Julge eksida ja unistada.
Friedrich Schiller


Tunnustused

6.detsembril võttis õpetaja Terje Pahk vastu Maanteeameti  poolt välja antava liiklusohutuse õpetaja auhinna Lääne regioonis.

Tunnustuse pälvis õpetaja Terje oma õpilastega tehtava silmapaistva töö eest liikluskasvatuses.

Oleme säravad! Helkurpuu, KiNG 1.a klass ja ERR Terevisioon 9. okt 2018 kell 6:56:57


Tartu Ülikooli eetikakeskuse konkursil “Hea kool kui väärtuskasvatuse kool” pälvis “Hea kooli edendaja” tiitli ning “Väärtuskasvatuse kool 2018” dolomiidist rändkarika Kilingi-Nõmme Gümnaasium.
Konkursi eesmärk tunnustada koolide ja lasteaedade tööd seni vähe tähelepanu saanud valdkondades nagu õpilaste eri annete ja võimete parim väljaarendamine, sotsiaalsete oskuste ja väärtushoiakute kujundamine, õpivalmiduse tagamine elukaare jooksul, koolimeeldivus, füüsilise ja vaimse turvalisuse tagamine, tervislike eluviiside kujundamine.
Hea kooli aluseks on hea koolipere, kogukond, kooli pidaja ja toetajad. Saarde Vald pidas tunnustuse puhul kooli meeles uue kodukorraga 😉
Tartu ülikooli eetikakeskus omistas 2016. aastal Kilingi-Nõmme gümnaasiumile „Hea kooli rajaleidja“ ja 2017. aastal „Hea kooli edendaja“ nimetuse

Õppetöö

Esimese õppeperioodi kokkuvõtvad hinded said teatavaks detsembri teisel täisnädalal. Tulemused I õppeperioodi kohta on:
hinnatud õpilaste arv 254, edukus arvestatud õpilaste arvu 340 järgi – 95%

Hinne 5.0 49 19,3%
Hinne 4.5 58 22,8%
Hinne 4 ja 5 31 12,2%
Puudulik 17 6,7%

 

 

 

 

Puudulike hinnetega õpilaste arvu mõjutab kõige rohkem klassiväline lugemine. Sõnavara ei kasva arvutimängudega ega sotsiaalmeedias klikke tehes ja on sõnad vajalikud ka kõige lihtsamaks mõtlemiseks. Kirjanduse lugemine on õppekava täitmise tingimus ning seda tuleb lastele meelde tuletada ka kodudes.

4.detsembril oli päästeringi noortel külas Pärnu politseinik Erik Rand, kes rääkis liiklusohutusest, helkuri kandmisest ja paljust muust.

12.detsembril osalesid õpilased TÜ Teaduskooli füüsikavõistlusel “Kajakas”

13.detsembril toimus traditsioonilised veerandilõpuviktoriinid, seekord ka 1.-3. klassidele 😉


Õppekäigud

4.detsembril käisid 11. ja 12. klass kevadise Metsaviktoriini preemisõidul Soomaal. Ilus päev ilusate inimestega ilusas kohas

5.detsembril viibisid 4. ja mõlemad 5. klassid Tartus Ahhaa keskuses, kus harjutati koos rühmatöid, tehti katseid, viidi läbi vaatlusi ning praktilisi töid.

  


Klasside tegemised

12.detsembril tegid tiiru Lottemaale 1. ja 3. klassid. Seltskond sai suur ja Lottemaa tegelased vaadati kõik üle. Seal trehvati ka siinkandis esimest Jõuluvana, kes oli juba kooli poole teel 😉

7. klassid käisid Endla teatris, 2. klassid vaatamas filmi “Eia jõulud Tondikakul” Pärnus Apollo kinos, 6.a klass Pärnu kontserdimajas “Pähklipureja” etendusel. Klassiõhtud hoidsid koolimajas õhtuti laste hääli täis  🙂


Sport

4.detsembril toimusid Pärnumaa akrobaatika meistrivõistlused ja kooli esindasid edukalt Eliise Junninen, Isabel Kutter, Brita Pärna, Ketter Reinhold, Seleri Sutt, Julia Suur, Hanna Tali ja Johanna Tammist. Aitäh juhendajatele Erki Kangur, Ülo Liblik, Margit Schmidt ja Eha Smolina.

