Huvitegevuses ja spordis silma paistnud 109 õpilast ja 45  juhendajat, treenerit ning koostööpartnerit võtsid mai viimasel päeval vastu tunnusmärgi:

Loe kuukirju 🙂

 

Fotod KiNG facebook lehel: Margit Jaanson


Õppetöö

Rahvusvaheline

30. mai – 2. juuni osalesid Eesti delegatsiooni koosseisus rahvusvahelisel GLOBE mängudel (GLOBE Games 2019) Kadanis Tšehhi Vabariigis 5 meie kooli õpilast: Hanna Tali (8.a), Johanna Tammist (8.a), Berit Vahte (8.a), Hans-Kristjan Raid (8.a) ja Johannes-Aleksander Raid (10.). Nad esinevad ettekandega “Weather impact on the air quality” ning samateemalise postriga. Eestit esindama pääsesid nad läbi konkursi, kirjutades motivatsioonikirja ning tehes projekti kava. Enne ja pärast GLOBE Mänge tutvuvad õpilased Prahaga. Õpilasi saadab TÜ geograafia üliõpilane Merli Ilves.

Koolilehest “Kirjatark” saab lugeda meie õpilaste muljeid sündmustest.


Vabariigis

4. mail osalesid meie õpilased kahes vabariikliku konkursi finaalis. Kunstiõpetuse olümpiaadi vabariiklik voorus Tallinnas võistlesid Tuuli-Marlen Järviste (8.b) ja Maria Mägi (11.kl). Mõlema lapse õpetaja on Kadri Karon. Samal päeval võistlesid Jõgevamaal Palamusel Nuputa vabariiklikus lõppvoorus 5.-6. ja 7. klassi võistkonnad koosseisus Dagne Oriehov ja Anette Einmann (5.a), Anne-Mai Post ja Nora-Ly Saar (6.b), Greete-Liis Krapp ja Andri Rattam (7.a) ning Kärt Pärnat (7.b). Kõiki lapsi juhendasid õpetajad Mai Seller, Moonika Ringas ning Anne Aasamets.

Väga tugevas vabariiklikus konkurentsis saavutatud kohad esimese paarikümne hulgas on igati tunnustust väärt!

Metsaviktoriinis, kus sel aastal osales 471 klassi 150-st koolist ühtekokku 5250 õpilast, saatis edu meie klasse. Vabariigi kolme kategooria esikümnetesse mahtusid koguni 7 meie klassi! 🙂 Sügisel saavad preemiareisidele praegused 2.a (õp Eve Sinijärv), 3.a (õp Eha Kipri), 5.a (õp Mai Seller), 4., 5.b, 7.a ja 8.a klass (kõigi klasside juhendaja-õpetaja Urve Jõgi).

 

 

Euroopa Liidu statistikaameti Eurostat eestvedamisel toimub 2018/2019. õppeaastal õpilaste Euroopa statistikavõistlus 15 Euroopa riigis. Võistluse eesmärk on äratada õpilastes huvi statistika vastu ja julgustada õpetajaid kasutama statistika õpetamisel uusi materjale. Eestist registreerus võistlusele 50 õppeasutust, 184 võistkonda ja üle 470 õpilase. Meie koolist osales 5 võistkonda ja 15 õpilast (juhendaja Anne Aasamets) ning edu saatis võistkonda KiNG TEAM Johannes-Aleksander Raid, Helene Loorents ja Markus Jakobson (10 klass) kes saavutasid vabariigis 9.-10. koha! Eestis korraldasid võistlust Statistikaamet, Haridus- ja Teadusministeerium, SA Innove ja Tartu Ülikool. Võistluse lõpptulemused on väljas Statistikaameti veebilehel.

2.b klass tegi plaani, koostas video, taotles, osales pingelises konkurentsis ning pälviski Swedbank poolt Unistuste reisi auhinna! Aitäh klassijuhataja Mare Tallole, kõigile lastele ja toetajatele! 😉


Maakonnas

30.04-20.05 oli Pärnus, Akadeemia 2, avatud Pärnumaa maakonna kunsti- ja käsitöönäitus. Paljude vahvate ja kaunite tööde hulgas olid ka meie õpilaste tööd.  Kiituskirju ja magusat preemiat jagati olümpiaadide- ning kevadise konkurss-näituse parimatele.

