Kas see, mida Sa täna teed, viib Sind lähemale sellele, kus Sa tahaksid olla homme?


Algas pikk ja pingeline olümpiaadide ning konkursside periood.

Jaanuaris algas pikk olümpiaadide ja ainealaste konkursside ning võistluste periood, mis lõpeb alles aprillis.

Õpilased on oma võimed proovile pannud keemias ja füüsikas ning inglise, saksa ja emakeeles. Keemiaolümpiaadil saavutatud kohtade üle saavad rõõmustada gümnasistid Sandra Orav, Mauri Rein Lehikoinen, Hendrik Raid ja Allan Rist. Aga oleme ausad – Pärnu maakonna gümnaasiumiõpilastest ligi pool õpib meie koolis ja kas võiduks vajalik punktisumma võitjaid ennast rahuldas? Ootame ära järgmiste olümpiaadide tulemused …

Ettevalmistused kestavad ühes meie kooli tugevamas valdkonnas, peastarvutamise võistluses Pranglimine. Esimesed etapid on lõppenud ja tabeliseis (võimalik tutvuda http://www.miksike.ee/#pranglimine) tihe.

Märtsis korraldame nii maakondliku kui ka vabariikliku peastarvutamise finaalvõistluse ning loodame koduseinte toetusele.

Toimus vabariigi mõttespordi olümpiaadi II etapp, kus meie õpilased osalevad male- ja kabevõistlusel.

Võib juhtuda, et mõni õpilane, kes on seadnud endale kõrged eesmärgid ning soovib ennast proovile panna paljudes valdkondades, esindab kooli 6-8 laupäeval järjest. Ja see, mida täna keegi teeb, viib ta lähemale sellele, kuhu ta tahab homme jõuda….


Kaitsta – aga mille eest?kanna_helkurit

Kohe veerandi alguses alustas õpilasesindus 10. klassi õpilaste eestvedamisel liikluskasvatuse raames helkurite kontrolli. Vaatamata sellele, et sügisest saati on kooli poolt helkuri olulisusele tähelepanu juhitud, saabuvad ikka õpilased pimedal ajal kooli helkurita. Eriti nukraks teeb olukorra osade lastevanemate suhtumine ning püüdlikkus oma last õigustada ja kaitsta. Tekib aga küsimus – kas on vaja kaitsta helkurite kontrollimise eest? Või oleks vaja hoopis kaitsta lapse elu ….


Huvitegevuse keskmes valla esindamine, kergejõustik ja rahvatants

Sporti jätkus igale huvilisele ja spordiklubi Saarde eesvedamisel olid paljud õpilased esindamas koduvalda Pärnumaa valdade talimängudel. Võistluse nimi ei ole määrav, määrav on ju ikka see, et võistlustel oleks hästi, oma võimete kohaselt, võisteldud.

6. jaanuaril tähistasid võimlejad üritusel Ilvespidu 2017 oma aastavahetust ja uue võistlusaasta algust.

17. jaanuaril olid oma vanuseklassis Pärnumaa koolide lauatennisevõistlustel edukad Kardo Koop 8.b klassist ja Robert Platais 7.b klassist. 19. jaanuaril oli võidukas meie kooli võrkpallivõistkond koosseisus Romet Leets, Maret Vilbaste, Tarmo Kovalevski, Joonas Välja, Ivo Ekbaum, Tauno Kase, Madis-Mattias Lind ja Liis Lensment.

Kergejõustiklastel treener Kuro Lingi juhendamisel õnnestus taas koju tuua mitmeid medaleid.

21. jaanuaril 2017 toimunud talvisel sprindimitmevõistlusel Sportland Sprint oli edukas Grethe Karoline Kaljastele 5.a klassist. Pärnumaa maakoolide C kl kergejõustiku meistrivõistlustelt naasid medalitega Grethe Karoline Kaljaste, Greete-Liis Krapp, Eliise Mändmets, Nora Pärn, Rasmus Rist ja Henri Sireli ning tubli võistluse tegid Markus Kaljur, Hanna Tali ja Tõnis Hendrik Tallo.

Juba jaanuari esimesel nädalal, kui paljud õpilased puhkasid koolivaheajal, kaikus kooli aulas rahvatantsude saatemuusika ja sahisesid sussid. Laulu- ja tantsupeo aasta paneb treenima ja harjutama – on ju mitu aastat valatud higi ning nüüd tuleb kõik endast juba ülevaatustel anda, et „suurele“ peole pääseda. Rahvatantsu juhendaja õpetaja Eve Sinijärv on lootusrikas ka pärast 31. jaanuari Pärnus toimunud ülevaatust. Hoiame omadele pöialt!rahvatantsuproov_2 ülevaatus_1


Kaunim Metsalaul 2017

Kaunim Metsalaul 2017

Kaunim Metsalaul 2017

12. korda toimund laste laulukonkurss „Kaunim Metsalaul“ tõi lavale 44 Pärnumaa laululaste etteastet. Kooli talvise tippürituse leheküljel on ülevaade tulemustest ning suurepärastest koostööpartneritest. Seni on õigustamatult tähelepanuta jäänud kogu ürituse korraldustoimkond ja olgu kooli uudiskirjas kõik asjaosalised välja toodud.

