Eesti Vabariik 100

 

 

 


2. veebruaril toimus Saarde Valla Eesti Vabariigi 100. aastapäeva pidulik kontsert-aktus kooli aulas. Volikogu juhi Kadri-Aija Viik ja vallavanem Indrek Talts tervituste järel rõõmustasid kutsutuid Kilingi-Nõmme Lasteaed Krõll Jänkude rühma lapsed (juhendaja Kristiina Välja), Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi 1.-2. klassi ansambel ja 4.-5. klassi ansambel (juhendaja Mare Tallo), Surju Põhikooli rahvapilliansambel (juhendaja Tiia Hermann), Kilingi-Nõmme Muusikakooli flöödiduo Tuuli Marlen Järviste ja Berit Vahter (juhendaja Erika Tomson), Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi 3.-4. klassi, C segarühm ja 5.-10. klasside rahvatantsijad (juhendaja Eve Sinijärv) ning Liisi Koikson.

Fotod: Sigrid Absalon

Ligi 100 auväärse vallakodaniku tänusõnad pälvisid nii kauni aula kui eeskava eest esinejad ja korraldajad. Esinesid 87 Saarde valla last ja korraldustoimkonnas oli 26 inimest – SUURED tänusõnad kõigile!


22. veebruaril tähistas koolipere Eesti Vabariigi 100. aastapäeva tõrvikurongkäiguga. Kooli poolt  asetasid kimbu Saarde kihelkonna Vabadussõjas langenute mälestussamba jalamile Ellen Hale, Oliver Feliks Annast, Kärt Välja ja Kaimo Perillus.

Fotod: Margit Jaanson

Video: Eliise Mändmets


23. veebruaril toimunud aktusel tegid klassid kokkuvõtted enda poolt läinud aastal lubadust ja kingitustest Eesti Vabariigile 100. sünnipäevaks. Aasta tagasi Eesti Vabariigi 99. aastapäeva aktusel püstitasid klassid Eesti 100. sünnipäeva ootuses endale erinevad eesmärgid. Lubati parandada õppimistulemusi, tegeleda sportimisega, loominguga, heategevusega ja jäädvustada kaamerasilmaga oma tegemised ja ilus Eestimaa.
Aktusel tutvustasid klassid, kuidas lubaduste täitmine õnnestus.  6.b klassi lubaduseks oli annetada heategevuseks ning aktusel oligi neil võimalus oma klassiga kogutud panus anda üle Eesti Vähifondi esindajale.

Pidupäeva aktusel esinesid veel 1.- 2. klassi ansambel õpetaja Mare Tallo juhendamisel ja 1.- 2. klassi rahvatantsurühm õpetaja Eve Sinijärve juhendamisel.

Palju õnne, Eesti!


17. veebruaril toimunud Saarde valla kultuuri- ja spordirahva tunnustusüritusel pälvis kool 2017. aasta tegevustega järgmised tiitlid:

“Saarde valla 2017. a õnnestunuim spordisündmus” on 2. koolispordi mitmevõistlus ja 7. kolme koolimaja jooks Aitäh tegijatele! 29.09 kell 12.30 8. kolme koolimaja jooksu start! 😉

Saarde valla “Aasta vabatahtlik 2017” on Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi õpilaste erinevad tegevused tegevused hooldushaiglas. Aitäh tegijatele!

Saarde valla “Kultuuri tähtsündmus 2017” on Saarde valla 100 tamme salu rajamine. Aitäh tegijatele!Õppetöö

1. veebruaril võistlesid nutikad õpilased matemaatikaviktoriini Nuputa Pärnumaa piirkondliku voorus.
5.-6. klasside arvestuses tulid 13 võistkonna hulgas 4. kohale Anne-Mai Post, Markus Rätsep, Kaspar Vaikmaa ja Hedvig Annast (õpetajad Moonika Ringas ja Anne Aasamets).
7. klasside arvestuses saavutasid 8 võistkonna hulgas III koha Hanna Tali, Hans-Kristjan Raid ja Tuuli Marlen Järviste (õpetaja Anne Aasamets).

3. veebruaril toimus bioloogiaolümpiaadi Pärnumaa piirkondlik voor.
6. klasside arvestuses saavutas II koha Kaspar Vaikma (õpetaja Elli Altin) ja 8. klasside arvestuses samuti II koha Luule-Mai Reiman (õpetaja Urve Jõgi).

7. veebruaril toimunud Pärnumaa matemaatikaolümpiaadil oli tiheda konkurents ja meie õpilastest olid 7. klasside arvestuses esikümnes Hanna Tali, Johanna Tammist, Kristofer Robin Grün, 8. klasside arvestuses Karl-Martin Krapp, Gerrit Rattam ja Janek Mändmets ning 9. klasside arvestuses Helene Loorents ja Johannes-Aleksander Raid.

7. veebruaril olid 11. ja 12. klass Keskkonnainvesteeringute Keskuse toel õppekäigul Ida-Virumaal, Alutagusel.

