“Anna juba täna lapsele tööd, millest ta jõud üle käib. Hinnaalandust võid teha ta kasvule, võimete vähesusele, kuid mitte ta püüdlustele. Harjuta laps andma, kiida töö eest, mida ta tasuta teinud. Imetle ta eneseületamishetke. Anna tunda oma rõõmu!”
Silvia Rannamaa

Augustikuu teise poole tööd koolis kandsid üht eesmärki – valmistada võimalikult hästi ette algav õppeaasta. Lõppeva õppeaasta eesmärkide, rahuloluküsitluste, eneseanalüüside ja arengukava tegevuskava täitmise hindamine panid aluse uue õppeaasta üldtööplaanile ja põhieesmärkidele.

Githa võimlejate augustikuu linnalaager toimus 13.-17.aug. Võimlejate ja maletajate laagrid lõppesid ühise suvepäevaga Rae järve ääres. Eesti-100 šokolaadid käes ja meeled rõõmsad!

4.-5. august Kullamaal vibufestivalil ja 2 päeva võistluse kokkuvõte:
Tauri kovalevski juuniorite 1.
Kaupo Loorents lastest 1.
Taivo kovalevski meeste 3.
Reimo Loorents meeste 1.

Maastikuvibu harjutusväljak (70 jardi) Kilingi-Nõmmes 😉
Ühtlasi ettevalmistus suurvõitsluste vastuvõtuks. Samas asus lasketiir ka 1931. aastal
Aitäh Reimo Loorents!

13.08.2018 – 16.08.2018  toimus Pärnumaal Jõulumäe Tervisespordikeskuses 21. GLOBE õppe-ekspeditsioon. On traditsiooniks, et selliseid üritusi korraldavad GLOBE programmis osalevad koolid. Korraldajateks olid GLOBE Eesti, Kilingi-Nõmme Gümnaasium ja GLOBE vilistlased.

Fotod Maria Mägilt

Noorte võistlusmatk “Kuperjanovlaste rada2018” selleks korraks läbi. Noored on tugevad ja vaprad ja saavutavad palju just oma tahtejõuga. Ilmselt oli tegemist ühe Euroopa pikima ja raskema võistlusega noortele. 16-st võistkonnast jäid meie kooli noormehed 10-ndks.
Esindaja Oliver Kielas, Aimar Sakala, Andreas Pärn, Tom Kalde ja rühmaülem Arvi Laasme. Fotolt puudub Janek Mändmets

Orienteerumisuudised
15.08.2018, Lillekülas. Orienteerumisjooksu Tallinna MV sprindis.
M14 II koht Markus Kaljur
N14 V koht Liis-Marie Kaljur
VI koht Laura-Liis Kaljur

18.08 orienteerumisjooksu Eeesti meistrivõistlused sprindis, Viljandis.
Markus Kaljur 11.koht vanuseklassis M14,
Laura-Liis Kaljur 15.koht vanuseklassis N14,
Liis-Marie Kaljur 22.koht vanuseklassis N14.

18.08 orieneteerumisjooksu Eesti meistrivõistlused öisele tavarajale, Tääksis.
Markus Kaljur 11.koht vanuseklassis M16.

19.08 orienteerumise Eesti meistrivõistlused teatejooksus, Viljandis.
MN14-16
Võistkonnas: Laura-Liis Kaljur, Markus Kaljur, Kurmet Kutti, Liis-Marie Kaljur
Saavutati väga tubli 9.koht võisteldes koos kuni 16.aastastega.

25.08 toimusid Kütiorus orienteerumisjooksu EMV tavarajal, kus Markus Kaljur saavutas M14 vanuseklassis tubli 12.koha.
Pildil rajakaart, Markuse joonistatud teekonnaga.

Aitäh perekond Kaljurile!

Augusti alguses andsid ehitajad tööd tehtud üle. Kooli peahoones värskendati kolm koridori, renoveeriti kolm klassiruumi ja valmisid kolmandal korrusel tualetid.

25.augustil külastasid kooli 20.lennu vilistlased. Oli rohkelt uudistamist ning äratundmisrõõmu.

Saarde Kommunaal kutsub huvilisi 15. septembril 2018
kell 10.00 – 13.00 toimuvale
AVATUD REOVEEPUHASTITE PÄEVALE.

Üritus on kõigile huvilistele tasuta!

Ekskursioonidele oodatakse nii täiskasvanuid kui ka saatjaga lapsi.

Tule tutvu Kilingi–Nõmme ja/või Tihemetsa reoveepuhastiga

Aeg alustada treeningutega – VIII kolme koolimaja jooksu start on 29.septembril kell 12.30!

Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi huvitegevuse kohta saab pidevat teavet nii kooli kalenderist, kui ka kooli avalikult facebook’i lehelt ning koolilehe “Kirjatark” veebiväljaandest.

Ameerika pediaatrite akadeemia ning Kanada pediaatrite ühing on koos välja andnud seisukoha, et alla kahe aastased lapsed ei peaks üldse kaasaskantava tehnoloogiaga (mobiiltelefonid, tahvelarvutid, videomängud jms) kokku puutuma, 3-5-aastastel lastel peaks nende kasutamine piirduma maksimaalselt tunniga päevas ning 6-18-aastastel ei tohiks ekraani taga veedetud aeg olla pikem kui kaks tundi päevas. Need võivad näida üsna karmide piirangutena ajal, mil paljud lapsed kasutavad tehnoloogiaseadmeid 4-5 korda nendest soovitustest enam. Kuid nende seadmete kasutamine võib kaasa tuua karme tervislikke kahjustusi – selliste tulemusteni on jõutud viimase 10 aasta jooksul läbi viidud uuringute järel.