Igaüks jätab kooli jälje. Kool jätab igaühesse jälje


Õppeaasta kokkuvõte

Õppetöö

Numbrites on õppetöö kokkuvõte järgmine: õppeaasta edukus 97 % (õpilaste arv 338), õppeaasta kvaliteedinäitajaks on 57 %. Hinnatud õpilaste arv 287.

I periood II periood III periood ja õppeaasta
Õpilasi % Õpilasi % Õpilasi %
hinne 5,0 37 16 % 36 15,8 % 74 26 %
hinne 4,5 – 4,9 89 39 % 65 28,6 % 89 31 %
hinne 4 ja 5 13 6 % 10 4,4 % 28 10 %
puudulik 12 5,2 % 23 10,1 % 9 3 %
õppedukus 98 % õppedukus 93 % õppeedukus 97 %

Võrreldes 2015/16. ja 2016/17. õppeaastaga on tulemused stabiilsed ja pisut on kasvanud kõrgemate õppetulemustega laste osakaal.

3. ja 6. klasside tasemetööd sooritasid kõik õpilased edukalt ning võrdlusandmed Pärnumaa ja Eesti teiste koolidega loodame saada augustis. 9. klasside lõpueksamitest loodame vabariigi keskmisest kõrgemaid tulemusi inglise keeles, ajaloos ja ühiskonnaõpetuses ning vabariigi tasemega eesti keeles ning matemaatikas.

Riigieksamitel paistsid abituriendid silma inglise keele teadmistega – kooli keskmine tulemus on kõrgem kui Pärnu linnas ja vabariigis. Eesti keele eksami tase oli abiturientidel praktiliselt vabariigi keskmine, kuid matemaatika tulemused peegeldavad eksami sooritamiseks kulutatud aega…


Projektinädal

Nädal algas 4. juunil lõimingupäevaga. Aineõpetajad valisid teemad ja ühiselt mõeldi välja tegevused, mis toimusid nii koolimajas kui ka õues (matkamine, võimlemine jne). Näiteks kolmanda kooliastme päevateemaks oli vesi ning õpetajate juhendamisel toimusid selle teemalised töötoad (joonistati vesivärvidega, mängiti isevalmistatud veeksülofonidel). Päev oli huvitav ja vaheldusrikas.


Teisipäeval, 5. juunil, oli traditsiooniline karjääripäev. Toimusid erinevad töötoad, loengud. Teadmisi saadi näiteks mööblirestaureerimisest, butafooriast, joogast, taimefotograafiast, juuksuritööst, kriminalistikast ja enesekaitsest. Meisterdati ise puidust seinakelli, metallist mälupulki ja kuulati jutuvestjat. Karjääripäeva sisustasid 20 erinevat koostööpartnerit.


6. juunil toimus Kilingi-Nõmme Gümnaasiumis esmakordselt teaduspäev, mille idee käisid välja kooli õpilased. Päev oli kirev ja tegevusi jagus igale vanuseastmele. Teaduspäeva läbiviimisel olid abiks 17 koostööpartnerit. Kooli külastasid erinevate kõrgkoolide üliõpilased ja akadeemikud. Teaduspäevast saab pikemalt lugeda ka Eesti Teadusagentuuri lehelt miks.ee


7. juunil korraldatud ohutusolümpia raames toimusid 1.-5. klassidele töötoad erinevates punktides (politsei, pääste, esmaabi, kaitseliit, naiskodukaitse, pommirühm). 6.-11. klassi õpilastele toimus ohutuseteemaline võistlus. Hinnati teemakohaseid teadmisi, oskusi ja omavahelist koostööd. Näiteks päästeameti punktis Lavi järve ääres tuli aidata hädasolijat. Elevust tekitasid Aide Autokooli ja tasakaaluliini töötoad. Võistluse võitis 10.-11. klassi koondvõistkond, teiseks tuli Surju Põhikooli külalisvõistkond ning kolmandaks 6.b klassi võistkond. Ohutusolümpia toimumisele aitasid kaasa 14 erinevat koostööpartnerit.


