Tulemus on enne tööd vaid sõnaraamatus …


Õppetöö

Mais jagus eksameid, kaitsmisi ja tasemetöid 12 koolipäevale. Algas õppeaasta töö tulemuslikkuse hindamine kooli ja riigi tasandil. Abituriendid jätkasid inglise keele ja matemaatika riigieksamitega ning koolieksamiga, 11. klass kaitses uurimis- ja praktilisi töid ning 8. klass loov- ja praktilisi töid. I ja II kooliastme ehk 3. ja 6. klassi lõpetajad sooritasid tasemetööd eesti keeles, matemaatikas ja loodusõpetuses.

Esmakordselt toimus koolis vene keele päev. Õpetaja Regina Arnemanni eestvedamisel ning projektigrupi tõhusa töö tulemusel said põnevaid ning vene keele väärtustele keskendunud tegevusi nautida nii suured kui väikesed õpilased. Aitäh kõigile korraldajatele!

Pranglimise maailmameistrivõistlustelt Sloveeniast naases Helene Loorents (7a klass) naiste arvestuses 4. kohaga. See on meie õpilaste selle aasta kõrgeim rahvusvaheline saavutus.

Keskkonnainvesteeringute Keskuse poolt finantseeritavatel õppekäikudel käisid üheksandad ja teised 9kljääaegklassid. Õpitoad “Jääaeg ja Eesti geoloogiline ehitus” Jääaja Keskuses ning “Loomaaed – erinevad elukeskkonnad” Tallinna Loomaaias pakkusid klassitundidele lisaks huvitavat ja põnevat praktikat.

Maikuusse mahtusid ka 5. klasside päevad Riigikogus, 11. klassi külaskäik Telemaja muuseumisse ja tehnoloogiakeskusesse Mectory, looduviktoriini võitnud võistkonna kajakimatk, jalgrattalubade eksam ning 3. klasside ujumisõpetus. Aga ka osalemine Saarde kaitsepäeval ning kodutütarde ja noorkotkaste esinemised 3.-5. klassidele ning õpilaste ja õpetajate ühine esmaabieksam.

kajak2 5a_riigikogus

Viimast koolinädalat ilmestasid teemapäevad ja tublimate tunnustamised. 30.mail toimunud ohutusolümpial oli kõigil võimalus kaheksas erinevas punktis tutvuda, katsetada või näha erinevaid ohuallikaid ja harjutada ohutust – alates elektrist lõpetades päästerõngaga. 31.mai karjääripäeval õppisid kõik – õpilased, õpetajad ja külalised. Toimusid erinevad töötoad: meisterdati, uuriti ajalugu, tehti patse, mängiti, mõõdeti, lahendati ristsõnu, punuti taimevaipa ja räägiti ettevõtlikkusest. Veel saadi teada discgolfi, taimefoto ja ilma saladustest.

Kooli pidulikule tänuüritusele oli kutsutud 153 õppeaasta jooksul õppetöös, olümpiaadidel, konkurssidel ja 5a_vastuvõtulspordis silma paistnud õpilast ning õpetajad, juhendajad ja treenerid aga ka aasta jooksul koolile enim toeks olnud koostööpartnerid ja vanemad. Silmapaistev saavutus: 5a klass oli palutud tänupäevale täies koosseisus!

 

Pärnu maavanema ja Pärnumaa Omavalitsuste Liidu tublimate õpilaste ja õpetajate vastuvõtul esindasid Kilingi-Nõmme Gümnaasiumit õpetaja Eha Kipri, , Helene Loorents, Epp Loviisa Pärtel, Allan Rist, Karin Rea, Eke Tominga, Anna-Liisa Antson, Ewert Ubaleht, Hedvig Annast, õpetaja Urve Jõgi. Fotol ka Pärnu maavanem Kalev Kaljuste ja Pärnumaa Omavalitsuste Liidu esimees Lauri Luur

2016_maavanem


Huvi

2016_käsitöönäitus

Kuu esimesel nädalal toimus koolimajas maakondlikul kunsti- ja käsitöö konkursil “Meri ja inimene” meie koolist osalenud tööde näitus.

