Õnn on pingutuse tulemus. Pingutuse puudumiseta õnne ei tajuta


Hea kuukirja lugeja!

Aprillist alates on koolielus palju põnevat seoses 1961. a ehitatud maja remondiga. Kolimised, õppetöö asenduspindadel, kiired ja paindlikud otsused ning tegevused – see on nüüd igapäevase koolikorralduse osa. Sellega seoses:

  1. on õppetöö ja huvitegevuse korralduslik teave õpilastele ja vanematele e-koolis ja kooli kodulehel;
  2. jagavad õpetajad, klassijuhatajad ja huviringide juhendajad õpilastele otse teavet;
  3. on jätkuvalt kooli facebook lehekülg põnevate uudiste kiireks edastamiseks;
  4. ilmuvad kuukirjas kokkuvõtted tehtust.

Õpilasesinduse valik: kuu tegijad on KÕIK kolijad 🙂 – kõik need õpilased, kes õpivad nüüd asenduspindadel, õpetajad, kes pakkisid kokku – kolisid – pakkisid lahti oma klasse, halduspersonal, tööbrigaadid ja vabatahtlikud abilised, head naabrid, kes meid vastu võtsid ning kolleegid, kes kaasa elasid ja toetasid 🙂

Aitäh KÕIKIDELE – kogu see töö on selle nimel, et peagi saame paremates tingimustes õppida ning tööd teha.

Õpilasesinduse valik: kuu tegu on USA suursaadiku Eestis hr Georg P. Kent’i ja tema abikaasa pr Velida Kent’i külaskäik ja võõrustamine!

Kooliperel oli au võõrustada kõrget diplomaati ja tema abikaasat visiidil Pärnumaale.
Aitäh kõikidele õpilastele ja töötajatele, kes panustasid sooja ja siira kohtumise korraldusse!

OLÜMPIAADID ja KONKURSID

Märtsis toimunud piirkonna põhikooli bioloogiaolümpiaadi tulemused jõudsid kooli. Koos võistlesid 8. ja 9. klasside õpilased ning osalejaid oli maakonnast 46. Tublilt esinesid õpetaja Urve Jõgi 8. klasside õpilased. Oliver Jürgenson saavutas 8. klasside õpilaste hulgas 7. ja Grete Lume 10. koha.Tänusõnad õpilastele ja õpetaja Urve Jõgile!


12. aprillil toimus Sindi Gümnaasiumis maakonna emakeeleolümpiaad 5.-6. klasside õpilastele, kus mõõtu võttis 52 keeletundjat. 5. klassides võidutses ülekaalukalt Joonatan Vapper, tema edu II koha ees oli lausa 17 punkti. Ka kolmas koht  tuli Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi. Selle pälvis Maribel Paimre. Nende õpetaja on Ly Kuningas. 6. klasside hulgas saavutas esikoha Johanna Maidlas, keda õpetab Terje Pahk. Vanuseklassi üldkokkuvõttes sai Joonatan Vapper I koha ja Johanna Maidlas II koha. Oma kooli esindasid veel edukalt 5. klassidest Kaspar Rätsep (õp Ly Kuningas) ja Krister Toomla (õp Kersti Soomets) ning 6. klassidest Emma Lume (õp Terje Pahk), Crystal-Eliis Krapp ja Andero Stig Saarpere (õp Ille Varner).

Aitäh kõikidele tublidele õpilastele ja nende õpetajatele!


RMK metsaviktoriini 2024 tulemused. Kokku otsis ja leidis 2024. aastal metsaviktoriini küsimustele vastuseid õpilasi 817 klassist, kokku 231 koolist üle Eesti. Tulemused said kirja 9853 õpilast.
1.-4. klasside arvestuses jagasid 19 klassi võrdse tulemusega esikohta, nende hulgas meie 4.b (vanemõpetaja Mai Seller) ja 3.a (õpetaja Terje Pahk).
5.-9. klasside arvestuses jagasid 8 klassi võrdse tulemusega esikohta ja nende hulgas meie viis klassi: 5.a, 6.b, 7.a, 7.b ja 8.a klass – kõiki klasse juhendas õpetaja Urve Jõgi!
10.-12. klasside arvestuses jagasid 9 klassi võrdse tulemusega esikohta ja nende  hulgas meie 11. klass (õpetaja Urve Jõgi).

