Eesmärke on vaja, et teele asuda.


KUU TEGU JA KUU TEGIJA

Kooli õpilasesindusega koostöös jätkub „KUU TEGIJA“ ja „KUU TEGU“ otsimine, leidmine ja märkamine.  „Kuu tegija“ on Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi õpilane või koolitöötaja, kes väärib seda tiitlit, sest on silma jäänud mõne erilise teoga, tulemusega või oma tööga.


Õpilasesinduse valik: kuu tegu – valikaine “Turism ja külalisettevõtlus” ja lõputööde esitlemine.  Valikainel ja selle lõputöödel on praktiline väljund koolile, kogukonnale, vallale ja ettevõtlusele.


Õpilasesinduse valik: kuu tegija – “KiNG rohelendurid”  + toetav tiim! 🙂 

2022 on Euroopa noorteaasta ja selle raames kuulutasid Euroopa Komisjon, Rakett69 Teadusstuudiod ja KVARK välja rohelahenduste konkursi, milles osales Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi võistkond “KiNG rohelendurid” koosseisu: Margaret Klettenberg, Sandra Kivimurru, Gertrud Liebenau, Markus Kaljur ja Rasmus Rist.

Pärnu piirkonnast osales 41 meeskonda, kellest 3 parimat said finaalvõistlusele Pärnusse. KiNG võistkonna idee jõudis esikolmikusse ning noored esitlesid Pärnus Euroopa päeval oma ideed konkursi žüriile. Üle-Eesti valiti välja kuues piirkonnas (Kuressaares, Pärnus, Tallinnas, Narvas, Tartus ja Võrus) võitjad. Sügisesel koolivaheajal ootab võitnud võistkondi sõit Brüsselisse.

Aitäh ka toetavale tiimile: Thea Perm, Pille Kadak ja Laine Ülemaante. Fotogalerii Laine Ülemaantelt


ÕPPETÖÖ

Olümpiaadid ja konkursid vabariigis

Rahateaduste olümpiaad, mis kestis 6 kuud ja kus osales üle vabariigi 135 õpilast, jõudis 1. mail lõpule. Osalejate seas olid nii üld- kui kutsehariduse õpilased ning ka kõrgkoolide tudengid. Tulemused oli taas rõõmustavad: Uku Tominga saavutas gümnasistide seas III koha ja esimese kahekümne hulka jõudsid Nora-Ly Saar ning Markus Rätsep. Meie koolist osales olümpiaadimaratonil kokku 20 õpilast ja kõigi õpilaste juhendajaks on vanemõpetaja Helle Berg.


7. mail oli vabariiklikule kunstiolümpiaadile Tallinnasse kutsutud Eestist 40 õpilast, nende seas esindas Pärnumaad ja kooli ka Kärt Mia Kingla (juhendaja vanemõpetaja Kadri Karon) Tubli 21. koht vabariigis annab tunnistust, et Kärt Mia ja õpetaja koostöö kunstiklassis on suurepärane! 🙂


14. mail võttis vabariigi eliidiga mõõtu meie kooli Nuputa võistkond koosseisus Hele-Mari Jalasto, Grete Lume, Kaspar Tamm ja Romet Uljas. Ülitihedas konkurentsis, kus osa võttis 34 kooli, platseeruti 30. Maakondlikus Nuputa voorus oli võistkonna liikmena pääsu eest vabariiki panustamas ka Liis Marie Kaljur. Õpilasi juhendas ja toetab õpetaja Eha Kukk.  


Olümpiaadid ja konkursid maakonnas

6. mail toimus maakonna 5.-6. klasside emakeeleolümpiaad. 5. klasside emakeeleolümpiaadi võitis maakonnas Kaspar Tamm (juhendaja vanemõpetaja Mare Tallo). 31 olümpiaadil osalenud õpilase seast oli esikümnes Margot Klettenberg ja Ellen Hale (õpetaja Ly Kuningas) ning Oliver Feliks Annast (juhendaja vanemõpetaja Mare Tallo).

6. klasside emakeeleolümpiaadile osales maakonnas 35 õpilast ja esikümnes on meie Ann Marii Rattam (õpetaja Ille Varner).


