Meie elu on selline, milliseks meie mõtted selle teevad
(Carol Dweck)


Jaanuaris algavad olümpiaadid ja jätkuvad sportlaste jõuproovid. Kuud tervikuna ilmestas 13. korda toimunud laulukonkurss „Kaunim Metsalaul“.


Õppetöö

27. jaanuaril toimus Paikusel Pärnumaa kunstiolümpiaad, kus olid oma teadmisi ja oskusi näitamas ka meie kooli kunstnikud. Olümpiaadi esimeses voorus tuli esitada kodune töö, mille teemaks oli sel aastal “Mina olengi Eesti”, teises voorus lahendasid õpilased pika ja keerulise teooriatesti ning kolmandas voorus joonistati ja maaliti ette antud teemal – gümnaasiumi õpilased kujundasid presidendi vastuvõtule sobilikke kleite ja ülikondi ning põhikooli lapsed joonistasid Eesti juubeliaastast kantud t-särgi kavandi. Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi 7.b klassi õpilasel Tuuli Marlen Järvistel õnnestus seljatada kõik 7.-9. klasside konkurendid ning preemiaks väga tubli 1.koht! Maria Mägi saavutas gümnaasiumi osas 2. ja Triin Närep 3.koha. Triinu Saar oli teist aastat järjest ainuke maksimumpunktide koguja kohapealse loovtöö eest, kokkuvõttes 6.koht. Oleme uhked oma tublide üle ja täname õpetajat Kadri Karon’it!

kunstiolümp_2018_a kunstiolümp_2018_b kunstiolümp_2018_d kunstiolümp_2018_e

Füüsikaolümpiaadil saatis edu õpetaja Raivo Tõnissoni õpilasi. Gerrit Rattam oli võidukas 8. klasside õpilastest ja Johannes Aleksander Raid saavutas III koha 9. klasside õpilaste hulgas.

Emakeeleolümpiaadil kaitses kooli au Oliver Kielas, kes saavutas 10. klasside õpilaste hulgas II koha (õpetaja Ly Kuningas) ja napilt 4. kohtadega pidid leppima Triin Närep (12.kl) ja Randar Rätsep (7.kl)

Jaanuaris alustasid meie õpilased kehalise kasvatuse tunnis ujumise algõpetusega Abja veekeskuses.

IMG_4051 IMG_4050

Õpikeskkonna parandamine on jõudnud töö- ja tehnoloogiaõpetuseni ning õpetaja Raivo Tõnisson saab uute tööpinkide juures muheleda.

IMG_1946 IMG_1938


Sport

vabariigis

2. jaanuaril alustasid 2018. hooaega kergejõustiklased Tallinnas Teivashüppe GP etapiga. Tulemused: Karl-Martin Krapp 60m tõkkejooks I koht, 150m jooks II koht ja teivashüpe II koht. Greete-Liis Krapp kuulitõuge I koht ja 60m tõkkejooks II koht.

20.-21. jaanuaril Tallinnas toimunud U14-, U16- ja U18-vanuseklasside talvistel mitmevõistluse meistrivõistlustel kergejõustikus saavutas Greete-Liis Krapp 5. ja Karl-Martin Krapp 6. koha

Karl-Martin Krapp’i juhendaja on Romet Mihkels ja Greete-Liis Krapp’i juhendavad Romet Mihkels ja Kuro Link.

Eesti Maastikuvibu Liit korraldas 2018. aasta klubide karika 2. etapi 27. jaanuar 2018 Lihulas. Meie õpilastest olid võidukad Alvar Teder 5b ja Helene Loorents 9a. Maastikuvibu ringi eestvedaja ja noorte treener on Reimo Loorents.

vibu_Lihulas_4 vibu_Lihulas_3 vibu_Lihulas_2 vibu_Lihulas_1

maakonnas

12. jaanuaril Pärnu maakoolide meistrivõistlustel lauatennises oli võidukas Kardo Koop (9.kl) ja tema järel saavutas hõbemedali Robert Platais (8.kl).

