Õppeaasta algas tegusalt, toimusid traditsioonilised sündmused aga oli ka palju uut.


Õppeaasta algus

Õppeaasta tavapärased avaaktused toimusid 338 õpilasega. Kasvab põhikooli õpilaste arv, gümnaasiumiklassid on komplekteeritud ning mitte kõigile ei paotunud 10 klassi uks. Töötajaskonnas muutusi ei ole, õppeaasta alguseks vajalikud dokumendid on kinnitatud ning kooli kodulehel avaldatud. Oleme tööks valmis!


Mis on uut?

5.septembril alustas koolileht „Kirjatark“ uut, 22. hooaega, uue meeskonna komplekteerimisega ningkirjatark_2016_sept kaasatud on ka kõige nooremad klassid. Vilistlane ja kunagine Kirjatarga toimetaja Mihkel Vinogradov ärgitas uut toimetust mõtlema koolilehe võimalikele suundadele ja rollile. Ootame põnevusega, millega Kirjatark sel aastal üllatab.

 

 

7.septembril „viisid naha turule“ gümnaasiumiastme valikainete õpetajad. Nimelt komplekteerusid valikainete grupid sõna otseses mõttes konkursil, kus õpetajad olid pakkujad ning õpilased olid pakkumiste hindajad. 8-st pakutud valikainest osutusid valituks viis.

7.septembril kogunesid Saarde kodutütred uue perioodi alustamiseks koolimajja, et omandada teadmisi, oskusi ja kogemusi. Kodutütreid juhendab Kikepera malevkonna liige malevlane Arvi Laasme

kodututred

8.septembril osalesid meie kooli õpilased esmakordselt koolinoorte tuletõrjespordimtuletorjesportängudel treener Nils Grün’i juhendamisel. Erinevatel osavõistlustel oldi 6. (18.võistkonda) ja 4. (22.võistkonda) ning 4.klasside koontulemuste põhjal 10.koht (26.kooli) ja 8.klasside arvestuses 8.koht (18.kooli). Kooli esindasid 4. klassi arvestuses Isabel Kutter, Eliise Junninen, Sandra Rull, Margaret Klettenberg, Markus Kaljur, Markus Rätsep, Andres Vunk ja Henri Sireli. 8. klassi arvestuses esindasid kooli Age-Mariete Roostma, Greete Valk, Marcus Jürimäe, Gerhard Voolmaa, Henrik Tali ja Kermo Põld. Debütantidel (õpilased on treeningutel osalenud vaid 6 kuud) läks vägagi hästi!

 

9.septembri koolispordi päev tõi Kilingi-Nõmme staadionile mitmevõistluses osalema lapsed Tali Põhikooli-Lasteaiast, Kilingi-Nõmme lasteaiast Krõll, spordiklubist Altius ning muidugi kogu meie koolipere. Tundub usukumatu, aga kooli 338-st õpilasest said mitmevõistluse tulemuse kirja 342!

spordi_1 spordi_2 staadion_spordipaev

10.klassi õpilastele korraldati klassijuhataja Ly Lünekund’i eestvedamisel linnamäng „OOK“ (Ole Osav Kümnendik) ning toimus ka kohtumine noorsoopolitseiga. Mida kohtumisel räägiti, ei ole teada, sest selle vestluse juurde õpetajaid ei oodatud. Loodame, et „rebased“ mõistavad ning hoiavad oma mainet kõrgel. 😛

12.-15.september toimus esmakordselt klassidevaheline jalgpalliturniir. Kõik, alates 1.klassiat kuni abiturientideni, olid võistlemas ning turniiritabel sai esinduslik. Põnevust oli võistlejail ning kaasaelamisrõõmu kõigil!jalgpall_4 jalgpall

 

17.septembril toimus Valgas 10. Smiltene – Valga lahtine karikavõistlus odaviskes. Tüdrukute D klassis võitis Greete-Liis Krapp odaviskes kuldmedali ning poiste C klassis Karl-Martin Krapp odaviskes  kuldmedali ja 60m jooksusus pronksmedali.ode_vend_krapp

 

 

 

 

 

 

20.-25.september olid huvitavad ja kiired päevad eelkõige 7. klasside vene keelt õppivatele õpilastele. Nimelt olid Kilingi-Nõmme Gümnaasiumis lõimingulaagris õpilased Kiviõli 1. Keskkoolist. Miks see projekt on uudne? Aga seetõttu, et meie kooli jaoks:
toimus esmakordselt õpilasvahetus põhikooli õpilastega;
toimus esmakordselt lõiminguprojekt vene keele raames;

