1/12 aastast

XII noorte laulu- ja tantsupidu

Laste ja juhendajate poolt mitme aasta jooksul tehtud töö kandis vilja! XII noorte laulu- ja tantsupeol „Mina jään“ esindasid Kilingi-Nõmme Gümnaasiumit ja Saarde valda 2.-3. ning 4.-5. klassi rahvatantsurühmad (juhendaja Eve Sinijärv ja muusikasaade Mare Tallo)

ja 5.-7. klassi ning neidude võimlemisrühm Infinitum (juhendajad Margit Schmidt ja Eha Smolina).

tantsupidu_võimlejad_1

Kodused said sündmustega kursis olla juhendajate ja vanemate meeleolukate facebooki postituste kaudu, kus kajastati nii pesu kuivatamist kui jäätiste jagamist.

tantsupidu_vanemad_1 tantsupidu_2  tantsupeol_melu-2

Kaasa aitas Eesti Televisiooni otseülekanne meie kolme võimlemismissi intervjuuga ja rõõmsameelsete laste ning juhendajate tervituste edastamisega kodustele.

Treener Margit Schmidt’il tuli lausa Õhtulehes  selgitada meie võimlemismissi valimise traditsioone!

Forseliuse Seltsi suvekool ja noorte leiutajate Hüppelaud

Sel aastal toimus Forseliuse Seltsi suvekool 18.-20. juulini Järvamaal. Kilingi-Nõmme Gümnaasiumist osalesid Tuuli Marleen Järviste, Annika Vunk ja Mauri Rein Lehikoinen ning õpetaja Signe Vahtramäe. Vargamäe, valge paas, loodus, kodulugu ja mitmekülgne kultuuripärand – nelja päeva jooksul jõuti palju.

2017_Forselius_suvekool4 2017_Forselius_suvekool3 2017_Forselius_suvekool2 2017_Forselius_suvekool1

Eesti 2.0 suvekool Hüppelaud andis 21.-23.juuli Tartus tehnoloogiast huvitatud 14-19-aastastele kooliõpilastele võimaluse ehitada ideest valmis toode või teenus. Noori juhendasid rahvusvahelise kogemusega startup-ettevõtjatest mentorid ja vilistlastena osalesid Hüppelaual Hendrik Raid ja Allan Rist (juhendaja Signe Lensment).

Raid_Rist

Juulis toimunud võistlustel saavutasid parimaid tulemusi meie tüdrukud. Eesti U14 meistrivõistlustel oli odaviskes Greet-Liis Krapp 4. koht (18 võistlejat) ja kuulitõukes 11. koht. Grethe Karoline Kaljaste saavutas kaugushüppes 43 võistleja seas tubli 15. koha. Laste treener Kuro Link.

Vanasõna „Veri ajab rähnipoja puu otsa“ sobib igati Eesti Seeniorspordi ja Spordiveteranide Liidu suvemängude  korraldamise juurde. 50. mängud toimusid 22.-23. juulil küll Jõulumäel, kuid korraldamise põhiraskus lasus Spordiklubil Saarde ning meie treenereid ja vilistlasi jagus nii kohtunikeks kui võistlejateks.

Kilingi-Nõmme Gümnaasium kogukonnas

Kilingi-Nõmme linnapäevade raames on kindla koha leidnud õpetajate Saima Tõigast’e ja Sirje Jakobson’i poolt korraldatav, seekord juba V, koduleiva konkurss.

leivakonkurss_2017 leivakonkurss_2017-2

Sel korral leidis see kajastust ka Pärnu Postimehes.

Ülimenukaks ürituseks kujunes linnapäevade raames toimunud Saarde-Surju Suursõit 2017 ja esikoha ekipaažis osales õpetaja Mare Tallo ning II koha võistkonnas õpetaja Kadri Karon. Korraldajate hulgas olid ja tänusõnad pälvisid õpilased Ele-Helina Sein, Kristin Rannama, Martti Kollamaa ja Romet Leets ning õpetajad Ly Lünekund ja Kuro Link.

suursõit_1 suursõit_2

Tavapäraselt korraldab Eesti Korvpalli Liit oma noortekoondiste treeninglaagrid Kilingi-Nõmmes. Korvpallurite kõrval hindavad kõrgelt meie suviseid majutus- ja toitlustusvõimalusi ning Spordihoone väljakuid sulgpallurid. Nende kahe ala treeninglaagritega on sisustatud ka august. Ühtekokku pakkus kool juulis 418 majutus- ja 1407 toitlustuskorda.

Vilistlased leiavad tee kooli ka suvel. 22. juulil külastasid kooli 1967. a lõpetanud. Omaaegsest tõsteruumist on saanud raamatukogu, käsitööklassist õpetajate tuba ja õpetajate toast omakorda bioloogiaklass. Leiti siiski oma klass, koht ja pinginaaber.

1967_lend_koolis_2

Majal olev silt kannab uut nime, samad on aga kivi kooli juures ja männid kooli ümber. 😉

1967_lend_koolis_1

Vahel on õpilastele õppetöös vabade valikute andmine vägagi tulus. Gümnaasiumi valikaine „Projektijuhtimine“ tundide arvelt Allan Risti poolt Pärnu Lahe Partnerluskogule kirjutatud projektitaotlus saalihoki varustuse ostmiseks Spordiklubile Saarde sai PRIA heakskiidu ja üle 2 tuhande euro. Pole ju üldsegi paha! 🙂

Kool vajab igapäevast hoolt

Suurimateks töödeks suveperioodil on söögisaali renoveerimine, klasside ja abiruumide kolimised, keskkonnasäästliku rasvapüüduri paigaldus ning lasteaiale ruumide pakkumine nende maja remontimise ajaks. Söökla vana puupõrand on asendatud kivipõrandaga ja sööklas on paigas ka esimesed uued radiaatorid.

söökla_põrand_musterrasvapüüdur_maas1

Samas oleme kogu remontide perioodi suutnud tagada laagrite toitlustamise ja majutuse õpilaskodus ning nendega tegelevad töötajad on väärt tõsist tänu! Kõik tööd on kavandatud ja tehtud selleks, et uuel õppeaastal oleks paremad tingimused õpilastel ning töötajatel. Investeeringute maht ulatub 60 tuhande euroni.

Valmis õpilaste ja vanemate rahuloluküsitluste kokkuvõte ning kooli veebis on võimalik tutvuda põhjaliku statistika, kahe aasta võrdluse ning kokkuvõttega.

Kõik sündmused Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi kodulehe kalendris ja uudised facebook’i grupis