Kui on tahe, on ka võimalus!


Õppetöö

Kahe õppeperioodi õppetöö kokkuvõte

I ja II perioodi õppetöö tulemused on allolevas tabelis. Matemaatikas, ajaloos, kunstiõpetuses ja bioloogias jagub tublisid tegijaid nii maakonna kui vabariigi tasemele. Murelikuks teeb tabeli alumine osa. Puudulike hinnetega õpilaste arvu on oluliselt suurendanud klassiväline lugemine ja õppeaasta edukaks lõpetamiseks peavad ühiselt pingutama õpilased, õpetajad ning kodud.

 

I periood

II periood

 

Õpilasi

%

Õpilasi

%

hinne 5,0 37 16 % 36 15,8 %
hinne 4,5 – 4,9 89 39 % 65 28,6 %
hinne 4 ja 5 13 6 % 10 4,4 %
puudulik 12 5,2 % 23 10,1 %
  õppedukus 98 % õppedukus 93 %

 

 

 

 

 

 

 

 

Hinnatud õpilaste arv 227, edukus arvutatud õpilaste arvu 339 järgi – 93%
Õppeaineti puudulike pingerida:
I klassiväline lugemine – 8 õpilasel puudulik
II vene keel – 6 õpilasel puudulik
III eesti keel  – 4 õpilasel puudulik


Olümpiaadid, konkursid ja õppetööd toetavad tegemised

8. märtsil korraldas meie kool Pärnumaa Pranglimise võistlused ja selgitati välja õpilased, kes pääsesid edasi vabariiklikku finaali. Teiste kõrval esindasid kooli ja maakonda meie õpilastest Rico Kalde ja Helene Loorents.

9. märtsil toimus Pärnumaa ühiskonnaõpetuse viktoriin Sindis ja meie kooli õpilased Greete Luhasaar, Helene Loorents ja Armo Tann saavutasid II koha.

10. märtsil maakondlikul matemaatikaolümpiaadil saavutasid 4. klasside 33 võistleja seas tubli 7.-9. koha Elmar Jefimov ja Anette Eimann (õpetajad Svetlana Kielas ja Mai Seller). 5. klasside 25 õpilase hulgas jagas Nora-Ly Saar II-III kohta ja Anne-Mai Post oli 4. (õpetaja Moonika Ringas). 6. klasside õpilasi võistles maakonnas 21 ja Andri Rattam jagas 3.-6. kohta ning Greete-Liis Krapp oli 7. (õpetaja Moonika Ringas).

14. märtsi emakeelepäeva traditsioonid elavad nii Surju Põhikoolis kui meil. 100 sõna töö, etteütlus ja Imbi Kolla luulevõistlus aitavad teadvustada kauni emakeele võlusid ja vajalikkust.

Luulevõistlusel Surjus tunnustati Oskar Kingisseppa (2.a) ja Margot Klettenbergi (1.a) ja osalesid Bianca Vaarik (2.a), Jakob-Kristur Kiis (2.b), Robin-Erik Kõrnas ja Mattias Rooden (3.kl) ning Huko Sinijärv (4.b). Lapsi juhendasid Svetlana Kielas, Eha Kipri, Reine Klettenberg ja Terje Pahk.

Aitäh eesti keele õpetajatele Ly Kuningale, Ille Varnerile ja Kersti Soometsale!

Märtsi esimesse poolde mahtusid Tartu Ülikooli füüsikatudengite tunnid gümnasistidele, maakondlikud saksa, inglise ja vene keele olümpiaadid ning maakondlik interaktiivne saksa keele võistlusmäng “Autobahn” 5. klassidele. 9.klasside ühiskonnaõpetuse tundi viis läbi Lääne prefektuuri teabebüroo juht Argo Tali. 7.a klassi õpilased üllatasid väikesid õppureid 1.a klassist. Neile viidi läbi loodusõpetus tund, kus tutvustati mängulises vormis elus ja eluta loodust ning Eestis talvituvaid linde.

Märtsi teises pooles toimus rahvusvaheline matemaatika võistlusmäng “Känguru”, koolisiseselt 1., 2. ja 3. klasside matemaatikaolümpiaad ning Päästeameti ohutuskoolitus 6. klassidele. 9. klassid ja 12.klass külastasid õppekäigul Pärnu Maakohut, Pärnumaa Kutsehariduskeskust ja Pärnu Kolledžit, et teha edasiõppimiseks asjatundlikult valikuid.