19. mail lahendasid Liveworksheets  2022 raames 4. ja 5. klasside võistluspaarid inglisekeelseid ristsõnu veebikeskkonnas. Meie õpilaste tulemused Pärnumaal on rõõmu pakkuvad ja aitäh õpetaja Kätlin Laurile ning Signe Vahtramäele:
4. klasside arvestuses Liselle Lusti ja Johanna Maidlas 1. koht 19 võistluspaari seas (õpetaja Kätlin Laur);
5. klasside arvestuses Aleksandra Vaarik ja Kaspar Tamm 2. koht 18 võistluspaari seas (õpetaja Signe Vahtramäe).


3.-4. mail olid meie pääste valikkursuse õpilased laagris Väike-Maarjas. Väga meeldiv on lugeda meie kooli õpilastele antud tagasiside laagri korraldajate poolt 😉 Tänusõnad siinkohal ka kooli poolt päästekursuse eestvedajale Priit Laos’ile!

“Toimetasime sisekaitseõppe päästekursuse noortega päästelaagris Väike-Maarjas. Pean ütlema, et hinnang nii käitumise, hoolsuse kui suhtumise osas on ülivõrdes. Suurepärane kamp! Kuigi laager oli õpetlik-meelelahutuslik, siis Kilingi-Nõmme noored olid peaaegu kõiges esiotsas (sealhulgas kellaaegadest kinnipidamises jms). Kokku osales laagris 43 noort, lisaks veel kahest gümnaasiumitest. Näiteks päästeteemalisel teatevõistlusel, kus osales 9 (4-5 liikmelist) võistkonda, said meie võistkonnad esimese ja kolmanda koha. Kõikide laagriliste Kahooti võitis aga KiNG õpilane Anette. Kaks päeva päästeteemalisi tegevusi täis. Oli huvitav, kasulik, õpetlik. Võib öelda, et ükski ülesanne ei olnud KiNG omadele liiga raske.  Väga tublid noored!”

Laagri videoklipp


5.-7. maini toimus laager riigikaitse õppeaine valinud õpilastele Kikeperas. Riigikaitse õpetaja Argo Tali juhendamisel kolmepäevasel enese proovile panemisel oli tarvis nii jõudu kui vaimujõudu, vastupidavust kui tahet. Neid kõiki näis meie õpilastel jaguvat 🙂 Aitäh, õpetaja Argo Tali!


10. mail kaitsesid 11. klassi õpilased oma kooliastme praktilisi ja uurimistöid. Oli uuringuid tervisest ja ajaloost, kehalise võimekuse suurendamisest ja mujalt tulnud õpilaste meie kooli sulandumisest. Kuulamine oli põnev ning pildistamine ei tulnud komisjonil enne pähegi, kui õpilase praktiline töö kooli õues hääled sisse võttis :). Vanarauast paarisaja euro, kõva töö ja tahtega peaaegu valmis bagiauto – aga miks ka mitte? 🙂


17. mail kaitsesid gümnasistid Pärnu Kolledži ja Saarde valla spetsialistide silme all valikaine “Ettevõtlik tegutsemine turismis ja külalisettevõtluses” lõputöid. Üha rohkem tuleb siduda õppetööd gümnaasiumis reaalse elu ja edasiõppimise võimalustega. Nii ka see katseline valikkursus, mille meie õpilased edukalt läbisid ning mida sügisel pakutakse juba teistelegi Pärnumaa gümnasistidele. Aitäh Pärnu Kolledži õppejõududele Margrit Kärp, Tiina Tamm, Tatjana Koor, Kai Tomasberg, Anne Roosipõld ja Marit Piirman! 🙂


Tavapärase tunniplaani kõrvale mahtus maikuus mitmesuguseid muidki õppetöö tegevusi:

2. mai – päästealane loeng 1. tunni ajal 8.a klassile “Elanikkonna kaitsmisest”
3. mai – inglise keele riigieksami kirjalik osa
4. mai – inglise keele riigieksami suuline osa
10. mai – matemaatika proovieksam 9. ja 12. klassile
12. mai – 8. klasside loovtööde esitamine
17. mai – eesti keele proovieksam 9.b klassile
19. mai – programm „Kaitse end ja aita teisi“ 6.a klassile
20. mai – matemaatika riigieksam
20. mai – eesti keele proovieksam 9.a klassile
23. maist – kodunduse (neiud) ja tehnoloogia (noormehed) õppegruppide vahetus
24. mai – 6.a ja 6.b klasside õpilastele loeng ühiskonnaõpetuse teemadel. Meie kooli endised õpilased, hetkel Pärnus kooliharidust omandavad Johanna Tammist ja Hans-Kristjan Raid, rääkisid täna KiNG kuuendikele ühiskonnaõpetuse tunnis demokraatiast ning sellest, miks on oluline olla kodanikuna aktiivne. Eeskuju nakatab! 🙂


