Tõus tõstab kõiki paate …


Septembri „KUU TEGIJA“ ja „KUU TEGU“

Märkame ja tunnustame õpilasi, õpetajaid ja teisi koolitöötajaid! 2021. a septembris anname esmakordselt Kilingi-Nõmme Gümnaasiumis välja tiitlid „KUU TEGIJA “ ja „KUU TEGU“.

„Kuu tegija“ on Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi õpilane või koolitöötaja, kes väärib seda tiitlit, sest on silma jäänud mõne erilise teoga, tulemusega või oma tööga septembrikuus.

Õpilasesinduse valik: kuu tegija – Valdi Atka, kooli majahoidja, kelle sõbralik naeratus ja muhe olek teeb meie kõigi koolipäeva alguse kenaks 🙂 Aitäh, Sulle, Valdi!


„Kuu tegu“ on tegu, mis väärib esiletõstmist ja tunnustamist (hea tulemus koolis, huvitegevuses või tehtud eriline tegu) septembrikuus.

Õpilasesinduse valik: kuu tegu – 11. kolme koolimaja jooksu korraldamine piirangute keerulistes tingimustes, kus lihtsam olnuks see ära ära jätta… Aitäh kogu kooliperele, korraldusmeeskonnale ning Sulle, Kuro Link!


Õppeaastat alustas 330 õpilast ning nendest 28 olid 1. klassi tulijad, keda kooli aulas ootasid Öökull Öösikese aabitsad. Ühisel pildil 1. klasside õpilased ning neile toeks olevad abituriendid 12. klassist ja klassijuhatajad.


1. septembril avasime KiNG Terviseraja. Lindi lõikasid läbi õpilased konkursi „Hakkame liikuma“ võitnud klassidest. Esimesel koolinädalal on juba mitmed klassid raja ära testinud nii vahetundides kui ka ainetundides. Aitäh SA Eesti Terviserajad!


ÕPPETÖÖ

5. ja 6. septembril külastasid 9. klassid Saaremaad. Sõit sai teoks kevadel metsaviktoriinil võidetud preemiareisi raames. Lisaks looduspaikadele ja Saaremaa vaatamisväärsuste külastusele jäeti jälg maha ka Kuressaare külje all paiknevas WOW elamuskeskuses 🙂


14. septembril osalesid 4.a ja 4.b klassid õppeprogrammis „Magevee elustik“. Kohtuti Tartu Loodusmaja lektori Aire Orula`ga Kilingi-Nõmme RMK rajal ning õpilased said läbi praktilise tegevuse ise uurida ja teada, missugune on ühe tiigi elustik. Püüti erinevaid magevee putukaid, vastseid ja kalu. Uuriti neid ning pärast lasti kõik putukad ja mutukad taas vette tagasi.
Õppeprogramm oli väga põnev, tegevused praktilised ning osalejatel palju avastamisrõõmu.
Õppeprogrammide toimumist toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.


Õppida, olgu see siis kasvõi tahet ja julgust või koostööd, saab ka väljaspool tunde ning klassiruumi. Nii ka 11. ja 12. klassi õpilased tegid veetes 22. septembri õhtupooliku Otepää Seikluspargis. Ideaalne koht koostöö-, iseenda- ja üksteise motiveerimise- ning osavuse harjutamiseks.  Aitäh, Otepää Seikluspark  ja õpetaja Regina Arnemann ning vanemõpetaja Kadri Karon!

 


I ja II kooliastme õpilaste ning kodude koostöös oli võimalik aulas näha “Sügisandide näitusele” toodud ägedaid eksponaate. Põnevaid aia- ja metsasaadusi jätkus ning tunnustada saab laste loovust ning nutikust 🙂 Aitäh kõigile osalejatele!


22. septembril toimus Tartus rahvusvahelise kliimauuringu programmi GLOBE Eesti osaluse 25. sünnipäeva puhul teaduskonverents ning USA saatkonna vastuvõtt. Tuleb tõdeda, et meie kooli peetakse Eestis GLOBE programmi esikooliks ning seda kindlasti suuresti läbi selle pikaajalise töö, millesse õpetaja Elli Altin on panustanud. Ning kindlasti ka läbi selle, et Eesti GLOBE 25. konverentsi ja vastuvõtu korraldamisel oli märkimisväärne panus meie kooli GLOBE vilistlastel – nüüd juba habemikud mehed ja pereemad 🙂

GLOBE Eesti projekti veab edasi vilistlane Laura, koolis on selle enda vedada võtnud õpetaja Reine Klettenberg – mahuka ja järjepideva töö eest suured tänud teile!


SPORT JA HUVITEGEVUS

10. septembril toimus juba 6. koolispordi mitmevõistlus-kergejõustikupäev. Lisaks medalitele, mida jagati, toimusid mitmes vanuseklassis ka edetabelite uuendamine, eneseületamine ning ka lihtsalt sportlikust koolipäevast rõõmu tundmine. Tulemused on nähtavad spordihoone kodulehel.