8.detsembril Võrus toimunud TV 10 olümpiastarti võistlusel püstitas Greete-Liis Krapp kuulitõukes uue isikliku rekordi 13.79 ning tõusis sellega loomulikult pjedestaali kõrgemaile astmele! Aitäh Greete-Liisile, perele ja treeneritele!

Samal võistlusel pälvis Grethe Karoline Kaljaste 60 m jooksu A-finaalis vabariigis 4.koha

Aitäh õpilaste juhendajatele: Mikk-Mihkel Arro, Kuro Link Romet Mihkels, Grete Udras.

9. detsembril toimusid Tihemetsa spordihoones Eesti noorte kuni 18.a. meistrivõistlused koroonas. Kilingi-Nõmme gümnaasiumi õpilased said kolm medalit. Neidude hõbemedali võitis Ragne Gromov ja pronksmedali Anette Einmann. Noormeeste seas sai pronksmedali Rauno Einmann. Noori juhendas Eiki Lehemets

13.detsembril andsid Pärnumaa Pallilahingu (1.-3.klasside võrkpall) võistlustel teistele tuld Markus Aasala,Kaarel Kahro,Gert Manilets,Gert Martin Muttel, Oskar Oks,Mattias Rull, Chris-Gregor Volt,Carl-Luis Õigus. Sel aastal vabariiklikku finaali siiski ei jõutud ning juhendajate Reine Klettenberg ja Erki Kangur abil seatakse sihikut uueks aastaks.

13.detsembril toimusid Saarde valla noorte meistrivõistlused koroonas ning tubli esinemisega paistsid silma Anette Einmann, Rauno Einmann, Ragne Gromov, Rico Kalde, Ingeliina Kore ja Hans-Kristjan Raid. Õpilasi juhendab Viire Talts.

16.detsembril võistlesid Laura-Liis Kaljur, Liis-Marie Kaljur, Maria Kaljur, Markus Kaljur ja Seleri Sutt TÜ Akadeemilise Spordiklubi heategevuslikul Jõuluvõistlusel. Tänusõnad võistlustel osalemise organiseerimise eest Mari-Liis Kaljurile!

29.detsembril võistlesid noored kergejõustiklased Pärnus Karel Leetsari 10.mälestusvõistlused kergejõustikus


Jõulukuu

3.detsembril oli majas näha esimesi päkapikke. 3a ja 3b klasside õpilased jagasid kooliperele koduklassidesse jõulukalendrid. Jõulukalendrid kaunistasid 3a ja 3b kl õpilased koos klassijuhatajatega.

Muuseumklassis, kus oli välja pandud 630 erinevat jõulukaarti, olid esimesed külalised vahvad päkapikud. Kaardinäituse sadade kaartide hulgast leidis igaüks kindlasti oma lemmiku.


11.detsembril toimus kooli heategevuslik jõululaat. Koolipere heategevuslikul laadal müüdi 22 müügilauas küpsetisi, smuutisid, hoidiseid, käsitööd, keraamikat, ehteid, jõulukaarte. Toimusid laadaloteriid. Koha peal oli ka korjanduskast. Koguti 1010,48 eurot SA Kilingi-Nõmme Tervise- ja Hoolduskeskusele ratastoolide ostmiseks. 7b klass kogus 121,17 eurot, mille nad annetavad Pärnumaa Vähiühingule. Laada õnnestumisele aitasid väga palju kaasa õpilaste pered, toetajad ja kõik laadal osalejad.


18. detsembril olid 2. klassi õpilased esinemas hooldushaiglas ning üle anti heategevuslaada tulu hooldushaiglale ratastoolide ostuks.


