Otium reficit vires”


Keskne sündmus juulikuus oli kindlasti XXVII laulu- ja tantsupidu “Minu arm”. Selleks oli palju harjutatud ja seda oli pikalt oodatud. Kaunil ja imekiirelt otsa saanud peol Tallinnas esindasid meie õpilased Saarde valda laste- ja mudilaskooriga ning võimlemisrühmaga.

Laulu- ja tantsupeol esindasid Saarde valda mudilaskooris meie õpilased Gerda Paukson, Laura Paukson, Nora Karon, Ellen Hale, Alenna Juhkmsoo, Ann-Marii Rattam, Mariliis Pata, Maibritt Pesti, Mirtel Talts, Elenor Anis, Loviisa Mägi, Emma Tammist, Hele-Mari Jalasto, Ester Kuru ja Anna-Liisa Raba. Tänusõnad juhendajatele Piia Salomon ning Tiia Hermann! Aitäh abiks olnud lapsevanematele Anneli Mägi ja Anneli Pesti!

Laulu- ja tantsupeol esindasid Saarde valla lastekooris meie õpilased Kärt-Mia Kingla, Dagne Oriehov, Ketter Reinhold, Maria Vilinurm, Leeke Lind, Tuule Lind, Anne-Mai Post, Maarit Juhkamsoo, Margaret Klettenberg, Maria Peterson, Berit Vaher, Annika Vunk, Johanna Tammist, Sandra Kivimurru ja Roos-Marleen Ringas. Tänusõnad juhendajatele Piia Salomon ning Tiia Hermann!

Lapsevanem Rita Kingla:Suur tänu õpetaja Piiale ja õpetaja Tiiale. Viia meie lapsed nii suurepärase tulemusega laulupeole. Lisaks olla valitud 10 valikkoori hulka, kes lasti eraldi koorina lavale. Eriline tänu selle eest, kuidas nad hoidsid meie laste tuju üleval terve see aeg. Suur tänu, et hoidsite me lapsi nii hästi ja tegite selle kogemuse neile nii meeldivaks”.

Laulu- ja tantsupeol esindasid Saarde valda võimlemisklubi Githa poolt meie õpilased Githa Brita Pärna, Elisa Johanna Lindov, Epp Loviisa Pärtel, Hanna Tali, Johanna Tammist, Kreete-Lisett Remmelgas, Kristin Rannamaa ning Triin Kovalevski. Aitäh treeneritele Margit Schmidt ja Eha Smolina!

Aitäh koordinaatorile Laine Ülemaante! Aitäh transpordi taganud Saarde Kommunaal ja Järv L.M. OÜ.


Sport

9.-10. juulil Pärnu Rannastaadionil peetud Rukkilillemängudel oli Greete-Liis Krapp võidukas kuulitõukes ning lisaks veel 7. koht odaviskes. Karl-Martin Krapp võistles odaviskes ning saavutas 6. koha.

13-14. juulil toimus Kullamaal vibufestival. Kahepäevasel võistlusel saavutasid oma võistlusklasside Toomas Kovalevski 1. koha, Tauri Kovalevski 1. koha ja Alvar Teder 2. koha.

13. juulil Võrus toimunud U16 ja U20 Balti võistkondlikud meistrivõistlustel esindas Eestit koondise koosseisus esmakordselt Greete-Liis Krapp. Greete-Liis saavutas U16 vanuseklassis kuulitõukes uue isikliku rekordiga 12.48 Baltimaade võistlustel kolmanda koha! 🙂
19.–21. juulil toimusid Kajamaal Eesti lahtised meistrivõistlused maastikuvibu laskmises. Meie kooli õpilaste tulemused:
Dagne Oriehov CFFU klassis I koht
Toomas Kovalevski CMFU klassis II koht
Sandra-Liisbet Lilleste JFBU klassis I koht
Hedvig Annast JFBU klassis II koht
Tauri Kovalevski JMBU klassis I koht
Alvar Teder JMBU klassis II koht

Aitäh treeneritele Reimo Loorents ja Enn Lank!


Toimetamised vabariigis

15.-19. juulil toimus Tallinnas “Hüppelaud 2019“. See on suvekool tehnoloogia­huvilistele 14-19aastastele noortele ja meie koolist osalesid õpetaja Signe Lensmendi eestvedamisel seekordses suvekoolis  Ramus Rist, Hans-Kristjan Raid ja Jaan-Markus Raid. Fotod Rasmus Rist.