20. märtsil korraldas meie kool vabariikliku Pranglimise finaalvõistluse, kus selgitati välja Eesti parimad ja edasipääsejad rahvusvahelisele võistlusele, mis toimub sel aastal 26. aprillil Ukrainas, Lvivis. Eesti au eest astuvad seal võistlustulle Rico Kalde ja Helene Loorents.

20. märtsil Nutispordi Edela-Eesti alagrupi võistlustel Tarvastus võistlesid Kristofer Robin Grün ja Markus Rätsep ning kuigi sel korral jäi vabariiklikku finaalipääsust pisut puudu, ollakse valmis kõigile konkurentsi pakkuma järgmisel aastal. Rico Kalde saavutas seal 2.-3. klasside arvestuses I koha ja läheb 12. aprillil Jõgevale vabariiklikku finaali ning Helene Loorents saavutas 8.-9. klasside arvestuses 4. koha. Aitäh peredele, kes lastele toeks on ning Loore Ots’ale ja Nils Grün’ile, kes laste sõidu korraldamise oma peale võtsid!

21. märtsil maakondlikul 1.-3. klasside Varia viktoriinil sai meie kooli 3. klass 21 võistkonna seas 4. koha ja esikohast jäi lahutama vaid 1,5 punkti.


Sportlaste tulemuslik kuu!

Vabariik

Eesti maastikuvibu sisemeistrivõistlustel 10.-11. märtsil Lihulas saavutatu tuli tõelise üllatusena!
4 Eesti meistritiitlit: Helene Loorents, Sander Saks, Alvar Teder (fotol) ja Tõnis Hendrik Tallo (fotol)!
2 Eesti rekordit:  Helene Loorents ja Alvar Teder!
Aitäh treeneritele Enn Lank ja Reimo Loorents (pronksmedal :-))!


Eesti talvised meistrivõistlused kergejõustikus 17.-18. märtsil Tallinnas tõid õpilastele juba saavutusi, mida võis oodata. Aastate treening kannab vilja ja medalid tulevad 😉

Eesti talvised meistrivõistlused kergejõustikus:
2 hõbemedalit – Grethe Karoline Kaljaste 60 m jooks ja 200 m jooks;
2 hõbemedalit – Greete-Liis Krapp kuulitõuge ja SK Altius koosseisus 4×200 m teatejooks;
1 kuldmedal – Karl-Martin Krapp SK Altius koosseisus 4×200 m teatejooks;
1 hõbemedal – Karl-Martin Krapp 60 m tõkkejooks
1 pronksmedal – Karl-Martin Krapp teivashüpe

Õpilastega töötavad Kuro Link, Mikk-Mihkel Arro, Grete Udras ja Romet Mihkels

Rahvusvahelised noorte kergejõustikuvõistlused Võru Spordikooli auhindadele 24. märtsil saavutasid Karl-Martin Krapp 60m tõkkejooksus I  ja 200m jooksus III koha ning Greete-Liis Krapp kuulitõukes III koha


Eesti Koolispordi Liidu võimlemisfestivalil 10. märtsil hoidsid kooli ja võimlemisklubi Githa  au taas kõrgel 2., 3.-5.klassi ja gümnaasiumi rühm.

Vapra ja südamliku esituse tegi 2. klassi Päikesekiirte rühm koosseisus: Liis-Marie Kaljur, Mariliis Pata, Maibritt Pesti, Mirtel Talts, Kristelle-Isabella Tamm, Emma Tammist ja Bianca Vaarik.

Laureaaditiitlid tõid taas kaasa 3.-5. klasside  rühm Zestika ja gümnaasiumi vanuseastme rühm Infinitum. 3.‑5. klassi rühm Zestika võistles koosseisus: Sarah Sofia Hein, Laura-Liis Kaljur, Kärt Mia Kingla, Claudia Klaas, Isabel Kutter, Lauren Lensment, Dagne Oriehov, Gendra Pedoson, Anna-Liisa Raba, Ketter Reinhold, Seleri Sutt, Julia Suur, Liisbeth Vunk ja Roosi-Rella Õis. Gümnaasiumi vanusegrupi rühm Infinitum võistles koosseisus:  Merlin Tallo, Kristin Rannama, Triin Kovalevski, Brita Pärna, Hanna Tali, Johanna Tammist.
Õpilasi juhendavad ja treenivad Margit Schmidt ja Eha Smolina.


