Sa ei saa merd ületada lihtsalt seistes ja vett vahtides.
R. Tagore

TUNNUSTUSED

KUU TEGU JA KUU TEGIJA Kooli õpilasesindusega koostöös jätkub „KUU TEGIJA“ ja „KUU TEGU“ otsimine, leidmine ja märkamine.  „Kuu tegija“ on Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi õpilane või koolitöötaja, kes väärib seda tiitlit, sest on silma jäänud mõne erilise teoga, tulemusega või oma tööga.

Õpilasesinduse valik: kuu tegu – projekt “Muna õpetab kana” ehk “toidukuivati “

Toidukuivati kasutamine koolipere poolt on aktiivsem kui võinuks eeldada 🙂 On ju mitmesuguseid krõpse, snäkke ja kuivikuid kaupluste riiulitel igale maitsele. Köitev on aga võimalus klassiga ühiselt tegutseda ning saavutada tulemuseks tervislikud näksid.
Aitäh klassijuhatajatele, KiNG tervisenõukogule ning projekti eestvedajale Pille Kadakule!

Õpilasesinduse valik: kuu tegija – Margaret Klettenberg.

Mängu “Söömine” väljamõtlemine ja ettevalmistamine. Vahva mäng, mis tõi koolipäevadesse elevust. 🙂

Pärnumaa aasta spordi tänusündmusel “Tähesära 2021” tunnustati pikaaegse Pärnu ja Pärnumaa spordiliikumise arengusse panustamise eest tänumeenetega meie noorte treenereid:

Võimlemisklubi „Githa“ eestvedaja ning võimlemise treener Margit Schmidt ja maletreener Eiki Lehemets! Palju õnne!

Foto: Pärnumaa Spordiliit

ÕPPETÖÖ

Jaanuari algavad olümpiaadid, abiturientidel tuleb end registreerida riigieksamitele ja põhikooli lõpetajatel teha valik oma lõpueksami osas. Olümpiaadidel osalemisele on kindlasti jätnud jäljed mitmed erinevad põhjused – eelkõige haigused.

Loodame, et toimunud olümpiaadidel said õpilased siiski oma võimeid proovile panna ning et eesolevatel olümpiaadidel on võimalik osaleda.

Abituriendid said teada, et koolieksami aineteks on sel aastal bioloogia, B1 tasemel võõrkeel ning keemia. End tõsiselt kokku võttes on igal abituriendil veel võimalik oma õppetöö tulemused viia tasemele, kus on võimalik kirjutada avaldus kas koolieksamist vabastamiseks või osaeksami tegemiseks! Püüdluseks on põhjus! 🙂

Distantsõppe korraldamine jaanuari viimastel ja veebruari esimesel nädalal on paratamatus. Üha laienev haigestumine jätab klassiruumid tühjaks õpilastest – suurim puudujate arv oli 27. jaanuaril, kui 328-st õpilasest puudus koolist 128. Samuti on räsitud õpetajate ja halduspersonali read ning asjakohane on teha kontaktõppes pisuke vahe, et siis juba tervetena minna õppeaasta lõpuni.

SPORT

7. jaanuaril toimus üle pika aja võimlejatel oma pidu. Õpilased osalesid püüdlikult vaheajal trennides, võimlejad ootasid esinemisvõimalust väga. Üle pika aja nägime graatsilist vilistlasrühma, kes pole treeninguid katkestanud.  Publik oli armsalt toetav ja plaksutas kõigile esinejatele tunnustavalt. Aitäh Margit Schmidt ja võimlejad! Aitäh toetavale publikule!

17. jaanuaril toimus Pärnu Kergejõustikuhallis TV 10 Olümpiastarti Pärnumaa II etapp. Tulemused:
Kren-Marten Krapp – teivashüpe II koht
Crystal-Eliis Krapp – kaugushüpe III koht
Treenerid Rauno Kirschbaum ja Romet Mihkels
Palju õnne tublidele sportlastele!

19. jaanuaril panid end Pärnu spordihallis maakonna meistrivõistlustel pallilahingus 1.- 3. klassidele proovile ka meie õpilased. 3. klasside tüdrukute võistkond saavutas võistlusel III koha koosseisus: Lorete Lensment, Minna Tammist, Kelli Vill, Lisandra Tomp, Emily Ruus, Margaret Priilinn.

3. klasside poiste võistkond sai IV koha kooseises: Kenert-Allar Kusmin, Johann Lindov, Kaspar Rätsep, Gregor Oriehov, Krister Toomla, Jan-Henri Laidla. Aitäh õpetajatele: Erki Kangur, Reine Klettenberg ja Elisabeth Rõigas.

20. jaanuaril toimusid Sindis Pärnu maakoolide meistrivõistlused rahvastepallis 1.- 3. klassidele. Meie poistel õnnestus õpetaja Erki Kanguri juhendamisel saavutada tubli 2. koht! Võistkonda kuulusid: Kenert–Allar Kusmin, Johann Lindov, Kaspar Rätsep, Gregor Oriehov, Kristen Vilistus, Jan-Henri Laidla, Kris Kaljula, Ramon Kivisild. Tubli tulemus ja tänusõnad!

23. jaanuaril võistles Seleri Sutt taas vabariigi tasemel. Tallinna lahtistel meistrivõistlustel saavutas ta Pärnu võimlemisklubi Rüht rühma Briiz koosseisus nii vahendi kui vabakavas I koha! Õnnitlused Selerile ja tänusõnad perele!

HUVITEGEVUS.

Õpilasesinduse eestvedamisel toimus nädala kestnud vahetunnimäng 5.-12. klasside õpilastele. Mängu idee tõi majja Margaret Klettenberg ning selle eesmärk on oma koolikaaslasi paremini tunda ja õppida tegema koostööd. Kõige edukamad mängijad olid:
Gert Manilets
Alvar Teder
Rauno Einmann

Täname mängu eestvedajat Margaret Klettenbergi ning kogu õpilasesindust tegevuse läbiviimise eest! Aitäh kõigile mängijatele!

Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi huvitegevuse  kohta saab pidevat teavet nii kooli kalenderist, kui ka kooli avalikult facebook’i lehelt ning koolilehe “Kirjatark” veebiväljaandest.

Võrreldes mõnekümne aasta taguse ajaga on reklaam nüüd isiklikum, vähem naljakas ja jõuab inimeseni tema veebikäitumise põhjal, rääkis Tartu Ülikooli professor Talis Bachmann. Ühtlasi võib vanemate kontrollita nutiseadet kasutav laps reklaami nüüd varasemalt hõlpsamalt üles leida.

ÕPETAJAD

Meie õpetajate selle aasta koolituspäevade keskne teema on tagasiside andmine. Seda nii tulemustele kui tegevustele, nii õpilastele kui kolleegidele. 28. jaanuari e-õppepäev oli õpetajatele võib-olla tempokamgi, kui õppetundidega koolipäev. Infominutitele järgnesid töökoosolekud kooliastmete nõukodades ja töö õpigruppides. Tahet ja tarkust õpetajatele soovis koolijuhi kogemustega värske Saarde valla humanitaarnõunik Andy Tilk.

18. jaanuaril korraldasid Pärnumaa koolijuhid oma koostööpäeva meie koolis. Tore kokkusaamine, vajalik infovahetus ja äge maakondlik projekt sai paariliste loosimisega alguse!

15. jaanuar 2008

Foto: KiNG arhiiv