Sa pead ennast teadma ja tundma. Seda, mida õnneks vaja, ka tegema!


Saarde vald tunnustas 23. veebruaril möödunud aasta parimaid sportlasi. Tunnustust jagus ka meie koolipere liikmetele. Aasta noorsportlane (mees) on 10. klassi õpilane Markus Kaljur ning aasta sporditöötaja on male- ja lauamängude treener Eiki Lehemets. Aitäh teile ning jaksu edaspidiseks!


Krister Toomla on KiNG RINGIHUNT 2023 (fotograafi eriauhind). Sügispoolaastal jäi Krister silma ringe pildistanud fotograafile oma sagedase kohaloluga erinevates ringides. Kontrollides ka kõigi teiste osalemist, saame kinnitada, et esimesel  poolaastal osales ta õpilastest enim erinevates kooli poolt pakutavates huviringides.
Palju õnne Kristerile ja aitäh Kadri Karonile!


Õpilasesinduse valik: kuu tegijad on Margot Klettenberg ja Ketter Reinhold!  Hommikuvõimlemise läbiviimine koolikaaslastele iga nädala alguses. Liikumisaastal kutsume kõiki üles alustama oma päeva võimlemisega. Aitäh, Margot ja Ketter, et olete eeskujuks ja eestvedajaiks!


Õpilasesinduse valik: kuu tegemised meie õpilaskodus! Erinevates algatustes õpilaste kaasamine, toetamine ja aktiivsete tegevuste ellu viimine on olnud tähelepanuväärne! Aitäh ning tahet jätkata. 😉


Tore on, kui meie koolipere liikmed saavad tunnustatud ka väljaspool, st oma tegelikus koduvallas 🙂 Nii sai kehalise kasvatuse õpetaja Elisabeth Rõigas  parima võistkonna (U14 neiude korvapallivõistkond) treenerina tunnustatud Mulgi vallas! 😉


ÕPPETÖÖ

1. veebruaril panid matemaatikaolümpiaadil oma nutikuse proovile Pärnumaa 7.-9. klasside õpilased. Osavõtt oli suur. 7. klassi õpilasi oli olümpiaadiülesandeid lahendamas 31 ning meie õpilastest platseerusid esikümnesse Grete Lumi, Ann Marii Rattam (juhendaja meisterõpetaja Anne Aasamets). 8. klasside õpilasi võistles 28 ning esikümnesse jõudis Seleri Sutt (õpetaja Eha Kukk). 9. klasside õpilasi osales olümpiaadil 24 ning 1.-2. kohta jagas Dagne Oriehov ning III koha saavutas Anette Einmann (juhendaja õpetaja Eha Kukk) Esikümnesse jõudsid veel ka Niglas Meinson (õpetaja Eha Kukk) ja Elmar Jefimov (õpetaja Moonika Ringas). Aitäh tublidele matemaatikutele – nii õpilastele kui õpetajatele! 🙂


Põhikooli ühiskonnaõpetuse olümpiaadi piirkonnavoorus saavutas suurepärase tulemuse ja II koha Kirke Pärnat ning teda on kutsud osalema vabariigi finaalvõitslusele. Ligi 100 osalejaga piirkonnavoorus esindasid kooli väga kenasti ka Romet Pähn ja Niglas Meinson. Aitäh õpilastele ja juhendajale vanemõpetaja Helle Berg’ile!

Gümnaasiumiastme ühiskonnaõpetuse olümpiaadi piirkonnavoorus osales 36 gümnasisti ning esikümnesse mahtusid meie abituriendid Gregor Kuru, Rasmus Rist ja Sander Juurik. Tublid õpilased ning tänusõnad õpetaja Reili Reintal’ile!


Pärnumaa emakeeleolümpiaadi tulemused jõudsid kooli. 7. klassi arvestuses saavutas Bianca Vaarik III koha (õpetaja Ille Varner) ja 11.-12. klasside arvestuses Birthe Lall I ning Gertrud Liebenau III koha (õpetaja Ly Kuningas). Tublid esikümnekohad saavutasid ka Ann Marii Rattam (7.kl), Kärt Mia Kingla (9.kl) ja Anne-Mai Post (10.kl). Kõikide nende õpilaste emakeeleõpetaja on Ille Varner – aitäh Sulle!


