Eesti Vabariik 100

Eesti Vabariigi aastapäeva aktusel, 22. veebruaril 2017, esitasid klassid vähemalt ühte ideed – kuidas klass järgneva aasta jooksul (24. veebruariks 2018) meie riigi sünnipäeva tähistab.

Aasta hiljem – Eesti Vabariigi aastapäeva aktusel, 23. veebruaril 2018, esitasid klassid kokkuvõtte oma püsitatud eesmärkide õnnestumisest ja täide viimisest:

 

Klassi kokkuvõtted on:

Igat uut asja ja olendit tuleb kuidagi nimetada. Lapsele tuleb panna nimi, ta tuleb ära tähistada.
Meie, 2.a klassi õpilased otsustasime Eesti Vabariigi sünnipäevaks uurida, kuidas meie omale nime saime. See oli tore ja huvitav töö. Oma lood köitsime raamatuks.
2.a klass

Meie klass andis lubaduse, et õpime Eesti sajandaks sünnipäevaks selgeks eesti hümni. See kulges üle kivide ja kändude, kuid siiski vahvalt. Ja kuna neid sünnipäevi tuleb veel palju, siis on hea seda uhkelt kaasa laulda.
2.b klass

Kui on väljas pime, kole
ja sul helkurit ei ole
aitab sind see imepuu.
Ole nähtav- võta üks
tühjaks jääda ei või oks!
Leiad maast, või kodus üle,
imepuule appi tule,
et siin kasvaks helkur uus!

Selline luuletus ripub kooli juures pihlaka küljes. Meie lubasime Eestile kinkida saja helkuriga puu. Ikka selleks, et tema lapsed liikluses nähtavad oleksid. Alates septembrist oleme puule helkureid riputanud. Täna (23.02. 2018) lisasime veel 40 helkurit. Kokku oleme riputanud puule üle 180 helkuri.
3. klass

Täpselt aasta tagasi lubas 4.a teha raamatu reisidest Eestis ja nüüdseks on raamat täielik. Meie raamat on 56 leheküljega, kõik leheküljed on täidetud Eesti erinevate paikadega, kus keegi käinud on. Meie raamatut saab lugeda “Kirjatargas” või kooli facebook’i lehel. Endale tellisime paberraamatu.
Veebiraamat: https://issuu.com/maiseller/docs/eesti100_lood.docx
4.a klass

 

Et üheskoos muuta Eestimaa puhtamaks, lubasime meie, 4.b klassi õpilased, koguda tühjaks põlenud alumiiniumist teeküünlaümbriseid, vähemalt 100 tükki õpilase kohta.
Oma lubaduse oleme mitmekordselt ületanud.
4.b klass

5.a ja 5.b klass:

4.a ja 4.b lubadus aasta tagasi kõlas nii:
Kirjutada  ja kujundada 100 luulerida meie ühistest tegemistest.
Sel aastal kogusid viiendikud uusi oskusi ning meie kingitus Eesti Vabariigile täienes.
Tulemus: 33 korda 5 ehk 100 + 65 teemantluuletuse rida meie tegemistest, mis kujundatud matemaatilises võtmes.
5.a ja 5.b klass

Meie lubadus Eestile oli kõndida terve klassi peale maha 100km ühisel matkal.
28. septembril käisime klassiga enda EV 100 lubadust täitmas. Käisime kogu klassiga (15 õpilast + õpetaja) igaüks maha ~6,5 kilomeetrit, kokku saime natuke üle 100km. Matk oli tore võimalus klassikaaslastega suhelda ja peale matka oli kõigil tuju hea.
6.a klass