Kõikidele abilistele, toetajatele ja korraldajatele AITÄH! Läheb jälle sõiduks! 🙂


30. aprillil lõpeb kuus kuud kestnud rahatarkuse olümpiaad ja vahetult maikuu alguses peaks selguma lõplik paremusjärjestus. Nagu börsil ikka – tulem selgub sulgemise hetkel 🙂 Praegune seis on intrigeeriv. 232 alustanud õpilase hulgas on kõvas konkurentsis Anette Einmann (6.) ja Elisa Johanna Lindov (20.) Ootame põnevusega, milliseks kujunevad viimased tehingud. Olümpiaad sulgub 30. aprillil kell 23.59!


ÕPPETÖÖ

2. aprillil oli meie kooli 7. klassidel võimalus osaleda esmaabikoolitusel. Koolitust viis läbi Eesti Punase Risti Pärnumaa Seltsi instruktor, meie kooli 11. klassi õpilane Markus Kaljur.
Õppepäeva teemadeks olid elustamise ABC, võõrkehad hingamisteedes, haavad ja antiseptika, kannatanu transport ning stabiilne küliliasend.
Aitäh sulle, Markus, väga vajalike teadmiste ja oskuste õpetamise eest!!


4. aprillil oli 1. b klassil väga põnev ja täiesti teistsugune koolipäev. Tunde käisid andmas huvijuht Laine Ülemaante, koolijuht Erli Aasamets, õppejuht Kairi Kaldoja ning muusikakooli juht Õnnela Teearu. Kõik külalised tutvustasid oma ameteid. Lapsed said vastused neid huvitanud küsimustele. Koos tehti viktoriini, koostati tunniplaani kõige rohkem meeldivatest ainetest, otsiti koolimaja peal ülesannetele vastuseid, lauldi ning tantsiti.

Kui klassijuhataja esimese kolme külalise käest uuris, et mis tunne on 1. klassi ette tundi andma minna, siis olid kõik üksmeelselt piisavalt suures ärevuses. Pärast aga ütlesid, et nii tublide ja vahvate laste ette läheks nad õige pea tagasi Ja nii see tegelikult oligi, sest õppejuht Kairilt jäid ajapuudusel küsimused küsimata ja tema tuli juba järgmisel päeval tagasi. Ning koolijuhilt saadi ülesandeks üks laul selgeks õppida. Selle lubasid lapsed talle ette kanda maikuus


4. aprillil oli Põhja-Ameerika ülikoolide teabekeskuse kutsel 9. ja 11. klasside õpilastel võimalus osaleda TalTech’i tehnoloogiakooli töötubades ja kuulata infotundi õppimisvõimalustest Ameerika ülikoolides. Kui oled tubli sportlane, laulja või lihtsalt nutikas, oled oodatud ookeani taha õppima ja saad ka abi sobiva stipendiumi leidmisel.

Tänud veelkord Põhja-Ameerika ülikoolide teabekeskusele ja TalTech’i Tehnoloogiakoolile!  Fotod: Thea Perm, Ly Kuningas


9. aprillil käisid Saarde Vallavalitsusega tutvumas meie abituriendid, keda võttis lahkesti vastu abivallavanem Külli Karu. Foto Helle Berg


10. aprillil oli 7.-10. klassi õpilastel külas Teadusbuss. Rõõm oli Teadusbussi meeskonda vastu võtta, sest tegevust juhtis meie kooli vilistlane Gerrit Rattam. Teadusbuss on liikuv teaduslabor, mis teeb teadusteatri etendusi. Näidati erinevaid katseid, vabatahtlikud said ka ise katsetes osaleda. Aitäh Teadusbussi eestevedajatele ning meeskonnale!


Märtsis lõppes selle õppeaasta KIK projekt. 27. märtsil toimus 4.-7. klassidele õppeprogramm: “Hakkama saamine looduses”, mille viisid läbi Ubari Loodustarkuse Keskuse juhendajad. Programmi raames ehitati onne, tehti looduslikest materjalidest teemärke, mängiti mänge ning prooviti lõkkel valminud teed. Oli põnev päev!
Aitäh Keskkonnainvesteeringute Keskusele 1.-9. klassi õpilaste keskkonnateadlikkuse projekti rahastamise eest sellel õppeaastal.

