Üle-Eestilisel koolidevahelisel jõuluehete valmistamise ja vahetamise projektis osales 13 kooli!

Algklasside majas toimus sellel aastal üle-eestiline projekt „Jõuluehete vahetus 2016″. Projekti juhtis õpetaja Mare Tallo. Üleskutse osalemiseks saadeti üle Eesti erinevatesse koolidesse. Osalemiseks tuli koolide 1.-4. klasside õpilastel meisterdada kuusele riputatav kuuseehe, jõulukaart jõulusoovidega oma kodukandi rahvusliku mustriga paberist ruuduke.

Projektis osales 13 kooli: Keila Kool, Võru Kreutzwaldi Kool, Valga Põhikool, Tõstamaa Keskkool, Kõpu Põhikool, Kiviõli 1. Keskkool, A.Kitzbergi nim Gümnaasium, Kanepi Gümnaasium, Järvakandi Kool, Olustvere Põhikool, Turba Kool, Kuusalu Keskkool ja Kilingi-Nõmme Gümnaasium. Keila Koolist ja Valga Põhikoolist osaleti mitme saadetisega.

15.detsembril avasid õpetajad koos õpilastega meie kooli saabunud pakikesed ning kaunistasid väikse maja jõulupuu. Jõulupuule lisaks saab imetleda laste saadetud jõulukaarte ning seinal olevat rahvuslike mustritega lapitekikest.

Jõuluehteid valmistasid kõik 1.-4. klasside õpilased ja neid juhendasid õpetajad Eha Kipri, Terje Pahk, Mai Seller, Svetlana Kielas ja Kadri Karon.

Jõuluehete vahetuse idee kasvas välja eelmisel aastal toimunud rahvusvahelisest jõuluehete vahetuse projektist.

ehete2ehete3 ehete4 ehete_1

Fotod: Laine Ülemaante


Koolidevaheline 3.klasside jõuluehete projekt Keila kooli pilgu läbi 🙂

Detsembrikuus leidis aset tore jõuluehete projekt, millest võtsid 13 kooli seas osa ka Keila Kooli 3. klasside lapsed. Projekti algatajaks oli Kilingi-Nõmme Gümnaasium (õp. Mare Tallo). Lapsed meisterdasid jõuluehteid, -kaarte ning kaunistasid oma kodukoha sümboolikaga nn lapiteki ruudu. Partnerkoolid postitasid pakid oma meisterdustega ning ehtisid vastu saadud ehetega oma koolis kuusepuu. Ettevõtmisest valmis ka virtuaalne pildigalerii.

Koolide fotod

valga3 kuusalu2 jarvakandi3 ehe2 ehe1


Möödunud aastal õnnestus meie kooli algklasside õpilastel osaleda rahvusvahelises jõuluehete vahetamise projektis.

Meenutades seda suurt rõõmu, mida valmistas ehete meisterdamine, pakkide teelesaatmine ja saabunud pakkide avamine, otsustasime ellu viia sarnase projekti Eesti koolidega. 15. novembriks oli kokku registreerunud 13 kooli Keilast, Võrust, Valgast, Tõstamaalt, Kõpust, Olustverest, Kiviõlist, Karksi-Nuiast, Kanepist, Järvakandist, Turbast ja Kuusalust. Kõikide koolide algklasside lapsed meisterdavad kuuseehteid, jõulukaarte ning kodukandi rahvusliku mustriga kaunistatud ruute. Hiljemalt 9. detsembril saadavad projektis osalevad koolid üksteisele pakid, kus on sees nimetatud asjad. Pärast seda ehitakse koolides kuused saabunud ehetega, tehakse jõulukaartidest näitus ning paigutatakse seinale ruutudest „lapitekk“. Kõigest sellest tehakse ka fotod, millest jõuludeks tuleb virtuaalne galerii.

Kuna meie koolis on ehete meisterdajaid rohkem kui neid saata tuleb, siis otsustasime ühiselt ülejäänud ehted kinkida kohalikule hooldushaiglale, et ka sealsed patsiendid laste kätetööst rõõmu saaksid tunda.

 

Kategooriad: Uudised