Ei saa anda teistele seda, mida sul endal pole. Seega määrab suhtumine iseendasse selle, kuidas suhtud maailma.


Juuli esimesed kaks päeva möödusid 130-le meie kogukonna lapsele, pererühma tantsijatele, saatjatele ja juhendajatele  XIII noorte laulu- ja tantsupeol „Püha on maa“.

Tantsupeoliste 6 meeleolukat ja tegusat päeva läbi Laine Ülemaante ja Anne Aasametsa silmade (objektiivi).
Tantsupeo galerii. Fotod: Laine Ülemaante.

Südamlik tänu KÕIKIDELE tantsupeolistele!

1.-4. klassi pererühm: Eamets Robin, Juhkamsoo Egely, Juhkamsoo Marelle, Kaljur Robin, Kaljur Romet, Kovalevski Angela, Laidla Jan-Henri, Laidla Reena-Liisa, Lehemets Kendra, Luik Merilyn, Oriehov Gregor, Paimre Pert, Pervušin Jake, Roostma Eliise, Sinijärv Nora, Toomla Kaia, Toomla Krister, Uibokand Carl-Rico, Janis Laidla, Eelika Veski, Vahur Luik, Grete Märtson, Dea Jürimäe, Maris Saar, Tauri Sinijärv, Arthur Nõmmann.

5.-6. klassi rühm: Tobias Murulauk, Pärtel Pesti, Alenna Juhkamsoo, Maria Kaljur, Elenor Anis, Margot Klettenberg, Ellen Hale, Robin Attim, Tristan Luik, Andri Saar, Hendrik Saar, Merili Aru, Gretlin Piirak, Ariana Pikk, Merilyn Raba, Aronemo Rist, Kaspar Tamm, Ramon Piibeleht.

7.-10. klassi rühm: Anette Einmann, Laura-Liis Kaljur, Kirke Pärnat, Ketter Reinhold, Dagne Oriehov, Niglas Meinson, Rasmus Tamm, Kuldar Vreimann, Remi Vainlo, Elmar Jefimov, Toomas Kovalevski, Aaron Pernits, Reimo Janop, Markus Kaljur, Emma Tammist, Maibritt Pesti, Liis-Marie Kaljur.

Aitäh juhendaja Eve Sinijärv ning saatjad Anne Aasamets ja Laine Ülemaante!


XIII noorte laulu- ja tantsipeo rongkäik. FotodLaine Ülemaante.


Saarde valla mudilas- ja lastekoor laulupeol. Fotod Laine Ülemaante.

Südamlik tänu KÕIKIDELE laulupeolistele!

Mudilaskoor: Kristella Aasala, Melissa Kiveste, Alisa Isand, Egely Juhkamsoo, Abigail Kukke, Lorete Lensment, Kaia Toomla, Gregor Oriehov, Ruby Maria Osipov, Maribel Paimre, Maribel Rattam, Kaspar Rätsep, Minna Tammist, Stella Tugedam, Joonatan Vapper, Kelli Vill, Lenna Vaarak, Hebe-Triin Tali, Jan-Henri Laidla, Marie Liedres, Reena-Liisa Laidla, Eliise Roostma, Marelle Juhkamsoo, Liseth-May Kütt.

Lastekoor: Anis Elenor, Hale Ellen, Jalasto Hele-Mari, Juhkamsoo Alenna, Aru Merili, Kaljur Liis-Marie, Kingla Kärt Mia, Klettenberg Margot, Maidlas Johanna, Oriehov Dagne, Pata Mariliis, Paukson Gerda, Paukson Laura, Pesti Maibritt, Piirak Gretlin, Post Anne-Mai, Pärn Kristina, Pärn Martha, Pärnat Kirke, Rattam Ann Marii, Reinhold Ketter, Pikk Ariana, Piibeleht Ramon, Tamm Kristelle-Isabella, Tammist Emma, Tihane Reili, Vilinurm Maria, Kütt Ester.

Aitäh juhendajad Piia Salomon ja Tiia Hermann! Aitäh saatjad Ly Kuningas ja Regina Arnemann!


Aitäh, Kilingi-Nõmme Spordihoone, Toivo Tallo, bussijuht Mihkel Järv ja vilistlased Raul Kivi ning Kaur Suurvarik, kes aitasite korraldada ja transportida tantsijatele päikese ning vihma eest varjuks telgi peole!


Juulis saabusid kooli Harno rahuloluküsitluste tulemused, kus vastamises osalesid 4., 8. ja 11. klassi õpilased.

Üldistades saame kokkuvõtteks öelda, et:

  • tulemusnäitajad on stabiilsed väikese tõusva trendiga;
  • näitajad, mis on seotud varasemate õppeaastate konkreetsete eesmärkide (ennastjuhtiv õppija, tagasiside, autonoomia) ning mille realiseerimine sõltub koolisisestest teguritest, ületavad statistilise usaldusväärsusega vabariigi keskmisi;
  • jätkuvalt on kooliväliste tegurite (pandeemia tagajärjed, sõjapõgenikud Ukrainast, hinnatõus, piiratud eelarvelised vahendid) mõju olnud märkimisväärselt segav üldtööplaanis ja arengukavas seatud tegevuste ning eesmärkide ellu viimisel.

