Siin maailmas pole oluline mitte see, kus me oleme, vaid see, millises suunas me liigume.
Oliver Wendell Holmes


Õppetöö

Vabariigis

Pingelistes ja põnevates seisudes on sügisel alanud olümpiaadid, konkursid ja võistlused.

Vabariiklikul rahateaduste olümpiaadil, kus aktsiatega mäng virtuaalsel börsil kestab 6 kuud, on 130 osaleja seas meie õpilased esimeses pooles ning algsed esikümne kohad on langenud teise kümnesse. Samas – 3 kuud aktsiaturgudel mängu on veel ees ning kui tibusid loetakse sügisel siis sellel olümpiaadil võetakse investeerimistulu kokku kevadel. Õpilastele on ärimaailma harjutustes nõustajaks õpetaja Helle Berg.

Vabariiklikul 7.-9. klasside majanduspõhisel võistlusmängul “Creatlon” on seis paljutõotav KiNG 9.a klassi võistkonnale koosseisus Berit Vahter, Rasmus Rist ja Hans-Kristjan Raid.  Pärast teist ülesandevooru, kus tuli hinnata meeskonna ökoloogilist jalajälge, kirjutada kiri tuntud ettevõtjale ning analüüsida kodumaakonna ettevõtluskeskkonda, ollakse võistlusmängu juhtimas. Ees ootab kolmas voor, kus pannakse proovile loovus – ühiselt tuleb luua ettevõtlusteemaline lauamäng. Õpilastele on toeks klassijuhataja õpetaja Kadri Karon.

Euroopa Liidu statistikaameti Eurostat eestvedamisel toimub õpilaste Euroopa statistikavõistlus 2019/2020. õppeaastal Euroopa 17 riigis. Võistlusele registreerus 139 võistkonda ja ligi 400 õpilast. Nooremas vanuserühmas (14–16-aastased) asus esimese vooru veebiteste lahendama 70 võistkonda.

Meie koolist lööb nooremas vanusegrupis kaasa taas võistkond RHB koosseisus Berit Vahter, Rasmus Rist ja Hans-Kristjan Raid. Tubli töö esimeses voorus viis edasi teise vooru! Teise vooru pääsenud võistkonnad teevad statistilise uurimuse võistluse korraldajate ette valmistatud andmestiku põhjal. Statistikaalaste nõuannetega toetab õpilasi õpetaja Anne Aasamets.

Vabariiklikul mõttespordi  olümpiaadil osalevad meie õpilased males. Põhikoolide õpilasi on võistlejate nimekirjas 257 ja pärast teist vooru on Rander Rätsep 15. kohal ja Anette Einmann 28. kohal! 44 kooli hulgas on meie kool teise vooru järel 13.  Aitäh maletreener Eiki Lehemets!


Maakonnas

24. jaanuaril toimunud eesti keele olümpiaadilt tulid tublide tulemustega koju mitmed meie õpilased. 7. klassi õpilaste hulgas saavutas II-III koha Maarit Juhkamsoo, 8. klassi arvestuses II koha Hedvig Annast ja III koha Kärt Pärna, 9. klassi õpilaste hulgas II koha Randar Rätsep, 11. klassi õpilaste hulgas II koha Helene Loorents  ja 12. klassi õpilaste arvestuses III koha Maria Mägi (õpetajad Ly Kuningas, Kersti Soomets ja Ille Varner).

30. jaanuaril toimus matemaatikavõistluse Nuputa Pärnumaa voor. 7. klasside arvestuses oli võidukas ja esindab Pärnumaad vabariiklikul Nuputa finaalvõistlusel meie võistkond koosseisus Margaret Klettenberg, Nora-Ly Saar ja Andri Rattam. 5.-6. klasside arvestuses tulid tublile kolmandale kohale Rico Kalde, Elmar Jefimov, Ester Kuru ja Anette Einmann (õpetajad Mai Seller, Moonika Ringas ja Anne Aasamets).


