On hea omada oskust ületada oma hirme


Tunnustused

2.oktoobril pälvisid Saarde Valla tänukirja Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi töötajad:

EHA KUKK, SIGNE VAHTRAMÄE, THEA PERM, KÄTLIN LAUR, MOONIKA RINGAS, MERLE STATSENKO, HILLE KIVISELG, REINE KLETTENBERG, REIN RIIS ja TIIU VILL.

KILINGI-NÕMME GÜMNAASIUM oli tunnustusprogrammi “Pärnumaa Aasta Õppijasõbraliku tööandja 2021” nominent.


Kooli õpilasesindusega koostöös jätkub „KUU TEGIJA“ ja „KUU TEGU“ otsimine, leidmine ja märkamine.  „Kuu tegija“ on Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi õpilane või koolitöötaja, kes väärib seda tiitlit, sest on silma jäänud mõne erilise teoga, tulemusega või oma tööga.

Õpilasesinduse valik: kuu tegija – Regina Arnemann, 12. klassi juhataja ja vene keele õpetaja, kes oma aktiivsuse, konstruktiivsuse ja valmisolekuga alati panustada oma klassi ning õpilaste toetamisse on silmapaistev. Ning muidugi stiilis “Piraadid” korraldatud õpetajate päev, mida nautis ning mille käigus lustis kogu koolipere. Foto õpetajate päevalt ning et oleks aru saada, kes tegelikult selline mereröövel on, siis juurde foto ka tegelikust Reginast 🙂 Aitäh, Sulle, Regina!

„Kuu tegu“ on tegu, mis väärib esiletõstmist ja tunnustamist (hea tulemus koolis, huvitegevuses või tehtud eriline tegu).

Õpilasesinduse valik: kuu tegu – 11.-13. oktoobril koolis toimunud draamatunnid, mida korraldasid Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia kogukonnatöö ja huvihariduse eriala tudengid. Kolme päeva jooksul toimusid nende eestvedamisel draamatunnid 1.-9. klassides. Aitäh, tudengid ja huvijuht Laine Ülemante!


Õppetöö

Rakett 69 õpihuvilaager toimus 1.-3.oktoober õpetaja Thea Permi eestvedamisel. Kolm teadmisi ammutavat ja entusiastliku päeva möödusid kiirelt, justkui raketiga 🙂 ja seepärast on fotojäädvustustel avamine ning rõõmsad õpilased viimasel päeval. Aga – järgmine Rakett 69 laager on kohe-kohe tulemas, seega aitäh ning jaksu õpetaja Thea Permile!


Meie kooli viiendad klassid osalesid 14. oktoobril Tallinna vanalinnas kaheksa muuseumi ühises koostööprojektis “Puust ja punaseks”. Teistsugust koolipäeva “Ellujäämiseks vajalik” aitasid sisustada ja huvitavaks muuta Eesti Tervisemuuseum, Nukuteatrimuuseum ning Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum. Ühiselt tehti teatrit, mängiti pille, uuriti inimest nii seest kui väljast, samuti prooviti saada filtreerimise teel puhast vett. Vahva koolipäev ühendas endas erinevaid õppeaineid, toetades empaatiavõime ja sotsiaalsete oskuste arendamist. Aitäh õpetaja Signe Vahtramäe ja vanemõpetaja Mare Tallo!

 


Oktoobrikuu õppetegevust mitmekesistasid veel:

  • 4.b klassi ujumisõpetuse jätkumine Abja ujulas;
  • Kabli Looduskeskuse külastus 3.a ja 3.b klassi poolt;
  • KIK programmi raames Tipu Looduskool 8.a klassile;
  • gümnasistide valikaine õppepäeva Pärnu Kolledžis;
  • kahel päeval toimunud KIK programmid Tipu Looduskooli, MTÜ Aasavili ning teadlase Urmas Tartese poolt mille raames läbiti kursused “Mullaprogramm”, “Metsainternet” , “Tarkus matkamisest” ja “Minu kodukoha putukad”.

