Väga mitmekülgne ja jõulumeeleolust kantud detsembrikuu tõi 19 kiituskäskkirja!


Õppetöö

Käesoleval õppeaastal said õpilased esimese õppeperioodi kokkuvõtvad hinded detsembri teisel täisnädalal. Nii jäi ära kiirustamine I ja II veerandi lõpus ning õpilased ja õpetajad said pikema perioodi vältel keskenduda veerandilõpu pinge asemel tõsisele tööle. Tulemused I õppeperioodi kohta on:

Hinnatud õpilaste arv 299, edukus arvestatud õpilaste arvu 336 järgi – 98%

hinne 5,0 47 16%
hinne 4,5 – 4,9 70 23%
hinne 4 ja 5 34 11%
puudulik 6 2,6%

 

 

 

 


Juba algasid esimesed konkursid ja olümpiaadid.

Luulekonkursilt „Koidulauliku valgel“ tõi teist aastat järjest esikoha Auris Aleksandrov õpetaja Ly Kuninga juhendamisel. Geograafiolümpiaadi piirkondlik voor toimus juba detsembris. Väärika tulemusega võitis Pärnumaa gümnasistide hulgas Allan Rist. Allan on kutsutud vabariikliku olümpiaadi lõppvooru. Minuti_karls muud kui hoiame pöialt!

Nutilabori programmeerimisvõistlusel Minecraft 2016 osales Baltimaadest üle 300 võistkonna. Kooli saatis superedu! Baltikumi üldvõitja ja vanema vanusegrupi võitjaks tuli võistkond Karl & Co koosseisus Karl Prink, Allan Rist ja Robert Tõnisson.

Kõige noorema vanusekategooria võitjaks oli meie võistkond RoSaHe koosseisus Roos-Marleen Ringas, Sandra Kivimurru ja Hedvig Annast.

nuti_gediminas

Eriauhinna pälvis võistkond VHP massiivse ja tervikliku Rundāle lossi ja muljetavaldava aia ehitamise eest koosseisus Hendrik Raid, Väino Daum ja Martti Leppik.
Ära märgitud said järgmised tööd:
võistkond GoPro – Jaan-Markus Raid, Randar Rätsep ja Oliver Rätsep;
võistkond Kerdo-Go – Kerdo Lensment; Reimo Saar; Andreas Vahter;
võistkond TheBests – Johannes-Aleksander Raid, Harles Urviste; Mauri-Rein Lehikoinen.

Maakondlikul vene keele päeval paistsid silma Rauno Einmann, Marie Kielas, Karl-Erik Kiviselg, Kristofer Pint, Annika Ruusmaa ja Emma Vill ning nende õpetaja Regina Arnemann.

vene_2 vene_1


Sport

Detsember oli suurepärane kuu noorele sprinteril Grethe Karoline Kaljastele ja tema treener Kuro Lingile.

10. detsembril saavutas Grethe Karoline Tartus TV10 Olümpiastarti 46. hooaja üleriigilise finaalvõistluse 60 m jooksus II koha. Kuu lõpus Pärnus K. Leetsari mälestusvõistlusel pidid kõik konkurendid Grethe Karoline paremust tunnistama!

Üle pika aja toimus Kilingi-Nõmme Gümnaasiumis kooli oma malevõistlus. Maleaasta „Paul Keres 100“ tähistamiseks korraldas maletreener Eiki Lehemets Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi võistkondlikud karikavõistlused kiirmales. Klassidevahelisi rändkarikaid asusid püüdlema võistkonnad esimesest kuni 12. klassini. Turniiri tulemused leiate siit. Aitäh õpilastele ja treener Eiki’le pikaajalise traditsiooni taaselustamise eest!

male_2 male_1

Pärnumaa akrobaatika meistrivõistlustelt naasesid medalitega Brita Pärna, Johanna Tammist, Triin Kovalevski, juhendajad õpetajad Erki Kangur ja Ülo Liblik.

akrobaatika_voitjad

Pärnu maakoolide meistrivõistlustel sisekergejõustikus võitsid medalid Andre Aasaroht, Romet Leets, Madis-Mattias Lind, Pille-Riin Oja, Brita Pärna, Luise Maria Tallo, Erki Tomson. Kooli esindasid ka Lilit Aldoja, Kardo Koop, Henrik Tali, Armo Tann, Maret Vilbaste.

