Me ei saa panna elamist ootele seniks, kuni me oleme valmis.
Jose Ortega y Gasset


KUU TEGU JA KUU TEGIJA

Kooli õpilasesindusega koostöös jätkub „KUU TEGIJA“ ja „KUU TEGU“ otsimine, leidmine ja märkamine.  „Kuu tegija“ on Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi õpilane või koolitöötaja, kes väärib seda tiitlit, sest on silma jäänud mõne erilise teoga, tulemusega või oma tööga.


Õpilasesinduse valik: kuu tegu – 11.klassi korraldatud jõulunädal!

Aitäh, 11.klass ja klassijuhataja vanemõpetaja Kadri Karon, et tõite keerulisel ajal majja jõulumeeleolu, terve nädal kestvad ägedad sündmused ja põnevaid tegevusi ning korraldasite 9.-12. klassidele kauni jõuluõhtu!


Õpilasesinduse valik: kuu tegija –  Maarit Juhkamsoo, 9.b klass.

Aitäh, Maarit Juhkamsoo, et võitsid Pärnumaal ja vabariigis etluskonkursil “Koidulauliku valgel” esimesed kohad ning et esindasid kooli Pärnumaal ja Pärnumaad vabariigis!


ÕPPETÖÖ

Õppeaasta 2021/22 I trimester.  Hinnatud õpilaste arv 246, edukus arvutatud õpilaste arvu 326 järgi – 91%

Hinne 5.0

49

20 %

Hinne 4.5

70

28,4 %

Hinne 4 ja 5

12

4,8 %

Puudulik

26

10,5 %

Võrdlus I trimestri õppetöö tulemustega 2020/21 õppeaastal:

  • õpilaste arv, kes õpivad vaid hindele „5“ on suurenenud 9 õpilase võrra;
  • õpilaste arv, kelle keskmine hinne tunnistusel on „4,5“ on suurenenud 3 õpilased võrra;
  • õpilaste arv, kelle hinded tunnistusel on vaid „4“ ja „5“ on võrreldes eelmise õppeaasta I trimestri tulemustega pea poole väiksem;
  • õpilast arv, kelle õppetöö tulemusi on hinnatud puudulikuga on kahanenud 11 õpilase võrra.

Maarit Juhkamsoo esines võidukalt maakondlikul etluskonkursil ja 13. detsembril esindas Pärnumaad vabariiklikul konkursil „Koidulauliku valgel“. Vabariiklikul konkursil saavutas Maarit oma vanuseklassis I koha! Palju õnne nii Maaritile kui juhendajale õpetaja Ly Kuninga’le!

Novembris ja detsembris toimusid 7.b klassile draamatunnid. TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia üliõpilane Janeli Tasa sooritas meie koolis oma draamatundide praktika.
Tundides toimusid arutelud, psühholoogilised mängud ja loovtegevused. Tegevused olid põnevad ning klass otsustas nii mõnegi mängu võtta oma klassiõhtute programmi.
Aitäh Janelile aktiivsete ning põnevate tundide eest!


Detsembrikuusse mahtusid paljude klasside ühisüritused, nii oma majas klassiõhtutena kui ka käigud kaugemale.

15. detsembril käisid esimesed klassid Viljandis Pärimusmuusika Aidas, kus kuulati lugusid Piret Päär’i esituses ning igast esemest helisid välja võluvat Silver Sepp’a.
16. detsembril käisid meie kooli 5. klasside õpilased C. R. Jakobsoni Talumuuseumis Kurgjal. Kuulati lugusid, kuidas vanasti talus jõulusid peeti. Saadi teada, kuidas perenaine leiba tegi ja mis on jõuluorikas. Päris talulaut pakkus vaatamisrõõmu kõrval võimalus päris elusate loomadega tegeleda. Jagati lammastele jõulurõõmu ja patsuti lehma ja mullikaid, sügati põske jäärapoisil ning sai ka proovida, kui raske oli jahvatada vilja käsikiviga. Oli võimalus meisterdada jõulukinke ja pakkida need enda kaunistatud kingikotti. Lõpuks, kui kõht maitsvat taimeteede ja karaskit täis oli, saabus Jõulusokk mõistatuste ja talurahva jõulumängudega – vägikaikavedu oli ülipopulaarne ja mõõtu sai võetud tublisti. Toredad teadmised ja elamused jäävad veel pikaks ajaks meelde.