6.b klassi poolt antud lubaduseks 2017 aasta kevadel oli, et meie kingituseks Eesti Vabariigi 100 sünnipäeval on heategu. Üheskoos otsustasime, et annetame klassiga heategevuseks 100 eurot. Ühiselt ja kiirelt tuli ka otsus, et raha soovime annetada vähiliidule.
Detsembris toimunud heategevuslikul jõululaadal, millest meie klass sajaprotsendiliselt osa võttis, õnnestus meil isetehtud maiustuste ja käsitöö müügiga koguda 120 eurot ja 18 senti.
23.veebruaril andis 6.b klass kogutud summa üle Pärnumaa Vähiühingu juhatajale Raja Lepikule.
6.b klass

 

7a lubas kinkida Eestile sünnipäevaks fotonäituse „100 pilti Eestimaast“. Terve aasta jooksul tegime kogu klassiga fotosid ning nüüdseks on fotonäitus kõigile vaatamiseks üleval. Näitusel on pilte kaunist Eestimaa loodusest, meie neljajalgsetest sõpradest, ajaloost ja inimestest. Väljapaneku alapealkirjad on inspireeritud laulusõnadest.
Näitus on üleval koolimaja uue osa teise korruse koridoris.
7.a klass

Aasta tagasi, kui olime veel 6. klassis, andsime lubaduse osaleda sajas pallimängus „Terve Eesti“ eest. Oma lubaduse täitsime juba möödunud aasta 3. aprilliks. Selleks ajaks olime osalenud 102-s pallimängus. Hetkel, teadaolevalt, oleme osalenud veel 683-s pallimängus. Seega oleme oma eesmärgi täitnud peaaegu 8-kordselt!
7.b klass

 

Meie, 8.a klass, andis eelmisel aastal lubaduse küpsetada vanavanemate päevaks 100 muffinit ja viia need kingituseks Kilingi- Nõmme hooldushaiglasse. Muffinid said kooli õppeköögis küpsetatud ja ka kohale toimetatud.
Meie teine lubadus, koostada pildigalerii meie lähedaste pildivaramust aastatel 1918 – 2018 on osaliselt täidetud, aga kuna juubeliaasta kestab, saame selle kindlasti valmis kooliaasta lõpuks.
8.a klass

 

Eelmisel aastal andis 8.b klass 3 lubadust vabariigi 100. sünnipäevaks.
1. Paremini õppida kui ei kunagi varem!
Selle tulemuse saame lõplikult teada kevadel, kuid esimesest trimestrit vaadates ei läinud see päris nii, nagu plaanitud oli. Aga me üritame ikka edasi.
2. Laseme kooli raadiost Eesti laule 100 päeva enne vabariigi sünnipäeva!
See läks üle kivide ja kändude, kuid me saime hakkama. Viimast laulu saab kuulata täna pärast aktust.
3. Teeme vabariigi teemalise tordi ja sööme selle ise ära!
Tort sai väga maitsev, isegi õpetajad said väikese tükikese.
8.b klass

9.a klassi lubadus oli jäädvustada 100 pilti meie klassi kunagistest ja ka praegustest tegemistest. Pilte on võimalik näha meie klassiruumis 206.
9.a klass

 

9.b klass lubas teha aasta jooksul kehalise kasvatuse tunni väliselt 100 tundi sporti.
Kõige rohkem panustasid meie klassist eesmärgi saavutamisse Lilit ja Armo kergejõustiku trennidega, Kardo lauatennisega, Sten ja Ragnar jalgpalliga ja klassijuhataja discgolfiga. Saime oma eesmärgi täidetud ja isegi ületatud.
9.b klass

 

 1. klass:
  Meie eelmise aasta lubadused:
  9.a klass:
  Tähistame Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva, tähistades selle aasta 100-ndat päeva.
  9.b klass:
  Kõnnime oma kodulinnas ja matkarajal 10000 kultuuriloolist sammu oma tervise ja teadmiste heaks.