9. Karel Leetsari mälestusvõistlusel olid tegijate hulgas lisaks Grethe Karoline’le ja Romet Leetsil ka Greete-Liis Krapp, Kerot Luhaäär, Rasmus Rist, Henri Sireli, Sander Statsenko, Tõnis Henrik Tallo.

leetsaar_1

Treener Kuro Link lõpetab oma juhendatavatega aasta 17 medaliga erinevatelt võistlustelt. Suurepärane!

Pärnu maakoolide 6.-9. klasside saalijalgpalli võistlused alagrupi võidu järel tuli kohamängude viikide järel leppida maakonnas neljanda kohaga.


Loovus

Õpetajate Kadri Karon ja Mare Lapp eestvedamisel tähistati Rahvusvahelist Shakespeare’i aastat loomekonkursiga. Esitatud töödest (pildigalerii) leidis žürii poolt ära märkimist igast klassist parimad:

1.a Mattias Rull, Nora Karon1.b Hele-Mari Jalasto, Armando Mihhalaki
2. klass Jane-Ly Kartau, Seleri Sutt
3.a Kärt Mia Kingla, Anete Semjonov
3.b Martin Kuhi, Lauren Lensment
4.a (ühistöö, kõik õpilased)
4.b Meelika Raudberg, Nora-Ly Saar
5.a Albert Suur, Hedvig Annast
5.b Kaspar Vaikmaa, Caspar Pärn
6.a Berit Vahter, Hanna Tali, Johanna Tammist, Randar Rätsep
6.b Tuuli Marlen Järviste, Gregor Kuru
7.a Sander Saks, Raiko Pärtel
7.b Ketlin Paru, Chris-Sten Kadakas
8.a Triinu Saar, Timo Teigar
8.b Johanna Pääsuke, Liisi Voitra
9.b Imre Vahtramäe, Maria Mägi
10. klass Maria Visnapuu, Andres Zerel, Anabell Nurmsoo, Karl Prink
11. klass Mari-Liis Orasmäe, Triin Närep, Kaisa Pinka, Maret Vilbaste
12. klass Tauno Kase, Kalev Kaldma, Joonas Välja, Robert Tõnisson, Allan Rist, Madis-Mattias Lind


Meie õpilane Nora Pärn osales Kersti Adamsoni balletistuudioga 16.-19. detsembril Riias XII rahvusvahelisel laste balletifestivalil „Winter tale 2016“.

Kombekohaselt toimus õppeperioodi lõpus klassidevaheline viktoriin ning tulemused:
1. koht veerandilõpuviktoriinil 7.b klassile
2. koht 8.b
3. koht 6.a

1. koht vanemas astmes kl 12. klassile
2. koht 9.b
3. koht 10. klass

7b_viktoriin

Fotol võidukas 7.b klassi võistkond.


Koostöö

Kilingi-Nõmme Tervise- ja Hooldekeskuse patsientide ning personali tänusõnad teenisid meeleoluka jõulukontserdi eest Elmar Jefimov, Anette Einmann, Anete Semjonov, Ketter Reinhold, 1.b kl rahvatantsijad, 1.a line-tantsijad, 2.-3. klassi rahvatantsijad ja 4. klassi laululapsed ning juhendajad Eha Kipri, Mare Tallo, Mai Seller, Eve Sinijärv.

hooldus_1 hooldus_2

10. detsembril 2016 kogupere jõulupäeval Kilingi-Nõmme klubis oli väljas suur hulk kooliperest. Esinejatena said aplausi osaliseks 4. klassi laululapsed, mudilaskoor, poistekoor, 1. klassi, 2.-3. klassi, 4.-5. klassi ja 7.-8. klassi rahvatantsurühmad, 1.a klassi line-tantsijad, 2.‑4. klassi ja 5.‑7. klassi võimlemisrühmad ning juhendajatena Eha Kipri, Piia Salomon, Eve Sinijärv, Margit Schmidt, Mare Tallo ja Õnnela Teearu.

