Inimesel ei ole võimalik kõigile head teha.
Aga tal on võimalik mitte kellelegi halba teha.


Õppetöö

1.novembril algas 6 kuud kestev vabariiklik rahateaduste olümpiaad. Üle vabariigi on võistlemas 132 õpilast ning meie kooli õpilaste stardijärgsed positsioonid on head. Aga nagu rahamaailmas ikka – tööta ei tule midagi ning eilne rikkus ei maksa. Hoiame omadele pöialt pool aastat kestval olümpiaadil!  😉

4.novembril toimus Pärnu-Jaagupis laululaste konkurss “Väike koolicanto“, kus osales maakonnast pea 70 last. Meie kooli esindasid õpetaja Mare Tallo laululapsed: 3.-4. klassi tüdrukute ansambel ning solist Alenna Juhkamsoo. Pildil on kõik osalejad, kes laulsid selle halli sügispäeva palju, palju rõõmsamaks!

5.novembril korraldasid Tartu Ülikooli tudengid 2. bioloogia õpikoja meie koolis ning osalemas olid ka Uulu ja Surju põhikooli õpilased.

7.novembril osalesid õpetaja Regina Arnemann ja tema vene keelt õppivad õpilased Gregor Kuru, Laurits Meinson, Kaido Roosma, Tuuli Marlen Järviste, Birthe Lall ja Anete Lensment Sindi Gümnaasiumis üritusel “Vene köök”. Tegevuspäev oli mõeldud 9., 10. ja 11. klassi õpilastele vene kultuuri mõistmiseks ja keele praktiseerimiseks. Harjutuste juurde kuulus meistriklass pelmeenide valmistamisest ja mälumäng “Vene köök”.

16.novembril sai valmis õpetaja Mare Tallo 3.b klassi video mini Negavatt konkursi jaoks. Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) videokonkursile mini Negavatt saabus 84 videoklippi, kus I-VI klassi noored pakkusid välja lahendusi üleliigsele tekstiilitarbimise probleemile. Konkursi alateema oli „Riietesse uppuv maailm.“ ja hoiame enda 3.b klassile pöialt – tulemused selguvad juba 2.detsembril.

  

16.novembril oli kooli keldris tööõpetusklassis kopsimist, kolinat ja nuputamist. Õpetaja Raivo Tõnissoni eestvedamisel toimus järjekordne Pärnumaa tehnoloogiakonkurss 6.-9. klasside õpilastele. 16 noormehe seas pälvis konkursivõidu Kuldar Vreimann, kes edestas ka 3 aastat endast vanemaid õpilasi! Aitäh, õpetaja Raivo!

27.novembril käisid Sindis vene keele päeval keelt praktiseerimas ka meie õpilased. Selgus, et ka teistes koolides on vene keel populaarne ning et vene keel on palju-palju rikkalikum kui humoorikalt õpitud “доброе утро” ja “Я учу русский” 🙂 Nii arvasid päeval osalenud Marie Kielas, Kirsica Kivilo, Lisete Lensment, Tuule Lind, Ketrin Reinhold, Rahne Lilleleht ja Alvar Teder.

Lisaks said kinnitatud 8. klasside loov- ja praktiliste tööde teemad ning juhendajad. Kuulati advokaat Angela Kase’t, kes tutvustas Eesti Advokatuuri  selle 100. aastapäeval ning vabariigi ettevõtlusviktoriinil ülitublist esinenud Hans-Kristjan Raid, Berit Vahter, Rasmus Rist ning Hedvig Annast käisid preemiareisil ettevõttes Starship Technologies.


Huvitegevus

12. novembril tegeles õpetaja Mare Tallo 3.b klass idee teoks tegemisega. Vahva, kui väikesest ideest saab ühe toreda pere abiga midagi tõelist. 3.b klassi mõte kududa oma vanaks jäänud riided kaltsuvaibaks sai koolimajas ribastamisega alguse ja tegevus jätkus Vaike talus, kus kõik lapsed said oma riideribad vaiba sisse kududa. Algus sai tehtud ja edasi tuli töö kangastelgedel. Õige varsti peaks ühistööna valminud vaip leidma väärika koha 3.b klassi põrandal. Aitäh Kaspari kodule!

14.novembril toimus Varbla koolis Pärnumaa koolide Varia viktoriin. Mälumäng VARIA eesmärk on tõsta õpilaste huvi meid ümbritseva vastu ja süvendada nende teadmisi ning laiendada silmaringi. Mälumäng toimus kahes vanuseastmes: 5.-9. klass ja 10.-12. klass. Põhikooli võistkonda kuulus 5 õpilast ja gümnaasiumiastme võistkonda 3 õpilast. Kooli esindasid: Ester Kuru, Niglas Meinson, Sten Cristof Melnist, Kaspar Vaikmaa, Tuuli Marlen Järviste, Kristjan Luhasaar, Johannes-Aleksander Raid ning Emma Vill.