On ootamatult kätte jõudnud veebruar 2018 ehk EV juubel.
Eelmise aasta 9.a klassist on meie kooli jäänud 7 õpilast ja 9.b klassist  5 õpilast. Meie 10. klass on nüüd taas kokku saanud ja ka juurde on tulnud 6 õpilast
Seega:
1) Otsustasime üllatuse kasuks, sest pidasime õigeks tähistada juubeliaastat siiski õigel ajal, mitte varem;
2) Peame ennast spordilembeliseks klassiks, seega me kõnnime iga päev.

Jäi siis üllatus – nagu öeldakse – parim kingitus on RAAMAT.
Seda me tegime. Meie raamat on nagu kroonika, mille nimi on MEIE JUUBELIKLASSID.
Raamat sisaldab õpiaste nimesid, klasse ja klassijuhatajaid, kes õppisid Kilingi-Nõmme Gümnaasiumis 2017/18 õppeaastal ehk EV juubeliaastal.
Raamatu teeb eriliseks see, et  siin pole ühtegi fotot ega paberkandjal kirjutatud nime. Kõik on tikitud!
10. klass

 

Eesti Vabariigi sajas sünnipäev ei ole ainult veebruari kuu üks päev. Seda tähistatakse ka enne ja pärast õiget tähtpäeva. Meie klass võttis eesmärgiks esindada oma klassi, kooli ja kogukonda erinevate tegude näol. Iga 11.klassi õpilane on praeguseks andnud oma panuse eesmärgi täitmiseks. Oleme osalenud võistlusel „Kaitse end, aita teisi“, liikusime koos Kilingi-Nõmme hooldekodu hoolealustega. Kogukonna heaks aitasime korraldada 2.veebruaril toimunud Saarde valla tänuürituse ning tänu Jõuluballi loteriile on nii mõnegi õpetaja kapis balli toetaja Kerdo meepurk. Lisaks eelnevale kavatseme kinkida oma kogutud patareid ja küünlaümbrised väikestele koolikaaslastele, et neid võidule aidata. Ees ootavad veel mitu põnevat ettevõtmist, mis on samuti seotud Eesti Vabariigi sajanda sünnipäevaga.
11. klass

Hea koolipere,
Esmalt üks Saarde mõistatus teile:
Mis on lihatõrike, kuldvits? Vastus on lihtne – see on meie lubadus Eesti Vabariik 100 sünnipäevaks ehk Sõrmus sõrmes.
Kured lähvad, kurjad ilmad. Haned lähvad, hallad maas. Luiged lähvad, lumi taga. Aeg lendab, aga aeg annab head nõu.
Üks on kindel mis kindel: Magavale kassile hiir suhu ei jookse ja põrsast kotis ei osteta.
Nii otsustasimegi: Üheksa korda mõõda, üks kord lõika.
Leidsime kuldsete kätega mehe, kelle tublidus ei tule tööta, osavus ei hooleta.
Hea töö tarvitab ka head aega.
Lõpp hea, kõik hea.
12. klass

Meie 69.lennu lubadus oli luua Eesti sajandaks juubeliks selle tähtpäeva vääriline tammepark. See sai täidetud eelmise aasta maikuus, kui neli aastat tagasi korjatud tammetõrudest sirgunud istikud loodusesse istutasime. Tammepark sai oma viimase lihvi kivi näol, mis sinna selle aasta 18.jaanuaril paigutati. Kindlasti ei jäta me tammesid hooletusse ja käime edaspidigi neid vaatamas ja kasvu jälgimas. Tammede istutamisega Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks saab igaüks jätta endast märgi oma riigi ajalukku.
69. lend


Kilingi-Nõmme Gümnaasiumis alustasime Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva ootuse aastaga.

Veebruaris palusime klassides arutleda teemal: „Kuidas meie klass tähistab järgneva 365 päeva jooksul Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva?“.

Eesti Vabariigi aastapäeva aktusel, 22. veebruaril, esitasid klassid vähemalt ühte ideed – kuidas klass järgneva aasta jooksul (24. veebruariks 2018) meie riigi sünnipäeva tähistab.