Pildil vasakult: Triinu Saar, Tuule Lind, Ketrin Reinhold, Iiris Kangur, Eliis Parve, Ingeliina Kore, Hedvig Annast, Maria Mägi. Fotolt on puudu Tuuli Marlen Järviste. Õpilasi juhendavad Saima Tõigast ja Kadri Karon.

27. mail osales 6. klasside koondis koosseisus Margaret Klettenberg, Ragne Lilleleht, Tuule Lind, Ketrin Reinhold, Alvar Teder, Markus Kaljur, Markus Rätsep ja Jass Välja Pärnu Vallikäärus võistluspäeval “Kaitse end ja aita teisi”. Teadmisi, oskusi, tahet, võimekust ning meeskonnatööd proovile panevad ülesanded koostasid Päästeamet, Maanteeamet, Politsei, Kaitseliit, Elektrilevi jt. Kõike, mida ainete lõiminguna turvalisuse teemal oli õpitud, sai nüüd proovile panna.

21 Pärnumaa kooli konkurentsis sai kooli ühe põhiväärtuse – turvalisus – eest edukalt võisteldud ning võit toodi koju! 🙂 Fotod

Päästeameti video võistluspäevast.

Aitäh juhendajatele: Kairi Õilsalu, Heidi Sosi, Sven Koovit, Eiko Tammist, Ivo Pesti ja Kirsti Luhasaar!
Aitäh klassijuhatajatele Anne Aasamets ja Moonika Ringas


Koolis

3. mail asuti õpetaja Helle Bergi eestvedamisl ajalootundide raames teele “Ajarännakusse” mis viis osalejad aastasse 1869, laulupeo eelsesse saginasse. Tuli ära otsustada, kas võtame sõidu ette? Arvesse tuli võtta teekonna pikkust, mida kaasa võtta ja kas keegi peaks koju jääma. Meie koorid otsustasid minna. 🙂 Fotod

6. mail käis Kilingi-Nõmme Gümnaasiumis filmi “ABOVE AND BEYOND: NASA´s journey to tomorrow(“Kõrgel ja kaugel: NASA teekond homsesse”) produtsent Clare Tucker koos Eesti USA Saatkonna töötajatega. USA saatkonna poolt pakutud võimaluse taga on kooli aastatepikkune tegevus GLOBE programmis.

Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi koolilehe Kirjatark toimetuse liikmed kasutasid võimalust  koos külalistega pildile jäädvustamiseks. Taimi Veedla (USA Saatkonna majandusspetsialist), Elli Altin, Clare Tucker, Hanna Tali, Johanna Tammist, Helene Loorents, Johannes-Aleksander Raid ja Jami Spykerman (USA diplomaat). Fotod

Septembrist saati tööd teinud programmeerimisringi blogist saab igaüks õppida lihtsamaid progemise võtteid ning püsivuse korral ei ole mingi probleem valmistada endale näiteks kena ja isikupärane võtmehoidja 😉 Programmeerimisringi juhendab õpetaja Mai Seller.

30.mail käivitasime rahvusvahelise projekti “Reuse of Waste through Arts and Crafts (WasteArt) No. Est-Lat 65″ raames esimese kooli prügiauditi. Esimesed aktiivsed panustajad on 2.b ja 4.klass. Meie alustame täna! 😉 


1.a klassi maikuu oli põnev. Projekt “Emmed-issid kooli” tõi koos lastega koolimajja ja päris õppetunde tegema vanemaid erinevatest eluvaldkondadest ning vahel viidi õppetöö hoopiski koduõuele 🙂 Nii see kulges ….

Õpetaja Terje Pahk – aitäh Sulle põneva maikuu eest!


