Elu on näidanud, et inimesed käituvad targalt üksnes siis, kui muud võimalused on ammendatud.
Abba Solomon Meir Eban


30.juuni – 5.juuli toimus VI Eestimaa võimlemispidu “Kingitus 2021”.Githa võimlejate esindus Eestimaa VI võimlemispeo “Kingitus” proovide ootel majutuskoolimajas. Aitäh tublidele võimlejatele rühmadest: “Päikesekiired”, “Žestika” ja “Infinitum”!

Suured tänud treeneritele Margit Schmidt ja Eha Smolina! 🙂
Aitäh saatjatele Kristi Sutt ja Ly Loorents ning suured tänud kõigile võimlejate kodudele!

30. juuni – 1. juuli toimus Kilingi-Nõmme Gümnaasiumis järjekordne 7-12 aastastele lastele mõeldud jooga- ja loovuslaager. Seekordses laagris olid fookusteemadeks liikumine, vaimne- ja füüsiline tervis, taimetarkused, sõprus, usaldus, koostöö, loovus, lugude jutustamine. Täname Ave Eerot, kes juhendas teisel laagripäeval vahvat tarkustest tulvil metsamatka ning õpetaja Erki Kangur’it, kes suunas esimesel laagripäeval valmistama kuumale ilmale kohaseid tervislikke värskendavaid jooke. Jooga- ja loovuslaager sai toimuma tänu Saarde valla lahkele toele. Laagri juhendajad Raili Lilleleht ja vanemõpetaja Kadri Karon loodavad kõikide väikeste laagrihuvilistega taaskohtuda juba selle aasta sügisel. Aitäh teile, Raili ja Kadri! 😉


Kilingi-Nõmme Keskkooli 8.lend aastal 1956 ja 6.juulil 2021.
Aitäh külastamast ja koolipõlve meenutamast!
Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi 58.lend aastal 2006 ja 10.juulil 2021.
Aitäh, head KiNG 58. lennu lõpetajad, et leidsite tee oma kooli ja kutsusite kaasa klassijuhatajad!
Kilingi-Nõmme Keskkooli 32.lennu A klass juuni 1980 ja 17.juulil 2021 koos klassijuhataja Asta Sussiga
Aitäh külastamast!
Kilingi-Nõmme Keskkooli 13.lend 1961.aastal ja nende esindus 28.juulil 2021. aastal. Oli tore taaskohtuda, aitäh!

Kõik Kilingi-Nõmme Keskkooli ja gümnaasiumi lõpetanud vilistlased on teretulnud ning järgmine vilistlaste kokkutulek on kavas 21.oktoober 2023. aastal


26.-29.juulil toimus B.G.Forseliuse Seltsi Noortekogu suvekool, järjekorras juba 32., ja seekord keskmes Jõgevamaa. Kui juba Jõgevamaal, siis loomulikult alustati Palamuse kooliga, kus “õpetaja Laur” pani end kuulama ja kaasa mõtlema kunagisest koolielust. Nähti üle-eelmisest sajandist pärit klassitunnistust ning katsetada sai krihvliga kirjutamist tahvlile, mis eemalt vaadates oli vägagi sarnane tahvelarvutiga 😀 Tootsi maakera hakkas kaugelt silma, väga tagasihoidlikud magamisasemed panid aga mõtlema praegustest võimalustest.

Suvekooli 2. päev, 27. juulil. Päeva esimesed, kultuuri- ja ajaloo tunnid veetsime Peipsi veeres Kasepää külas asuvas vanausuliste muuseumis. Tegime läbi kohaliku teejoomistseremoonia juues ehedat ivan-tšaid, lisandiks erilise retsepti järgi keedetud suhkrutükk, präänik ja baranka. Sõitsime läbi mitme küla ja jalutasime kenas, väikses linnas Mustvees. Kuulasime lugu Kalevipoja lingukivist ja sellest, kuidas Kalevipoeg linnade ehitamiseks Venemaalt läbi Peipsi laudu tõi.
Peale maitsvat lõunasööki Avinurme puidukojas, proovisime, kuidas on sõita “suslaga” kitsarööpmelisel raudteel ja saime teada selle tähtsusest kohalikule eluolule. Järgnes käsitöötund, kus igaüks meisterdas laastudest kaheksakand-külmkapimagneti.
Päev lõppes 2-tunnise loenguga ulukitest Eestimaa metsades – oli huvitav ja põnev.
B. G. Forseliuse seltsi noortekogu suvekool Jõgevamaal on selleks korraks ajalooks saanud.
Mõned mälestuskillud 3. ja 4. päevast:
Laiuse ja õlemuuseum, Jõgeva ning Betti Alveri ja Alo Mattiiseni muuseum, ning põnev “Pommiauk” ehk militaarmuuseum, tutvumine meie rahvuseepose kangelase Kalevipoja ja tema looga, trill-trall Kalevipoja koja mänguväljakul ning kõigest 14-tunnine “koolipäev” lõppes (kooli)lugudega Laiuselt ja õlemuuseumi töötoaga, kus kõik soovijad said endale kuldsetest õlgedest meisterda Forseliuse-auraha/külmkapimagneti.
Neljas päev algas bioloogiatunniga Luua arboreetumis (e. dendraariumis) ja puukoolis. Päeva ülejäänud osa oli pühendatud Põltsamaa lossile, linnale ja põgusale turnimistunnile Wakepark’i mänguväljakul, Kamari järve kaldal.
Kosutav suur šnitsel ja magus saiake viimases selle suve ühises lõunalauas andis jõudu asuda koduteele. Viimased kallikallid heade sõpradega, põues lootus ja soov kohtuda ka järgmisel aastal.
Nii lihtne ja tore see oligi