25. mai – 8. klasside loovtööde kaitsmine
25. mai – programm “Kaitse End ja Aita Teisi” 6.b klassile
26. mai – koolieksam 12. klassile
27. mai – uurimis- ja praktiliste tööde eelkaitsmiseks esitamine 10. klassil
30. mai – lõpueksam, 9. klassid, eesti keel

Mai kuuga lõppesid Tartu Ülikooli Teaduskoolis mitmed erinevad kursused, milles meie õpilased alates septembrist osalesid. Ainetundidele lisaks või nende kõrvale võttis põnevaid teaduskursusi 12 õpilast ning neid juhendasid õpetaja Moonika Ringas ja meisterõpetaja Anne Aasamets.

Sisukas kuu õppetegevuses 🙂


SPORT

Kergejõustik

Kergejõustiklased asusid mais jagama erinevaid tiitleid ning kontrollima vormi suvehooajaks. TV10 Olümpiastarti 51. hooaja (2021/2022) IV Pärnumaa etapp toimus 10. mai 2022 Pärnus. Tulemused:
Gert Martin Muttel pallivise I koht
Liisbeth Vunk pallivise II koht
Crystal-Eliis Krapp 600m III koht

Tublilt võistlesid: Emma Lume, Maria Kaljur Andero Stig Saarpere, Hendrik Saar, Karlis Orm Kangur,  Kristor Laius ja Kren-Marten Krapp. Täname õpilasi, kodusid ja juhendajaid! Aitäh, treener Kuro Link!


Pärnumaa meistrivõistlused kergejõustikus 14. mail 2022 Kilingi-Nõmmes. Tulemused:

Tõnis Hendrik Tallo – kuulitõuge I koht, odavise I koht, kettaheide I koht
Grethe Karoline Kaljaste- kaugushüpe I koht, 100m II koht, 4x100m II koht (treener Romet Mihkels)
Anete Lensment – odavise I koht, kettaheide II koht, kuulitõuge III koht
Seleri Sutt – kõrgushüpe I koht, kaugushüpe III koht
Iiris Kangur – kettaheide I koht, kuulitõuge III koht
Thomas Samuel Berg – kettaheide I koht, kuulitõuge III koht
Sander Statsenko – kõrgushüpe I koht
Hanna Tali- kõrgushüpe I koht
Elmar Jefimov – odavise II koht, kettaheide II koht, kuulitõuge III koht
Kuldar Vreimann – kuulitõuge II koht, kettaheide III koht
Rasmus Rist – odavise II koht, kõrgushüpe III koht
Aleksandra Vaarik – kõrgushüpe II koht
Karlis Orm Kangur – kuulitõuge II koht
Gertrud Liebenau – 800m III koht

Täname kõiki toetajaid, kodusid ja võistlejaid! Aitäh, treener Kuro Link!


17. mai 2022 Pärnumaa Koolinoorte Kergejõustiku meistrivõistlused Pärnus. Tulemused:

Grethe Karoline Kaljaste- kaugushüpe I koht, 100m I koht (treener Romet Mihkels)
Tõnis Hendrik Tallo – kuulitõuge I koht, kaugushüpe II koht, 100m III koht
Anete Lensment – kuulitõuge I koht
Nora Pärn – kõrgushüpe I koht, kaugushüpe II koht
Henri Sireli – kaugushüpe I koht
Jaan-Markus Raid – 1500m I koht
Sander Statsenko – kõrgushüpe II koht, kaugushüpe II koht
Thomas Samuel Berg – kuulitõuge II koht
Kuldar Vreimann – kuulitõuge II koht
Aleksandra Vaarik – kõrgushüpe II koht
Markus Kaljur – 1500m II koht
Rasmus Rist – kõrgushüpe III koht, kaugushüpe III koht
Elmar Jefimov – kuulitõuge III koht
Carl Johannes Uba – kuulitõuge III koht
Liis-Marie Kaljur – pallivise III koht
Laura-Liis Kaljur – 800m III koht

Täname kõiki toetajaid, kodusid ja võistlejaid! Aitäh, treener Kuro Link!