On rõõm, kui vilistlane jagab kooliga oma rõõme 🙂  2023. aasta presidendi vastuvõtul tublidele lõpetanutele oli üheks Pärnumaa esindajaks kuldmedaliga lõpetanud Birthe Lall. Tihe vastuvõtukava, kaunid vaated Kadriorus (ja hõrgutav menüü 🙂 ) ei jätnud Birthele mahti ennast pildile sättidagi!

SPORT ja HUVITEGEVUS

Suvise vaheaja veedavad sportlikult eelkõige kergejõustiklased, kelle võistluskalender on tihe. Eriti juhul, kui kutsed tulevad vabariigi ja rahvusvahelistele võistlustele.


2. juulil, Pärnu Rannastaadionil, toimusid suvepealinnas esimest korda pronksi korraldustasemega (World Athletics Continental Tour Bronze label) rahvusvahelised kergejõustikuvõistlused, kus osales sportlasi 24 riigist. Grethe Karoline Kaljaste oli kaugushüppes tulemusega 5.32 11. kohal ja 200 m jooksus saavutas ta isikliku rekordi ajaga 26,37 sek, mis andis 13. koha!
21. juulil, Tartu Tamme staadionil toimunud Gustav Sule mälestusvõistlustel oli Grethe Karoline 100 m jooksusus ajaga 12,84 8.
29.-30. juulil, Kadrioru staadionil toimunud Eesti kergejõustiku meistrivõistlustel saavutas Grethe Karoline Kaljaste 200 m jooksus 6.koha ja püstitas seejuures isikliku rekordi 26,13 s 🙂 Lisaks oli Grethe ajaga 12.74 100 m jooksus 12. Väga tublid tulemused, õnnitleme Grethet ja täname treenereid ja peret! 🙂
Jaksu Crethe Karolinele, perele ja treeneritele!

4.-5. juuli toimusid Rakveres U14 ja U16 vanuseklassi Eesti meistrivõistlused. Crystal-Eliis Krapp võitis U14 vanuse teivashüppes pronksmedali, hüpates uueks isiklikuks rekordiks 2.80. Teise pronksi võitis ta 4x100m teatejooksus. SK Altiuse teatejooksu võistkonda kuulusid veel Lauretta Alliksaar, Maarja Elisee Kalmus ja Sofia Smirnov.

21.-22. juuli toimusid Rakveres Eesti mitmevõistluse meistrivõistlused. Crystal-Eliis osales tüdrukute U14 seitsmevõistlusel, kus parandas oma isiklikke rekordeid kuuel alal ja saavutas kokkuvõttes 8-nda koha. Tänud treener Romet Mihkelsile!
Fotod: Raul Mee ja Marko Mumm EKJL


14.-16. juulil toimus Kajamaal Estonian Open ehk tegemist oli Eesti Meistrivõistlustega maastikuvibu laskmises. Gregor Oriehov tuli sihikuga plokkvibu poiste arvestuses Eesti meistriks ja Alenna Juhkamsoo tuli sihikuga plokkvibu tüdrukute arvestuses teisele kohale. Väga tublid tulemused! 🙂

Aitäh lastele ja peredele ning alati noori toetavale Dimo Oriehovile!


15.-16.07 toimus Lääne-Virumaal Sae külas orienteerumisvõistlus Suvejooks. M10NR saavutas II koha Romet Kaljur ja III koha Robin Kaljur.

23.07 toimus Tallinna MV lühirajal Läänemaal Keibul.
N14 II koht Liis-Marie Kaljur
N18 III koht Laura-Liis Kaljur
M18 I koht Markus Kaljur
Juhendaja ja pildid: Mari-Liis Kaljur


15.-16.07 käisid Saarde Kodutütred Põlvamaal Leevil 24 tunnisel patrullvõistlusel PõSa, kus saavutati suurepärane 4.koht 19 võistkonna seas!

Võistkonda kuulusid: Grete Lume, Emma Tammist, Liis-Marie Kaljur, Laura-Liis Kaljur. Juhendaja ja pildid: Karme Tammist


29. juulil toimusid Aegviidus Kaitseliidu meistrivõistlused orienteerumis. Kodutütarde ja Noorkotkaste nooremas astmes mindi seekord rajale segapaaridena ja kaksikvõidu tõid:

I koht Lorete Lensment ja Andero Stig Saarpere ning II koht Maria Kaljur ja Romet Kaljur.  Tubli viienda koha võitlesid välja Nora Sinijärv ja Robin Kaljur. Kodutütarde keskmises astmes saavutas I koha Liis-Marie Kaljur ja vanemas astmes saavutas I koha Laura-Liis Kaljur. Noorkotkaste keskmises astmes saavutas tubli 4.koha Pärtel Pesti. Noorkotkaste vanema astme võitis Markus Kaljur. Juhendajad: Karme Tammist, Mari-Liis Kaljur, Anneli Pesti, Markus Kaljur. Aitäh kõikidele!
Fotod: erakogu

Aitäh, KiNG 36. lend, 1984. a vilistlased, et juba 1. juulil avasite sellesuvise vilistlaste koolikülastuse hooaja ja külla tulite Kohtumiseni kokkutulekul 21. oktoobril 2023!


