Ka suvekuumas juulis jätkub koolis töö.


Suvi sobib õppereisideks

4.-8. juulini toimus Iirimaal Killarneys rahvusvahelise GLOBE programmi õpilaste teaduskonverents ja õppeekspeditsioon. Eesti lippu hoidsid kõrgel KiNG vilistlane Laura Altin ja meie õpetaja Elli Altin.

Konverentsil esinesid GLOBE ja NASA juhtivteadlased ning õpilased tegid ettekandeid oma eelnevatest teadusuuringutest. Lisaks osaleti põnevatel õppeekspeditsioonidel rahvuspargis, uuriti atmosfääri, mulda ja vett. Näiteks mõõdeti jõevee voolukiirust, erosiooni, pinnase temperatuuri, õhuniiskust, mulla PH-d jmt.

Globe on ülemaailmne alg-, põhi- ja keskkooli õpilastele mõeldud uurimuslikku õpet ja praktilisi tegevusi pakkuv keskkonnasuunitlusega haridus- ja teadusprogramm, mille algatas 1994. aastal tollane USA asepresident Al Gore. Õppe eesmärgiks on edendada ja toetada õpilaste, õpetajate ja loodusteadlaste koostööd keskkonna ja Maa kui süsteemi uuringute valdkonnas. Eesti ühines GLOBE programmiga 1996. aastal ning see on aidanud Eesti koolides muuta õppeprotsessi mitmekesisemaks ja pakkunud mitmekülgseid võimalusi riikliku õppekava üldpädevuste arendamiseks. GLOBE programmis osaleb 32 tuhat kooli 121 riigist.


9.-11. juulil olid B. G. Forseliuse Seltsi Noortekogu liikmed oodatud suvekooli, mis  viis Rannarootslaste radadele.  Õpilaste seas väga populaarne suvekool kandis juba järjekorranumbrit 29. Esindatud olid Haljala, Rakvere, Kolga-Jaani, Kambja, Mõniste, Tõstamaa, Mõisaküla ja Kilingi-Nõmme koolid. Meie  gümnaasiumist osalesid: Anete Lensment, Annika Vunk, Berit Vahter, Maria Peterson, Tuuli Marlen Järviste ja õpetaja Signe Vahtramäe.

Nagu juba traditsiooniks on saanud, on suvekooli „tunniplaan“ väga tihe ja sündmusterohke. Pikad päevad täis uut ja huvitavat võivad küll tunduda väsitavad, kuid vaprad reisisellid sellest ei heitunud. Nelja päeva jooksul külastati Läänemaad: Vormsi saart, Haapsalu ja Lihula linna, Noarootsi poolsaart, kuulati, kuidas laulavad Nõva liivad ja randuvad lained. Nagu igas suvekoolis, õpiti tundma Eestimaa kaunist loodust ning aja- ja kultuurilugu. On rõõm tõdeda, et noorte huvi B.G. Forseliuse Seltsi Noortekogu on suur, sest Kilingi-Nõmme Gümnaasiumile eraldatud koha suvekoolis täitusid kiirelt.


Suvi sobib sportimiseks

3.-4. juulil Pärnus toimunud U14 ja U16 vanuseklassi Eesti meistrivõistlused kergejõustikus tõid sellised tulemused:

Grete-Liis Krapp U-14 kuulitõuge kuldmedal (isiklik rekord)
Grete-Liis Krapp U-14 odavise hõbemedal
SK Altius võistkonnas U-14 4x100m Grete-Liis Krapp kuldmedal

Karl-Martin Krapp U-16 kettaheide pronksmedal (isiklik rekord)
Karl-Martin Krapp U-16 odavise pronksmedal (isiklik rekord)

Grethe Karoline Kaljaste U-14 100m jooks A-finaal kokkuvõttes 7. koht (isiklik rekord)
Grethe Karoline Kaljaste U-14 200m jooks 5. koht (isiklik rekord)

Sander Statsenko U-16 kõrgushüpe pronksmedal (isiklik rekord)

Juhendajad Romet Mihkels, Grete Udras, Mikk-Mihkel Arro, Kuro Link.


17.-18. juulil Valgas toimunud Rukkilillemängudel saavutasid meie kergejõustiklased järgmised tulemused:
Grete-Liis Krapp U-14 odavise kuldmedal, kuulitõuge kuldmedal, kettaheide 4. koht
Tõnis Hendrik Tallo U-14 kuulitõuge hõbemedal, odavise pronksmedal
Karl-Martin Krapp U-16 kettaheide hõbemedal
Grethe Karoline Kaljaste U-14 100m jooks pronksmedal, 200m jooks 4. koht ja kaugushüppes 8. koht
Sander Statsenko U-16 100m jooks 6. koht, kõrgushüpe 5. koht ja kaugushüpe 9. koht

Juhendajad Romet Mihkels, Grete Udras, Mikk-Mihkel Arro, Kuro Link.
6 medalit viie õpilase poolt! Aitäh noortele sportlastele, peredele ja juhendajatele!