Jalgpalliturniiril Raplas 18. veebruaril võistelnud JK Poseidon väiksemad poisid andsid treener Nils Grüni sõnul endast igaüks parima ja olid vägevad! 7 võistkonna järjestuses saadi Läänemaa järel ja FC Flora ees II koht!  🙂 JK Poseidon noored mängisid koosseisus: Jako Kohv, Kert Luhaäär, Mikk-Oliver Soomets, Robin Attim, Gert Marten Sööt, Kalle Kask, Joosep Grün, Henrik Saar, Karlis-Orm Kangur ning Tristan Luik.


Mõttespordi olümpiaadi raames toimunud üleeestilise 4-etapilise online maleturniiril osales 1.-4. kl arvestuses 248 mängijat 36 koolist.

Pärnumaalt osales 10 kooli 55 maletajaga. Kilingi-Nõmme Gümnaasium sai võistkondlikult 5. koha. Väga hea tulemuse sai Anette Einmann, kes oli üldarvestuses üheksas, kuid oli parim tüdruk. Kerot Luhaäär sai 4. etapil 5. koha, aga kokkuvõttes sai 16. koha. Henri Sireli sai 21. koha, Niglas Meinson 47. koha, Elmar Jefimov 82. koha, Kaspar Tamm 85. koha ja Kert Luhaäär 141. koha. Need eelpool mainitud mängijad tõid võistkonnale punkte.

5.-9. kl arvestuses osales 196 mängijat 39 koolist. Pärnumaalt oli väljas 33 maletajat 8 koolist. Parim pärnumaalane oli Randar Rätsep, kes sai kokkuvõttes 12. koha. Ragne Gromov sai 29. koha, kuid oli neidude seas kolmas. Rauno Einmann sai 23. koha, Toomas Meier 60. koha ja Hans.Kristjan Raid 105. koha. Nende kogutud punktid tõid Kilingi-Nõmme Gümnaasiumile väga hea 5. koha.  Mõttespordi olümpiaadi maletajad treenib Eiki Lehemets.


Väikeste võrkpallurite tegemised õppeaasta jooksul ei ole seni leidnud kajastamist. Nüüd siis pika “lahingutee” tulemused sarjas “Pallilahing”

Vabariiklikul turniiril osales kokku 29 erinevat kooli 12. maakonnast. 22 poiste ning 20 tüdrukute võistkonda, 384 last. Turniiri raames peeti 78 tulist võrkpallilahingut.

Meie õpilaste teekond:
13. detsember 2017 Pärnus 4. koht : Rico Kalde, Kristor Laius, Karl-Erik Lusti, Aaron Pernits, Kaarel Kahro, Gert Manilets, Villem Tallo, Chris-Gregor Volt.
19. veebruar 2018 Tartus “Pallilahingu” vabariiklik finaal 7. koht: Rico Kalde, Kristor Laius, Karl-Erik Lusti, Aaron Pernits, Markus Linkmann, Gert Manilets, Kaarel Kahro, Jakob-Kristur Kiis.
29. märtsil 2018 “Mulgid platsile” pallilahingu võistlusel 1. koht: Rico Kalde, Karl-Erik Lusti, Reimo Janop, Aaron Pernits, Kaatrel Kahro ja Liis-Marie Kaljur.

Lapsi juhendavad õpetajad Terje Pahk ja Reine Klettenberg.


Maakond

Pärnu linna ja maakonna XIII koolinoorte meistrivõistlustelt ergomeetrisõudmises 15. märtsil, kus osales kokku 133 koolinoort, naasesid koju Anete Lensment II kohaga 5.-7. klasside neidude arvestuses ja I kohaga Janno Talumaa ning III kohaga Kerdo Lensment gümnaasiumi noormeeste arvestuses. Toeka panuse kooli esindamisele andsid Karl Kielas, Lisanne Lensment, Kristjan Luhasaar, Armo Tann ja Madis-Markus Lind. Õpetajad Erki Kangur ja Ülo Liblik.