Geograafiaolümpiaadil osalesid maakonna 7.-12. klasside õpilased E-keskkonnas olümpiaadiülesannete lahendamine õnnestus meie õpilastest kõige paremini Dagne Oriehovil, kes saavutas 9.kl õpilaste hulgas II koha. Esikümnesse platseerusid 7. kl õpilaste hulgas Jakob-Kristur Kiis ja Villem Tallo ja 9. kl õpilaste hulgas Niglas Meinson ja Andreas Saksakulm. Gümnasistide hulgast esindasid meie kooli Miriam Ann Meltsas, Eboni Pärnpuu ja Rasmus Piibeleht. Kõikide õpilaste õpetaja on Märt Kütas. Aitäh õpilastele, kodudele ja õpetajale!


Maakonna kunstiolümpiaadi korraldusmeeskond töötas 18. veebruaril meie koolimajas ja võõrustada oli 21 õpilast koos juhendajatega kokku 9-st maakonna koolist. Tulemustes jagus esikolmiku kohti meile nii põhikooli kui gümnaasiumiastmes. Põhikooli õpilaste hulgas saavutas III koha Kirke Pärnat ja gümnasistide osas II koha Gertrud Liebenau ning III koha Rasmus Piibeleht. Esikümnesse mahtusid kõik meie osalenud õpilased: Hele-Mari Jalasto, Kärt Mia Kingla ja Berit Vahter. Kõikide õpilaste juhendaja ja olümpiaadi korraldaja on meie vanemõpetaja Kadri Karon.


9.a ja 9.b klassi õpilaste ees oli 21. veebruaril Erik Reinhold Pärnumaa arenduskeskusest. Arutlusel oli teema: Pärnumaale planeeritud arengusuunad ehk kuidas noored saaksid aktiivsemalt osaleda Pärnumaa arengukava rakendamisega seotud tegevustes.


Samal päeval, 21.veebruaril, kui 9-ndad klassid arutlesid Pärnumaa tuleviku üle, käisid KiNG 10.-12. klasside õpilased Sisekaitseakadeemias. Põneva ringkäigu ajal tutvuti õppekompleksi võimalustega ning akadeemias õpetatavate erialade spetsiifikaga. Noored said lisateadmisi tuleohutusest, häirekeskuse töökorraldusest ning vanglate siseelust. Muuhulgas oli võimalik virtuaalse simulatsiooniga politseinike ametit läbi mängida. Aitäh Sisekaitseakadeemia !! Päeva teine pool pakkus elamusi PROTO Avastuskeskuses.


 SPORT

3. veebruaril toimusid Pärnumaa talvised meistrivõistlused sisekergejõustikus: Anete Lensment kuulitõuge II koht, Nora Pärn kõrgushüpe II koht, Iiris Kangur kuulitõuge II koht, Kuldar Vreimann kuulitõuge III koht, Rasmus Rist kõrgushüpe II koht ja kaugushüpe III koht, Thomas Samuel Berg kuulitõuge II koht, Grethe Karoline Kaljaste 60m I koht ja kaugushüpe I koht (treener Romet Mihkels), Laura-Liis Kaljur kaugushüpe III (treener Romet Mihkels).
Aitäh heade tulemuste eest: Gertrud Liebenau, Elmar Jefimov, Sander Statsenko, Henri Sireli ja Markus Kaljur! Aitäh tublidele võistlejatele ning treener Kuro Lingile!
📸Kuro Link


11. veebruaril saavutas Seleri Sutt Otepää lahtistel meistrivõistlustel ilu- ja rühmvõimlemises I koha! Tegusat hooaja jätku! 😉


11. veebruaril toimusid Surju Kooli võimlas Eesti MV naispaaridele novuskoroonas. Osales 7 paari üle Eesti. Saarde valla neiud Anette Einmann ja Ingeliina Kore saavutasid 2. koha.  Pilt Eiki Lehemets.


11.-12. veebruaril toimusid Põltsamaal kaks võistlust vibulaskmises.  11. veebruaril Eesti Maastikuvibu Liidu klubide karika teine etapp:
Alenna Juhkamsoo I koht Eesti rekordiga omas klassis ja Dagne Oriehov I koht!
12. veebruaril Vibuliidu Noorte Talvekarikas vibulaskmises:
Dayron Sutt pikkvibu U13 klassis II koht,  Gregor Oriehov plokkvibu U13 klassis II koht,  Alenna Juhkamsoo plokkvibu U13 klassis IV koht ja Dagne Oriehov plokkvibu U18 klassis I koht
Palju õnne noortele ja tänud Saarde Vibuklubile!