20. novembril külastas KiNG koolilehe Kirjatark  ja Forseliuse noortekogu 26-liikmeline esindus Printall trükikoda, Rahvusraamatukogu ja Papagoi Keskust. Muljeid saab lugeda Kirjatark veebiväljaandest.

25. novembril toimus 1.-4. klasside karneval. Karnevalil osalesid väga põnevates kostüümides tegelased! Aitäh kõigile peredele! Täname korraldajaid: 1.-4. kl klassijuhatajad, Õnnela Teearu ja Pille Kadak!

Fotod: Terje Pahk

27.novembril esindasid Hans-Kristjan Raid, Berit Vahter, Gregor Kuru ja Tuuli-Marlen Järviste kooli Pärnus toimunud Tartu rahu teemalisel mälumängul. Pärnumaa voorus saavutati igati tubli III koht. Aitäh õpilastele ja õpetaja Helle Bergile!

28.novembril alustasime peotantsukursusega 9.-12. klasside õpilastele. Ikka selleks, et 19.detsembril toimuval Jõuluballi oleks tantsupõrand täis tantsijaid ja graatsiat 😉

29.-30.novembri veetsid lastekoori lapsed laululaagris Jõulumäel. Aitäh juhendajatele-õpetajatele Piia Salomon ja Tiia Hermann!

30.novembril lennutati madalalt ja kõrgelt, toas ja õues  🙂  Kooli drooniring, mida juhendab vilistlane Hendrik Raid, alustas õppimist uute DJI Tello droonidega. Tello droonid on spetsiaalselt ehitatud õppedroonideks, neid on lihtne programmeerida ja neid on võimalik kasutada väga mitmekülgselt.

Drooniringi varasematest tegevustest leiab klippe youtubest  😉


Sport

15.novembril olid Kennert Rannama, Oliver Rätsep, Randar Rätsep, Karl Kielas, Frederik Voolmaa, Caspar Pärn ja Kris-Aller Kusmin võidukad Pärnumaa saalijalgpalli võistlustel 6.-9. klasside arvestuses. Aitäh õpetajad Erki Kangur ja Ülo Liblik.

17.novembril Eesti suurimal võimlemisfestivalil GymnaFest Lõuna-Eesti eelvoorus Tartus konkureerisid 20 rühma finaalipääsu nimel. Võimlemisklubi Githa 5.-6.klassi võimlemisrühm “Zestika” esines püüdlikult ja väärikalt ning kooli lõpetanutest koosnev vilistlasrühm läheb klubi esindama vabariigi finaalvõistlusele! Aitäh, kaunid võimlejad, treener Margit Schmidt ja Tartus abilisteks olnud emad Annika ning Katrin!

20.-21. november toimusid koolis võistkondlikud karikavõistlused kiirmales. Tulemused:
1.-6. klassi arvestuses:
I koht 6a klassi võistkond: Henri Sireli ja Kuldar Vreimann
II koht 3b klassi võistkond: Kaspar Tamm ja Johannes Ots
III koht 2a klassi võistkond: Reno Reinhold ja Risto Pärna

7.-12. klassi arvestuses:
I koht 9a klassi võistkond: Randar Rätsep ja Hans-Kristjan Raid
II koht 10. klassi võistkond: Rauno Einmann ja Chris-Sten Kadakas
III koht 12. klassi võistkond: Madis-Markus Lind ja Urmas-Sten Pajunurm

Turniiri peakohtunik ja korraldaja oli maletreener Eiki Lehemets. Täname kõiki võistlejaid!

21.novembril saavutasid meie õpilased Hendrik Saar, Gert Marten Sööt, Kenneth Ivanov, Jako Kohv, Mikk-Oliver soomets, Andri Tomp, Kert Luhaäär ja Robin Pähn Pärnumaa rahvastepalli võistlustel 1.-3. klassi arvestuses 10 võistkonna hulgas igati tubli 4. koha!

24. novembril toimus Tihemetsas noorte Eesti karikavõistluse 6. etapp lauamängude mitmevõistluses. Sel etapil sai Anette Einmann neidude 2. koha ja Randar Rätsep 3. koha noormeeste seas. 6.etapi kokkuvõttes võitis noormeeste seas 1. koha Rauno Einmann ja 4. koha Randar Rätsep. Kokkuvõttes neidude 1. koha võitis kevadel 9.kl. lõpetanud Ragne Gromov ja neidude 2. koha sai Anette Einmann. Neiud ja noormehed aitasid ka Pärnumaa koondise võistkondlikuks võitjaks teiste maakondade seas. Aitäh Eiki Lehemets!