26. mail panid kõige nooremad kergejõustiklased Vändra staadionil end proovile 47. korda toimund Kati-Mati Spordimängudel. Oli pinget ja põnevust, kui meie kooli kõige väiksemad kergejõustiklased jäid koolide üldarvestuses ühe punktiga alla Uulu Põhikoolile ning koju tuldi pisut väiksema karikaga (Uulu PK 470 p, KiNG 669 punkti). Individuaalsed tulemused.
Poisid I – Rait Loodus I koht 60 m jooksus, III koht kaugushüppes.  Tüdrukud I – Crystal-Eliise Krapp I koht kaugushüppes, II koht palliviskes ja Maria Kaljur II koht kaugushüppes.
Võistkondlikult panustasid: Andero Stig Saarpere, Tobias Murulauk, Pärtel Pesti, Emma Lume ja  Lenna Lume. Aitäh õpilastele, kodudele ja õpetajatele! Aitäh, Elisabeth Rõigas, õpilasi toetamast!


Orienteerumine

14.05 toimus Raplamaal Valtus XT orienteerumise kevadrogain, kus võistkond Kantpüksid koosseisus Maria Kaljur ja Miriam Paesüld saavutasid II koha noorte vanuseklassis.  Juhendaja Mari-Liis Kaljur. Palju õnne osalejatele ja toetajatele!
14.-15. mail toimusid orienteerumise Balti meistrivõistlused Lätis, Malta väikelinna lähistel.
Pronksmedali tõi Eestile M14/16 poiste võistkond koosseisus Paul Aares Fjodorov, Markus Juhkam ja Markus Kaljur. Noortekoondisse kuulusid veel Laura-Liis Kaljur ning Liis-Marie Kaljur. Võistkondlikus arvestuses saavutas Eesti II koha. Noortekoondise peatreener on Elo Saue. Pildid Reigo Teervalt, Lauri Sild. Palju õnne tublidele noortele ja suured tänud perekond Kaljurile!

22. mail Põlva maakonna lahtised 52. meistrivõistlused orienteerumisjooksu teatejooksus Kanepi vallas, Lajavangu kaardil.  M16/18 saavutas I koha võistkond koosseisus  Markus Kaljur (treener Tiit Tali), Pärtel Külvik, Erik Marten Zernant.  N16/18 teates  saavutas I koha  võistkond  koosseisus Maria Kaljur, Liis-Marie Kaljur, Laura-Liis Kaljur. Pildid orienteerumisklubi Põlva Kobras ja Mari-Liis Kaljur. Meie kooli orienteerujaid juhendab ja toetab Mari-Liis Kaljur.


Võimlemine

Traditsiooniline emadepäeva võimlemispidu toimus 6. mail. Seekord tähistasime ka võimlemisklubi Githa 30. sünnipäeva 💐. Palju õnne kõigile võimlemistreeneritele, võimlejatele ja võimlejate peredele! Suur tänu Margit Schmidt!

27. mail Tallinna lahtistel meistrivõistlustel õnnestus tugevas konkurentsis Briizi rühmal saada võit nii vaba- kui vahendikavas ja oma panuse sellesse andis taas Seleri Sutt.

11. mail toimus maijooks kesklinna pargis. Kombekohaselt stiilipunkte arvestades, seekord teema “Hunt Kriimsilma 9 ametit”. Kevadõhtu tõi rajale keda iganes – oli sporti ja oli nalja 🙂

Fotogalerii Laine Ülemaantelt


18. mai 1.-3. klassi korvpallitrennis käivad lapsed osalesid Abjas sõprusturniiril, kus mängiti nii Abja kui ka Karksi-Nuia eakaaslastega. Kahe mängu kokkuvõttes saime ka kaks võitu. Abjaga väga tasavägiselt kulgenud mängu võitsime 32-30 ja teises mängus kohtusime Karksi-Nuia poistega, keda õnnestus juba kindlamalt võita.

Sõprusturniir oli Kilingi-Nõmme lastele esimeseks korvpallivõistluseks. Täname Abja Korvpalliklubi ja treener Riivot, kes meiega nõus mängima olid ja täname ka lapsevanemaid transpordiga aitamise eest!

Kilingi-Nõmme võistkond mängis koosseisus: Robin Eamets, Villu Kalde, Eerik Vilistus, Lorete Lensment, Krister Toomla, Gregor Oriehov, Sören Liidres ja Kenert-Allar Kusmin. Meie korvpallureid juhendab Elisabeth Rõigas, aitäh Sulle! 🙂


HUVITEGEVUS

10. mail käis 5.b klass kinos vaatamas uut kodumaist noortefilmi “Tagurpidi torn”. Lastel oli ka esmakordne kogemus sõita kogu klassiga Pärnusse ning tagasi ühistranspordiga. 🙂 Pärast kinosaalist väljumist olid kõik mõtlikud. Pani ju antud film mõtlema sügavamalt valikute tegemise ja väärtuste üle. Kel veel “Tagurpidi torn ” vaatamata, siis tasub kinno minna küll.


