6.mai 2017 – Saarde 100 tamme salu sada tamme said 101 talgulise poolt istutatud! Aitäh talgujuhid – Anne Aasamets, Ly Lünekund, Eesi Kolla ja Laine Ülemaante! Aitäh talgu toetajatele – Aivar Vint, Raul Tammist, Andres Annast, Morten Aasaroht!

AITÄH KÕIGILE TALGULISTELE!

Fotod: Laine Ülemaante
Fotod: Hendrik Raid
Video: Hendrik Raid
vaata ka kogukond “Saarde 100 tamme salu” facebookis

tammed_8 tammed_7 tammed_6 tammed_5 tammed_4 tammed_3 tammed_2 tammed_1

4.mai 2017 on ala ja maa valmis 6.mai talgupäevaks, mil tammed peavad saama mulda!

IMG_4240 IMG_4238

IMG_4237 IMG_4236

Puukoolis sirguvate tammede eest kandsid hoolt Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi õpilased Helene ja Marili Loorentsi eestvedamisel.

rohimas1 rohimas2

9.oktoobril 2014 toimus oluline sündmus. Tõrudest sirgunud tammepuukesed lõpetasid kooli – puukooli – ja nad istutati Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi õpilaste poolt avamaa peenrale.

puukooli
Fotod: Laine Ülemaantee

2.juunil 2014, pärast emakeele eksamit ja enne Eesti lipu päeva, käis Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi 9. klassi esindus Maranal oma tammetõrude elu-olu kontrollimas.
AS Metsataim on tõrude eest väga hästi hoolitsenud ning kaks väikest tamme on juba mullast paistmas.
Koos sõpradega Sindi Gümnaasimi loodusringist anti AS Metsataime töötajatele üle tänukiri ja lepiti kokku, et tammede kasvul hoitakse silm peal ja üheskoos pöialt!

Fotod: Laine Ülemaante ja Anne Aasamets

30.septmebril 2013 said tõru mulda!

Õpilaste poolt Saarde valla 23-st külast ja Tihemetsast ning Kilingi-Nõmmest korjatud ja kokku toodud tõrud said AS Metsataim toel 30.septmebril 2013 mulda!

tõrud tõrud_mulda_1
Fotod: Laine Ülemaante

25.september 2013 lepiti Saarde Vallavolikogus kokku Saarde 100 tamme salu asukoht. Kooskõlas üldplaneeringuga saab selleks Pärnu – Muru – Vainu tänavate vahel asuv haljasala.

100_tamme_park_maaameti_kaart_KN-s

SAARDE VALLA 100 TAMME SALU ASUKOHT

Saarde Vallavalitsuse korraldus 16. september 2013 nr 16.2-3/262

100 tamme pargi rajamise töögrupi kinnitamine

Eesti Vabariigi 100 juubeliaastal on plaanis rajada üle Eesti 100 tamme tammikuid. Saarde vallas rajatakse Eesti Vabariigi 100 juubeliaasta tähistamiseks Saarde Vallavalitsuse ja Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi ühisettevõtmisena Kilingi-Nõmme 100 tamme park. Ettevalmistustööde edukaks läbiviimiseks, annab

Saarde Vallavalitsus  k o r r a l d u s e.

1.Kinnitada töögrupp järgmises koosseisus:

Erli Aasamets            – Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi direktor;
Anne Aasamets         – Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi õpetaja, klassijuhataja;
Ly Kuningas               – Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi õpetaja, klassijuhataja;
Laine Ülemaantee     – Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi huvijuht;
Martti Rooden           – Saarde valla maanõunik;
Eesi Kolla                    – Saarde valla keskkonnaspetsialist.

allkirjad:
vallavanem Kalle Song
vallasekretär Marju Antson

5.juuni 2013 sai Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi koolipere järgmise kirja:
“Head koolipered, Käesoleval aastal tähistas Eesti Vabariik on 95. sünnipäeva. Selle aasta vältel on olnud fookuses kaks põhilist teemat – lapsed ja noored. Aga samuti ka tulevikku vaadates, meie riigi 100. juubelisünnipäevaks plaanide tegemine.
Ka 100 tamme salu rajamine haakub nende mõtetega. Olete andnud nõusoleku samuti osaleda ühe tammesalu, pargi või allee rajamisel – see on midagi, mida saame teha üheskoos ja Eesti heaks.
Esialgse plaani kohaselt tulekski üle Eesti vähemasti 15 sellist salu või alleed – igasse maakonda vähemalt üks. Pisut suuremaks eesmärgiks on see, et neid tammesalusid võiks üle Eesti olla kokku 100. Ja kõige suurem eesmärk on see, et Eesti Vabariigi juubeliaastal istutaks iga Eestimaa elanik ühe tamme.
Hetkel oleme jõudnud aga selleni, et igas maakonnas on oma tammesalu istutamise soovist teada andnud vähemalt üks kool ning omavalitsus, kes peaks koolilastel aitama seda rajada.”
Pärnumaa 100 tamme salu saab Saarde valda ja projektis osalejaks valiti Kilingi-Nõmme Gümnaasium.

100_veebibanner