Põnev ja oodatud.2015_12-riiki

16.detsembril avasid projektis osalejad üheskoos partneritelt saadud jõulupakid.  Avastati palju põnevaid võimalusi jõulukuuskede ehtimiseks ning imetleti teiste rahvaste jõulutraditsioone. Fotod: Laine Ülemaante


 

Selle õppeaasta väikese maja jõulupuu saab endale rahvusvahelise kuue. Nimelt võtavad meie 2. ja 3. klassi õpilased osa rahvusvahelisest projektist ” Jõuluehete vahetus 2015″. Neid abistavad õpetajad Mare Tallo, Eve Sinijärv, Svetlana Kielas ja Mai Seller. Meie kooli poolt koordineerib projekti õpetaja Ly Lünekund.

Selle projekti eesmärk on tutvustada algkooli õpilastele Euroopa Liidu liikmesmaid läbi vahva ja loova tegevuse. Iga osaleja kool valmistab oma maad iseloomustavad jõuluehted, kirjeldab jõulukombeid ning joonistab jõulukaardi, kuhu kirjutatakse oma emakeelsed jõulusoovid ning saadab need kõigile osalejatele. Lisaks saadetakse partneritele nii oma maa, linna/valla kui ka kooli lühike kirjeldus.

2015_decorats_12015_decorats_2

2015_ehted_32015_ehted_42015_ehted_5

 

2015_decorats_32015_decorats_4

 

2015_decorats_52015_decorats_6

 

2015_decorats_72015_decorats_8

 

Suur töö ja vaev on nähtud, südame ja hingega valmistatud jõuluehted on teele saadetud. Usaldame Euroopa postiteenindust, et pakid õigeks ajaks sihtpunktidesse jõuaksid.

Nüüd algab ootus, sest mis saab olla põnevam kui avada pakke, mis on meile saadetud Poolast, Horvaatiast, Saksamaalt, Makedooniast, Rumeeniast, Slovakkiast.

Esimesed pakid meie projektipartneritelt on saabunud.

2015_decorats_9

Hoiame pöialt, et järgmisel nädalal meie kuusepuu toomise ajaks, on ka kõige kaugem jõuluehete komplekt kohale jõudnud.


Rahvusvaheline jõuluehete vahetuse projekt on lõpusirgele jõudnud ja väikese koolimaja kuusepuu särab oma rahvusvahelises jõulurüüs.2015_ehted_aken

Kokku osales projektis 13 kooli 7st erinevast Euroopa riigist. Valdav osa õpilastest, kes projektis osalesid , olid 1-4 klasside õpilased, kuid 1 pakk tuli ka näiteks Poola Merekooli kursantidelt.

Õpetajate Mai Selleri, Mare Tallo, Sveta Kielase ja Eve Sinijärve sõnul oli see projekt suurepärane võimalus rakendada erinevate klasside õpilased ühise eesmärgi täitmise nimel ning lõimida palju erinevaid õppeaineid, ka geograafiat ja ajalugu, mis osalejate tunniplaani veel ei kuulugi.

Õpetajate sõnul oli õpilaste kõige suuremaks motivaatoriks teadmine, et ne2015_ehted_seinnde valmistatud kaardid ja kuuseehted jõuavad välismaise jõulupuu okstele. Pakkide ootamine oli väga oluline ning suur oli rõõm kui Euroopa kaardile oli võimalus uus täpike lisada.

 

Pakid on kohale jõudnud, kuusk on ehitud….

2015_ehted_kuusk

International Decoration Exchange 2015 on edukalt lõpule viidud! Aitäh kõigile väikestele ja suurtele osalejatele!

 

Kategooriad: Uudised