Püstitatud eesmärgid ja kohustused on:

1.a
Eesti juubeliks uurime,  kuidas endale nimed saime ja koostame raamatu.

1.b
Eesti 100. sünnipäeval oskame kõik peast laulda Eesti hümni.

2. klass
Meie klass paneb kooli juurde särama saja helkuri puu. Kellel helkurit ei ole, saab sealt võtta. Samuti saavad soovijad puu külge uusi helkureid riputada. Oleme säravad!

3.a
Meie klassi lapsed käivad tihti reisidel Eesti erinevates paikades. Paneme oma reisid kirja ja sellest tuleb raamat.

3.b
Hoiame jätkuvalt oma Eestimaa puhtana! Meie eesmärk on, et iga meie klassi õpilane koguks vähemalt 100 küünlaümbrist.

4.a ja 4.b  
4.a klass lubab koos 4.b klassiga Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks kirjutada valmis ja illustreerida 100 luulerida meie ühistest tegemistest.

5.a
Võtame ette matka, mille pikkus kõigi osalejate peale kokku on 100 km.

5.b
Meie klass panustab paremasse Eestisse ja annetab heategevusse 100 eurot.

6.a
6.a klass korraldab Eesti Vabariigi juubeli puhul fotonäituse “100 pilti Eestimaast”.

6.b
Osaleme aasta jooksul sajas pallimängutrennis!

7.a
Lubame vanavanemate päevaks küpsetada 100 muffinit ja viia need hooldekodusse ning koostada digitaalse fotogalerii “Meie klassi õpilaste pereliikmed läbi Eesti ajaloo”.

7.b
7.b klassi lubadused Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks on:
1.  järgmisel aastal õppida 100% paremini ja tõsta oma klassi keskmist taset;
2. Alates 100. päevast enne Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva laseme kooli raadiost eesti muusikat, vähemalt 1 lugu päevas;
3. 1 päev enne 100. sünnipäevale pühendatud aktust küpsetame klassiga koogi, mille järgmisel päeval ära sööme.

8.a
Jäädvustame 100 pildiga oma aasta tegemised.

8.b
Aasta jooksul teevad tüdrukud väljaspool kehalise tunde 100 tundi sporti ja poisid 100 tundi sporti.

9.a
Tähistame Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva, tähistades selle aasta 100-ndat päeva. Olge valmis üllatuseks!

9.b
EESTI algab KODUST. Kõnnime oma kodulinnas 10000 kultuuriloolist sammu oma tervise ja teadmiste heaks.

10. klass
10. klass tähistab Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva 20 heateoga oma kogukonna heaks, panustades sellesse ettevõtmisse viiekordset loovust, heatahtlikkust ja pühendumust.

11. klass
Sõrmus sümboliseerib katkematut ringjoont. Meie jaoks tähendab see sidet oma sõpradega, liitu oma kooliga ja ustavust oma riigile. 11. klass pühendab oma lõpusõrmuse Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale. Abiturientidena kanname auga sõrmust, milles saavad kokku 2 olulist numbrit: 70 ja 100.
Meie oleme Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi 70. lend ja Eesti Vabariik tähistab oma 100. juubelit.

12. klass
Sellel kevadel lõppeb meie Eesti 100-tamme projekt, mida alustasime 4 aastat tagasi üheksandas klassis. Praeguseks on tammed juba nii suured, et neid loodusse istutada. Mai kuus on meil plaanis rajada kodulinna tammepark 100 enda hoolitsetud tammedest. Kindlasti ei jäta me tammesid hooletusse ja käime vahel, ka peale kooli lõpetamist, neid vaatamas ja kasvu jälgimas. Tahame olla kindlad, et Eesti juubeliks valmib selle tähtpäeva vääriline tammepark. Tammede istutamisega Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks saab igaüks jätta endast märgi oma riigi ajalukku.