kaardistamise ja arenduse projekt üheskoos Viljandimaa omavalitsustega.

Võõrustasime koguduse külalisi Rootsist, tutvustasime neile kooli muuseumit ja Eesti haridussüsteemi. Saarde Pärimuspäeval Kilingi-Nõmme Klubis tegid tublid etteasted Eve Sinijärve ja Mare Tallo õpilased.

Tõeline rahvatantsukontsert toimus aga koolis 28. aprillil rahvusvahelise tantsupäeva tähistamiseks ning siis oli tantsupõrandal korraga nelja generatsiooni esindajad. 3.b klass oli veel järgmisel päevalgi heas tantsuhoos, lükkas pingid seina äärde, pani Vikerraadio mängima ja tähistas rahvusvahelist tantsupäeva Kikapuud tantsides.rahvatantsukontsert 3b_Kikapuu

Kõikidest sündmustest ja tegevustest saab ülevaate KiNG Facebook’i grupist ja veebikalendrist.


Huvitav maailm

Selgub, et parim mälutreenimise vahend on igaühel käepärast

Uuringud on näidanud, et õpilased, kes konspekteerivad käsitsi kirjutades mitte arvutil klõbistades, saavad paremaid tulemusi. Käsitsi kirjutamine aitab infot paremini talletada ja mõista, sest kirjutamine viib mõtlemise teisele tasandile kui trükkimine.