Detsember on teadagi jõulukuu ning kooli toimetused ka sellest kantud.

Sageli saab õppimise siduda kogemuste omandamisega, õppeaine jõulutraditsiooniga ning ürituse korraldamise sotsiaalsete oskuste õppimisega. Seepärast on detsembrikuu eredamad hetked ajalises järjestuses.

Sündmused

Tormine nädalavahetus 4.-6.detsembril tõi mitmekümne aastase töö tunnustuse õpetaja Elli Altinile jaglobe_nasa tema juhendatavatele GLOBE projekti raames lausa NASA’lt.

Kogupere jõulupäeval klubis olid õpilased esinemas, laadal müümas ning vanemad ÕK jõulvaatamas ja kaasa   elamas. Järgneval nädala külastasid 1.-6.klassi õpilased Lodja Postijaama, kus kohtusid Jõuluvanaga, toimus õpilaskodu jõuluõhtu ning 7.-8.klasside jõulupidu klubis.

Minecraft kooditunni projekti raames tuli teist aastat järjest võit meie kooli! Karl Prink, Tauno Kase ja Allan Rist teostasid oma võidutöö Kolosseum Signe Lensmendi juhendamisel.

Välissuhted jätkuvad ja arenevad. Erasmus + VOTE projektipartnerid Tšehhist olid projekti kokkuvõtet tutvustamas Boskovice linnapea juures.
Projektis „Christmas Tree Decorations Exchange 2015“ osales kokku 13 kooli 7st erinevast Euroopa riigist. Õpetajate Mai Selleri, Mare Tallo, Sveta Kielase ja Eve Sinijärve sõnul oli see projekt suurepärane võimalus rakendada erinevate klasside õpilased ühise eesmärgi täitmise nimel ning lõimida palju erinevaid õppeaineid, ka geograafiat ja ajalugu, mis osalejate tunniplaani veel ei kuulugi. Projekti koordineeris Ly Lünekund.

6. klassi poisid etendasid kriminaalse loo Jõuluvanast, 9. klassi segakoor esitas klassikalise jõululaulu “O saksa keele jõulTannenbaum”, 11. klassi poiste trio laulis ukulele saatel loo cowboyst, 12. klassi tüdrukute playback-versiooni kaudu jõudis kõigini jõuluhiti Last Christmasi saksakeelne versioon “Letzte Weihnacht”. 8. klassi humoorikad noored tõid publikuni klassikalised jõulunaljad ja 10. klass tutvustas läbi mitme esitluse erinevaid tähtpäevade traditsioone Saksamaal. Kõik see toimus saksa keele päeval mille korraldasid saksa keelt õppivad õpilased koos õpetajate Kairi Kaldoja ja Kätlin Lauriga.

Traditsiooniline jõuluball oli osavõtjate arvult aegade suurim ning ettevalmistuse hulka kuulus sel aastal ka tantsukursus. Koostööpartneritele suur aitäh!

K.Leetsare mälestusvõistlustel noppisid auhinnalisi kohti väiksed kergejõustiklased treener Kuro Lingi juhendamisel

Tegevused

Algklasside õpetajad said oma klassiruumidesse kaua oodatud uue mööbli, 120 komplekti laudu ja toole. uus_mööbelTarnija oli koostöövalmis ning meie soovide kohaselt konstrueeriti ümber lauaplaatide kinnitused. Seega oleme oma kooliga andnud panuse ettevõtluse ja Eesti mööblitööstuse arengusse. 🙂 Reklaami tegemata tuleb tänada firmat Jalax – oleks vaid kõik firmad sedavõrd haridussõbralikud.

Mitmed uued võimalused ootavad uut aastat. Koolil on olemas piisav hulk tahvelarvuteid mida tundides kasutada, korralik 4K kvaliteetkaameraga droon, 3D skänner, keraamikatoas potikeder, uued suusakomplektid. Nende rakendamine jääb juba aastasse 2016. Õpilaskodu uut mööblit saab näha juba pärast vaheaega.

Esimese lugemise Saarde Vallavolikogus läbis kooli arengukava. Kas uus Haridusseadus jätab ruumi gümnaasiumiharidusele ka maapiirkondades, näitab aeg.

Praktikult praktikule koolitusprojekti raames võõrustas Kilingi-Nõmme Kääpa Põhikooli ja Võru Kreutzwaldi Kooli õpetajaid ning ise oldi töövarjudeks Kääpa Põhikoolis, Võru Kreutzwaldi Koolis ning Otepää Gümnaasiumis

Kõikidest sündmustest ja tegevustest saab ülevaate KiNG Facebook’i grupist ja veebikalendrist.

Huvitav maailm

Noorem generatsioon on väga nutikas uue tehnoloogia tarbimisel, seetõttu on igati kohane tarvitada mitmetähenduslikku väljendit NUTT ehk Nutikas Uue Tehnoloogia Tarbija.

„VOSK saabub kooli, sest NUTT tuleb peale“ e-õppe uudiskiri

Andmekaitse Inspektsiooni „JUHEND KAAMERATE KASUTAMISE KOHTA“ on päris huvitav lugemismaterjal.

Maksudega mängitakse küll kui vaadata Sisekaitse Akadeemia maksumängu.

„Inimesed kipuvad tervislikuks peetava toiduga liialdama“ – nii näitab Texase Ülikooli uuring