17. veebruaril osalesid õpilased Valter Külveti IX mälestusvõistlused kergejõustikus ja häid tulemusi oli palju! 🙂

Nora Pärn – 50m I koht, kõrgushüpe I koht
Sander Statsenko – kõrgushüpe I koht, 50m III koht
Aleksandra Vaarik – 50m I koht
Tõnis Hendrik Tallo – 50m I koht
Crystal-Eliis Krapp – 50m II koht, 50 tj II koht
Laura-Liis Kaljur – 50m II koht
Kaspar Rätsep – 50m II koht
Liis-Marie Kaljur – 50m II koht
Bianca Vaarik – kõrgushüpe II koht
Henri Sireli – 50m II koht
Maria Kaljur – 50m III koht
Lenna Lume – kõrgushüpe III koht
Andero Stig Saarpere – 50m III koht
Gertrud Liebenau – 50m III koht

Laste treener ja juhendaja on Kuro Link – aitäh Sulle!


17. veebruaril nautisid taekwondo treeningute õpilased talverõõme Haanjamaal. Taekwondo treeningute vahel on põnev proovida ka teisi liikumisvõimalusi.
Aitäh kodudele ning treener Andrus Toomlale!


19. veebruaril toimusid Valtu spordihoones ESL Jõud meistrivõistlused lauamängude mitmevõistluses. Neidude kuldmedali võitis Anette Einmann ja hõbedale tuli Dagne Oriehov. Noormeeste hõbemedali sai Henri Sireli. Eelpool toodud võistlejad aitasid kaasa Pärnumaa esinduse esikoha karikavõidule. Pilt Eiki Lehemets


 HUVITEGEVUS

Ettevalmistused suviseks noorte laulu- ja tantsupeoks on täies hoos:  31. jaanuaril toimus lastekooride ettelaulmine Pärnu Kontserdimajas ning 6. veebruaril tantsisid pererühm, 5.-6. klassi ja 7.-10. klassi rühmad esimesel ettetantsimisel Pärnus. Järgmised ning otsustavad ülevaatused tulevad märtsis. Aitäh kõigile lauljatele, tantsijatele ning juhendajatele: Eve Sinijärv, Piia Salomon ja Tiia Hermann. Edu jätkuval valmistumisel!  Lastekoori fotod: Caroline Vabrit, tantsurühmade fotod: Haide Rannakivi


7. veebruaril toimusid Kõveril 10. klassi meistrivõistlused 🙂 paintpallis. Eks rebased peavad harjutama – ega’s gümnaasiumiastme valikaine Riigikaitse ja sisekaitse kursused pole naljategu 🙂


Sõbrapäev Kilingi-Nõmme Gümnaasiumis, stiilinäiteid klassidest aga ka õpetajate toast 😉 ❤️💕


Saabuvale Eesti riigi 105. sünnipäevale pühendatud taskulambimatkal pani õpilaskodu seltskond end täna Kilingi-Nõmme kettagolfi rajal proovile. Lumes möllata oli lõbu ja mõned õpetlikud ülesanded lahendati ka!


Vastlapäeval oli sel aastal võimalik kelgutada, suusatada, liugu lasta või hoopis abis olla lasteaia Krõll perel ning teha vastlasõitu noorematele! 🙂


Eesti Vabariigi 105. aastapäevale pühendatud aktus.  Aitäh kõigile külalistele, esinejatele, juhendajatele, abilistele ja osalejatele!
Ilusat pidupäeva! 📸Margit Jaanson


Eesti Vabariigi aastapäeva pidulikul tähistamisel Vabadussõja ausamba juures osalesid meie kooli õpilased mitmes rollis. Saarde kodutütarde ja noorkotkaste ning Kaitseliidu koosseisus oldi valveseisakus pidulikul tseremoonial ning lastekoori esituses kõlas hümn ning “Ta lendas mesipuu poole”. Aitäh kõigile noortele ning juhendajatele!


Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi huvitegevuse  kohta saab pidevat teavet nii kooli kalenderist, kui ka kooli avalikult facebook’i lehelt ning koolilehe “Kirjatark” veebiväljaandest.


3. veebruari e-õppe päeval tegid õpetajad õpirakupõhiseid kokkuvõtteid tunnivaatlustest, vaatasid sisse iseenda tegevuste korraldamisesse ning tegeldi sisehindamise ja uue perioodi arengukava ideedega.


20.-23. veebruarini oli kultuurivahetusprogrammi raames meie kooliperele seltsiks Haiiti juurtega Kanadas õppinud ja hetkel Prantsusmaal elav Stephani. Koos oma kolme lapsega tegid nad põnevaks nii meie klasside õpilaste tunnid kui vahetunnid. Esimese ja erilise märkamisena tõi Stephani välja meie kõigi kooliastmete õpilaste suurepärase inglise keele oskuse.


Vastlapäev 1982

Foto Lembit Nõmm, erakogu

Vastlapäev 2023

KiNG arhiiv