18.-19. september tõi orienteerujatele auhinnalisa Hiiumaalt Eesti Koolispordi Liidu meistrivõistlustelt Malvastes, kus meie kooli õpilased saavutasid suuremate koolide arvestuses 1.-9. klasside hulgas väga tubli 4. koha! 🙂

Individuaalsed tulemused: 1-5. klass tüdrukud Maria Kaljur 5. koht, 1-5. klass poisid Andero Stig Saarpere 2. koht, 6-7. klass tüdrukud Liis-Marie Kaljur 10. koht ja Emma Tammist 15. koht, 8-9. klassi tüdrukud Laura-Liis Kaljur 3. koht ning 8-9. klass poisid Markus Kaljur 5. koht.

Orienteerumise nädalavahetus Hiiumaal lõppes säravate tulemustega. Tulemused: Andero Stig Saarpere M10NR I koht, Markus Kaljur M16 II koht, Liis-Marie Kaljur N12 III koht.
Laura-Liis Kaljur N14 III koht,  Maria Kaljur N10NR IV. koht. Õpilaste treener Ville Vinkel ja alati orienteerujatele toeks perekond Kaljur! Aitäh, palju õnne, tubli töö! 🙂 Pilt ka praamilt, sest ega mere taha muud moodi ei pääse 😉

 


Samal nädalavahetusel lihvisid oma kavasid ja sportlikku vormi hoopis vabariigi teises servas võimlemisklubi Githa võimlejad. Nemad avasid hooaja esinemisega Põlvas, Mesikäpa spordihallis “Kalevi” võimlemise reklaampäevadel. Tänusõnad treener Margit Schmidt’ile!


Noored jalgpallurid panid oma oskused, vormi, tahte ning meeskonnatöö vaimu proovile Pärnumaa koolide meistrivõistlustel. Õpetaja Erki Kangur’i hoolealustel õnnestus jõuda kahes vanuseklassis maakonna hõbemedalile! 🙂 24. septembril saavutasid 4.-5. klassi poisid II koha. Võistkonnas olid: Keith Kaljula, Jako Kohv, Mikk-Oliver Soomets, Kaspar Tamm, Tristan Luik, Kenneth Ivanov, Karlis Orm Kangur, Gert Marten Sööt ja Robin Attim.

29. septembril Vändras saavutas 6.-9. klassi poiste võistkond II koha. Kooli esindasid: Henri Sireli, Elmar Jefimov, Rocco Kartau, Kerot Luhaäär, Mikk- Markus Manilets, Toomas Kovalevski, Niglas Meinson ja Romet Pähn. Õpilasi juhendas õpetaja Erki Kangur.


30. septembril toimusid Pärnus maakonnas koolide orienteerumise meistrivõistlused. Kooli au eest olid võistlemas  Markus Kaljur 9.a, Laura-Liis Kaljur 8.a, Liis-Marie Kaljur 6.b, Maria Kaljur 4.b,  Lenna Lume 4.a, Emma Lume 4.a, Grete Lume 6.a,  Andero-Stig Saarpere 4.b, Emma Tammist 6.b, Seleri Sutt 7.a, Oliver Jürgenson 6.a, Maibritt Pesti 6.b, Pärtel Pesti 4.a. ja Mariliis Pata 6.a klass. Ootame ametlikke protokolle.


Saarde Saarmad ja Saarde kodutütred tõid I koha maakondlikul matkamängul Porgandijaht 2021 (25.09.2021) ning suunduvad 2. oktoobril Kohilasse üle-eestilisele võistlusele. Saarde kodutütred võistlesid koosseisus: Maibritt Pesti, Liis-Marie Kaljur, Emma Tammist, Hele-Mari-Jalasto ning neid toetas rühmavanem: Karme Tammist.

Saarde Saarmad olid võistlustules koosseisus Risto Pärna, Pärtel Pesti, Reno Reinhold, Karlis Orm Kangur ja neid toetas rühmapealik: Anneli Pesti.


KOOS KOGUKONNAGA

18. septembril:  aitäh, Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi 38. lend! Hea on võõrustada vilistlasi, kes kodukoolist rõõmu tunnevad!

 


Traditsioonide vastu ei saa 🙂 Nii starditi 25. septembril 11. kolme koolimaja jooksule!

Tulemused ja protokollis spordihoone kodulehel. Kogu 3 koolimaja jooksu ajalugu koos varasemate aastatega on leitav siit.


Meenutuspildid 60 aastat tagasi toimunust. Just 30. septembril 1961. aastal alustati õppetööga aadressil Sambla 18 olevas Kilingi-Nõmme Keskkooli hoones. Väärikas maja väärika ajalooga! 🙂 Sündmuse tähistamise korraldas meisterõpetaja oma muuseumisõprade ringiga ning 30. septembri õhtupoole sai majale tiiru peale tehes teada ajaloost, nuputada mõistatusi, otsida koolivaimu, teha minijooks ümber maja ning muidugi auhindu! 🙂 Kogu maja sünnipäevanädala toimusid põnevad ajalootunnid ka muuseumklassis.

   

 

Aitäh teile, kes 60. aastase maja sünnipäeva ägedaks tegite: Hele-Riin Kutsar,
Eve Sinijärv,  Moonika Ringas, Anne Aasamets, Kätlin Laur, Sirje Laur, Age Link,

Laine Ülemaante, Ülle Tammela ja loomulikult kõik osalejad ning külalised!


Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi huvitegevuse  kohta saab pidevat teavet nii kooli kalenderist, kui ka kooli avalikult facebook’i lehelt ning koolilehe “Kirjatark” veebiväljaandest.