Kui sa ei soovi õppida, siis ei saa keegi sind aidata.
Kui sa oled otsustanud õppida, siis ei saa sind keegi peatada.


5. oktoober on rahvusvaheline õpetajate päev.

Oktoobrikuu algus, kui tähistatakse rahvusvahelist õpetajate päeva, on õpetajatele märkamise, tunnustamise ja tänamise aeg. Käesoleval aastal pälvisid meie kooli õpetajad järgmised tunnustused.

Saarde Valla Väikese Vapimärgi tunnustuse vääriliseks said kauaaegsed kooli töötajad Eha Kipri ja Sirje Laur!

Saarde_vapimärk


Vabariigi Aasta gümnaasiumiõpetaja tiitlile oli finalist  ja ühtlasi Pärnumaa Aasta gümnaasiumiõpetajaks tunnistati õpetaja Anne Aasamets


Pärnumaa Aasta klassiõpetaja tiitel omistati õpetaja Mai Seller’ile


Saarde valla õpetajate päeva kontsert-aktus tõi meie majja Kilingi-Nõmme Muusikakooli, lasteaia “Krõll” ning Tali Lasteaia töötajad. Kõigi haridustöötajate tänamisel tõsteti esile inimesed, kelle tegevus on olnud märkimisväärne kogukonnas. Kilingi-Nõmme Gümnaasiumist pälvisid tunnustused:

õpetaja Eve Sinijärv. Rahvatants, õpetaja Eve Sinijärv ja lapsed on olnud aastakümneid lahutamatud. 2017. aastal Laulu- ja Tantsupeol „Mina jään“ laste tantsurühmadega kooli ja Saarde valla esindamine oli viimase nelja aasta tipphetk, mis andis motivatsiooni lastele ja tuge õpetaja Evele.

Eve_vald

õpetaja Elli Altin. 1997. aastal liitus Kilingi-Nõmme Keskkool USA asepresidendi Al Core poolt algatatud keskkonnasuunitlusega haridus- ja teadusprogrammiga GLOBE. Süsteemsed ilmavaatlused 20 aasta jooksul on olnud õpetaja Elli südameasi ning sellise staažiga koole Eestis rohkem ei ole. Veel 10 aastat ja seejärel võime juba rääkida kliima muutuste uurimisest Kilingi-Nõmmes!

Elli_vald

huvijuht Laine Ülemaante. Tagasihoidlik inimene, kelle panus kooli ja kogukonna ürituste ette valmistusse ja korraldusse võib jääda märkamata, kuid kelle tegevus taustajõuna loob meie kõigi ettevõtmistest terviku. Laine põhjalik töö Eesti Noorsootöö Keskuse huvihariduse ja –tegevuse programmis on meie kogukonna jaoks mõõdetav ca 150 tuhande euroga!

Laine_vald

treener Kuro Link. Kuro on kehakultuuri ja tervisekasvatuse eestvedaja palju laiemas mõttes kui seda on kehaline kasvatus kooliprogrammis. Liikluskasvatuse, turvalisuse ja ujumisõppe korraldajana ning kogukonna ja Pärnumaa spordiürituste eestvedajana viib Kuro ellu seda, millest tugitoolisportlased vaid unistavad!  😀

Kuro_2 Kuro_1


Õpilasesinduse poolt korraldatud “Lemmikõpetaja” tiitli pälvisid:

I kooliastmes õpetaja Mare Tallo
II kooliastmes õpetaja Moonika Ringas
III ja gümnaasiumiastmes õpetaja Helle Berg

lemmikud_1


Õpetajate päevale lisasid vürtsi ajutised klassijuhatajad, mobiilse klaasisulatuse töökojaga külalised Lätist ning duo “Minu isa oli ausus ise” Rohke Debelakk’iga eesotsas 😉

5a_õp_päeval klaas_3 klaas_4


Kuu viimased päevad tõid märkmisväärset edu õpilastele.

Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi võistkond koosseisus Hedvig Annast, Kaspar Vaikmaa, Ingeliina Kore, Greete-Liis Krapp, Andri Rattam võitis kõigepealt piirkondliku õpioskuste olümpiaadi ning seejärel saavutas 28. oktoobril Tallinnas toimunud vabariiklikul õpioskuste olümpiaadil VII koha! Seejuures saavutati matemaatika töötoas II ja Varia töötoas III koht.

õpioskus_vabariik-1 õpisokused_Pärnus

Esimesi kohti jagati selliselt: 1. koht Tallinna Reaalkool. 2. Tallinna Saksa Gümnaasium 3. koht Tallinna 21. Kool. 4. Viljandi Kesklinna Kool, 5. Kadrina Keskkool 6. Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasium 7. Kilingi-Nõmme Gümnaasium 8. Saaremaa Ühisgümnaasium. Esimesed 8 mahtusid tulemusega 60 punkti sisse.

Samal päeval naases Eesti Meistrivõistlustelt kulturismis noorteklassi meistritiitliga koju Janno Talumaa. Õnnitleme värsket Eesti meistrit!