16. jaanuaril TV 10 Olümpiastarti Pärnumaa II etapi võistlustel saavutas Anne-Mai Post kaugushüppes III koha, esikümnesse mahtusid Lisete Lensment ja  Iiris Kangur kaugushüppes ning Greet-Liis Krapp tõkkejooksus.

Pärnu maakoolide C ja D vanuseklassi sisekergejõustiku meistrivõistlustel 26.jaanuaril jagus medaleid meie õpilastele hulgi:
Grethe Karoline Kaljaste 60m jooks I koht, kaugushüpe I koht
Greete-Liis Krapp kuulitõuge I koht, 60m jooks II koht, kaugushüpe II koht, kõrgushüpe II koht
Tõnis Hendrik Tallo 60m jooks I koht, kuulitõuge II koht
Markus Kaljur 1000m jooks I koht, 60m jooks II koht
Laura-Liis Kaljur 600m jooks II koht
Hanna Tali 600m jooks II koht
Elmar Jefimov 60m jooks II koht, kaugushüpe III koht
Kerot Luhaäär 60m jooks III koht

2018_01_16_C-D_kergejõustiklased-4 2018_01_16_C-D_kergejõustiklased-3

Tublilt võistlesid Elmar Jefimov, Grethe Karoline Kaljaste, Laura-Liis Kaljur, Markus Kaljur, Greete-Liis Krapp, Kerot Luhaäär, Hanna Tali, Tõnis Hendrik Tallo. Lastega koos saab rõõmustada treener Kuro Link.


Sündmused

Õpetajad alustasid uut aastat tarmukalt ja läbisid 3. jaanuari koolituse Arenguvestlused õpilaste ja vanematega.  Tartu K. J. Petersoni Gümnaasiumi direktori Merike Kaste jagas kogemus ning kindlasti saavad kevadpoolaastal arenguvestlused koolis hoo sisse.

arenguvestluste_koolitus_2 arenguvestluste_koolitus_1

16. jaanuaril esines koolis kontserttunniga Männiste perebänd. Koolilehe Kirjatark noored reporterid Hanna Tali ja Eliise Mändmets olid varmad intervjueerima Märten’it, Merit’it ja pereisa Kaupo Männistet.

Männiste_pereband_Kirjatark männiste_bänd


18. jaanuaril jõudis Saarde rahva kingitus Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks oma kohale 100 tamme salusse!

IMG_2445 3_meest_ja_kivi

Kivimüraka teisaldamist plaanisime üle aasta ning arvestades selle mõõte ja kaalu ei olnud mõtte teoks tegemine lihtne. Aitäh mitte uskujatele – te olite innustavad! Aitäh uskujatele – te olite toeks! Aitäh Ly Lünekund pöörase mõtte eest, aitäh Riho Pakkonen, Peep Paimre ja Enno Pärn selle teo eest!

Kivi pidulik avamine on Võidupühal. Fotod: Margit Jaanson


Laulukonkurss “Kaunim Metsalaul” toimus juba 13. korda ja tulemused said sündida ning  fotod Margit Jaanson’ilt ja fotod Maria Mägilt said kodulehele vaid suure hulga korraldajate ühistöö tulemusel!
Õpetaja Raivo Tõnissoni juhendamisel poiste tööõpetuse tunnis valminud toolid said kunstiringi õpilaste silma ja käe läbi kaunid maalingud. Metsalaulu auhinnatoole maalisid Hedvig Annast, Johanna Tammist, Tuuli Marlen Järviste, Triinu Saar, Maria Mägi ja Triin Närep (puudub fotolt).

metsalaul_toolid1

Kogu ürituse ettevalmistuse ja läbiviimise eest pälvisid kiituse õpilased Hedvig Annast, Helena Berg, Tuuli Marlen Järviste, Ingeliina Kore, Maria Mägi, Anabell Nurmsoo, Triin Närep, Kristo Oks, Kaimo Perillus, Kaisa Pinka, Karl Prink, Kristin Rannamaa, Ann-Mary Ruusmaa, Triinu Saar, Kaia-Liina Silberk, Andres Zerel, Merlin Tallo, Johanna Tammist, Kaspar Vaikmaa ja Kärt Välja.