Aitäh, KiNG 35. lennu b klass 1983. aastast, et 1. juulil koolituuri tegite ja külla tulite Kohtumiseni kokkutulekul 21. oktoobril 2023!


Aitäh, KiNG 19. lend, 1967. a vilistlased, et 22. juulil oma klassiõhtu koolimajas tegite ja külla tulite Kohtumiseni kokkutulekul 21. oktoobril 2023!


Mida kaugemale jääb kooliaeg seda põnevam on kunagiste klassikaaslastega kohtuda. 27. juulil kohtusid 24. lennu (1972. a) B klassi lõpetajad ning kohal oli ka klassikaaslasi põhikooli päevilt.


Aitäh, KiNG 25. lend, 1973. a vilistlased, et 29. juulil oma kodust kooli soovisite näha ja külla tulite   Kohtumiseni kokkutulekul 21. oktoobril 2023!

Ja aitäh teile ägeda ning tähendusliku kingi eest kooliperele! 🙂


Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi huvitegevuse  kohta saab pidevat teavet nii kooli kalenderist, kui ka kooli avalikult facebook’i lehelt ning koolilehe “Kirjatark” veebiväljaandest.


Digivahendi kasulikkus õppetöös sõltub enim selle kasutajast

“Oluline on siinkohal, et digivahendi kasutamine õppimisel oleks selgelt eesmärgipärane ja seotud õppe sisuga, mitte ei lähtuks digivahendist kui pelgalt asjast, mida kasutada”.

Seega on kõige olulisem mõista, kuidas digivahendite kasutamist hariduses ei saa vaadata pelgalt hea või halvana. Nagu DigiGeni uuringust ja minu valmivast doktoritööst selgub – üks ja sama aspekt digivahendite kasutamisel võib mõnele noorele mõjuda toetavalt ja hästi. Samal ajal võib täpselt sama tahk digivahendite kasutamisest mõjuda teisele noorele hoopis takistusena.


Seekordne laagrisuvi algas juba juunis ja jätkub juulis ning augustis. Juuli teises pooles olid laagrilasteks tantsuhuvilised neiud tantsustuudiost Dance Dream. Kui toit on maitsev, siis on rõõmsad laagrilised kui kokatädid Hea, et laagrilapsed ja juhendajad meie poolt pakutavaga rahul on

Fotod: tantsustuudio Dance Dream


Edasi juuli teisest poolest kuni augusti lõpuni on õpilaskodu pidevalt laagrilapsi täis. Meie majutus- ja toitlustust ning loomulikult suurepäraseid spordibaase hindavat väga kõrgelt kõik sulgpallurid nii Tallinnast kui Tartust. Tallinna Sulgpallikeskuse noored sulgpallurid on järjepidevalt Kilingi-Nõmmes laagrisuve nautimas.

 


3. juulil võis klubis tekkida mulje, et osadel õpetajatel on puhkusest juba isu täis 🙂 Tegelikult aga olid eripedagoogid Margit Jaanson ja Kristi Ollino ning koolipsühholoog Pille Kadak kutsutud ja kaasatud Saarde valla uue arengukava strateegiaseminarile.


Suvevaheaeg on vaheaeg eelkõige õpilastele ja pisukese hingetõmbeaja saavad ka õpetajad, juhendajad, treenerid jt.

Samas töötab ja toimib kool kui organisatsioon ning paljud silmale nähtamatud tegevused toimuvad just suvisel perioodil. Igal koolipäeval internetiühenduse kasutamine on saanud inimõiguseks, loomuliku elu osaks 🙂 Et see aga toimiks, on vaja mitmete süsteemide riist- ja tarkvarasse panustada. Nii sai juulis paika ja konfigureeritud uus server ning loodame, et üsnagi töökindel süsteem toimib hästi kogu järgmise õppeaasta 😉

Läinud aasta detsembris saime teada, et koolihoone energiatõhususe meetme projektitaotlus on rahuldatud. Nüüd oleme jõudnud põnevate väljakutseteni – kuidas, mida ja miks koolimaja rekonstrueerimisprojektis kavandada. Vana maja sisaldab üllatusi, olgu see siis vanadest projektidest erinevad mõõdud või materjalid, mida 62 aastat tagasi seina pandi 🙂 Igatahes on juulikuus käinud postiljonist tihedamini arhitekt, kes kavandab majale meeterhaaval uut tulevikku 😉


Kuidas on seotud õpetaja Erki Kangur ja Arktika Loodeväila ekspeditsioon purjekal Admiral Bellingshausen? Otseselt, sest Erki on võtnud oma missiooniks:
a) hoida kokana meeskonnal kõhud täis
b) viia Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi põll ümber maailma
Loe sellest ja ela kaasa Arktika ekspeditsioonile! Fotod: Arktika lehelt