Pildil Pärnumaa lauamängijad.

25.novembril algas pikk mõttespordi olümpiaadi hooaeg. Meie õpilased treener Eiki Lehemetsa juhendamisel osalevad males ja I etapi tulemused on rõõmustavad – 42 osaleva kooli hulgas oleme võistkondlikult 13. kohal ning Rander Rätsep on individuaalselt 234 õpilase hulgas 22. kohal!

30.novembril toimus võimlemisfestival Gymnafest finaalvõistlus Tallinnas, kus võistlustules oli vilistlaste rühm.


Kogukonnas

7.novembril toimus traditsiooniline Saarde valla isadepäev ja sündmuse korraldas samuti traditsiooniliselt naisrahvatantsurühm Kilingi. Julged isad koos poegadega panid kokku võistkonnad ja olid hasartsed ning osavad õpetaja Erki Kanguri poolt väljanuputatud mängudes. Võitjateks on sellel sündmusel eelkõige lapsed ning pered ja kõik kaasaelajad. Suured tänud naisrühmale „Kilingi“!

Fotod: Laine Ülemaante

11.november oli tunnustusprogrammi “Hea kool – väärtuspõhine kool” töö esitamise tähtaeg. Kool on selles programmis varem pälvinud “Hea kooli rajaleidja” (2016), “Hea kooli edendaja” (2017 ja “Väärtuskasvatuse kool” (2018) tunnustuse. Paraku tuleb aasta hoiul olnud rändkarikas tagasi viia, et see 9.detsembril väärtsukasvatuse konverentsil uuele omanikul üle anda. Mida ütleb TÜ eetikakeskus tunnustusprogrammi korraldajana meie kooli kohta sel aasta, saame teada konverentsil. Erilist heameelt teeb läinud aastal kooli pidaja poolt karika koju toomise puhul kingitud meelespea kodukorrast 🙂

23.novembril olid 11. klassi õpilased õpetaja Helle Berg’i eestvedamisel abiks Allikukivi veinimõisa pargi tormikahjude kõrvaldamisel.


Õpetajate toimetamistest

Novembris toimunud tavapärastel töökoosolekutel (kooliastmete nõukojad, digitöörühm, elektroonne õppenõukogu, tervisenõukogu) olid arutlusel teemad, mis aitavad koolielu järje peal hoida teisel poolaastal. Osaleti koolitustel ning vabariiklike aineühenduste töös, õpetaja Urve Jõgi eestvedamisel uuriti arvutiklassis Flippity  võimalusi õppetöös.

SA Innovega koostöös kogusid õpetajad iseenda kohta tagasisidet kolleegidelt, õpilastelt ja vanematel ning antud tagasiside aitab kindlasti õptejatel iseenda eesmärke paremini sõnastada. Aitäh kõikidele õpilastele ja vanematele, kes tagasidet andsid!

18.novembril olid meil külas õpetajad Suure-Jaani Koolist. Ühiselt vaadeldi ja analüüsiti tunde ning mõeldi, mida kasulikku saab kolleegide tööst teise kooli näite puhul enda majas rakendada.


Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi huvitegevuse  kohta saab pidevat teavet nii kooli kalenderist, kui ka kooli avalikult facebook’i lehelt ning koolilehe “Kirjatark” veebiväljaandest.


Kui koolieelikud veetsid ekraani ees rohkem kui tund aega päevas, hakkas see muutma nende aju valgeainet, mis mõjutab lapse keele- ja kirjaoskuse arengut, nii selgus USA teadlaste värskest uuringust.


Detsembrkuus ootab ees:

1.12 – I hindamisperioodi lõpp, hinded 1. detsembriks
2.12 – kergejõustik, Pärnumaa TV10 Olümpiastarti I etapp
2.12 – vanemate üldkoosolek ja lastevanemate õhtu aineõpetajate ja klassijuhatajatega
2.12 – hoolekogu koosolek
3.12 – luulekonkurss „Koidulaulik”
7.12 – jooga – ja loovuslaager 7-12 aastastele lastele
10.12 – HEATEGEVUSLIK JÕULULAAT toimub kooli aulas 10. detsembril 12:00-14:00

16.12 – 1.-5. klassi jõulukontsert kell 12.20 aulas
16.12 – õpilaskodu jõulud
18.12 – 6.-8. klassi jõulupidu 18.00 – 21.30 aulas
19.12 – Jõuluball kell 19.00 – 22.30
28.12 – kergejõustik, J.Leetsaare mälestusvõistlus Pärnus


Töökoda 2019

Foto: KiNG arhiiv

Töö- ja tehnoloogiaõpetuse ning haldushoone

Eskiis: arhitekt Reio Avaste