Kõige rikkam on see, kes julgeb tulevikule silma vaadata.


Õppetöö

Õppetöö tulemuste kokkuvõtted näitavad stabiilsust. Üle viiendiku õpilastest õpivad vaid viitele ning üle poole õpilaste keskmine hinne on kõrgem kui 4,5. Hinnatud (ei sisalda 1. klasside andmeid) õpilastest on 70,4 % tunnistustel vaid neljad-viied!

III trimester ja õppeaasta
2017 2018 2019 2020
Õpilasi % Õpilasi % Õpilasi % Õpilasi %
hinne 5,0 66 18,7% 74 26,0% 66 21,5% 91 27,0%
hinne 4,5 – 4,9 74 22,0% 89 31,0% 89 29,0% 79 23.7%
hinne 4 ja 5 44 13,1% 28 10,0% 32 10,0% 40 12,0%
puudulik 5 1,5% 9 3,0% 11 3,6% 16 4,8%
õppeedukus 98,5% 97,0% 97,0% 95,0%

Puudulike hinnetega maadlevad täiendaval õppetööl 16 õpilast ning mõneti hämmastavalt on need valdavalt gümnasistid. Kas põhjuseks on üksnes distantsõpe või sisaldub seal veel lihtsat laiskust ning vastutustundetust ise enda õppetöö tulemuste ees, selgub augustis, kui lõpeb täiendava õppetöö periood.

Õppeaasta jooksul toimunud maakondlikel olümpiaadidel saavutasid õpilased hulgaliselt auhinnalisi kohti. Neist saab lugeda varasematas kuukirjades.

Ka sel õppeaastal pälvisid väga tublid õppijad kooli tunnustusmärgi #votaminusteeskuju KiNG 2020 ning klassijuhatajad andsid need üle koguni 86 õpilasele

Huvitegevuses ja spordis silmapaistnud õpilasi oli 92 ning neile jagati tunnustusmärgid #tegija KiNG 2020. Samad märgid said ka kõik ringijuhendajad ja arvestades tegevusi eriolukorra ja distantsõppe ajala, ka kõik klassijuhatajad.


Eesti Keskkonnaministeeriumi konkursi “Keskkonnakäpp 2020” tunnustusprogrammi laureaaditiitli pälvis õpetaja Elli Altin kui kogukonna kaasaja ning  haridus- ja teadusprogrammi GLOBE eestvedaja ja juhendajate koolitaja ning programmi tutvustaja!


Lõpetamised

Õppeaasta viimasel koolinädalal ilmus üheksandate klasside lõpetajate pildigalerii meenutamaks läbitu põhikooliaastaid. Tore ja põnev on tagasi vaadata möödunud kooliaastatele.

Aitäh teile 9.a ja 9.b rõõmsate hetkede, heade tulemuste ja vahvate tegemiste eest!

Palun saage tuttavaks – KiNG 9.a klass: muheda huumoriga moosekant Thomas Samuel, iseteadlik ja töökas Merlyn, julge kaunitar Eliise, otsekohene rosinasilm Carl-Gustav, igale poole jõudev nutikas Hans-Kristjan, kuldsete kätega klassi naljanina Jaan-Markus, sportlik ja kohusetundlik Kennert, asjalik särasilm Rasmus, rahulik nokitseja Oliver, naerusuine malegeenius Randar, küpse oleku ja selge sõnaga Laura, alati viisakas ja sõbralik Sander, eriti terav pliiats Hanna, graatsiline kunstnikuhing Johanna ning aus ja iga kell abivalmis Berit. Nad lõpetasid põhikooli nii, et kuuel on tunnistusel ainult viied ja kõigil ülejäänutel viied mõne üksiku neljakesega. Vot selline klass! Viis aastat nende klassijuhatajaks olemist tõi mulle nii palju rõõmu ja uhke olemist, et seda on raske sõnadega edasi anda. Jään alatiseks igatsema selle klassi positiivset energiat, nutikust, loovust, tegutsemistahet! Aitäh ja palju kordaminekuid kõiges, mida edaspidi ette võtate!