Mai on õppetöös kokkuvõttev kuu. Abituriendid sooritasid inglise keele ja matemaatika riigieksamid ning koolieksami, 11. klass kaitses uurimis- ja praktilised tööd, 8. klassid kaitsesid loov- ja praktilised tööd ning 6. klassid sooritasid tasemetööd eesti keeles ja matemaatikas.

14. mail astusid esimese pikema sammu gümnaasiumi lõpetamisele lähemale tänased 11. klassi õpilased. Toimus uurimis- ja praktiliste tööde kaitsmine. Tulemused olid üsna ootuspärased – kes oli aasta tööd teinud sai ka kena hinde ja kiituse kaitsmiskomisjoni poolt.


Õppekäigud

2. mail tegutsesid 5.a ja 5.b klass Lilli Looduskeskuses programmi “Ökoloogiline jalajälg ja savimaja” kallal. Õpiti tundma säästlikku ressursside kasutamist, määrati ökoloogilise jalajälje suurust ning veenduti, et savist saab maja ehitada. Fotod.

7. mail olid 6.a ja 6.b klass õppekäigul TTÜ Särghaua õppekeskus ning osaleti programmis “Muld ja pinnakate”. Kohapeal oli valmis seatud kivilihvimise töötuba ning mulla töötoas töölehed ja ülesanded. Nii mitmedki nobedad jõudsid valmis lihvida kena kivi emadepäeva kingiks. Töötoas sai lisaks lihvimisele ka kive lõigata ning neile graveerida. Mulla töötoas oli kastis valmis töölehed, mõõtmisaparaadid, kirjutamisvahend, kustukumm, mõõtmiskann, töölehed, mõõdulint ja destiliseeritud vesi. Nende abil tuli mõõta mulla niiskust, temperatuuri ja happesust ning mullakihi paksuse ja värvi abil oli võimalik määrata juba mulla tüüp.

9. mail tutvusid 7.a ja 7.b klass Olustveres Orioni tähetornis programmiga “Et elukeskkonda hoida ja kaitsta”. Piltide järgi võiks arvata, et sellise labori olemasolul hoiaks juuksekeemia pealt väga palju kokku 😛

15. mail käisid 2.a ja 2.b klass Lilli Looduskeskuses programmi “Sõbrad metsas ja talus” raames.

16. mail olid 3.a ja 3.b klass külas Lilli Looduskeskuses ning uudistasid programmi “Sõbrad metsas ja talus”

16. mail tutvusid 10.-12. klassi õpilased õppimisvõimalustega Eesti Maaülikoolis ja külastati Eesti Rahva Muuseumi. Kohtuti ülitoredate inimestega, kelle silmis Kilingi-Nõmme kool on väga kõrgel kohal.  Meie kooli vilistlane Alo Allik tegi meile tehnikamajas tutvumisringi. Oli ülitore ja palju mõtteainet pakkuv päev. Fotod

22. mail osales 4. klass Tähetorni Orion õppeprogrammis „Loodusseadused looduses“. Ühe katsega sai sellest ka “loodusseaduste juuksurisalong” 🙂


27. mail  tegid 10. klassi õpilased füüsikaõpetaja Thea Perm’i eestvedamisel ning Pärnumaa Arenduskeskuse toel tiiru Pärnu Haigla Taastusravi- ja heaolukeskusesse ning seejärel Võistes aiandisse. Kui taastusravis on füüsikateadmised vajalikud masinate ja füsioloogiaga hakkama saamiseks, siis aiand üllatas 🙂 Tomatitaimed kasvavad 5 meetri kõrguseks ja ringi lendavad Hollandist toodud tomatite tolmeldamiseks dresseeritud kimalased (elavad lae all kastikestes). Kogu kasvatamist juhivad nutiseadmed ja süsteemid, mis on aiandi noorte omanike-inseneride poolt ise konstrueeritud.