Kätlin Laur, Saima Tõigast, Laine Ülemaante


“19. aprillil käisime koos väikeklassi  lastega külas Minizoos. Kohtusime krokodillide, madude, kilpkonnade, ämblike ja gekodega. Julgemad said püütonit käes hoida. Tutvusime krokodilli poegadega, keda saime paitada. Kilpkonnasid soovitati mitte puutuda, kui ei taha hammustada saada. Samuti hoidsime oma käed eemale mürgimadudest ja -ämblikest, sest Minizooz elavad ka maailma kõige mürgisemad maod. Vaatasime neid turvaliselt läbi klaasi. Me saime väga palju teada tänu Minizoo peremehele Peetrile, kes rääkis värvikaid lugusid oma loomadest. Pärast külaskäiku tegime jalutuskäigu kaunis Vallikäärus, sõime ning käisime üheskoos bowlingut mängimas.” Tekst ja fotod: õpetaja Kristi Ollino

22. aprillil jätkasid abituriendid gümnaasiumi lõpetamise poole pürgimist. Just nimelt jätkasid, sest esimene samm selleks sooritati juba läinud aastal uurimis- ja praktilisi töid kaitstes. Fotod hetkest, kus aula oli noori ootamas 🙂


Õppetöös on mais ootamas järgmised olulised kuupäevad

2.05 – riigieksam 12. kl, inglise keel, kirjalik
2.05 – riigikaitsekursuse õpilaste (10. kl) õppekäik
6.-7.05 – riigieksam 12. kl, inglise keel, suuline
6.-7.05 – 10. klassi uurimis- ja praktiliste tööde eelkaitsmine
13.05 – 9. klasside eesti keele proovieksam
14.05 – 8. klasside loovtööde kaitsmine
15.-16.05 – 11. klassi ja Sillamäe Gümnaasiumi ühisprojekt “Keelesillad”
16.05 – koolieksam 12. klass
23.05 – riigieksam 12. klass, matemaatika
29.-31.05 – riigikaitselaager 10. klassi õpilastele
31.05 – lõpueksam 9. klass, eesti keel


 SPORT

6. aprillil avasid orienteerujad hooaja! Avastart oli Karjalaske võistlus ja Lihavõtte lühirada aprillikuu esimesel nädalavahetusel Võrumaal Krabil. Kahe päeva kokkuvõttes jooksid ennast poodiumile M10NR Romet Kaljur (II koht) ja M10NR Robin Kaljur (III koht). Tublid tulemused saavutasid Andero Stig Saarpere, Liis-Marie Kaljur ja Maria Kaljur. Aitäh juhendajale Mari-Liis Kaljurile!

Võrumaa Spordiliit

14. aprillil võimlemisfestivalil “Kauni rühiga ellu!” Tallinnas esindasid meie kooli 3.-4. klassi rühm, kes sai uue ja keeruka kava esituse eest hõbemedalid ning 5.- 9. klassi rühm, kes esitas Bianca Vaariku loovtööna koostatud kiire ja elementiderohke tantsulise kava, mida hinnati pronksmedalit vääriva punktisummaga. Täname juhendaja Margit Schmidt’i ja toetavaid kodusid! Fotod: Liis Lensment, Margit Schmidt


13. ja 14. aprillil võistlesid orienteerujad Kitsemäe kaardil 31. korda võistlusel Peko Kevad. Metsas ootas ees parajalt liigestatud reljeef, hea nähtavusega mets ja märjad sood. Õppimiseks väga soodsad võimalused. Meie koolist osales võistlusel 6 noort. Kahe päeva kokkuvõttes jooksid ennast poodiumile M10 I koht Romet Kaljur ja II koht Robin Kaljur

Lisaks tegi oma esimese orienteerumisvõistluse Marelle Juhkamsoo, saavutades N10 klassis 4. koha! Tublid tulemused tegid ka Maria Kaljur, Liis-Marie Kaljur ja Andero Stig Saarpere. Pildid: erakogu


19. aprilli pärastlõunal toimus orienteerumise sprindikarika I etapp Tallinnas, Sikupillis. N14 II koht Maria Kaljur.


19. aprilli õhtul anti start 63. orienteerumise Jüriööjooksule Sakus. Osales 50 põhiraja ja 21 miniraja võistkonda kokku 313 osalejaga. Selleaastane Jüriöö maastik kulges Saku alevikus ja aleviku ääres metsatukas-võsas. Meie noored suutsid noorte arvestuses joosta ennast II kohale. Üldarvestuses saadi suisa kõrge 7. koht. Võistkonna koosseisu kuulusid Markus Kaljur, Liis-Marie Kaljur, Kardo Kutti, Laura-Liis Kaljur, Kurmet Kutti.