Vanemõpetaja Helle Bergi ajalootundide teemasid lahendatakse loominguliselt ning mitte kuskil ei ole kirjas, et õppetöö ei tohiks toimuda karaokena ja akordioni saatel 😀


SPORT

1. detsembril toimus kooli karikavõistlus males 1.-6. klassi kaheliikmelistele võistkondadele.
Karika võitis 5.b klass koosseisus Kaspar Tamm ja Johannes Ots. 2. koha said 3.a klassi õpilased Gregor Oriehov ja Sõren Liidres. 3. kohale tulid 1. klassi malehuvilised Robin Eamets ja Nora Sinijärv.
2. detsembril toimus karikavõistlus 7.-12. klassi võistkondadele. See võistlus oli esikoha nimel väga tasavägine. Koguti võrdselt punkte ja lisamatš ei selgitanud ka parimat. Otsustavaks sai 1. laua mängija tulemus, kus Anette sai võidu. Seega karikavõitja 8.a klass koosseisus Anette Einmann ja Henri Sireli. 2. koha said Rauno Einmann ja Chris-Sten Kadakas. 7.a kaks võistkonda selgitasid omavahel 3. koha. Pronksmedali said Aaron Pernits ja Rico Kalde. 4. koht Tanor Taltsile ja Ants-Alari Uljasele.
Aitäh, väsimatu maletreener Eiki Lehemets!


Võimlemisklubi Githa traditsiooniline Jõuluakro 2021 toimus 10. detsembril. Enne žürii ette astumist tegid esinejad korralikult soojendust ning pingevaba ühisfoto koos treener Margit Schmidt’iga:)


15. detsembril toimusid Pärnumaa akrobaatika võistlused, kus meie õpilased saavutasid suurepäraseid tulemusi! 🙂

5. kl arvestuses Ariana Pikk III koht
6. kl arvestuses Bianca Vaarik II koht
7. kl arvestuses Seleri Sutt I koht
Lapsi juhendab õpetaja Elisabeth Rõigas ning võimlemistreener on Margit Schmidt. Aitäh!


Meie 7.a klassi Seleri Sutt on võimlemisklubi Githa kasvandik ning nüüd treenib ja võistleb juba Pärnu võimleklubi Rüht rühmas Briis Kai Esna juhendamisel. Kaunid pildid 18. detsembril Tartu Slonny Cup võistluselt. Aitäh Seler’ile, perele ning klubile!


13. Karel Leetsari mälestusvõistlustel Pärnu kergejõustikuhallis osalesid ka treener Kuro Lingi õpilased. Väga tihedas konkurentsis seekord medaliteni ei jõutud, küll aga saavutati korralikud isiklikud tulemused ning pakuti kõva konkurentsi üle vabariigi kokku sõitnud tippudele. Aitäh lastele, perekond Kaljurile ning treener Kuro Lingile!


HUVITEGEVUS

Detsember on mõistagi jõulukuu ja valdav enamus tegevusi keskendusid jõuludega seonduvale.

8. detsembril toimunud koolipere heategevuslikul jõululaadal koguti 1091,24 eurot SA Kilingi-Nõmme Tervise- ja Hoolduskeskusele hoolealuste tegevusteraapia toetuseks. Suur tänu kõigile: müüjatele, ostjatele, toetajatele, peredele ja abilistele heategevuslaada ettevalmistamisel ja läbiviimisel! Jõululaada pildigalerii


15. detsembril algas õpilasesinduse eestvedamisel jõulumelu nädal 🙂
Vahetundides võis kohata jõuluvanasid, päkapikke ja põhjapõtra, kes õpilaste ja õpetajate luuletuse lugemise oskust testisid. Majas nähti stiilipatrulli, kes jälgis, et jõulustiil jõuaks majja ning saaks märgatud, näiteks kas punast riietust kanti. Fotonurgas said kõik soovijad kuni nädala lõpuni sõbra- ja klassipilte teha. Jõulurõõm on jagamiseks!


16.detsembri märksõna oli “jõulumugavus” – kooli sai tulla kelmika pidžaama või pehme pontšoga. Unenautlejatel olid kaasas padjad ja pehmed kaisuloomad.