 

Uus võimalus ja huvitav väljakutse jõudis kooli Californiast, Stanfordi Ülikoolist. MTÜ Eesti 2.0 korraldas bitcoin seadmete soetamise taotlusvooru ja olime vabariigis 10 kooli hulgas, kes sõelale jäi. Seadmete abil saab õppida blockchain`i ehk plokiahela tehnoloogial põhinevat programmeerimist krüptoraha kaevandamisest praktiliste rakendusteni nagu mängud, tekstisõnumite saatmine või mikromaksed. Nüüd koolitab maailma tuntuim bitcoiner ja Stanfordi ülikooli õppejõud Balaji S. Srinivasan meie huvilisi nelja nädala jooksul kaks korda nädalas. Kava käigus ehitatakse erinevaid mänge, failijagamisplatvorme, e-kauplemise lahendusi ning Instagrami analoog.

Pärnumaa laste laulupidu „Sõit pilvelaeval“ suveaias. Leidke pilvelaevalt (kooli droonifotolt) meie mudilas- ja poistekoor! 🙂

2016_laste_laulupidu

Maakonna laulpeo järel korraldasid meie oma lapsed ja juhendajad 25.mail kooli laululaste kontserdi kus astusid üles laulustuudio, 2.-3. klassi laululapsed, poistekoor ja mudilaskoor.

Lõpule jõudis 2015/16 õppeaasta veerandilõpu viktoriinide sari. 9.-12. klasside arvestuses üldvõitja 11. klass koosseisus Allan Rist, Ivo Ekbaum, Pille-Riin Oja, Hendrik Raid, Luise Maria Tallo ja Auris Aleksandrov. 5.-8. klasside arvestuses üldvõitja 8.b klass koosseisus Herman Menning, Sirle Talts, Maria Mägi, Madis-Markus Lind, Annika Ruusmaa ja Imre Vahtramäe. Aitäh ürituste tulihingelistele vedajatele Kätlin Laurile ja Mari Karonile ning Paide Gümnaasiumi õpetajele (ja meie vilistlasele) Jaanus Moppelile! Loodame, et kahe kooli korrespondents mälumäng jätkub ka järgmisel aastal!

mälu_gümna mälu_PK


Sport

Kuu alguses tähistati emadepäeva traditsioonilise võimlemispeoga ja selle aasta võimlemismissi tiitli pälvis Merlin Tallo.

Kuu teisel poolel noppisid hulgaliselt auhinnalisi kohti kergejõustiklased Pärnumaa meistrivõistlustelt Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi võistkond naases Karu Kati ja Karu Mati mängudelt individuaalsete medalite, pendelteatejooksu 1. koha ja üldarvestuse 2. kohaga.karukati_mati_võistkond

 

 

 

 

 


Õpetajad

Kui Kuressaare Vanalinna Kool ja Kiviõli 1. Keskkool saatis oma õpetajad meile töövarjudeks,

Kiviõli_1KK meil Kuressaare_PK_kiNGs

siis õpetaja Elli Altin töötas päeva Võrumaal Kääpa Põhikoolis ja tutvustas seal oma pikaajalisi kogemusi Globe projekti raames ilmavaatluste alal.

Elli_Kääpa_PK-s

Meie õpetajatelt telliti magistritööde retsensioone.

22 päeva jooksul toimetasid õpetajad oma õpilastega kokku 45-l sündmusel! Seda on kindlasti palju, väga palju ja selle eest, et jätkus kõikjale, siirad tänusõnad neile kõigile.


Kool ja kogukond

„Teeme ära“ talgutel toimetas neljas klass juba traditsiooniliselt Lavi järve ääres ning populaarsel discgolfirajal tegid aktiivsed harrastajad raja sünnipäeva puhul heakorratalgud.61.aasta_lend

Haruldane seik kooli karjääripäeval! 1961. a lõpetajad korraldasid 55 aastat pärast lõpetamist oma lennu kokkutuleku. Aitäh praegust koolimaja külastamast!

 

 

Kooli aktiivsel eestvedamisel on koostööle suunatud ka Eesti Noorsootöö Keskuse poolt juhitav kohaliku noorsootöö tegevuste kaardistamise ja arenduse projekt üheskoos Viljandimaa omavalitsustega.

Kõikidest sündmustest ja tegevustest saab ülevaate KiNG Facebook’i grupist ja veebikalendrist.


Huvitav maailm

Kaheksa oskust, mis võiks kõigil 18-aastastel olla

Endine Stanfordi ülikooli rektor Julie Lythcott-Haimes kirjutab Quoras, millised on need oskused, mis võiks igal inimesel täisikka jõudes olemas olla.

  1. Võõrastega rääkimine.
  2. Tee leidmine.
  3. Tähtaegadest kinni pidamine.
  4. Majapidamisse panustamine.
  5. Isiklike suhetega hakkama saamine.
  6. Tõusude ja mõõnadega hakkama saamine.
  7. Raha teenimine.
  8. Riskide võtmine