14., 20. ja 21. aprillil toimusid Tihemetsa spordihoones Pärnumaa individuaalsed meistrivõistlused koroonas. Naiste seas võitis kaks Pärnumaa meistritiitlit Anette Einmann, kes võitis naiste üksikmängu ja koos vilistlase Kristel Talvikuga naiste paarismängu. Segapaarismängus sai Anette koos isa Renega Pärnumaa MV pronksmedalid.
Palju õnne Anettele!
Aitäh, Eiki Lehemets!


Pühapäeval 28.04.24 toimus Tartu Ülikooli Spordihoones Eesti Võimlemisliidu Tublide turniir rühmvõimlemises. Seleri Sutt saavutas rühm Briis koosseisus juunioriklassis nii vabakavas kui ka lühikavas I koha! Aitäh Selerile ja perele! 🙂


HUVITEGEVUS

9. aprillil esines 1.-2. klassidele lasteaia Mesimummude rühm. Nad esitasid mitu tantsu ning lõputantsus osalesid kõik saalisviibijad. Oli väga vahva tund saalis. Ootame teid jälle külla! Aitäh, Kilingi-Nõmme Lasteaed Krõll!


16. aprillil oli au võõrustada USA suursaadikut Eestis härra George P. Kent’i ja abikaasa pr Velida Kent’i.

Õpilased tutvustasid Saarde valda, Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi, keskkonnaprogrammi GLOBE, Forseliuse Seltsi Noortekogu tegemisi ja Ukraina õpilased said kõneleda oma elust ning õppimisest meie kogukonnas. Külalised tõstsid esile meie õpilaste suurepärast inglise keelt ja koolilehe „Kirjatark“ huvitavaid küsimusi.
Oli väga vahetu ja soe kohtumine. Aitäh külalistele ning kogu kooliperele!


13. aprillil tähistas Kilingi-Nõmme Muusikakool oma 40 aasta juubelisünnipäeva. Hea naaber, kellega me jagame rõõme, väljakutseid, lapsi ja õpetajaid – tegusaid järgmiseid aastaid! 🙂


15. aprillil toimus KiNG õpilaskodus tutipäeva soojenduspidu. Enne kui oma maja armsad noored teele saadeti, veenduti, et neil oleks ikka kõik eluks vajalikud oskused olemas. Noored pandi proovile lipsusõlme ja näputöö tegemises, meisterdamises, raha kokku kraapimises ja muude viguritega toimetulekus. Soovime kõrget lendu ja pehmeid maandumisi!


17. aprillil tähistasid 12. klassi õpilased oma TUTIPÄEVA! Tarkust, tugevat närvi ja edu eksamitel! Tutipäeval toimus 12. klassile maastikumäng mööda Saarde valda. Suured tänud meie koostööpartneritele, kes tegid abiturientidele põnevaid ülesandeid kontrollpunktides ning muutsid noorte Tutipäeva meeldejäävaks! Aitäh Saarde Vallavalitsus, Kilingi-Nõmme päästekomando, Lasteaed “Krõll” ja Tihemetsa Huvi- ja Spordikeskus!

Tutipäeval lustinud abiturientide kõrval said rõõmu tunda õpilased lõpusirgele viinud klassijuhataja, vanemõpetaja Helle Berg, aga ka 7.b klassi õpilased palle puhudes ning 1.a ja 1.b õpilased 🙂 Nemad tulid abiturientide saatel 1.septembril aktusele ja nüüd saatsid oma suured sõbrad teele… Aitäh,1.a klassijuhataja Ruth Järvesaar ja 1.b klassijuhataja Mare Tallo! 🙂


Aprill on veteranikuu. “Anname au!” kampaania raames toimus sinilillemärkide ja toodete müük vahetundides kooli fuajees. Müügiga aitasid annetusi koguda Saarde kodutütred.
Samuti oli kõigil võimalik osaleda 17. aprillil Saarde Sinilillematkal. 
Fotodel Saarde kodutütred ning noorkotkad vahepunktide tegevusi juhendamas. Osalemas õpilaskodu õpilased.
 

19. aprillil süütasid Forseliuse Seltsi Noortekogu õpilased küünlad Punase koolimaja tuleõnnetuseses hukkunud laste mälestuseks.