Kogupere jõulupäeva kordaminekule aitasid kaasa 25 tublit küpsetajat, meisterdajat ja müüjat ning nende kõigi vanemad. Aitäh!

kogupere_1 kogupere_2

Kaks koostööprojekti olid üle-eestilised. Õpetaja Mare Tallo koordineerimisel kaasati koolidevahelisse jõuluehete vahetamise projekti 13 Eesti kooli. Meie 1.a, 1.b, 2., 3.a, 3.b, 4.a ja 4.b klassi õpilaste ja klassijuhatajate eestvedamisest saab ülevaate projekti veebilehelt.

ehete_1 ehete3

Õpetaja Saima Tõigast eestvedamisel osalesid õpilased ja õpetajad jõuluaktsioonis “Meie panus”, mille käigus ookullidvalminud öökullid läksid firmade jõulupakkidesse ning kogu saadud tulu annetati Eesti Laste ja Noorte Diabeedi ühingu kaudu abivajajatele. Panuse tulemus: üheskoos 27 teise kooliga ning kolme eraisiku abiga saadi kokku 1843 öökulli! Võtmehoidjad leidsid tee kaheteistkümne firma ja kuue inimese jõulupakkidesse. Kogutud 3863,79 euro eest saab endale kolm last insuliinipumba ja sensori soetada!

 

Haldusreform ei jäta külmaks ka meie õpilasi. On ju paljud gümnaasiumiastme õpilased 2017. aasta kohalike omavalitsuste volikogude valimistel hääle andja. Koolilehe Kirjatark esindajana oli Auris Aleksandrov kohtumise juures, kus riigihalduse minister Mihhail Korb külastas Saarde Vallavolikogu.korb_3-810x540

Vilistlased on kodukoolis teretulnud. Eesti Kaitseväe küberkaitseväljaku ülema asetäitja Allar Vallaots oli õpilaste ees põneva ja vajaliku teemaga „Isiklik küberhügieen“. Selgus, et sellelaadsed hügieenitoimingud on sama olulised kui igapäevane hambapesu 🙂

kuber_2kuber_1


ISE tehtud jõulukuu

Käesoleva aasta jõulukuud iseloomustab meie koolis ISE tegemine.

1.-6. klassi jõulukontserdil said aplausi osaliseks 1. klassi rahvatantsijad, 2.-3. klassi rahvatantsijad, 4.-5. klassi rahvatantsijad, 7.-8. klassi rahvatantsijad, 3.-4. klassi ansambel, 1. klassi poistekoor, 3.-5. klassi poistekoor, 1.-4. klassi mudilaskoor, 1.klassi võimlejad, 2.-4. klassi võimlejad, 6.a klassi võimlejad, 1.a klassi tantsijad, 3.a klassi luuletuse lugejad. Seega – valdav enamus õpilasi tegid ISE endale ja juhendajatele Kadri Karon, Eha Kipri, Moonika Ringas, Piia Salomon, Margit Schmidt, Mai Seller, Eve Sinijärv, Mare Tallo ja Õnnela Teearu ilusa kontserdi.

joulukonts_3 joulukonts_2 joulukonts_1 jolukonts_4

Fotod: Imre Vahtramäe

Jõulupäeva sisustasid klassijuhatajad ja kehalise kasvatus õpetajad mitmesuguste töötubadega ning põnev päev oligi ISE tehtud.