Koridorides võis näha lendlevate hommikumantlite hõlmu ning kuulda koduste susside sahinat.
Kehalise kasvatuse tundi oli andma tulnud Ämblikmees ise! 😀


20. detsembri 6.-8. klasside jõuludisko pildigalerii


21. detsembri 9.-12. klasside jõulupeo pildigalerii


22. detsembri 1.-5. klasside jõulukontserdi video


Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi huvitegevuse  kohta saab pidevat teavet nii kooli kalenderist, kui ka kooli avalikult facebook’i lehelt ning koolilehe “Kirjatark” veebiväljaandest.


Meediauurija: laste andmed võivad jõuda suurfirmadeni juba enne nende sündi

Tänapäeva lapsi saadavad varjuna andme-jalajäljed ja seda eripära peaksid teadma lapsevanemad. novaator.err.ee


KOGUKOND: head teha on hea!

15. detsembril andsid meie õpilasesinduse esindajad Sandra Kivimurru ja Rasmus Rist heategevuslikul laadal kogutud 1091,24 eurot üle SA Kilingi-Nõmme Tervise- ja Hoolduskeskusele hoolealuste tegevusteraapia toetuseks.
Ilusat jõuluaega Kilingi-Nõmme Tervise- ja Hoolduskeskuse hoolealustele ja töötajatele!


Koolilehe Kirjatark toimetuse töökad käed valmistasid suure koguse glasuuritud piparkooke. 20. detsembril jõudis see jõulumaius SA Kilingi-Nõmme Tervise- ja Hooldekeskuses viibija ja töötajateni. Loodame, et saime nende päeva pisutki rõõmsamaks ja vaheldusrikkamaks muuta.


Aitäh, 5.a klass ja klassijuhataja Signe Vahtramäe!   Mida see emotikon tähendab? Emoji näotähendus selgitatud
Millest ma küll hetkel mõtlen? Mõtlen sellest, et olen üks üliõnnelik klassijuhataja.
Mõtlen sellest, kuidas küll väljendada oma tänu õpilastele ja kodudele – headus sünnitab headust, märkamine ja toetamine teeb tugevamaks ning soojendab südameid…
Minu süda tuksub soojalt tänutundes oma klassile – armsatele, särasilmsetele viiendikele, rüblikutele, kes pole alati just kõige vaguramad ja sõnakuulelikumad, kuid on hoolivad ja suure, sooja südamega. Tänases, selle aasta viimases, klassijuhatajatunnis pühkisin kahe käega pisaraid – nii liigutatud olen siiani! Aitäh, aitäh, aitäh, maailma parima jõulukingituse eest, et olete minu vahvad rüblikud, kes oskavad hoolida!


Tervisenõukogu poolt kirjutatud projektiga saadud toidukuivati on populaarne nii õpilaste kui personali hulgas 🙂 Klassid saavad valmistada maitsvaid näkse ning sellel aastal tõi Jõuluvana kooli töötajatele oma asutuse uue aasta kalendri kõrvale kotikese maitsvaid tervislikke kuivatatud puuvilju 🙂 Aitäh abilistele-päkapikkudele Kairi, Pille ja Laine!

 


ÕPETAJAD TEGUTSEVAD

Põllu kündmisest mõtlemine mulda ümber ei pööra…

Selleks, et õpilasteni jõuaksid parimad metoodikad ja didaktikad ning selleks, et õppija tajuks oma enesejuhtimist ja autonoomiat, on vaja õpetajail see mõtteviis omaseks harjutada.

7. detsembri õpetajate õpikohvik keskendus taas tagasiside andmisele. Vahetati kogemusi, kuulati lugusid, arutleti ja tegeleti igapäevases töös ette tulevate teemadega.

Koolielu puhul on iseenesestmõistetav, et õpetajad osalevad laste lustimises ja vahel annavad selleks hoogugi 😉


Varasematel aastatel oleme kooliga pälvinud Tartu Ülikooli eetikakeskuse väärtuskasvatuse tunnustusprogrammis Hea Kool erinevaid tiitleid. Seekordsel kokkuvõtete tegemisel tuli kooli ja kooli juhtimist esindada diskussioonis haridus- ja teadusministri ning kahe professoriga 🙂 Õnneks toetasid teatud kardinaalseid mõtteid kohalolnud kolleegid, haridusasutuste mentorid.


2007. a jõulupidu aulas

Foto: KiNG arhiiv

2021. a jõulupidu aulas

Foto: KiNG arhiiv