28. mail tegid oma esimese pikema õppekäigu 1. klassid. Käidi RMK Kabli külastuskesksuses, kus uuriti lindude elu ja pesakaste, vaadati üle Läänemeri ning saadi teada, kui tihedalt on ikkagi seotud maal elav inimene ja maailmameri. Kuulati jutte lindude pesitsemisest ja vaadati pesakasti pandud kaameratest lindude toimetamisi. Mere ääres uuriti taimestikku ja naerdi koos naerukajakaga. Selgus, et kadakapuu võib olla „härra ja proua“ kadakas ja jänesekapsas on täitsa näsitav  😉 Nägime metsa all õitsevat mürgist leselehte. Jätsime meelde, et tundmatuid taimi ei ole vaja isegi katsuda. Kuulsime huvitavaid jutte loodusest. Laulsime laule ja sõime kokatädide tehtud võileibu. Oli tore ja õpetlik reis.

31. mail käis 2.b klass käis seoses saabuva lastekaitsepäevaga Pärnu Haigla naiste- ja lastekliinikus õppekäigul. Vaadati, kuidas tehakse ultraheli ja missugune näeb pisike beebi ema kõhus välja. Uudistati sünnitustube ja kogu klass sai koos sünnitusvanni ronida 🙂  Üle vaadati öösel sündinud imepisike Lauren ja loendati kokku kõik selle aasta jooksul sündinud beebid. Väga põneva külaskäigu korraldas klassijuhataja Mare Tallo.


Huvitegevus

2. mail toimunud rahvatantsukontserdil astusid kõigi kaasaelajate rõõmuks üles KiNG rahvatantsurühmad,  pererühm, ja naisrühm Kilingi (kõigi juhendajaks Eve Sinijärv), naisrühm Sõbratarid Surjust (juhendajad Ülle Alanurm ja Dea Haar), lasteaed Krõll tantsulapsed (juhendaja Reet Eesmaa), 3.a klassi peotantsijad (juhendaja Eha Kipri), 5.-6. klassi ansambel (juhendaja Mare Tallo) ja memmede rühm (juhendaja Mari Karon). Rahvatantsu kontserti aitasid ette valmistada ja läbi viia: õpetajad Ly Kuningas,  Margit Jaanson,  Õnnela Teearu ja Laine Ülemaante ning õpilased Marcus Jürimäe ja Toomas Meier. Kõikidele suur aitäh! Fotod: Margit Jaanson

21.mail laululaste kontserdil astusid üles ja rõõmustasid kuulajaid-vaatajaid solistid Maria Visnapuu, Andreas Pärn, Iiris Kangur, Alenna Juhkamsoo ja Maarit Juhkamsoo; 1. klassi ansambel, 2.-3. kl ansambel, 5.-6. kl ansambel, 1. klassi poistekoor, 2.-6. klassi poistekoor, Saarde valla mudilaskoor, Saarde valla lastekoor, Kilingi-Nõmme Vabaajakeskuse nooremate noorte bänd, K-N Vabaajakeskuse vanemate noorte bänd ja K-N Vabaajakeskuse poiste bänd. Laste juhendajad on: Mare Tallo, Piia Salomon, Tiia Hermann, Õnnela Teearu, Elon Miisna, Andrei Osipov. Kontserdi ladusa korralduse tagasid ja abis olid Emma Vill, Ly Kuningas, Siim Kolla, Margit Jaanson, Toomas Meier, Marcus Jürimäe, Ingeliina Kore ja Heli Juhkamsoo. Fotod: Ingeliina Kore


Maikuu lõpuga tõmbavad enamused huviringid tegevuse koomale ja täpse info annavad ringijuhendajad.


Sport

Kergejõustik

3. mail toimus traditsiooniline kevadkross Jõulumäel. Maakonna meistritiitliga naasid koju Kaarel Kahro, Henri Sireli, Ragne Gromov ja Andre Aasaroht. Medalitega tulid koju Caspar Pärn, Eliise Mändmets, Joonas Kask,  Robert Platais, Harles Urviste ja Kardo Koop. Õpilaste juhendajad Erki Kangur, Ülo Liblik ja Kuro Link.