Livonia autokross, Lauri etapp. 01.10.2017, pjedestaalikohal Kristjan Kielas, 10. klass. 🙂  ENTK projekti toel käivitatud motoring hakkab tulemusi tooma 😉

2. oktoobril lõppes Tallinnas 5 päeva kestnud Euroopa Parlamendi simulatsioonimäng. Kilingi-Nõmmest osalenud gümnasistide sõnul tajusid nad tõelise töömaailma ulatust ja pinget, võrdlesid end kriitiliselt teiste osalejatega ning said ülipõnevaid kogemusi ja väljakutseid. Kooli esindasid:

10.klass – Maria Mägi, Madis-Markus Lind, Emma Vill;
11. klass – Mauri Rein Lehikoinen, Sandra Orav;
12. klass – Martti Kollamaa, Merlin Tallo.

Võib-olla tuleb mõnelgi meie gümnasistil juba kooli ajal osaleda Brüsselis toimuval jätkuüritusel? Lootust igatahes on 😉

europarlament_1

Kilingi-Nõmme Gümnaasium osaleb projektis „Suhkur – sõber või vaenlane?“. Projekti raames tutvustati ja pakuti vahetundides suhkruvabasid tooteid degusteerimiseks. Erinevad maitseveed ja suhkruvabad küpsetised valmistasid õpilased ise õppeköögis õpetajate juhendamisel. Projekti käigus valmis ka jookide suhkrusisaldust näitav stend.

suhkur1

16. oktoobril osalesid 8.a ja 8.b klassid Alutaguse matkaklubi õppeprogrammis „Kaevandatud alade veed“ Kohtla-Nõmmel Aidu karjääris. 19. oktoobril osalesid 9.a ja 9.b klassid Alutaguse matkaklubi õppeprogrammis „Põlevkivi ja energeetika“ Kohtla-Nõmmel Eesti Kaevandusmuuseumis. Õppekäigud toimuvad Keskkonnainvesteeringute Keskuse rahastusel.

Aidu_2 Aidu_1 kaevandus2 kaevandus_1

Saarde Seenefestivali tegevuste raames käis 16. oktoobril 6.b klass RMK Kabli Looduskeskuses. Seal toimus seeneteemaline õppeprogramm, arutleti seenefestivali teemal ning külastati Kabli linnuvaatlusjaama.

6b_Kablis_2 6b_Kablis_1

9. oktoobril toimus gümnaasiumiastme õpilastele esitlus teemadel: rahvusvahelised keeletestid, Dream Foundation ja välismaal õppimise võimalused ja kogemused.

dream_found_1 dream_found_2


16.oktoobril võistlesid Pärnumaa  jalgpalli meistritiitlile 10.‑12. klassi noormehed Kermo Kaljaste, Tarmo Kovalevski, Sander Kuningas, Romet Leets, Peeter Leesi, Madis-Markus Lind, Herman Menning, Oskar Pärna, Kardo Saks, Henrik Tali, Andreas Vahter, Gerhard Voolmaa. Seekord tuli leppida pronksmedalitega. Aitäh õpilaste juhendajatele Erki Kangur ja Ülo Liblik!

Rebasejaht algas, kestis ja lõppes! Abituriendid jagasid Kilingi-Nõmme raamatukogus 10. klassile ülesanded, mis on pühendatud Eesti lastekirjanduse kangelastele. AVA RAAMAT! LOE!

rebaste-1 õp_kodu_rets_2

Traditsioonilistel veerandilõpu viktoriinidel olid võidukad 5.-8. klasside arvestuses 8.b klass

viktoriin_5-8

ja 9.-12. klasside arvestuses 11. klass

viktoriin_gümna


Huvihariduse ja -tegevuse projekt on kooli poolt kindlalt töös, laiendatakse tegevusi, leitakse sobivaid kohti ning lastele pakutakse tegevust koolivaheajalgi.

Maastikuvibu ring kogub üha enam populaarsust ning koostöö viib tulemuseni:
8. oktoobrist tegutseb maastikuvibu ring sisetingimustes 🙂
koordineerija: Kilingi-Nõmme Gümnaasium
koht: Tihemetsa Spordihoone
tegija: Reimo Loorents ja MTÜ Pärnumaa Vibujaht

vibu_tihemetsa-2 vibu_tihemetsa-1 vibu_tihemetsa-3

Keraamika, klaasi ja joogaringi ühisüritus sisustas koolivaheajal nii laste aja, klassid kui kooli aula. Osalejad võtsid laagri kokku ühe sõnaga: VAHVA!

vaheaja_töötuba-1 vaheaja_töötuba-2

Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi huvitegevus kohta saab pidevat teavet nii kooli kalenderist kui ka kooli avalikust grupist facebook’is


8 Pärnumaa ja 8 Viljandimaa kooli arutasid 19. oktoobril Vändras võimalusi tihedamaks koostööks. Käepigistus Eero Metsvahi’ga kinnitab leppe Heimtali Põhikool ja KiNG teevad õpetajate vahetusega ühisprojekti.

Heimtaliga

24. oktoobril korraldas Kilingi-Nõmme Gümnaasium Pärnumaa II kaasava hariduse konverentsi.

6 maakonda + Tartu ja Pärnu linn, 112 osalejat 18 erinevast koolist ja asutusest. Oli kuulamist, arutamist, õppimist…Õppimine – see polegi imelihtne

Lapse vaimsest tervisest tehakse juttu siis, kui lapsel on depressioon, ärevus või muud häired. Mis häirib laste vaimset heaolu?

Kui rääkida koolist, siis üks probleemne valdkond on suhted ja toimetulek emotsioonidega, teine aga toimetulek nõudmistega, mida iga päev esitatakse…