Jalgpalli osavusfestivali piirkondlikul võistlusel 23. märtsil Pärnus spordihallis osales kokku 27 võistkonda maakonnast ja linnast. Meie kooli 1.-3. kl ja 4.-5. kl saavutasid vastavalt 7. ja 8. koha ning on valmis järgmisel aastal võitlema vabariiklikku finaali pääsu eest 😉 

Kergejõustikuvõistluste TV 10 Olümpiastarti III etapil 27. märtsil Pärnus tagas kaugushüppes finaalipääsu Greete-Liis Krapp. Varem oli KiNG lastest kaugushüppes finaalipääsu taganud Grethe Karoline Kaljaste. Kuulitõukes suutis Pärnumaa etapivõiduga sama Karl Kielas. Rasmus Rist saavutas kõrgushüppes kolmanda koha. Finaali jõudsid veel Henri Sireli, Tõnis Hendrik Tallo, Nora Pärn, Greet-Liis Krapp ja Thomas Samuel Berg. Õpilasi treenib Kuro Link.


Huvitegevus

Eesti Laulu 2018 peaproovi 3. märtsil Saku Suurhallis said vaadata meie kooli laululapsed.


Jõuluimest kevadel!

Möödunud aasta detsembris korraldas Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi koolipere heategevusliku jõululaada, eesmärgiga teha kingitus  SA Kilingi-Nõmme Tervise- ja Hoolduskeskusele jalgade massaažiaparaadi ostmiseks. Eelmine aparaat oli üle kümne  aasta vana ja  vajas väljavahetamist.

21. detsembril tuli kooli õpilasesindus  meile külla ja andis jõulukingituseks kogutud raha üle. Nüüd oli meie kord nn selles vallas aktiivsust üles näidata ja leida sobilik aparaat.

Kolmapäeval, 14. märtsil tutvustasime meie uut aparaati. Sel päeval oli pikaaegse Kilingi-Nõmme lasteaia juhataja Elli Reinaste sünnipäev. Tema on üks neist, kes uue aparaadi tulekut eriti ootas. Andsime talle eesõiguse olla esimene patsient, kes oma kogemuse põhjal saab anda hinnangu uue aparaadi tööle. Emotsioon oli positiivne. Veelkord suur tänu kooliperele ja õpilaste vanematele, kes toimunu õnnestumisele kaasa aitasid! Kõike head edaspidiseks!

Kilingi-Nõmme Tervise- ja Hoolduskeskus SA nimel Kristi Sutt

 


20. märtsil oli vahva tervitada kevade saabumist! Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi 7. klasside õpilastel oli võimalus osaleda Eesti Erametsaliidu algatatud projektis „Eesti 100×100 pesakasti erametsa“. Õpetaja Raivo Tõnissoni juhendamisel valmistasid 5.a ja 7.a klassi poisid vajaliku hulga pesakaste. Kevade alguse päeval, 20. märtsil, toimetati pesakastid metsa ning kinnitati juhendajate valvsa pilgu ja asjalike õpetuste saatel puude külge!

Pesakastide valmistajad: Markus Kaljur, Sten Linkmann, Heimo Meola, Hendrik Mägi, Kerdo Pirso, Markus Rätsep, Lauri Sõstra, Johann Tohv, Andres Vunk ja Jass Välja (kõik 5.a klass) ning Thomas Samuel Berg, Carl-Gustav Parm, Hans-Kristjan Raid, Jaan-Markus Raid, Kennert Rannama, Rasmus Rist, Oliver Rätsep, Randar Rätsep ja Sander Statsenko (kõik 7.a)

Pesakastide metsa paigutajad: Thomas Samuel Berg, Merlyn Kiviste, Eliise Mändmets, Carl-Gustav Parm, Hans-Kristjan Raid, Jaan-Markus Raid, Kennert Rannama, Rasmus Rist, Oliver Rätsep, Randar Rätsep, Laura Simson, Sander Statsenko, Hanna Tali, Johanna Tammist ja Berit Vahter (kõik 7.a) ning Tuuli Marlen Järviste, Maria Peterson, Milo Vill, Frederik Voolmaa (7.b)

Projekti käivitas ja kooli kaasas Kadri-Aija Viik ja õpilasi juhendajasid Kadri Karon ja Raivo Tõnisson.