8. mail Sprodihoone poolt korraldatud Maijooks oli kantud Laulu- ja tantsupeo ideest ning klassidel oli lisaks kiirusele võimalik auväärselt žüriilt punkte saada stiili eest. Nii oligi sportlik kevadõhtu pargis täis rahvariides jooksjaid 🙂

14. mail toimus TV10 Olümpiastarti 48. hooaja IV Pärnu etapp. Auhinnakohad saavutasid Greete-Liis Krapp (kettaheide I koht, pallivise I koht), Gert Martin Muttel (pallivise I koht), Kristor Laius (1000m jooks I koht), Tõnis Hendrik Tallo (pallivise II koht), Kuldar Vreimann (kettaheide II koht), Elmar Jefimov (pallivise II koht), Markus Kaljur (1000m jooks III koht). Juhendajad: Kuro Link, Romet Mihkels. Kogu medalistide fotogalerii 🙂

17. mail toimusid Pärnumaa koolinoorte meistrivõistlused kergejõustikus Paikusel. Medalitega naasesid: Sander Statsenko (kaugushüpe I koht, 100m jooks II koht), Thomas Samuel Berg (kuulitõuge I koht), Grethe Karoline Kaljaste (kaugushüpe I koht), Greete-Liis Krapp (kuulitõuge I koht), Anete Lensment (kuulitõuge II koht), Karl Kielas (kuulitõuge II koht), Markus Kaljur (800m jooks II koht), Lisete Lensment (pallivise III koht) ja Henri Sireli (800m jooks III koht). Laste Juhendajad Kuro Link, Grete Udras, Mikk-Mihkel Arro, Romet Mihkels.

29. mail toimusid kõige pisematele kergejõustiklastele Karu Kati ja Mati mängud Vändras.


Maastikuvibu

4. mail võisteldi maastikuvibus klubide karika 4. etapil Räbikülas 3 D laskmises ja tulemused:
Toomas Kovalevski 1. koht, Tauri Kovalevski 1. koht, Alvar Teder 1. koht, Hedvig Annast 1. koht, Tom Kalde 2. koht ja  Sandra Liisbet Lilleste 2. koht.

18. mail toimus Kajamaal maastikuvibu klubide karikavõistluste 5. etapp. Meie õpilaste kohad: Sandra Liisbet Lilleste 1. koht, Albert Suur 1. koht, Alvar Teder 2. koht, Tauri Kovalevski 2. koht, Toomas Kovalevski 2. koht.

25. mail toimus Siguldas maastikuvibu Liivimaa karikasarja 2 võistlus. Õpilastest Tauri Kovalevski 1. koht ja Toomas Kovalevski 2. koht. Treener Reimo Loorents täiskasvanutest 2. kohal.


Orienteerumine

1. mail Padisel toimunud Tallinna meistrivõistlustel orienteerumise lühirajal saavutasid N14 vanuseklassis I koha Liis-Marie Kaljur ja II koha Laura-Liis Kaljur. M14 vanuseklassis võidutses Markus Kaljur! Treener Ville Vinkel.

3.-5. mai Pühajärvel ja Otepääl Toimunud orienteerujate suurüritusel XXXII Ilves-3 saavutasid trotsides tuult, lörtsi, rahet ja vihma: N8 II koht Maria Kaljur, N10 II Liis-Marie Kaljur, N12 I koht Laura-Liis Kaljur, M14 I koht Markus Kaljur. Treener Ville Vinkel

12. mail toimusid Orienteerumisklubi Orvandi sprindi avatud võistlused Alus, Raplamaal. N16 I koht Laura-Liis Kaljur ja IV koht Liis-Marie Kaljur ning M16 I koht Markus Kaljur.

15. mail toimunud Harjumaa meistrivõistlustel valikorienteerumises (Kõrvemaal) tuli M14 võitjaks Markus Kaljur!
25.-26. mail toimus Rõuges Balti lahtised meistrivõistlused orienteerumises. Rahvusvahelises konkurentsis olid saavutused järgmised:
Liis-Marie Kaljur N10 I koht; Markus Kaljur M 14 II koht; Laura-Liis Kaljur N12 III koht. Treener Ville Vinkel.
29. mail toimunud Harjumaa meistrivõistlustel tavarajal (Padisel) saavutasid:
M14 I koha Markus Kaljur
N14 I koha Laura-Liis Kaljur
N14 II koha Liis-Marie Kaljur

10. mail toimus juba XXX Võimlemisklubi Githa emadepäeva võimlemispidu. Aastakümneid on treenerite Eha Smolina ja Margit Schmidt eestvedamisel hoitud kõrgel võimlemise taset ning pakutud meeliülendavaid hetki pealtvaatajatale ja kaasaelajatele.