Koolis

Projekt “Õpilaselt õpilasele”
Juba eelmisel aastal alustasid õpetajad Eve Sinijärv ja Urve Jõgi tegevust, kus suuremad õpilased tulevad ja annavad oma teadmisi edasi noorematele.
Seekord oli teemaks bakterid. 9. klassi õpilased Berit Vahter ja Hans-Kristjan Raid jagasid 3.a klassile oma teadmisi. Kaasas olid söötmed. Bakterid pandi kasvama ja nüüd hoitakse pilk peal kuidas tavapäraselt silmale nähtamatud organismid arenevad

28. jaanuaril toimus koolis IV bioloogia õpikoda. Keskkonnaalases õpikojas mõõtsid osalejad mulla pH-d omavalmistatud indikaatori abil. Veel tegeldi prügi sorteerimisega ja katsetati õlireostuse likvideerimist. Põnevat tegevust jätkus kogu päevaks.


Laulukonkurss Kaunim Metsalaul toimus 15. korda!  Ilus on lugeda tagasisidet, mille kirjutas maestro Toomas Voll

Võtan vanima žüriiliikmena kokku meie tööka ja äärmiselt laheda ja üksmeelse žürii
arvamused:
* Väga tore päev
* Väga tore tase võistlusel
* Väga-väga hästi taaskord korraldatud üritus (täpne, kiire, lugupidav)
* Ülihästi läbiviidud võistlusprogramm
* Väga ülihästi organiseeritud  kinkelaud
* Lõuna suurepärane ja koduselt maitsev
* Hingega tehtud, südamega kuulatud, ohtralt jagatud- armastust, hoolimist, tähelepanu
* oli veel üks asi.. (neid viimaseid kolme punkti tundsite ise ja saite rõõmu)
Zürii kummardab ja teeb kraapsu ja kniksud!
Lugupidamisega,
Toomas
Panen allkirja ka postitusele (vt fotot)

Erinevalt varasematest aastatest avaldame väikese osa korraldusmeeskonna fotodest 🙂


Sport

3. jaanuaril oli võimlemisklubi Githa uusaasta ehk Ilvesepeol lastele vallatuteks külalisteks Jõuluvana ja valla vapiloom ilves. Ka nemad esinesid võimlemistrikkidega nagu juuresoleval fotol näha 🙂 Aitäh väsimatule Margit Schmidtile!

10. jaanuaril peeti Pärnu spordihallis maha maakonna meistrivõistlused 1.-3. klassidele võrkpallilaadses sportmängud „Pallilahing“. Seitsme kooli seas oli võidukad meie poisid koosseisus Henrik Saar, Jako Kohv, Gert Marten Sööt, Kaspar Tamm, Mikk-Oliver Soomets, Andri Tomp, Kert Luhaäär ja Robin Pähn. Õpetajad Erki Kangur ja Ülo Liblik.

12. jaanuaril toimus Tartus Spordiseltsi Kalev Sprindimitmevõistlus. Sander Statsenko saavutas II koha (60m + 200m). Treener Kuro Link

14. jaanuaril toimus  TV10 Olümpiastarti 49. hooaja (2019/2020) Pärnu II etapp. Medalitega naasid Gert Martin Muttel 60 m tõkkejooksu III koha ja Markus Kaljur kaugushüppe III kohaga. Juhendaja Kuro Link

18. jaanuaril võistlesid vibusportlased Klubide karika esimesel etapil Tallinnas. Medalikohti tuli mitmeid:
I koht Dagne Oriehov
II koht Alenna Juhkamsoo
III koht Toomas Kovalevski
5. koht Karl-Ranet Kusmin
I koht Tauri Kovalevski
II koht Alvar Teder
Treener: Reimo Loorents

23. jaanuaril jagati Pärnumaa koolide 2020. a sisekergejõustiku meistritiitlid ning medalid. Tavapäraselt jagus neid ka meie õpilastele:

Sander Statsenko – kõrgushüpe -I koht, kaugushüpe II koht, 60m jooks III koht
Greete-Liis Krapp – kuulitõuge I koht, 60m jooks III koht
Anete Lensment – kuulitõuge I koht
Tõnis Hendrik Tallo – kuulitõuge II koht, 60m jooks III koht
Grethe Karoline Kaljaste – 60m jooks II koht
Oskar Tallo – kuulitõuge II koht
Markus Kaljur -1000m jooks III koht
Juhendajad: Kuro Link, Romet Mihkels

25. jaanuaril toimus Sindis mõõduvõtt meie õpilaste jaoks uuel alal. Vaid pool aastat on SK Saarde korraldamisel treenitud taekvondo treeneri Andrus Toomla juures ning nagu pildid tõendavad, oldi Pärnu Cup võistlusel juba medalikonkurentsis.
Toomas Meier (sparring 2. koht)
Aaron Pernits (sparring 3. koht)
Isabel Kutter (sparring 3. ning nuiasparring 2. koht)
Laura Paukson (nuiasparring 3. koht)
Rait Loodus (nuiasparring 1. koht)
Jan-Henri Laidla (nuiasparring 3. koht)
Krister Toomla (sparring 3. ja nuiasparring 3. koht)
26. jaanuaril võistles Tallinna lahtistel meistrivõistlustel Pärnu võimlemisklubi Rüht rühmas ka meie 5. a klassi õpilane Seleri Sutt ning pälvis seejuures III koha.


29. jaanuaril andis 8.b klass Pärnumaa Vähiühingul üle heategevuslikul jõululaadal kogutud tulu – 133 eurot.

Jaanuaris tuli abiturientidel registreeruda riigieksamitele ja kirjutada proovikirjand ning 11. klassi õpilastel esitleda oma praktilisi ja uurimistöid eelkaitsmisel. Õpilasesindus pidas plaane kevadpoolaastaks ja 30. jaanuaril toimus Saarde Vallavalitsuse eestvedamisel ja Eesti Noorteühenduse Liidu toel Saarde valla aktiivsete koolinoorte inspiratsioonipäev. Errit Kuldkepp (kes päeva sisu lõi) leidis, et nii avatud noortega nagu meil, on lust koos tegutseda.  Aitäh eestvedajatele vallast, kes koolinoori kaasasid, aitäh Kilingi-Nõmme Klubile, kes sündmust võõrustas!


Jaanuaris mahtusid õpetajate töödesse erinevad töökoosolekud, Huvitava kooli konverents Tartus, digipädevuste koostöötund oma majas, Vändra Gümnaasiumis kolleegide koolitamine ja Lilleoru koolis kaks koolituspäeva.


Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi huvitegevuse  kohta saab pidevat teavet nii kooli kalenderist, kui ka kooli avalikult facebook’i lehelt ning koolilehe “Kirjatark” veebiväljaandest.


Mitmekesine klassiruum on ühiskonnale kasulikum kui eliitkoolide “kasvuhoonete” rajamine, hindas ETV-s hariduspsühholoog Grete Arro


Veebruaris:

01.02 – olümpiaad. Bioloogia
03.02 – lastevanemate õhtu aineõpetajate ja klassijuhatajatega (17.30 Pargi 6, 18.00 – 19.00 Sambla 18)
05.02 – vanem- ja meisterõpetaja kutse taotlemise kevadvooru tähtaeg
05.02 – olümpiaad. Matemaatika
08.02 – olümpiaad. Ajalugu
08.02 – KiNG-s maakonna kunstiolümpiaad
11.02 – KiNG arvutiklassis Pärnumaa geograafia olümpiaad
13.02 – KiNG arvutiklassis Pärnumaa Pranglimise finaal
20.02 – bioloogia õpituba V
21.02 – olümpiaad. Vene keel võõrkeelena
21.02 – EV aktus
25.02 – sisekoolitus Mentori ABC
26.02 – koolituspäev õpetajatele “Eesmärgistamine, sihipärane tegutsemine ja mentori roll”  koolitaja Martin Tiidelepp
27.02 – arengukava koostamise koosolek


Kaunim Metsalaul 2006

Foto: KiNG arhiiv

Kaunim Metsalaul 2020

Foto: KiNG arhiiv