Kogu projekti I etapi ülevaate koostasid Marie Kielas ja Lisanne Lensmentloim_5f loim_5c loim_5d loim_3a

 

22.septembril toimus koolis kultuurilooliselt oluline sündmuse. Aastaid peidus olnud ja nüüd restaureeritud panno „Kalevipoja kojutulek“ (tegelikult küll „Kalevipoja teekond maailma lõppu“) sai pidulikult avatud. Ligi kolm aastat tagasi alustatu sai kogukonna toel väärika punkti.

kalevip1 2016_06_15_Kalevipoeg_5

23.septembril said 6.a klassi õpilased kätte juba kevadel osaletud konkursi tänukirjad. Tegemist oli üle-eestilise 5-6. klasside uurimistööde võistlusega. Teemadeks olid vanavanemate elulood ja kodumaja lugu. Uurijaid premeeriti tänukirjadega. Lisaväärtusena saadi edaspidiseks palju uusi kogemusi.

uleeestiline_kodu_ajaloo_teema

27.septmebril olid Tallinna Mektory keskusesse kutsutud õpetaja Elli Altin ning õpilane Allan Rist. GLOBE’i koolide esindajad kohtusid USA suursaadiku James D. Melville Jr. ja NASA astronaut Douglas Wheelock’iga. Loe lisaks:

globe_astronaudiga usa_saadik_globe_laagris

30.septembril esines SA Kilingi-Nõmme Tervise- ja Hoolduskeskuses eakate päeval õpetaja Mare Tallo tütarlasteansambel ning pälvis nii personali kui patsientide tänu!

eakad_2 eakad_1


Traditsioonilised sündmused

3.septembril olid oma kodukooli külalisteks 1986. aasta vilistlased. Kogu koolile ringkäigu tegemine võttis ligi poolteist tundi ning lõpuks oli tõdemus ühene – MEIE kool on olnud ja on hea kool!

03-09-16-38-lend

13.septembril tervisenädala raames ei unustatud ära ka kõige eakamaid. Juba kolmandat korda olid Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi õpilased toeks kohaliku tervise- ja hoolduskeskusele ning eakad hooldusalused said osa tervisenädala üritustest.

hooldusega_1 hooldusega_2

14.septembril said oma auväärsesse staatusesse tõstetud abituriendid. Usume koos nendega, et viimane kooliaasta saab olema edukas!

abitu_2016

16.septembril toimunud Saarde Seenefestivalil olid meie kooli õpilased kohal nii uudistajatena kui ka esinejatena.

seenefestival_2 seenefestival_1

17.septembril kutsus Eesti-Läti programm osalema ühisel talgutööl Lilli loodusmajas. Päeva tegevused toimusid 2016. aasta Euroopa Koostöö Päeva ürituste raames ning olid mõeldud kõigile Eesti-Läti koostöö sõpradele, nii noortele kui täiskasvanutele. Lilli loodusmajas uuendasime looduse õpperaja katet, ladustasime küttepuid kuuri alla ning ehitasime aeda hobuste treeningväljaku ümber. Aitäh õpetaja Terje Pahk’ile ja aktiivsetele vanematele!

eu_koostoopaev

19.-22.septembrini oli algklasside majas sügisandide näitusel aukohal 61 kg kõrvitsaga 🙂

p9210172

Kevadiste loodusviktoriinide preemiareiside raames käisid 7.a ja 11.klassi Matsalu looduskeskuses ja 12.klass Soomaal kanuumatkal.

12_riisa_opperajal 11_kl_matsalus

24.september – Kolme Koolimaja Jooks, juba kuuendat korda ja sedapuhku 349 lõpuprotokolli aja kirja saanuga. Sama päeva jätkuks toimus ka Pärnumaa Spordikooli 50.a kokkutulek.

3kj_auhinnad dscn6444

30.septembril kinkisid klassid meie KOOL MAJALE 55. sünnipäevaks hulga kaunistusi. Klassid ehtisid lilledega koolimaja.

maja_55_2 maja_55_6 maja_55_5 maja_55_3

Kõigi kooli sündmustega saate end kursis hoida kooli kalendri vahendusel ning Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi Facebook grupis


Soovitus vanematele.

Tarkvanem.ee eesmärk on aidata vanematel arendada oma vanemlikke oskusi ja näidata praktilisi tegutsemisviise erinevate käitumisprobleemidega toimetulekuks


6.septembri hommik kooli pargis

6-september_amblik