Aitäh õpetaja Signe Vahtramäe, et Sul ikka tahtmist ja jaksu jagub koos lastega Eestimaad avastada! 😉


Haridus- ja teadusministeeriumist saabuva käskkirja üle on kindlasti lastel, vanematel ning ringjuhendajatel väga hea meel! Huvijuhi Laine Ülemaante ja  õpetaja Thea Permi eestvedamisel valminud õpihuvilaagrite projektitaotlus sai 100 % toetuse ning juba augusti kolmandal nädalal on laagrihuvilised lapsed kooli oodatud! 🙂


Meisterõpetaja Saima Tõigast ja Sirje Jakobson on endiselt põnevil, kui saavad linnapäevade raames korraldada koduleiva ja karaski konkursse. Sel aastal toimus kunagi õpetajate toest alguse saanud sündmus 6. korda ning ülimaitsvate koduste leibade küpsetajaid üha lisandub. Konkursi tulemusena selgus, et kooli psühholoogil Pille Kadakul on ka salahobi – valmistada parimat karaskit 😀


Suvekuumusega koos käib lõppeva õppeaasta tulemuslikkuse analüüs ning plaanide tegemine uueks õppeaastaks. Haridus- ja Noorteameti poolt läbi viidud rahuloluküsitlused 4., 8. ja 11.klassi õpilastele ja vanematele ning õpetajatele, samuti Tallinna Ülikooli poolt korraldatud “Õpetajauuring 2021”  ning kooli enda tagasisideküsitlused on väärtuslikud andmed koolielu järgmise perioodi korraldamiseks. Mitmete näitajate põhjal ja erinevaid andmeid ning aastaid võrreldes võib täheldada osapoolt rahulolu kasvu kooliga. Täpsemad andmed, järeldused ja nende põhjal uued eesmärgid saavad paika augustis 2021722. õa üldtööplaanis.


Suvi on õppeaasta alguseks ette valmistuse aeg halduspersonalil. Sageli ei märgata nende tööd enne, kui see on tegemata. Seekord õnnestus töökas brigaad jäädvustada õpilaskodus remondijärgest koristust läbi viimas ning kokatädi Ehte ei mängi ämblikmeest vaid peseb köögi aknaid :D. Tööd tuli ära teha just juuli esimese pooles, sest juuli teisest poolest kuni augusti lõpuni võõrustame taas sulgpallihuvilisi laagrilisi Tallinnast ja Tartust.


Kui kuu esimesel päeval oli direktor Narvas Eesti Koolijuhtide Ühenduse eestseisusega arutamas ja planeerimas arenguid hariduses ning hariduse arenguid, siis kuu viimasel päeval esindas õpetaja Reine Klettenberg Narvas Eesti spordiveteranide suvemängudel Pärnumaad ja mängis võrkpalli 🙂 Narva polegi nii kaugel ega võõras ;), seda enam, et koostöö Narva Kolledžiga toob sügisel gümnaasiumiastmesse valikaine “Nutikas noorsootöö” 😉


Kooli arengukava kohaselt tuleb luua õpilastele paremaid liikumis- ja mängimisvõimalusi. Plaanid on tehtud, tellimused on töös ja enne suurt sügist peaks koolipere rõõmustama mänguelemendid siseõues ning välijõusaali boks õpilaskodu juures 😉


Aktus Kilingi-Nõmme Keskkooli

aulas aastal 1987

Foto: Lembit Nõmm, erakogu

Aktus Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi

aulas aastal 2021

Foto: KiNG arhviiv