Tunnustused

Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi õppetöö parimate tunnustusüritusele oli kutsutud 90 õpilast, õpetajad ning 25 peret. Jagati kiituskirju, meened, käepigistusi ja morssi 🙂


Fotod: Margit Jaanson


6. juunil 2018 Pärnumaa Omavalitsuste Liidu poolt korraldatud tublimate õpilaste vastuvõtule olid Kilingi-Nõmme Gümnaasiumist kutsutud (vasakult): Iiris Kangur, Merlin Tallo, Triin Närep, Rico Kalde, Greete-Liis Krapp, Kaspar Vaikmaa, Johannes-Aleksander Raid, Triinu Saar,  Helene Loorents ja  Karl-Martin Krapp ning õpetaja Kadri Karon.

Fotod


1. juunil sai kool ühele poole 5 aastat kestnud Saarde 100 Tamme Salu ning selle mälestuskivi projektiga. Saarde 100 Tamme Salu avamine tõi kohale koolipere, talgulised ning huvilised. Pidulikult avati tammesalu juures maakivil Saarde rahva kingitus Eesti Vabariigile 100. sünnipäevaks.

 

Fotod: Margit Jaanson

Aktuaalne Kaamera (alates 24.min)
Eesti 100 tamme

Riigikantselei tänuüritusel 19. juuni 2018.
Saarde 100 Tamme Salu eestvedajad Eesi Kolla ja Anne Aasamets vastu võtmas tänukirju Kilingi-Nõmme Gümnaasiumile ja Saarde vallale.


Sport

Eesti noorte teatejooksude MV Rakvere staadion 02.06.2018 Karl-Martin Krapp SK ALTIUS võistkonnas:
M U16 4x110m tõkketeatejooks – kuldmedal
P U16 4x100m teatejooks – kuldmedal
P U16 100m+200m+300m+400m teatejooks – kuldmedal
Juhendaja Romet Mihkels

2. juuni toimus Käsmus Virumaa o-jooks 2018. Meie orienteerujad olid kohal ja läbisid 2470 m raja kus tuli võtta 5 kontrollpunkti. Tulemused: N10: I koht Liis-Marie Kaljur; N12: I koht Laura-Liis Kaljur; M12: I koht Markus Kaljur.

2. juunil toimus Orienteerumisklubi West 7. etapiline pargituur 2018. Tulemused alljärgnevad: M12: I koht Markus Kaljur, IV koht Toomas Kovalevski; M14: III koht Tauri Kovalevski; M16: II koht Toomas Meier; N10: II koht Liis-Marie Kaljur; N12: I koht Laura-Liis Kaljur; N16: III koht Ragne Gromov

9. juunil toimusid Tallinna MV tavarajal Koitjärvel. Orienteerujate medalid Tallinna meistrivõistlustelt: M14 – Markus Kaljur III koht; N14 – Laura-Liis Kaljur I koht ja Liis-Marie Kaljur III koht.

Treener Ville Vinkel

6. juunil toimusid Pärnumaa koolide võistkondlikud meistrivõistlused kiirmales. 1.-4. klassi seas osales 14 võistkonda ja Kilingi-Nõmme Gümnaasium sai 2. koha. Võistkonnas mängisid Dagne Oriehov, Anette Einmann ja Kaspar Tamm. 5.-12. klassi seas osales 5 võistkonda ja Kilingi-Nõmme Gümnaasium sai 2. koha. Võistkonnas mängisid Randar Rätsep, Ragne Gromov ja Rauno Einmann. Maletreener Eiki Lehemets.

16. juunil võistlesid maastikuvibu laskjad Liivimaa karika 2. etapil Siguldas.


Huvitegevus

Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi mudilaskoor ja poistekoor Pärnumaa laste laulupeol Pärnu Vallikäärus 2. juunil. Aitäh juhendajatele Piia Salomonile ja Õnnela Teearule ning abilistele!

7. juunil käisid kolm õpilast koolilehest Kirjatark väljasõidul „Televisioon: Aken maailma”.