17. mail toimus kooli aulas kevadkontsert, kus lavale astusid ansamblid, koorid ja rahvatantsurühmad. Kevadkontserdi fotogalerii Margit Jaansonilt


18. mail toimus taas KiNG muuseumiöö.  Põnevuse lõid ülesanded ajaloost, kus tuli harjutada gooti kirja ja kirjutada hanesulega. Vastata tuli viktoriiniküsimustele ning boonuspunkte andis tahe/oskus varjevõrkude punumisel. Üks korralik muuseum mõtleb alati ka tulevikule ja seetõttu on valmis jäädvustama olevikku – nii oli meie muuseumiöö ülesandeks jäädvustada internet 🙂Aitäh kõigile, kes osalesid! Tänusõnad muusemiklassi juhatajale Mari Karon 🙂 ja tema tublidele abilistele Õnnela Teearu, Heili Tohv, Erki Kangur, Kadri Karon, Ats Lensment, Eesi Kolla, Iiris Kangur, Nora Karon ja Heli Kuru!


19. mail esines meie 5.-6. klassi rahvatantsurühm Kilingi-Nõmme Klubis eakate peol. Iga esinemine loob kindlustunnet ja seda oli mai lõpus toimunud Pärnumaa tantsupeol kõigil esinejatel ka vaja. Aitäh kutse eest esinema! Aitäh tantsijatele ja õpetaja Eve Sinijärvele!


20.-21. mail toimus Saarde valla mudilaskoori laululaager Jõulumäel. Ühiselt Surju Kooli lastega lauldi ja mängiti ning nauditi laagrielu. Aitäh lauljatele, vanematele ning juhendajatele Piia Salomon ja Tiia Hermann!


20. mail külastasid meie kooli loodussõprade ringi õpilased Võrtsjärve äärset Limnoloogiakeskust.  Päev algas parvesõiduga järvel, sest ennustati hiljem tormi. Ootamatult saime aga meie loksutada ja hiljem nautisime aknast järvevett. Loksumisele vaatamata ei jäänud määramata linnud ega mõõtmata vee omadused. Vapustav oli ka keskuse kalamaailm, mida võis igas asendis uurida


24. mail otsustasid õpilased õpilasesinduse eestvedamisel tavapärased koolikotid asendada fantaasiarikaste võimalustega ja stiilinäited “Koolikotivabast päevast” on ilmekad 🙂 💼🧳👜


25. mail lõpetasid 9. klassid oma põhikooliteel tundidega päevad – ees ootavad eesti keele (30. mai), matemaatika (6. juuni) ja valikaine (14. juuni) lõpueksamid.


Keskkonnateadlik koolipäev „TÄNA PAREM, HOMME PARIM“ 27. mail 2022 Kilingi-Nõmme Gümnaasiumis.  Keskkonnateadlikkust tähtsustav päev oli suunatud kogu kooliperele. Projektipäeval oli ideeks lähtuda tarbimise vähendamisest, taaskasutusest ja rohemajandusest. Päeva teises pooles toimus teemakohane laat koos kohvikute ja meelelahutusega.

Korraldusmeeskond oli õpilaste jaoks kohe esimesse tundi 18 erinevat töötuba organiseerinud. Tegevusi viisid läbi nii meie enda kooli õpilased, õpetajad, lapsevanemad kui ka oma ala eksperdid erinevatest eluvaldkondadest. Kõikide töötubade eesmärk on tõsta õpilaste teadlikkust keskkonnast ja süstida neisse rohelist mõtlemist. Nooremad õpilased said näiteks oma kätega valmis ehitada putukahotelli, linnumaja, teha lilleseadeid ja meisterdada ise kodustest vahenditest mänguasju. Suurematele selgitati aga, kui palju prügi tekib näiteks füsioterapeudi igapäevases töös ning kuidas tagada endale jätkusuutlik garderoob.
Aitäh kõigile abi eest keskkonnateadliku koolipäeva korraldamisel!
Suur tänu kõigile töötoa tegijatele, koostööpartneritele, osalejatele ning abilistele!
Pärnumaa tantsupidu 2022 „Ükskord algab aega…“ 29. mail Lavassaares. Aitäh meie tantsijatele: 1.- 4. klassi rühm, 5.- 6. klassi rühm ja 7.- 9. klassi rühm. Aitäh saatjateks olnud vanematele, kes toetasid ja olid abiks terve pika päeva tantsupeol. Aitäh kõigile tantsijate kodudele! Suur aitäh tantsurühmade juhendajale ning väsimatule tantsuhingele – Eve Sinijärvele!

Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi kuuendad klassis külastasid 31.mail Eesti Vabariigi Riigikogu, kus lisaks giidi juhendatud põnevale ringkäigule oli meil võimalus kohtuda saadik Kaido Baruto Höövelsoniga ning Pärnumaalt pärit parlamendiliikme Marko Šoriniga. Õpetlikku päeva mahtus Toompea lossi ajaloo tundma õppimine, parlamendi istungi nägemine ning imeliste vaadete nautimine Pika Hermanni tornist. Tervitame ja täname ka Erki Savisaart ning Andres Kalvikut!

Hiljem külastasime seiklusi pakkuvat Lennusadamat. Õppereisid on toredad!! 😊


Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi huvitegevuse  kohta saab pidevat teavet nii kooli kalenderist, kui ka kooli avalikult facebook’i lehelt ning koolilehe “Kirjatark” veebiväljaandest.

Koolileht Kirjatark üllatas Konsumi külastajaid ühel päeval improviseeritud koorilauluga. Oli kaasaümisejaid, plaksutajaid ning poering oli sel päeval linnarahvale hoopis meeldejäävam 🙂

 


PÕNEVAID SÜNDMUSI VEEL 🙂

Koolil ja huvijuhil Laine Ülemaantel jätkub koostöö Narva Kolledži noorsootöö eriala õppetooliga. Noorsootöö eriala tudengitel oli võimalus 2. ja 3. mail olla meie juures tutvumas kooli ja kohaliku noorsootööga.

5. mai talgupäeval toimetasid 9. klasside õpilased Saarde Saja Tamme salus ning juba viiendat aastat on pargi hooldustööd võtnud oma südameasjaks meisterõpetaja Anne Aasamets ja tema kolleeg õpetaja Moonika Ringas.

Kõik puud said individuaalse kohtlemise osaliseks ja tulemused kaardistati. Puud rohiti, vajadusel uuendati numbrisilte, kontrolliti turvavõrku ja tugitoigast. Jälgiti, ka kas puu on läinud kasvama ja tasandati ka parki tekkinud mutimullahunnikud.

Pargi servas võeti maha aastaga juurde kasvanud võsa ja paar kuivanud puud ning korjati kokku puudelt varisenud oksad.


On kombeks, et ka õpetajad õpivad 🙂 Sisekoolitusel 12. mail jagas läbitud kursusel omandatud teadmisi oma kolleegidele eripedagoog Margit Jaanson.


Igaüks saab olla abiks, selleks on vaja vaid tahet. Seda tõestasid õpilased 12. mail, kui andsid oma panuse Ukraina toetamiseks varjevõrke punudes! Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi õpilased, õpetajad ning meie õppurid Ukrainast olid maikuus andmas oma panust kodanikualgatusse Aitan Kaitsta. Täname Eesi Kollat ja Ats Lensmenti kaasamise ja juhendamise eest!!! 🙏 Aitäh õpetajatele, kes seda tegevust suunavad! AITAN KAITSTA

    


28. mail külastasid kooli sügisel 1. klassi astuvad lapsed ning nende vanemad. Koolielu tutvustasid õppejuht Kairi Kaldoja, klassijuhatajad Reine Klettenberg ja Helina Pärnpuu. Toimus tutvustav ringkäik maja peal ning ühine kringli söömine. Kohtumiseni sügisel, 1. septembril!


Vahekokkuvõte kampaaniale RATTAD ALLA! mille eesmärk on leida Eestis elavatele Ukraina lastele tõuke- ja jalgrattaid. Kogutud ja Tihemetsas elavatele Ukraina lastele ning peredel on viidud: 8 tõukeratast, 3 väikelapse ratast, 3 noorteratast, 4 naisteratast, 3 lastekäru, 2 kiivrit
+ erinevaid õuemänge. Suur tänu ja sügav kummardus kõikidele, kes on oma õla alla pannud!
Kogumine jätkub, sest soovime varustada ratastega kõik meie koolis õppivad Ukraina lapsed.