Hüppelaualt saadud hooga on noored tööle pannud Modlex3D virtuaalettevõtte, mille põhitoodete näidised on leitavad ja tellitavad vaid veebipoest 😀

 


Toimetamised kogukonnas

Kilingi-Nõmme Linnapäevad 12.-14. juuli oli kõigil huvilistel külastada koolipere poolt korraldatud Südamepäeva kohvikut. Hõrgutiste pakkumise tulu annetasid Ille Varner, Anne Aasamets, Moonika Ringas, Sirje Jakobson ja Saima Tõigast – kellele – seda küsige Südamekohviku korraldajate enda käest 😉

Ka menukas retrokohvik Ladu 5 oli õpetajate Kadri Karon, Erki Kangur ja Kairi Kaldoja eestvedamisel koos lastevanematega püsti pandud projekt, mis pälvis kiidusõnu lähedalt ja kaugelt.

Kesksuvised linnapäevad on aeg, mil kodukanti külastavad siinsete juurtega inimesed kaugelt ja lähemalt. See on ka aeg, kus sageli leitakse üles klassikaaslased ning õpetajad klassijuhatajad. Nii said ühisele pildile õpetaja Mari Karon ja tema osad algklassilapsed. 🙂

Linnapäevade raames pidasid enda 125. aastapäeva Saarde vabatahtlikud pritsumehed. Juubeliaktusel jagati tänu ja tunnustusi ning väga meeldiv on tõdeda, et kool pälvis koostööpartnerina turvalisuse arendamise eest tänukirja nii Lääne päästekeskuselt kui kohalikelt pritsumeestelt.


Toimetamised koolis

Õppeperioodi lõpu järel algas kohe uue õppeaasta ettevalmistus.

Õpilastele vajalik teave on koondatud kooli kodulehel ja juba on võimalik üle vaadata koduklassidklassijuhatajad, koolivaheajad ning riigieksamite (12.klass), lõpueksamite (9.klassid) ja tasemetööde ajad.

Õppetööst vabal ajal tuleb tegeleda koolimaja ruumide, inventari, kolimiste ning muude majandamisteemadega.

Algklasside majast kolivad 2. ja 3. klassid suurde majja ning selleks on värskelt remonditud klassiruumid 121, 122, 207, 216 ja 217 ning lühikese tiiva I ja II korruse koridorid. Rõõmsavärvilised klassid läigivad ja on uute laste ootel 🙂

Kui keegi tähelepanelik märkas juulikuus kooli juures kummalist masinat puurimas ja augus kolviga müdistamas, siis olgu öeldud, et tegemist oli projekteeritava töö- ja tehnoloogiaõpetuse ning haldushoone geoloogilise aluspinna uuringuga. Plaanitud hoone peaks tulema nn Karbuse Pritsu töökoja asemele, sest igal hoonel saab ressurss ükskord otsa. Kas seda siis ehituslike konstruktsioonide või rakenduslikus mõttes. Kooli hoovil paiknev vana töökojamaja puhul on mõlemad ressursid otsakorral.

Laagrisuvi jätkub. Kui juunis pakkusime laagri võimalust vaid nädala jagu Pärnu võrkpalluritele, siis juuli teisest poolest augusti lõpuni on õpilaskodu pidevalt laagrilapsi täis. Võrkpallurite kõrval hindavad meie majutus- ja toitlustust ning loomulikult suurepäraseid spordibaase võimlejad ja sulgpallurid Tartust ning Tallinnast.

Kadi Võimlejad MTÜ tegutseb Raplas ning selle eestvedajaks on meie oma kooli vilistlane Kadi Saks.

Tallinna Sulgpallikeskuse noored sulgpallurid on järjepidevalt Kilingi-Nõmmes laagrisuve nautimas.


Valmis kokkuvõte õpilaste ja vanemate rahuloluküsitlusest, mille kool korraldas mai lõpus.


Kui laps on hakanud käituma tavapärasest teistmoodi, näiteks on rahulikust lapsest saanud agressiivne või on tekkinud õpiraskused, siis tõenäoliselt kimbutab teda mõni mure. Kuidas lapse muret ära tunda ja kuidas teda aidata?


Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi huvitegevuse  kohta saab pidevat teavet nii kooli kalenderist, kui ka kooli avalikult facebook’i lehelt ning koolilehe “Kirjatark” veebiväljaandest.Kes luges kuukirja siiamaani läbi? Kes vastab e-kirjaga aadressile direktor@kng.edu.ee esimesena õigesti küsimusele? Seda ootab väike kooli meene 😉 Küsimus: kuukiri algab ladinakeelse mõttega. Milline on selle tõlge eesti keelde ja kus saab seda Eesti vabas looduses lugeda?