22. mail toimunud Pärnumaa võistkondlikel meistrivõistlustel kiirmales tuli treener Eiki Lehemetsa kasvandikel seekord leppida 5. kohaga, kuid järgmistel kordadel on kindlasti seda suurem tahe medalite eest võistelda.

23. mail korraldas juba tavapäraselt õpetaja Erki Kangur Kilingi-Nõmmes Pärnumaa koolide meistrivõistlused discgolfis. Sel aastal jagus meie õpilastele medaleid järgmiselt:
6.-9. kl poisid  – 3. koht Tom Kalde
6.-9. kl tüdrukud – 1. koht  Marie Kielas ja 3. koht  Margaret Klettenberg
10.-12. kl noormehed – 2. koht Henrik Tali ja 3. koht Armo Tann

Võistlustel osales terve Pärnu linnakoolide ja maakoolide peale kokku 45 õpilast. Esindatud olid Surju, Häädemeeste, Tori, Tõstamaa, Kilingi-Nõmme, Paikuse ja Pärnu Kuninga Tänava Põhikool.

Koostöö

1. mail toimunud kogukonna koostööpäeva mõte ja selle ellu viimine oli päevakorras eelmise aasta augustist. Mida teha 1. maiga, mis on küll riigipüha, kuid kesknädalal? Millised kooli algatused võiks kõnetada vanemaid, et nad sel vabal päeval tuleksid koos lastega ühistele ettevõtmistele?

Algselt sügisel 1. klassi tulevate laste ja vanematega kavandatud tutvumistalgust kasvas välja kogukonna koostööpäev, kus ühtekokku anti talgujuhtide poolt teada 357 inimese osalemisest! 🙂 Tegijaid ja talgulisi jätkus lisaks tutvumisele, tantsimisele ja kokkamisele ka Saarde Saja Tamme Salus platsi koristama ja puid hooldama, Lavi järve ja suveaia, kooli ning skatepargi ümbrust koristama, Pärnu lahe kaldale koristama ning grillima, kooli parkmetsa uusi mände istutama, nurmenukkude kasvukohtade kaardistamisega teadust tegema, jalgrattaeksamist õppima ning tõsisele kivikorjamisele Sillaotsa talus.

Päeva lõppedes tuli korraldajatel tõdeda, et kauni kevadilma toel oli osalenud õpilasi ja vanemaid kordades rohkem, kui esialgselt kavandatud ning algselt plaanitud talgusupp “Teeme ära” sai käigult uue nime “Sööme ära”. 😛 Fotod Margit Jaanson


11. mail anti üle Pärnumaa Aasta Ema tiitel. Ilus vaadata, hea teada, et kaunilt kootud lapitekk valmis Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi käsitööklassis ja koos kohaliku Naiskodukaitsega panustasid selle valmimisse ka 8.a klassi neiud.

 


16. mail õhtul kella 20-st oli kool ja selle ümbrust saginat täis. Õpetaja Mari Karoni eestvedamisel sai teoks 1. Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi muuseumiklassi muuseumiöö ja arvestades külastajate noorust oli meie muuseumiöö üsna varasel kellaajal.

Muuseumiöö passi oli võimalik kõikidest töötubadest koguda templeid ning nii said asjaosalised tõestada, et nad olid vaadanud diapositiive ja kuulanud vinüülüplaate, näinud nõukogudeaegset koolivormi, kasutanud kopeerpaberit koopiate tegemisel, mänginud 50 aastat vanu lauamänge ning saanud eheda maitseelamuse külmast kamajoogist. 🙂 Kuna huvi oli kordades suurem kui esialgu kavandatud, siis tuleb jätkata juba uute töötubadega uuel aastal. Seda enam, et kooli muuseumiklassi lisandub huvitavaid hariduslikke eksponaate juurde 😉

  

Suured tänusõnad kõikidele abilistele vahva ürituse eest!


