Tavapärast lühem kuu mahutas tavapäraselt palju sündmusi.


Olümpiaadid ja konkursid

Tihe konkurents oli Pärnu maakonna ja linna koolide inglise keele olümpiaadil. Võitjat lahutas 9. kohast vaid 3 punkti. Maakoolide parima inglise keele tundjana naases koju Triin Närep (õpetaja Mare Lapp). Eesti keele olümpiaadi võitis gümnasistidest Allan Rist (õpetaja Ly Kuningas) ja põhikooli õpilastest Sirle Talts ning teise koha sai Mari-Lii Luik (õpetaja Kersti Soomets). Bioloogia olümpiaadilt tõi esikoha taaskord Allan Rist ning põhikooli III koha Helene Loorents (õpetaja Urve Jõgi). Matemaatikas saavutas Janek Mändmets tihedas konkurentsis 7.klasside arvestuses tubli kolmanda koha (õpetaja Anne Aasamets) ning 12.klasside arvestuses Robert Tõnisson esimese ja Allan Rist teise koha (õpetaja Anne Aasamets).

Ühiskonnaõpetuse vabariiklikku vooru on kutsutud abiturient Auris Aleksandrov (juhendaja õpetaja Helle Berg).

Üle mitme aasta on matemaatikavõistluse Nuputa tulemused meile vägagi rõõmustavad. Hanna Tali, Laurits Meinson, Hedvig Annast, Andri Rattam (õpetajad Moonika Ringas ja Anne Aasamets) otsustasid võita Pärnumaa 5.-6. klasside arvestuses. Lisanne Lensment, Gerrit Rattam, Janek Mändmets (õpetaja Anne Aasamets) võtsid nõuks jagada I ja II kohta. Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi noored matemaatikud on taas lausa kahe võistkonnaga võistlemas vabariigi 20 parema võistkonna hulgas!

Seega on, kellele pöialt hoida 😉

Vene keel tundjad kogunesid 22. veebruaril David Samoilovile pühendatud luulepäevale ja Rauno Einmann, Ragne Gromov, Marie Kielas, Emma Vill ning õpetaja Regina Arnemann esindasid  väärikalt meie kooli.


Võistluste tulemused

16. veebruaril osalesid Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi 4.-6. klassi poisid ja tüdrukud Pärnumaavõrkpall_Pärnumaa_miniliiga MINILIIGAS. Poisid (Tõnis Hendrik Tallo, Tauri Kovalevski, Kris Aller Kusmin, Rasmus Rist, Karl Kielas, Sander Statsenko) saavutasid turniirivõidu ja pääsesid järgmisesse ringi, kus kohtutakse Pärnu linna ja Viljandimaa parimatega. Kuue tüdrukute võistkonna hulgas võideti 3. koht. Tüdrukud: Sandra Kivimurru, Eliise Mändmets, Annika Vunk, Tuuli Marlen Järviste, Laura Lissete Vunk, Anete Lensment. Noori juhendavad Ragnar Pähn ja Sven Saarpere.

 

3. klassi maakonna meistrivõistlustel rahvastepallis saavutasid meie kooli p1-3_rahvastepalloisid seekord hõbedased medalid. Kooli esindasid: Kerot Luhaäär, Elmar Jefimov, Henri Sireli, Mikk-Markus Manilets, Romet Pähn, Toomas Kovalevski, Rocco Kartau, Huko Sinijärv. Õpetajad Erki Kangur ja Ülo Liblik.

 

 

21. veebruaril Abjas toimunud Valter Külveti IV mälestusvõistlustel osalesid noored kergejõustiklased Kilingi-Nõmmest, Viljandist, Valgast, Suure-Jaanist, Abjast, Tarvastust ja Hallistest. Saarde valla lastest olid võidukad Henri Sireli ja Romet Leets 50m jooksus. Hõbemedali võitsid Karl-Martin Krapp ja Iiris Kangur. Markus Kaljur ja Sander Statsenko võitsid kõrgushüppes vastavalt hõbeda ja pronksi. Poodiumile see kord ei mahtunud Kerot Luhaäär, Lilit Aldoja, Tõnis Hendrik Tallo, Grethe Karoline Kaljaste, Rasmus Rist, Elmar Jefimov, Ketter Reinhold, Eliise Mändmets, Triinu Saar, Hanna Tali, Henrik Tali, Laura-Liis Kaljur, Greete-Liis Krapp ja Nora Pärn.

Külveti

Laste juhendaja on Kuro Link. Lapsi sõidutas Maitliis OÜ. Aitäh!


Koolis toimus

Loovus ja loomingulisus oli esitletud õpetaja Kadri Karoni eestvedamisel kogu veebruarikuu idamaise kuke aasta näitusel.

kuke-1

Pärnu Postimees laiendab oma koostööd ja 6. veebruaril olid koolilehel “Kirjatark” noortele ajakirjanikele rääkimas ajakirjaniku tööst Silvia Paluoja, Mailiis Ollino ja Raido Keskküla.