Aitäh kodudele imeliste laste eest!!
Klassijuhataja Kadri

Esimesed kolm kooliaastat algklasside majas pakkus võimalusi erinevateks põnevateks tegemisteks, kus oli võimalik näha noorte inimeste loomingulisust, tegusust, ettevõtlikkust. Probleemid said lahti harutatud, nii jäi kolmanda klassi lõpuks domineerima asjalik, lõbus, sõbralik, tegus õhkkond, kus kõik olid valmis erinevates ettevõtmistes kaasa lööma. Möödusid aastad, juurde tuli tarkust, vahetusid klassijuhatajad ja klassikaaslased, kuid ometi sulasime kiiresti kokku üheks tervikuks. Nagu esimese, nii ka põhikooli viimase klassijuhataja mälestustesse ja südamesse jäävad need noored särasilmsete, suurte ja soojade südametega, teo- ja seiklushimuliste, julge, selge ja avatud silmavaatega noortena – alatiseks. Olge hoitud oma rännuteel läbi värvikireva elu!

Klassijuhatajad Mai Seller ja Signe Vahtramäe

Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi 72. lend – tuult tiibadesse!


13. juuni 2020, Kilingi-Nõmme Gümnaasium. 9.a klassi lõpuaktus9.b klassi lõpuaktus, 12. klassi lõpuaktus. Täispikad videod osalejatele, teave klassijuhatajatelt 🙂


Sport

Kergejõustiklastel jätkub tegemisi ning tahet 🙂  TV10 Olümpiastarti 49.hooaja (2019/2020) III ja IV Pärnumaa etapp toimus 11. juunil Rannastaadionil. TV10 võistlustel esindas Kilingi Nõmme Gümnaasiumi 12 õpilast.  Treener Kuro Lingi sõnul oli uskumatult tore tunne olla tagasi võistlustel! Kõik õpilased olid ülimalt tublid ja jõudsid finaali, kaheksa parema hulka ning 9 õpilast võitsid medali!

Kuldmedalid:
Kristor Laius 1000m jooksus
Henri Sireli 1000m jooksus.
Hõbemedalid:
Iiris Kangur palliviskes ja kettaheites
Kuldar Vreimann kuulitõuges
Maria Kaljur 600m jooksus
Kristor Laius palliviskes
Crystal-Eliis Krapp teivashüppes (treeneri Romet Mihkels)
Pronksmedalid:
Kristor Laius kuulitõuges,
Markus Kaljur 1000 m jooksus
Liis-Marie Kaljur 600m jooksus
Lisete Lensment palliviskes
Õpilasi treenib treener Kuro Link

Täname Maido ja Mari-Liis Kaljur transpordi eest!
Tänud vanematele, laste toetamise eest!
Kohtuniku tähtsat tööd tegi meie koolist Greete-Liis Krapp ja medalid riputas võistlejatele kaela Grethe Karoline Kaljaste. Aitäh Teile! 


Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi huvitegevuse  kohta saab pidevat teavet nii kooli kalenderist, kui ka kooli avalikult facebook’i lehelt ning koolilehe “Kirjatark” veebiväljaandest.


Õppeperiood lõppes

Meeldiv, kui märgatakse. Tore, kui tunnustust jagatakse. Hea, kui hoolitakse!

 

Saarde vald tänas õpetajaid, õpilasi ning nende vanemaid südamega tehtud töö eest!


Üle mitme kuu kohtusid kolleegid näost-näkku 10. juunil 🙂

Ja oli ka põhjust. Üheskoos jäeti hüvasti Pargi 6 algklasside majaga, sest septembrist alustavad kõik klassid tööd peahoones, tehti õppeperioodist kõige esmasemad kokkuvõtted ning tähistati üheskoos sünnipäevasid.


Saarde Saja Tamme salul hoiavad silma peal õpetajad Anne Aasamets ja Moonika Ringas koos oma klassidega. Selle aasta talgupäev kandus juunisse ning 7.a ja 7.b klass lõpetasid talgu klassijuhatatunniga, et siis siirduda koolivaheajale.


X kolme koolimaja jooks toimub 26. septembril ning start antakse kell 12.30 🙂