7.-8. mail olid Pärnumaa koolijuhid Tallinnas õppekäigul ning 8. mai kohtumine haridusministriga oli seekord meie kooli korraldada. Kohtumise käigus arutleti hariduspoliitika tuliseid punkte – õpetajate vähesus ja vananemine, eksamisüsteemide ajal jalgu jäämine, võimalikud hariduskorralduslikud muutused lähiaastail.

17. mail külastasid meie kooli sõbrad maakonna teisest servast, Lihula Gümnaasiumist. Vaadati, mismoodi on kunagi kaks sama projekti järgi ehitatud koolimaja arenenud, arutleti kooli panustamisest kogukonna tegevustesse ning õppe- ja huvitegevuse korraldamise osas.

23. mail olid meil töövarjuks Suure-Jaani Kooli õpetajad. Külastati tunde, hinnati kolleegide tööd, arutleti võimaluste üle ning paika said uue õppeaasta ühisüritused.  😉

6. mail ootasime lastevanemate õhtule kõiki vanemaid, et saaksime ühiselt läbi arutada viimase õppekuu võimalused. Kas kevadväsimusest või suveootusest tulenevalt jõudis koolimajja vanemaid üsna napilt, aga oleme alati koostööks valmis ning uue õppeaasta esimese lastevanemate õhtu aeg on juba teada – 7. oktoober!

30. mail kohtusid klassijuhatajad sügisel 1. klassi tulevate laste vanematega. Hea on ju, kui koolialguse kiiruse juures on juba enne varakult teave vahetatud. Seda ikka eesmärgiga, et uus õppeaasta tuleks kõigile rõõmuküllane.


Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi huvitegevuse  kohta saab pidevat teavet nii kooli kalenderist, kui ka kooli avalikult facebook’i lehelt ning koolilehe “Kirjatark” veebiväljaandest.


…  on üsna suur tõenäosus, et tänane harjumuslik valik mõjutab seda, kuidas sa tunned end paarikümne aasta pärast.  “Kuidas kasvatada tugevat last?”

Sellele oskab vastuse anda briti teadlane Diana Kuh. Ta uuris 30 aastat Suurbritannia kroonijuveeliks kutsutud andmekogu, mis koosneb enam kui 5500 samal aastal sündinud inimese tervisenäitajatest, mida koguti läbi nende elu.


Juunis ootavad ees:

01.06 – Pärnumaa III võimlemispidu Pärnu Vallikäärus
03.06 – liikluseksam algklassi õpilastele
03.06 – LÕPUEKSAM, 9. kl eesti keel
04.06 – kooli tunnustusüritus õppetöö tublidele ja kodudele kell 16.00
04.06 – hoolekogu koosolek
05.06 – ohutuspäev eraldi tunniplaaniga
06.06 – POL vastuvõtt maakonna tublimatele õpilastele kell 12.30
06.06 – 4. klassi lastevanemate koosolek 18.00
07.06 – ÕPPENÕUKOGU kell 15.00
10.06 – LÕPUEKSAM, 9. kl matemaatika
10.06 – laulu- ja tantsupeo tule teekonna kontsert kell 11.00 Uulu mõisapargis
13.06 – LÕPUEKSAM, 9. kl valikaine
15.-16.06 – jooga ja loovuslaager
18.06 – ÕPPENÕUKOGU kell 10.00
19.06 – LÕPUAKTUS põhikool kell 18.00
20.06 – LÕPUAKTUS gümnaasium kell 18.00
25.-27.06 – dokumentide vastuvõtt 10. klassi


Kilingi-Nõmme Keskkooli liikluslinnaku avamine 1974

Foto: Lembit Nõmm, erakogu

Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi ohutuspäev 2018

Foto: KiNG arhviiv