Kui teed, ära karda! Kui kardad, ära tee!
Siirdumine tavaõppest distantsõppele…

2.märtsil toimunud hoolekogu koosolekul oli päevakorras senised õppetöö tulemused ning III perioodi plaanid, 2019.a eelarve täitmine ja 2020. a eelarve. Hoolekogu liikmed valisid senise esimehe Eiko Tammiste asemel uueks hoolekogu esimeheks Arvi Tallo.

3.märtsil toimus Tallinnas peastarvutamise võistluse Pranglimine vabariiklik finaal. Supertublid olid kõik meie õpilased – Helene Loorents, Birthe Lall, Rico Kalde ja Dagne Oriehov – nad kõik püstitasid vabariiklikul finaalvõistlusel oma isiklikud rekordid! Helene 1.koht ja Birthe ning Rico 5. kohad tagasid neile edasipääsu ka Pranglimise MM-le. Paraku saabus ka uudis, et MM’i  sel aasta  ei toimu.

7.märtsil toimunud maakonna matemaatikaolümpiaadil 4.-6. klassidele meie õpilased seekord esikolmikusse ei jõudnud, küll aga oli mitmeid esikümne kohti ning järgmiste aastate tubli tööga on juba võimalik sekkuda kohtade jagamisel 😉

7.märtsil toimus Raplas Eesti Koolispordi Liidu 30.võimlemisfestival, kus meie võimlejad on keskkooli või gümnaasiumi esindusena osalenud pea kõigil kordadel. Tänavu esinesid Rapla Sadolini spordihallis 2.-4.kl. koondrühm vabakavaga, 5.-6.kl. tüdrukud vimplikavaga ja 5.-9.kl.rühma Infinitum neiud samuti vabakavaga, mille autoriteks on Hanna Tali ja Johanna Tammist.
Zürii lemmikuteks said seekord meie Infinitum, kes teenis laureaaditiitli ja 2.-4.kl. tüdrukud, kes said eriauhinna – karika ilusa kehakooli ja liikumise eest. Viimane tunnustus on noortele võimlejannadele eriti rõõmustav.
Heameel on ka sellest, et kõik ettevalmistuse läbinud võimlejad püsisid terved ja rühmad esinesid Raplas täiskoosseisus. Võimlejad valmistasid ette treenerid Eha Smolina ja Margit Schmidt. Aitäh KiNG pere poolt!

8.märtsil 2020.a. toimusid Jõhvis Eesti Maaspordiliidu noorte meistrivõistlused novuskoroonas. Noormeeste seas võitis kuldmedali Rauno Einmann ja neidude seas sai 4. koha Anette Einmann.
Pildil: vilistlane Ragne Gromov, Anette Einmann , Rauno Einmann. Laste juhendaja Eiki Lehemets

9. märtsil käis koolis loodust säästva etendusega “Erakordne veepudel” Miksteater. Etendus oli mõeldud 1.-5. klassidele ning etenduse toimumist toetas programm “Teater Maale”.

9. märtsil rääkis vilistlane Arvi Laasme 7. klassidele ajaloo tunni raames Punapargi ja Liivamäe lahingust.

Mõttespordiolümpiaadilt tulemused.  19.märts 2020 lõppes 4 etapiline internetipõhine online mõttespordi olümpiaad. Male 5.-9.kl. arvestuses sai 271 osavõtja seas Randar Rätsep 20. koha ja 44.koha Anette Einmann. Kilingi-Nõmme G sai 14. koha 49 kooli seas. Anette tuli 188 osavõtja hulgas 52. kohale sudokude lahendamises.
1.-4.kl. õpilaste arvestuses mängisid malet Kaspar Tamm, Johannes Ots, Romet Kartau, Oliver Jürgenson ja Oskar Kingissepp. Aitäh juhendaja Eiki Lehemets!

SIIRDUMINE TAVAÕPPEST DISTANTSÕPPELE

12.märtsi Vabariigi Valitsuse otsus andis märtsikuu tegevustele uued sunad.

13.märtsil valmistas koolipere ette vaimu ja materjale ning 16.märtsist jätkati distantsõppel.

Kas üksnes kriis, kaos ja kohanematus?

Või nähakse võimalust, väljakutset ja valmisolekut järgmisteks sammudeks?

See on maailmavaate küsimus nagu seda illustreerib ka juuresolev foto  🙂

Öelda siinkohal, et keegi olnuks selleks olukorraks täiesti valmis, oleks ilmselt üsna üleolev.

Hoopis olulisem on, kuidas keegi suudab kohaneda uues olukorras, tundmatute olukordadega toime tulla ja panustada enda arendamisesse.

Kui varasemates kuukirjades oleme soovitanud külastada kooli kalendrit, siis praeguses olukorras soovitame jälgida kooli avalikku facebook’i lehte ning kooli kodulehte.

Kooli kodulehelt leiate nõuandeid, mis on toeks nii distantsõppe perioodil kui laiemalt.

Kuus soovitust lapse õppimise toetamiseks

Nõuanded kodudele õppimise korraldamiseks

Soovitused lastele, vanematele ja õpetajatele distantsõppeks

Soovitused õpilastele kodus õppimise korraldamiseks

Samuti anname kooli kodulehe kaudu ülevaated, kuidas distantsõppe nädalad on tajutud laste ja vanemate tagasisidedes

2.distantsõppe nädala üldistused

1.distantsõppe nädala üldistused

Alati tasub koguda humoorikaid mõtteid, väljaütlemisi ja pilte. Igal juhul aitavad need hoida tuju ning hea tuju omakorda aitab hoida tervist! 😀

Paar mõtet vanemate tagasisidedest

Isa (vestluses) : “Oleks ma paarkümmend aastat tagasi teadnud, et need harilikud murrud on NII lihtsad, siis ma oleks võinud nad juba siis ära õppida 😀 ”

Ema (vestluses) : “Ma ei tea, mis teil seal koolis on juhtunud aga mul poiss istub kodus ja lõhub ülesandeid lahendada!”

Vanem (kirjalik tagasiside): “Kõik see tööle sõitmise ja koju sõitmise aeg on puhas võit! Pole enne niipalju aega lastega koos õppimiseks olnud”

Mõnusaid märkamisi õpetajatelt 😉

Sukapükste pealt hoian kõvasti kokku ja juukselakki läheb ka vähem

Mida kodusem oled, seda kodutum välja näed!

Kindlasti on kasvanud mu enda kannatlikkus, loen 10 asemel 12-ni 😀

Armas on saada lastelt ka toetavaid sõnumeid („Millega tegeled“, „Jõuad ikka?“, „Head ööd!“) 😉

Ma kasutan skype asemel zoom’i sest seal näen ma parem välja! 😀

õpetaja Kersti kodukontori vaadet kaunistab luik 🙂