Rahvusvahelise interneti turvalisuse päeva sündmustest said osa põhikooli õpilased. Eestvedajad olid õpetajad Saima Tõigast, Sirje Jakobson, Mai Seller ja Terje Pahk. Aitäh kõigile, kes mõtestavad virtuaalmaailma võlude kõrval ka seal valitsevaid ohte.

Punasest ja südametest kantud sõbrapäeva põhikorraldajad olid õpilasesinduse liikmed Merily Roostma, Edith Aal, Nora Pärn, Laura-Lissete Vunk, Eliise Mändmets, Hans-Kristjan Raid, Maiken Reiväli, Age-Mariete Roostma, Agnes Nuut, Maria Visnapuu ja Kaimo Perillus ning neid toetas huvijuht Laine Ülemaante.

Kõige väiksemad ja kõige suuremad sobivad väga hästi sõpradeks  🙂 1.b klass ei unustanud sõbrapäeval külastamast oma suuri sõpru – 12. klassi.

12_ja_1b_sõbrapäev

Turvalisuse eest kandsid helkurite kontrollimisega hoolt ja kaasõpilastele tekitasid teatud ebamugavust 10. klassi õpilased Mauri Rein Lehikoinen, Anabell Nurmsoo, Kristo Oks, Robert Ollo, Reimo Saar, Andres Zerel, Janno Talumaa, Sander Tätte, Andreas Vahter koos klassijuhataja Ly Lünekund’iga.


Traditsiooniliselt tähistasime Eesti Vabariigi 99. sünnipäeva piduliku aktusega ning tublimate gümnasistide kiituskäskkirjaga. Väga heade ja heade õpitulemuste, aktiivse klassivälise tegevuse, kooli ja kogukonna esindamise ning sportlike saavutuste avaldati käskkirjaga kiitust järgmistele õpilastele:

12. klass

11.klass

10.klass

Marili Loorents
Luise Maria Tallo
Allan Rist
Robert Tõnisson
Hendrik Raid
Väino Daum
Arvi Laasme
Pille-Riin Oja
Sairi Sutt
Liis Lensment
Madis-Mattias Lind
Joonas Välja
Tauno Kase
Auris Aleksandrov
Helen-Carol Sepp
Martti Kollamaa
Triin Närep
Merlin Tallo
Romet Leets
Sander Kuningas
Mauri Rein Lehikoinen
Anabell Nurmsoo
Sandra Orav
Karl Prink
Kristin Rannama
Ele-Helina Sein
Andres Zerel
Kärt Välja
Andreas Vahter
Anne-Liisa Tammsaar
Maria Visnapuu
Kristo Oks
Janno Talumaa

Kõikidel klassidel olid ette valmistatud oma mõtted järgmiseks 365-ks päevaks ning loeti ette oma klassi kingituse plaan Eesti Vabariigile 100. sünnipäevaks. Ees ootab põneva aasta 😉

Kooli külastas muusik Silver Sepp. Põnev kontsert, kus kõige tuntumaks instrumendiks ehk naelapill, oli kaasahaarav ning põnev. Jalgrattast, veetorudest või üks puha millisest asjast on võimalik välja võluda helid! Selleks peab olema lisaks oskusele ka tahet, ideid ja palju-palju loomingulisust.DSC_9323 DSC_9334

KiNG-Silver_Sepp

Video


Koolist väljaspool

Ilusa etteaste Eesti Vabariigi sünnipäeval tegid lipuväljakul Maarit Juhkamsoo (juhendaja Mare Tallo), poistekoor Õnnela Teearu juhendamisel ja Hedvig Annast ning Roos-Marleen Ringas (juhendaja Ly Kuningas).

Vahel juhtub, et kolleegi tööst saame lugeda delfi.ee vahendusel ning et õpetajatöö nõuab lapsi inspireerivaid mõtteid palju enam, kui oskust õpikut läbida.

libahunt_endla_lavleht_532x210

Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi õpilased, Eesti kirjandusklassika ja Pärnu teater – mis neid ühendab? Sellele küsimusele teavad kindlasti kõige paremini vastust Helen-Carol Sepp, Madis-Markus Lind ja Auris Aleksandrov ja Libahunt.

 


Muud põnevat

Klassid jõudsid käia teatrietendustel, mängimas paintpalli ja bowlingut.

Õpetajad said personaalset coachingut ja tutvuda ASTRA õppevara keskkonnaga

KiNG poolt detsembris esitatud kõik kolm projektitaotlust said ESF rahastuse. Töösse lähevad projektid, milles on kogemustevahetus 11 Eesti kooliga, kovisooonigruppide ühisseminar Tõstamaa ja Vändra kooliga ning Pärnumaa II kaasava hariduse konverents.


Tasub teada

Andekuse geenist ehk Kuidas tegelikult tippu jõutakse


Vanematele

Meeldetuletuseks vanematele:

  • Kooli juures on võimalik lastel osaleda pikapäevarühma töös ja erinevates huviringides.
  • Kooli sööklas on võimalik lastel saada hommikueinet. Teave klassijuhatajatelt.