Kevadvaheaja otsustasid aktiivselt sisustada 11. klassi õpilased ja meisterõpetaja Anne Aasamets. Mõttest tehti tegu ja nii vaadatigi üle Berliin, pisut Saksamaad ning natuke Poolat. Toeks oli saksa keele õpetaja Kätlin Laur ning pika sõidu arvud hoidis kontrolli all matemaatikaõpetaja Moonika Ringas 🙂


Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi huvitegevuse  kohta saab pidevat teavet nii kooli kalendrist kui ka kooli avalikult facebook’i lehelt ning koolilehe “Kirjatark” veebiväljaandest.

Kuukirjade lugejatel tasub olla tähelepanelik – koolilehe “Kirjatark” veebiaadress on nüüd https://kirjatark.kilingi.edu.ee/


Elus hakkama saamise eelis on lastel, kelle nutiaega piiratakse

„… lapsed, kelle puhul väga teadlikult jälgitakse nutiseadmete kasutamist, on paremas seisus võrreldes lastega, kus ümbritsevad inimesed seda ei jälgi.“

“Tagajärg on see, et lapsed on õnnetud, sest nad saavad aru, et nad ei oskagi midagi, kuigi tohutult suur infoväli on nende ümber. See on väga keeruline koht, sest tekib väga suur digitaalne lõhe laste vahel, mis annab suure sisendi ka laste tulevikuks. Perede lapsed, kus väga teadlikult jälgitakse nutiseadmete kasutamist, on justnagu paremas seisus võrreldes lastega, kus ümbritsevad inimesed seda ei jälgi. See ei ole laste jaoks aus lasta lapsel lihtsalt ekraanide ees olla,”


1. klassi vastuvõtt 13.-31. maini 2024 kell 8.00-15.00 kooli kantseleis. Info telefonilt 449 2264

Nõutavad dokumendid:

  • avaldus (saab täita kohapeal)
  • õpilase sünnitõend
  • vanema isikut tõendav dokument
  • koolivalmiduskaart
  • õpilaspileti pilt ja avaldus (õpilaspileti soovi korral)

1. klassi astujaid ja vanemaid ootame kooliga tutvuma 26. mail kell 10.00.


10. klassi vastuvõtt 2024/25 õppeaastaks

Õpilaste vastuvõtt Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi 10. klassi. Saada avaldus aadressile direktor@kng.edu.ee või yld@kng.edu.ee

Vastuvõtuvestlused 25.-27.juunil. Alus: Õpilaste vastuvõtmise tingimused ja kord KiNG-s


10. klassi sisseastumiseks vajalikud dokumendid:

  • – põhikooli lõputunnistus ja hinneteleht
  • – 9. klassi klassitunnistus
  • – avaldus
  • – sünnitõend
  • – tervisekaart
  • – õpilaskodu avaldus (soovi korral)
  • – isikuandmete töötlemise nõusolek

ÕPETAJAD TEGUTSEVAD

“Tagasi ülikooli – võimalus mugavustsoonist väljuda”  Õpetajate Leht, 2.aprill 2024. Kadrian Allika, Mare Tallo, Liina Uutar Tallinna Ülikooli kaasava hariduse magistriõppekava 1. lennu vilistlased

“Kogenud õpetajatena tajume üha rohkem, et oma varasemate kogemustega on võimalik küll tavapärast tööd teha, kuid meie ees on üha keerukamad ülesanded. Muutuvad ju lapsed ja ühiskond pidevalt ning õpetaja rolli ja tööd vaadeldakse teaduspõhiselt hoopis teisest vaatevinklist, nõudmised õpetajale aina kasvavad. Meilt ei oodata enam ainult aine- ja pedagoogilisi teadmisi, vaid ka laia silmaringi, analüüsioskust ja võimet näha tulevikku. HEV-lapsed on tavakoolis, kuid nendega toime tulla on paljude jaoks raske. See oli ka põhjus, miks asusime õppima Tallinna Ülikooli kaasava hariduse magistriõppesse.”


Kevadiselt värskeid mõtteid kogumas ja jagamas Pelgulinna Gümnaasiumis. 11. aprillil vaatlesid klassiõpetaja Helina Pärnpuu ja vanemõpetajad Reine Klettenberg ning Mare Tallo kolleegide üldõppel põhinevaid tunde. Koolijuhid arutlesid samal ajal hariduse edendamise võimalusi nii maal kui linnas 🙂


Taskuhääling. “Füüsikaõpetajaid said indu ja särtsu ettevõtjate loodud haridusprogrammist”  Pärnu Postimees, 15.aprill 2024.