Tallinnasse väljasõidule kutsuti igast piirkonnast kolm õpilast. Bussisõiduajal pakuti puuvilju ja vett. Tallinnasse jõudes mindi Eesti Meedia majja, kus kohtuti Eesti Meedia peaprodutsendi Marko Kaljuveeriga. Tema rääkis oma tööst ja kõik soovijad said esitada küsimusi.

Edasi toimus ringkäik Eesti Meedia majas. Sai näha Postimehe toimetust ja erinevaid ruume. Veel näidati ka Kanal 2 erinevaid kohti ja võtteruume. Kanal 2 osas sai käia näiteks Suvereporteri rõdul, Reporteri sisestuudios ja Kuldvillaku võttepaigas.

Aktiivse õppeperioodi lõpetasid klassiekskursioonid ja -matkad. Jõuti Rae järve äärde, Vembutembumaale, Saaremaale, Naissaarele, avastati Suurupit, Tartut ja ja Pranglit.

9.-10. juunil toimus õpetaja Kadri Karoni eestvedamisel jooga- ja loovuslaager 7-12aastastele lastele. Laagris osalejatel oli võimalus tutvuda erinevate trükitehnikatega, teha keraamikat, sulepilte, helmestest käevõrusid ning looduslikest materjalidest mandalaid. Samuti said lapsed aimu, milliste vahenditega vanal ajal puutööd tehti ning milliste tunnuste järgi taimi tuvastada. Lusti pakkusid pillide töötuba ja seltskonnatantsu praktikum. Keskendumist, tähelepanu – ja lõdvestumisoskust treenisid joogatunnid.
Laagrit korraldasid Raili Lilleleht ja Kadri Karon. Suur tänu abilistele ja toetajatele: Kilingi – Nõmme Gümnaasium, Vilensa OÜ, Kilingi – Nõmme lasteaed Krõll, Kristiina Välja, Erki Kangur, Mihkel Mändmets, Mari Karon.


20. juunil toimus põhikooli lõpuaktus. Fotod: Jüri Vlassov, Raefoto OÜ

21. juunil lõpetasid abituriendid. Fotod: Vadim Vlassov, Raefoto OÜ


KÄSKKIRI
Kilingi-Nõmme                                                20. juuni 2018. a nr 154

Kooli auraamatusse kandmine
Vastavalt 19. juuni 2018. a õppenõukogu otsusele nr 68 kanda Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi auraamatusse järgmised gümnaasiumi lõpetajad:

  1. Triin Närep – kuldmedaliga lõpetaja;
  2. Merlin Tallo – hõbemedaliga lõpetaja.

Erli Aasamets
direktor


Esmased kokkvõtted rahuloluküsitlustest

Neljandat aastat on kõigil õpilastel ja vanematel võimalik täita rahuloluküsitlus ning anda seeläbi koolile tagasisidet. Samuti koostavad õpetajad põhjalikku eneseanalüüsi ning täidavad rahuloluküsitluse. Esmased üldistatud kokkuvõtted on sellised:

2014/15 2015/16 2016/17 2017/18
õpilased 3,92 4,08 4,12 4,41
vanemad 4,32 4,27 4,17 4,31
õpetajad 4,38 4,31 4,37 4,38

Õpilaste ja vanemate üksikasjalike rahuloluanalüüsidega saab alates 1. augustist tutvuda kooli kodulehele sarnaselt eelnenud aastatega (2014/15.;  2015/16. ja 2016/17. õppeaasta kokkuvõtted)


Rege rauta suvel …

Mitmes ruumis käivad põhjalikud ümberehituse ja remonditööd. Esimesena on renoveeritud mitmekülgse ajalooga (tualett, pioneeri- ja komsomolituba, arvutiklass, fondiruum) ruum 311, kus sügisel alustab tööd inglise keele kabinet.

Ka fotodel on märgata muutusi 😉


Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi huvitegevuse kohta saab pidevat teavet nii kooli kalenderist, kui ka kooli avalikult facebook’i lehelt ning koolilehe “Kirjatark” veebiväljaandest.


Kilingi-Nõmme Keskkooli lõpuaktus 1979 (foto Lembit Nõmm erakogust)

Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi lõpuaktus 2006 (foto KiNG arhiivist)