22. märtsil andis kool Pärnu Kuusakoski keskuses üle keskkonnakampaania “Küünlaümbriste jaht” ja “Patareijaht” raames laste poolt kogutud alumiiniumist teeküünlaümbrised ja kasutatud AA-, AAA- ning nööp-patareid.

Meie koolist on osalesid ja kogusid küünlaümbriseid ja patareisid: 3. klass, 4.b, 5.a, 6.b, 7.b, 8.a ja 12. klass ja klassid kogusid kokku 38336 küünlaümbrist ning 37469 patareid.

Klasside kogumistulemused:
3. klass: patareid 6043
4.b klass:  küünlaümbrised 10405 ja patareid 1809
5.a klass: küünlaümbrised: 8501 ja patareid: 28152
6.b klass: küünlaümbrised: 11243
7.b klass: küünlaümbrised: 3378 ja patareid: 827
8.a küünlaümbrised: 3466, patareid: 638
12. klass küünlaümbrised: 1343


27. märtsil toimus KiNG Playbox 2018. Meeleoluka õhtu parimateks tunnistati:
– 5.-8.klasside arvestuses 7.a klass isamaalise lauluga “Ei ole üksi ükski maa”
– 9.-12.klasside arvetuses 11. klass looga “Хочу тебя одну”

Eriauhinnad:
– 5.a tervislike eluviiside levitamine;
– 5.b pereväärtuste rõhutamine;
– 6.b kostüümide täpsus;
– 9.b parim retromix;
– 10. kl KiNG muusikapärandi tutvustamine;
– 12. kl võrdõiguslikkusest kinni pidamine

Kõikidele esinejatele, juhendajatele, toetajatele, kodudele ja vaatajatele suur aitäh!

 


Koolilehe Kirjatark toimetus jätkab traditsiooni ning värvib ja annab kohaliku hoolduskodu patsientidele kingiks üle meeleolukalt värvitud pühademunad.


Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi huvitegevuse kohta saab pidevat teavet nii kooli kalenderist kui ka kooli avalikult facebook’i lehelt


Õpetajad

Märtsi esimesel nädalal toimunud kooliastme kodade koosolekutel vaeti selle õppeaasta üldtööplaani täitmist, anti arvamus õpilastega peetavale arenguvestluse korrale ja kooli sisehindamise korrale.

5. märtsi lastevanemate õhtule oli oodatud KÕIK vanemad. Kahjuks kasutatakse võimalust kohtuda klassijuhataja ja aineõpetajatega väga tagasihoidlikult. Koostööd tuleb teha lapse arengu huvides ja kohtumisteks vanemate poolt aja ning tahte leidmine on koolipoolne tõsine ootus vanematele.

7. märtsil viis Kilingi-Nõmme Gümnaasiumis oma koolituspäeva „Asutusesisene õpetajate kutsekompetentsi arengu toetamine“ läbi Ilmatsalu Põhikool. Külastati tunde, jagati ja omandati kogemusi, avastati sarnasusi, räägiti enda analüüsimisest …

23. märtsil oli meie koolis oma koolitust “Tagasiside andmine, saamine ja korraldamine” läbi viimas Kärla Põhikool. Külastati tunde, kuulati KiNG kogemusi ja arutleti koolide arengute üle.


19. märtsi HEVKO koosolekul analüüsiti II õppeperioodi tulemusi ning tugistruktuuride tööd mahajääjatega, 21. märtsi metoodikanõukogu andis arvamuse arenguvestluste korrale ja kooli sisehindamise korrale ja 27.-29. märts toimunud e-õppenõukogu arenguvestluste korrale. Nende oluliste dokumentide edasine arutlus toimub 9. aprillil kooli hoolekogu koosolekul.


„Keskendumisvõimet langetab juba lihtsalt telefoni lähedus“

Selgus, et telefoni asukoht mõjutas tajutaval määral inimeste keskendumisvõimet, olles kõige rohkem häiritud, kui telefon asus laual. Segav mõju vähenes iga kaugenemise tingimusega.


Õpilased esinemas kooli aulas 1978 (foto Lembit Nõmm erakogu)

Õpilased esinemas kooli aulas 2018 (foto Kadri Karon)