Tänusõnad töötajatele korraldajatele ja nende abilistele: Mari Karon, Laine Ülemaante, Olev Aal, Margit Jaanson, Sirje Jakobson, Kadri Karon, Hille Kiviselg, Siim Kolla, Ly Kuningas, Kätlin Laur, Ly Lünekund, Elon Miisna, Kersti Soomets, Merle Statsenko, Ülle Tammela, Õnnela Teearu, Raivo Tõnisson, Ehte Vabrit, Signe Vahtramäe ja Tiiu Vill.


Kolmapäeval, 24. jaanuaril õppis suurem väiksemalt 🙂 . KiNG õpilasesindus külastas Surju Põhikooli esindust (“Oma Riiki”). Kuidas oma kooli õpilasesindust juhtida, käisid uurimas Hedvig Annast, Sandra Kivimurru, Roos-Marleen Ringas (kõik 6.a), Edith Aal, Merili Roostma (mõlemad 6.b), Annika Vunk (7.b) ja Toomas Meier (9.b).


Jaanuaris oli rahvahääletusel võimalik anda kõigil oma hääl Saarde valla 2017. aasta spordisaavutuste ning kultuuri tähtsündmuste valimisel.

Ülimalt hea on tõdeda, et kultuurisündmuste nominentide hulgas on koguni kaks kooli algatust:

nominent kategoorias “Kultuuri tähtsündmus 2017” on Saarde valla 100 tamme salu rajamine. Kilingi-Nõmme Gümnaasium organiseeris ja viis läbi EV 100 sünnipäeva tähistamiseks 100 tammega salu istutamise aktsiooni. See ühendas peresid, kogukonda ja jättis jälje järeltulevatele põlvedele.

nominent kategoorias “Aasta vabatahtlik 2017” on Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi õpilaste erinevad tegevused tegevused hooldushaiglas. Munadepühal värvitud munadega kostitamine, Rahvusvahelisest liikumisest Move Week alguse saanud jalutuspäev eakatega. Vanavanematepäeval EV 100 sünnipäeva auks 100 muffini küpsetamine ja nendega kostitamine, tubadesse jõulumeeleolu loomiseks kaunistuste tegemine. Heategevusliku jõululaadaga koguti raha kogumine jalgade massaaźiaparaadi ostmiseks.

2017. a silmapaistvamate spordisaavutuste nominendid Kilingi-Nõmme Gümnaasiumist on:

parim mees noorsportlane – Janno Talumaa
parim naine noorsportlane – Ragne Gromov, Grethe Karoline Kaljaste ja Greete-Liis Krapp
aasta võistkond – võimlemisklubi Githa 10.-12. a võimlemisrühm Žestika
õnnestunuim spordisündmus – 2. koolispordi mitmevõistlus ja 7. kolme koolimaja jooks

On, kellele 17.veebruari tunnustusüritusel pöialt hoida! 😉


Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi huvitegevus kohta saab pidevat teavet nii kooli kalenderist kui ka kooli avalikust grupist facebook’is


Soome haridusuurija Mika Kortelainen tunnistas sealsetest eliitkoolidest kõneldes, et keskkooli valik ei mõjuta õpilase tulemusi kuigi palju, hoopis tähtsamad on head õpetajad. LOE …

Üks uuringute põhilisi tulemusi näitab, et Soomes on keskkoolidevahelised erinevused üsna väikesed.


Vanu aegu meenutades: aktus Kilingi-Nõmme Keskkooli saalis 1976. aastal

KiNG_aktus_1976