18.detsember toimus koolis 6.-8.klasside jõuludisko. Korralikule tantsupalavikule, mis saalis valitses, pakkusid õhtu jooksul vaheldust viktoriin ning aaretejaht. Tehti vahvaid pilte ning kaunistati end hennaga. Kõige tipuks said valitud ka veel diskokuninganna ja diskokuningas. Oli meeleolukas õhtu

19.detsembril 1.-5. klassi jõulukontserdil jutustati jõululugu, esinesid lauljad, tantsijad, võimlejad. Kontserdi aukülaliseks oli Jõuluvana. Aitäh kõigile esinejatele, juhendajatele, klassijuhatajatele ilusa kontserdi eest!
Suured tänud vanematele ja külalistele!

Fotod: Hedvig Annast

20.detsembril toimund 9.-12.klasside Täheballi õnnestumiseks panustati juba alates selle õppeaasta algusest. Koolis toimunud tantsukursus aitas kaasa, et tantsupõrand Marco muusika ajaks tühjaks ei jäänud. Ballikülalistel oli võimalik nautida erinevaid tantsustiilide esitajaid, põnevaid õnneloosi auhindu ning suurepärast suupistelauda.

Suur ja südamlik tänu kõikidele balli koostööpartneritele!


28.detsembril oli kooli töötajate aastat kokkuvõttev päev. Kaili Viidas ja Elmar Trink – aitäh teile, et pühendasite oma viimase etenduse „Viru laulik ja Koidula“ KiNG personalile! Aitäh kirgliku ja õpetliku loo eest, aitäh hingestatud mängu eest!


Kõigest muust

Õpetaja Eve Sinijärve eestvedamisel harjutab rahvatantsu pererühm õhtuti ning nädalavahetustel. Eesmärk selgeks saada järgmise suve tantsupeo tantsud ning õnnestumise korral seal tantsida. Väärt hetked emadel – isadel koos lastega!

7.-8.detsembril viibis lastekoor õpetajate Piia Salomon ja Tiia Hermann eestvedamisel laululaagris. Eesmärk on sama mis tantsijatelgi – pääs järgmisel aastal toimuvale laulu- ja tantsupeole 😉

Nii tore, kui meie vilistlased leiavad aega ja tahtmist ka pärast kooli lõpetamist läbi hüpata ja ehk mõnes tegevuseski kaasa lüüa! Viljandi Kultuuriakadeemias dekoraator-butafooriks õppiv Triin Närep külastas kooli kunstiringi ja näitas väikestele järeltulijatele, kuidas võiks Metsalaulu auhinnatooli maalida.


Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi huvitegevuse  kohta saab pidevat teavet nii kooli kalenderist, kui ka kooli avalikult facebook’i lehelt ning koolilehe “Kirjatark” veebiväljaandest.


Vale vabakasvatuse ohver ehk sotsiaalne beebi

Toivo Niiberg psühholoog-nõustaja ja koolitaja: olen suur vabakasvatuse pooldaja, aga mitte vale vabakasvatuse propageerija.

Südamega loll on ilma mõistuseta
sama õnnetu kui mõistusega loll ilma südameta.
Fjodor Dostojevski


Jaanuar 2019 on ootamas:

4.01 – Githa võimlejate uusaasta. e. Ilvesepidu
7.01 – juhtkonna ja kooliastme nõukodade juhtide ühine koosolek
10.01 – koolieksami materjalide esitamise tähtaeg
14.-18.01 – KAK koosolekud
17.01 – Kaunim Metsalaul
19.01 – füüsikaolümpiaadi piirkonnavoor
20.01 – riigieksamitele registreerimise tähtaeg (12.klass)
21.01 – HEVKO koosolek
21.01 – klassijuhatajate ja aineõpetajate toetav koosolek I pa tulemuste põhjal
23.01 – saksa keele olümpiaadi piirkonnavoor
25.01 – inglise keele olümpiaadi piirkonnavoor
26.01 – keemia olümpiaadi piirkonnavoor
28.01 – metoodikanõukogu
29.01 – 11.klassi uurimistööde esitamise tähtaeg eelkaitsmiseks
29.01 – hoolekogu
30.01 – tantsupeo I ülevaatus 6.-9.klasside rühmadele kell 10.00
31.01 – Nuputa piirkonnavoor


Kilingi-Nõmme Keskkool 1981

Foto Lembit Nõmm erakogu

Kilingi-Nõmme Gümnaasium 2017

Foto kooli arhiivist