Füüsikaõpetaja Hele-Riin Kutsar arutleb koos kolleegidega õppimise, õpetamise ning haridusvaldkonna üle laiemalt, kuigi fookusteemaks füüsika.


Huvijuht Laine Ülemaante osaleb viiendat korda Tartu Ülikooli Narva Kolledži noorsootöö tudengite õppetöös õppeaine “Kutseala kogukond” programmis mentorina.

Kutseala kogukonna raames toimub koostöö noorsootöö õppekava üliõpilastega, kes suhtlevad noorsootöö valdkonnas tegutsevate mentoritega ning töötavad nendega koos ühisprojektide, ürituste, uurimuste ja muu kallal.

Sellel õppeaastal olid huvijuhi koostöömeeskonnas TÜ Narva Kolledži I kursuse noorsootöö tudengid  Anastassia Ostov ja Uljana Tammi. 14.-15. aprillil külastasid nad Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi, veetsid koolipäeva huvijuhi töövarjuna, osalesid koosolekutel, tutvusid Saarde Huvikeskusega ning tutvustasid 11. klassile Sillamäe ja Narva piirkonda ning TÜ Narva Kolledžit.


23. aprillil kohtusid juhtkond ja Tartu Ülikooli eetikakeskuse Hea Kooli programmi koordinaatorid. Arutluse all oli KiNG edasised eneseanalüüsi võimalused Hea Kool programmi raames ning valitava teema konkreetsemad fookused. Saab olema uus põnev väljakutse 😉


24. aprillil võtsid õpetaja Terje Pahk, vanemaõpetajad Reine Klettenberg ja Kadri Karon ning meisterõpetaja Saima Tõigast kaasa Pärnumaa kunsti- ja käsitööõpetajad inspiratsiooniretkele Rakverre. Põhjalikult tutvuti Rakvere töö- ja tehnoloogiakeskusega, kus vaadati üle kadedakstegevalt vajaduspõhised klassiruumid. Maja kõige tähtsam märksõna nii arhitektuuriliselt kui ka tunniplaani mõttes on KOOSTÖÖ.  Rakvere Ametikoolis viis koolituse läbi appi-kui-äge õpetaja!! Paljud said teada, et koristamise juures on kõige tähtsam see, et ei esineks VÄLJAVÄÄNAMIST!


25. aprillil kohtusid Saarde valla ning gümnaasiumi juhid Haridus- ja teadusministeeriumi esindajatega. Arutluse all olid Saarde valla koolivõrk, haridusasutuste tegevus- ja tulemusnäitajad ning pikemalt peatuti strateegilistel plaanidel üldkeskhariduse andmisel nii Pärnumaal kui piirkonnas.


26. aprillil külastasid kooli Rõuge valla töötajad. Tavapärased vestluseteemad: koolivõrk, haridustöötajate kutsekompetentsid, suhted ning usalduslik koostöö asutuste ja kogukonna tasandil, strateegilised suunad ja otsused.


8. ja 29. aprilli pärastlõunal tegid õpetajad kokkuvõtteid õppeaasta jooksul tehtud tunnivaatlustest, tegid järeldusi ning mõtlesid plaane uueks õppeaastaks. Tempokalt töised olid nii vaatluste periood kui sisekoolitus. Samasugune tõotab tulla ka uue õppeaasta koolitusprogramm 😉


29. aprillil alustas tööd 10. klassi õpilaste vastuvõtukomisjon. Kaugemalt õppima tulla soovijatega toimusid vestlused veebi vahendusel. On tore, et meie koolis õpingute jätkamise vastu tunnevad huvi särasilmsed noored ka kaugemalt.



Mõned ilmekamad pildid aprillikuust, mis on seotud remondiks ettevalmistuse ja kolimistega. Olid ju aprilli (öö)päevad õpetajatele ja halduspersonalile märkimisväärselt pingelised.

4. aprill õpetajate toas

5. aprill õpetajate toas

15. aprill õpilaskodus

19. aprill klassis

19. aprill klassis

20. aprill klassis

21. aprill klassis

22. aprill kooli juures

23. aprill kooli juures

 

24. aprill asendusklassis Sambla 20

25. aprill arvutiklassis

25. aprill arvutiklassi akna taga

 


26. aprilli viimane kolimiskoorem kell 14.05

26. aprill kooli juures kell 14.10

27. aprill asendusklassis Pargi 6