19. juulil Jelgavas toimunud Balti meistrivõistlustel olid Karl-Martin Krapp ja Sander Statsenko Eesti U16 kergejõustikukoondise võistkondlikku võitu panustajad. Karl-Martin võitis odaviskes pronksmedali ja Sander Statsenko saavutas kõrgushüppes kuuenda koha!


20.-22. juulil Kajamaal toimunud Eesti maastikuvibu meistrivõistlustelt meie vibusportlaste tulemused:
Tõnis Hendrik Tallo 1.koht
Alvar Teder 1.koht
Taivo Kovalevski 4. Esindas Saarde valda
Juhendaja Reimo Loorents 3.koht

Uhke on näha Eesti meistreid KiNG särgis 😉

29. juulil maastikvibu Jõulumäe 3D Cup tulemused
Lapsed
Vaistuvibu Alvar Teder 1.
Pikkvibu Kaupo Loorents 2.
Juuniorid
Laura Lissete Vunk 3.
Tauri Kovslevski 2.
Carolin Volt 1.
Mehed
Taivo Kovalevski 2. (Saarde vald)
treener Reimo Loorents 1. Koht


30.06 – 01.07 Lääne-Virumaal Oruveskil toimunud orienteerumisvõistlusel Kalevi Suvejooks saavutasid kahe päeva kokkuvõttes:
N10NR I koht Liis-Marie Kaljur
N12 V koht Laura-Liis Kaljur
M12 I koht Markus Kaljur


Suvel tegutsetakse kogukonnas

13.-15. juuli toimunud linnapäevade raames kohtusid taaskord Euroopa kultuurikülade eestvedajad. Kunagise 12 riigi ühiste ürituste järjepidevust hoidsid Prantsumaa, Saksamaa, Taani ja Holland ning võõrustajaks loomulikult meie kooli rakkerühm 🙂

Konverentsi teemaks oli käesoleval kokkusaamisel “Migratsioon”. Inglise keelset üritust modereeris Kairi Kaldoja ja teda toetas Mari Karon. Õpilane Marie Kielas tutvustas oma loovtööd “Euroopa kultuurikülad läbi muinasjuttude” ning juttu ilmestasid eelmise aasta 2. klasside õpilaste joonistused.

Pärast paariaastast vahet toimus linnapäevade raames taas Lavil järvekontsert, mille eestvedajaks on olnud väsimatu Mari Karon. Õpetajate naisrahvatantsurühma Kilingi kontserti toetasid rahvatantsijad Surjust, Sindist ja Tõstamaalt.

 

Fotod: Kadri Karon


Oleme kolmes kategoorias vabariigi finaalis …

On, mida jagada ja ootame põnevusega oktoobrit!


Suvi on koolis majandamiseks

Mitmete aastate jooksul pakutud suurepärased tingimused laagrite korraldamisel on tekitanud nõudluse ning broneeritakse juba järgmist suve. Juunis viibis meil Pärnu noorte võrkpallilaager ja juulis Eesti Korvpalli Liidu noortekoondised. Köögi ning õpilaskodu töötajatel on pingelised tööpäevad.

Kooli peahoones käivad remonditööd. Renoveeritud saavad kolm klassiruumi ja Terviseameti ettekirjutuse täitmiseks ehitatakse kolmandale korrusele tualetid. Vana maja remont pakub üllatusi ja peamurdmist – sealt, kust projekti järgi peaks olema puittalad, leiavad ehitajad betooni ja vastupidu  🙂 kuid töödega ollakse ajakavas.

Värskenduse saavad kolm koridori.

  

Kunagisest komsomolitoast, arvutiklassist ja raamatukogust saab võõrkeeleklass.

 

Aastatetaguse ansambliruumi ja raadiosõlme kohale tulevad tualetid.

 

Külmad klassiruumid (201 – muusika ja 301 ajalugu) saavad soojustuse


Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi huvitegevuse kohta saab pidevat teavet nii kooli kalenderist, kui ka kooli avalikult facebook’i lehelt ning koolilehe “Kirjatark” veebiväljaandest.


1974. aastal avati Liivamäe lahingupaiga mälestuskivi (Foto Lembit Nõmm erakogust)

3. juuli 2016 avati Liivamäe lahingupaiga mälestusstend (Foto KiNG arhiivist)