Õpilaste poolt Saarde valla 23-st külast ja Tihemetsast ning Kilingi-Nõmmest korjatud ja kokku toodud tõrud said AS Metsataim toel 30.septmebril 2013 mulda!
Fotod: Laine Ülemaante

2.juunil 2014, pärast emakeele eksamit ja enne Eesti lipu päeva, käis Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi 9. klassi esindus Maranal oma tammetõrude elu-olu kontrollimas.
AS Metsataim on tõrude eest väga hästi hoolitsenud ning kaks väikest tamme on juba mullast paistmas.
Koos sõpradega Sindi Gümnaasimi loodusringist anti AS Metsataime töötajatele üle tänukiri ja lepiti kokku, et tammede kasvul hoitakse silm peal ja üheskoos pöialt!
Fotod: Laine Ülemaante ja Anne Aasamets

9.oktoobril 2014 toimus oluline sündmus. Tõrudest sirgunud tammepuukesed lõpetasid kooli – puukooli – ja nad istutati Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi õpilaste poolt avamaa peenrale.
Fotod: Laine Ülemaantee

Eesti Vabariigi 100 juubeliaastal on plaanis rajada üle Eesti 100 tamme tammikuid. Need on kas pargid, alleed või tammesalud, kus kasvabki sada tamme.

Pärnumaa 100 tamme salu saab Saarde valda ja projektis osalejaks valiti Kilingi-Nõmme Gümnaasium.

Lähemalt saab lugeda kodulehelt Eesti 100 tamme

100_veebibanner