Sport

Suurepäraste tulemustega saabusid õpilased 8.oktoobril Jõulumäel toimunud sügiskrossilt ja pendelteatejooksu võistlustelt. Pendelteatejooksu üldvõit I koht – Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi võistkond! 🙂

Krossiteatejooksu tulemused:
1.-3. klass tüdrukud 3x300m II koht: Lissandra Tomp, Lorete Lensment, Kelli Vill.
1.-3. klass poisid 3x300m II koht: Jan-Henri Laidla, Kristen Vilistus, Kren-Marten Krapp.
4.-5. klass tüdrukud 3x500m I koht: Crystal-Eliis Krapp, Emma Lume, Maria Kaljur.
4.-5. klass poisid 3x500m II koht: Andero Stig Saarpere, Robin Attim, Rait Loodus.
6.-7. klass tüdrukud 3x500m III koht: Johanna Vallimäe, Greete Lume, Liis-Marie Kaljur.
6.-7. klass poisid 3x1000m I koht: Markus Aasalaid, Kaarel Kahro, Kristor Laius.
8.-9. klass tüdrukud 3x500m I koht: Iiris Kangur, Mia Lensment, Laura-Liis Kaljur.
8.-9. klass poisid 3x1000m I koht: Rocco Kartau, Henri Sireli, Markus Kaljur.
10.-12. klass tüdrukud 3x500m I koht: Gertrud Liebenau, Grethe Karoline Kaljaste, Nora Pärn.
10.-12. klass poisid 3x1000m II koht: Chris Sten Kadakas, Markos Maidle, Jaan-Markus Raid.
Õpilasi toetasid ja juhendasid õpetajad: Elisabeth Rõigas, Erki Kangur, Reine Klettenberg ja treener Kuro Link.

  


24. oktoobril 2021.a. toimusid Valtu spordihoones Eesti meistrivõistlused ja Eesti maaspordiliidu Jõud meistrivõistlused lauamängude mitmevõistluses. Neidude arvestuses saavutas mõlemal tiitlivõistlusel meistritiitli Anette Einmann ning ta panustas ka võistkonnaarvestuses kus Pärnumaa võistkond saavutad II koha. Aitäh, juhendaja Eiki Lehemets! Foto: Anett 24.07.2021, suvel toimunud Eesti välkmale meistrivõistlustel


Vahel võib olla nii, et meie õpilase tulemused avalduvad koos mujal tegutsevate võistkondadega. Juba mitmendat aastat treenib ja võistleb Seleri Sutt Pärnu võimlemisrühmas Briiz. Tartu võistlusel “Sügissära” saavutas Seleri koos rühmakaaslastega I koha! Aitäh Selerile, perele, treenerile ja edu talle ning võistkonnakaaslastele!


Pärnu linna ja maakoolide orienteerumise meistrivõistlustel saavutas Kilingi-Nõmme  Gümnaasium I koha koosseisus: Emma Lume, Lenna Lume, Maria Kaljur, Emma Tammist, Grete Lume, Liis-Marie Kaljur, Maibrit Pesti, Mariliis Pata, Laura-Liis Kaljur, Seleri Sutt, Pärtel  Pesti, Andero Stig Saarpere, Oliver Jürgenson ja Markus Kaljur

Aitäh treener Ville Vinkel!


Huvitegevus

2. oktoobril osalesid Saarde kodutütred ja Saarde saarmad Kohilas üle-eestilisel matkamängul. Saavutati tubli 4-s koht 15 võistkonna seas.
Saarde kodutütred võistlesid koosseisus: Maibritt Pesti, Liis-Marie Kaljur, Emma Tammist, Hele-Mari-Jalasto ning nende rühmavanem on Karme Tammist.
Saarde Saarmad võistlesid koosseisus: Risto Pärna, Pärtel Pesti, Reno Reinhold, Karlis Orm Kangur ja nende rühmapealik on Anneli Pesti.
Aitäh ja palju õnne! 🙂


Meie kooli 5.b, 6.a ja 6.b klass osalesid Transpordiameti projektis “Peatu, vaata, veendu!”. Eeltööna kaardistasid õpilased kooli ümbruses liiklusohtlikud kohad. 6. oktoobril toimus kolme klassi koostöös ühine markeerimine. Turvalist kooliteed kõigile!