7.-8. klassi jõulupeo valmistasid ette ja korraldasid 7.a ja 7.b klassi õpilased ja klassijuhatajad Regina Arnemann ning Ly Kuningas. Esinejatena olid kohal vanemate klasside abilised Geily Hiob, Jessica Tähiste, Sairi Sutt, Merlin Tallo, Triin Kovalevski, Auris Aleksandrov, Tauno Kase. Üks 7. klassi neiu vastas küsimusele „Kuidas pidu meeldis“ lühidalt ja täpselt: „Väga hästi, me ju ise tegime!“.

disko4 disko2 disko3 disko1

Fotod: Laine Ülemaante


Jõuluball on iga-aastane 11. klassi proovikivi. Käesoleva aasta Winter Wonderland üllatas oma imekauni saali, südamlikkuse ja tantsijate rohkusega. Muusik Ergo Korp tõdes, et meie ball oli tema üks haruldasi esinemisi, kus tantsupõrand ei jäänud ühegi loo ajal tühjaks.

ball4 ball3 ball2 ball1


Juba teist aastat jagavad gümnasistid oma kaaslastele kuues kategoorias tunnustust ja nominentide hulgast kuulutatakse tiitlivõitjad välja just jõuluballil. Kategooriad, milles õpilased tunnustust jagavad, on järgmised:

Aasta õppija
Aasta aktivist
Aasta sportlane
Aasta hõbekõri
Aasta sündmus
Aasta üllatus

Nominentide ja tiitlivõitjate nimed leiate kooli kodulehelt.


Tehtud, tegemisel ja plaanis

Detsembri algus oli juhtkonnale infoküllane.
SA Innove teabepäeval Pärnus tutvustasid eksperdid riigieksamite tulemuste analüüsi ning koolide lisandväärtuse arvutamise metoodikaid. Olgu öeldud, et Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi panus gümnaasiumiõpilase arengusse on riigieksamite tulemuste baasil igatiootuspärane. Koolijuhtide kompetentsikonverentsil Pärnus oli vaatluse all võimalused kooli organisatsioonina tõhusamaks muutmiseks ning Tartus Haridus- ja Teadusministeeriumi teabepäev PISA testi tagamaade avastamiseks.

8.-9. detsembril toimus Tallinnas aastast tegevust kokkuvõttev sündmus.

hea_kooli_tunnistus

Tartu Ülikooli eetikakeskuse ja Haridus- ja Teadusministeeriumi poolt korraldatuna toimus projekti „Hea Kool“ ümarlaud ning eetikakonverents, kuhu oli nominendina ka Kilingi-Nõmme Gümnaasium.

Seekord …..
„Hea kooli rajaleidja“ tiitli pälvisid järgmised õppeasutused:
Emmaste Põhikool

Kilingi-Nõmme Gümnaasium
Kärla Põhikool…..

hea_kool_grupp

Euroopa Sotsiaalfondi koolimeeskondade koolitamiseks olid avatud erinevad meetmed ning taotlused on esitatud. Kui projektitaotlused saavad projektideks, siis on osad koolitused ja ühistegevused paigas juba 2017. aasta oktoobriks. Aga iga asi omal ajal – ootame tulemused ära.

Detsembris oli Kilingi-Nõmme Gümnaasium kutsutud Haridus- ja Teadusministeeriumi ja SA Innove koostööpartnerina vabariigi ümarlauda hariduslike erivajadustega õppijate teemal ning HTM juurde õppekava arenduse hindamise töögruppi. Järelikult on meil kogemusi, mida väärtustada ning teistega jagad.

Töös on kooli hoonete remondiprojektid. Valmis on kooli peahoone kütte- ja ventilatsioonisüsteemi renoveerimise ning õpilaskodu turvasüsteemide ja nõrkvoolu tööjoonised. Valmimas on söökla remondiprojekt.


Huvitavat

Värske uuring näitab seost mitme sotsiaalmeedia platvormi kasutamise ning ärevuse ja depressiooni vahel.

Mis juhtub, kui sa lapsele piire ei sea ja lased tal ise kõike otsustada?

Vanematele ei meeldi oma lapsi kurvastada ja neile pahameelt tekitada. Paljud emad-isad teevad mida iganes, et järjekordset jonnihoogu ära hoida ja neile ei meeldi, kui laps saab nende peale pahaseks. Sellepärast ongi lihtsam lapse tahtmistele järele anda – peaasi, et ei nuta, eks?! Tegelikult ei ole selline kasvatusviis lapsele üldse kasulik ja lõhub teie suhteid rohkem kui väike vihapurse.