 

Esinejad:

Auris Aleksandrov
Maarit Juhkamsoo
Eliise Junninen
Iiris Kangur
Kärt Mia Kingla
Margaret Klettenberg
Meelika Raudberg
Hele-Mari Jalasto
Marili Loorents
Andreas Pärn
Maria Visnapuu

Auhinnatoolide valmistajad:

Tuuli Marlen Järviste
Maria Mägi
Triin Närep
Pille-Riin Oja
Hans-Kristjan Raid
Triinu Saar
Luise Maria Tallo
Sirle Talts
Berit Vahter

 

Töömesilased:

Martti Kollamaa
Peeter Leesi
Romet Leets
Mauri-Rein Lehikoinen
Triin Närep
Kristo Oks
Kaisa Pinka
Kaia-Liina Silberk
Merlin Tallo
Heliise Tornik
Maret Vilbaste

Juhendajad

Elon Miisna
Mare Tallo

Abilised:

Sirje Jakobson
Erki Kangur
Kadri Karon
Siim Kolla
Kätlin Laur
Õnnela Teearu
Raivo Tõnisson

Algataja ja vedaja:

MARI KARON

Projektijuht:

Laine Ülemaante

metsalaulu_auhinnatoolid metsalaulu_laval


Sündmused

3. ja 4. jaanuaril olid õpetajad õppijad. Kahe päeva jooksul tehti ülevaade erinevatest haridusuuringutest ja PISA testi tagamaadest, Hea Kooli konkursist ja õpetajatöö tulemuslikkuse teguritest. Jaanuaris ja veebruaris jätkuvad õpetajate personaalsed nõustamised.

4jaan_koolitus_4 4jaan_koolitus_1

Saarde kiiruslikul tšempionaadil said medalisajuga pihta paljud õpetajad  😀 Oma vanusegruppides saavutasid õpetajad Helle Berg 3. koha, Kätlin Laur 3. koha, Erki Kangur 3. koha, Sirje Laur 1. koha ja Reine Klettenberg 2. koha! Elagu sport ja tervislikud eluviisid!

õpetajad_kiiruslik_tsempionaad

11. jaanuaril kohtusid töiste küsimuste arutamiseks kooli I kooliastme õpetajad ja lasteaia „Krõll“ õpetajad. Mõttevahetus oli elav ja leiti mitmeid koostöövõimalusi, mida juba lähikuudel koos ka ellu viiakse.

Eesti Noorsootöö Keskuse projekti raames toimus 12. – 13. jaanuaril koostöös Abja ja Mõisaküla vallaga ühine väljasõit Harjumaa koolidesse ja noortekeskustesse. Väljasõidul osalesid viis Mõisaküla noort ja kümme noort Abjast ja Saarde vallast. Kahepäevase väljasõidu raames külastati Harjumaa noortekeskuseid: Pääsküla noortekeskust Tallinnas, Kose, Saku ja Kiisa noortekeskust ning Ravila ja Oru noortetube.

DSC_0847 DSC_1030

13. jaanuaril alustas Eesti Vabariigi peaminister hr Jüri Ratas tööpäeva ühiskonnaõpetuse tunniga Kilingi-Nõmme Gümnaasiumis. Gümnasistide ees oli teema „Eetika ja poliitika“ ning rõhuasetused ja praktilised järeldused aususel, töökusel, perekonnal ja sõprade rollil ning meeskonnatööl. Poliitikast rääkides rõhutas Jüri Ratas poliitiku eetikat ning vastutust mitte järgmiste valimistulemuste, vaid järgmiste põlvkondade ees. Jõuti arusaamani, et konkurents ei tähenda vaenu ja lõpusõnades soovis peaminister tänastele gümnasistidele tarku valikuid sügisestel valimistel. Hoidmaks lipsu ja renomee ka riigipiruka jagamisel puhtana, sai peaminister kaasa meenena Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi logoga põlle ning koolil on nüüd pühendusega raamat Stenbocki majast.

ratas_1 ratas_3 ratas_4 ratas_2

18. jaanuaril andis KiNG aulas meeleoluka lõunase kontserdi Gerli Padar! Jagus kuulamist, selfisid ja autogrammide kirjutamist. Aitäh Eesti Kontsert ja B.G.Forseliuse Selts!

gerli_4 gerli_3 gerli_2 gerli_1

21. jaanuaril toimus kaks debüütsündmust.

Toimus KiNG drooniringi esimene kogunemine, kus 26-le nooremale õpilasele jagasid drooninduse algteadmisi projektijuhtimise tunni abituriendid Tiina Illi ja Väino Daum.

drooniring_2 drooniring_1

Samal ajal tegid motoringi (juhendaja Ats Lensment) poisid oma kaunilt valgeks värvitud ja tõhusate turvapuuridega varustatud Golfiga Lauri krossirajal ringe – nii horisontaalseid kui vertikaalseid  🙂 Video

24. jaanuaril jõudsid aulasse spordiklubi Saarde poolt muretsetud lauatennise lauad ja tegevus toimub kolm ühes põhimõttel: vahetunnid on sisustatud, praktiline töö saab tehtud ning lauatennise turniiriks ettevalmistu käib 🙂 .

lauatennis_4 lauatennis_5

Ülemaailmse keskkonnasuunitlusega haridus- ja teadusprogrammi GLOBE rahvusvahelisse kalendrisse pääses läbi konkursi ka selline foto:

globe_kalender

Kõik sündmused Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi kodulehe kalendris ja uudised facebook’i grupis


Tasub teada

Psühhiaater: vanemad on mugavad ja ei viitsi lastega tegeleda

«Lapsevanem peab oskama oma aega jagada. Vanem ja laps ei ole suure osa päevast koos – üks on lasteaias-koolis, teine tööl –, seega võiksid vähesed õhtutunnid saada sisulise inimliku kontakti,» ütleb Tallinna lastehaigla psühhiaatriakliiniku juhataja dr Anne Kleinberg.