8.-9. oktoobril toimus Saarde valla lastekoori laululaager Jõulumäel.
Aitäh tublidele lauljatele ning juhendajatele Piia Salomon ja Tiia Hermann!


11.-13. oktoobril koolis toimusid draamatunnid, mida korraldasid Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia kogukonnatöö ja huvihariduse eriala tudengid. Kolme päeva jooksul toimusid nende eestvedamisel draamatunnid 1.-9. klassides. Aitäh, tudengid ja huvijuht Laine Ülemante!


18.-21. oktoobril oli Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi õpilastel võimalus osaleda projektis “Kino maale”. Projekti raames toimusid kinokülastused Kilingi-Nõmme Klubis, vaatamisel olid Norra filmiprogrammid noortele. Suured tänud, Kilingi-Nõmme Klubi! Kohtumiseni uutel kinokülastustel!


Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi huvitegevuse  kohta saab pidevat teavet nii kooli kalenderist, kui ka kooli avalikult facebook’i lehelt ning koolilehe “Kirjatark” veebiväljaandest.


Minutiloeng: kuidas lepitada tüli

Enamik inimesi tahab elada rahus ja üksteisemõistmises, aga vaidlused, tülid ja sõjad on siiski meie igapäevased kaaslased. Optimistid arvavad, et rahulike aegade vahepeal on tülisid ja vaidlusi. Pessimistid arvavad vastupidi – tülide ja sõdade vahepeal on pisut rahuaega.


Töötajad

Õppetöö ning spordi- ja huvitegevuse käigus hoidmise kõrval jätkus töötajatel tegevusi koolituste korraldamisel, külaliste võõrustamisel, oma arenguprogrammiga tegemisel ning töökoosolekutel. Oli säravaid sähvatusi ja eriliselt hea meel on, et seda pakuvad õpetajate kõrval ka kooli halduspersonali töötajad.

Meie kooli töötaja Aile Tammela, kes on ühtlasi õppimas Pärnumaa Kutsehariduskeskuses müügikorralduse erialal, esindas Pärnumaad vabariiklikul kutsehariduse võistlusel Tallinnas.

Tegemist oli võistlusega Parim Müügikorraldaja 2021. Võistlustel osalesid kutsehariduskeskuste õpilased üle Eesti – võistelda said need, kes on lõpetanud juba tasemeõppe või hetkel õpivad. Võistlusel oli vanuseline piirang, noored kuni 35 eluaastat. Aile sõnul pakkus võistlus uusi kogemust ja samas sai end proovile panna seni õpitud teadmiste osas. Aile Tammela võistlustulemus: vabariigis 4.koht! 🙂 Õnnitleme ja tahet edasi pürgida!


8.oktoobril toimus aasta väldanud Briti Nõukogu ning Haridus- ja teadusministeeriumi ühisprojekti, kus kesksel kohal uuring õpetajate õpetamisviisidest, lõpuseminar. Õpipartneritele oli toeks meie kooli meisterõpetaja Anne Aasamets

Õpetaja Kätlin Laur osales Eesti esindajana Riias Baltimaade saksa keele õpetajate konverentsil ning kogus teavet, mismoodi teistes riikides on korraldatud saksa keele õpe.

Meisterõpetaja Saima Tõigast jõudis korraldada Eesti Käsitööõpetajate Seltsi “AIta” juhatajana sügiskonverentsi Hillar Hanssoo Põhikoolis Paides ning sisi veel osaleda haridusühenduste juhtmeeskondade arenguprogrammis 🙂

20.oktoobril olid meil külas õpetajad ja juhtkond Türi Põhikoolist ja arutluse fookusteemaks kooliastemete nõukodade tegevused. Kolleegidega koostöös koguneb alati häid ja asjalikke mõtteid 😉


Õpetajate päev 2005. aastal, stiil “Kevade”

foto kooli arhiivist

Õpetajate päev 2021.aastal, stiili “Piraadid!”

foto kooli arhiivist