10. veebruaril toimunud ajalooolümpiaadi Pärnumaa piirkondliku voorus saatis edu õpetaja Helle Berg õpilasi. 6. klasside arvestuses oli võidukas Kaspar Vaikma, 7. klasside arvestuses saavutas Hans Kristjan Raid II ja Gregor Kuru III koha ning gümnasistide teemavõidud said Triin Närep ja Martti Kollamaa.

13. veebruaril külastas 9.a klassi ajalootundi ERVITA SHOOTING CLUB-i laskeinstruktor C. Reiväli, kelle hobiks on ajaloo uurimine. Õpilased nägid relvi, millega sõditi Eesti pinnal II maailmasõja ajal. Lisaks kõneles külaline kohalikust Liivamäe lahingust ja oma vanaisa mälestustest II maailmasõjast.

13. veebruaril oli 8. ja 9. klasside, sh ka Surju Põhikooli, õpilastel võimalus kuulata elulist ja tõsist liiklusteemalist esitlust Märt Treierilt. Tarka pani mõtlema, rumal teeb viga liikluses endale ja teistele …

14. veebruaril oli õpilastel muusemiklassis võimalik kohtuda Pärnu harrastusajaloolase hr Helmut Aasamäega ning tutvuda tema näitusega Vabadussõja kohta.

16. veebruaril toimus koolis Keskkonnainvesteeringute Keskuse teabepäev, kus tutvustati uusi keskkonnateadlikkuse programmide võimalusi. Meede võimaldab meie lastele õppekäike kaugematesse paikadesse ja osaleda erinevates põnevates õppeprogrammides. Uute projektide esitamise tähtaeg 5. märts, seega on koolivaheajal projektide koostamisega tegemist piisavalt.

19. veebruaril toimunud vene luulekonkursist võtsid osa Marie Kielas 8.b klassist ja Emma Vill 10. klassist. Emma Vill pälvis luulekonkursil I koha. Pärast Paikuse põhikoolis toimunud üritust sõideti Pärnu Metsakalmistule, et süüdata kirjanik David Samoilovi haual küünal ning asetada lilled. Luulekonkursil I koha pälvinud Emma Vill esitas luuletaja kalmul uuesti talle võidu toonud luuletuse. Suur tänu õpetajatele Regina Arnemann ja Ly Kuningas, kes võiduka esituse ettevalmistamisele väga palju kaasa aitas.


Sport

2. veebruaril Kooliliiga võrkpallivõistlustel 6.-9. klassidele Häädemeestel saavutasid noormehed koosseisus Tõnis Hendrik Tallo, Karl Kielas, Markos Maidle, Henrik Tali, Rasmus Rist, Sander Statsenko II koha ja neiud koosseisus Tuuli-Marleen Järviste, Annika Vunk, Elisbeth Kask, Anette Lensment, Laura Lissete Vunk, Grethe Karoline Kaljaste, Eliise Mändmets, Hanna Tali, Sandra Kivimurru III koha. Lapsi juhendavad Sven Saarpere ja Ragnar Pähn ning võistlustel osalemist korraldab Toivo Tallo.

4. veebruaril Tartus toimunud talvisel sprindimitmevõistlusel saavutas Grethe Karoline Kaljaste II koha (treener Kuro Link).

6. veebruaril Miniliiga võrkpallivõistlustel 3.-6. klassidele Pärnu-Jaagupis saavutasid noormehed koosseisus Tõnis Hendrik Tallo, Caspar Pärn, Tauri Kovalevski, Marus Kaljur, Kris Aller Kusmin I ja neiud koosseisus Elisbeth Kask, Sandra Kivimurru, Laura Lissete Vunk, Grethe Karoline Kaljaste, Nora Pärn samuti I koha. Lapsi juhendavad Sven Saarpere ja Ragnar Pähn ning võistlustel osalemist korraldab Toivo Tallo.

10. veebruaril toimusid Pärnus Eesti koolide võistkondlikud meistrivõistlused kiirmales. 1.-6. klassi arvestuses osales 32 kooli ja Kilingi-Nõmme Gümaasium saavutas 11. koha! 🙂 Võistkonnas mängisid Henri Sireli, Dagne Oriehov, Anette Einmann ja Kerot Luhaäär.
7.-12. klassi seas saadi 10. koht 12 võistkonna hulgas ja üheks põhjuseks oli kolmekesi mängimine neljaliikmeliste võistkondade vastu ühe mängija haigestumise tõttu. Võistkonnas mängisid Randar Rätsep, Ragne Gromov ja Rauno Einmann. Maletajaid treenib Eiki Lehemets.

16. veebruaril toimus Pärnus spordimälumängu Bumberang maakondlik voor, mille kolm paremat meeskonda saavad õiguse osaleda Lääne regiooni võistlusel. Meie kooli esindus koosseisus Henrik Tali, Oskar Pärna, Madis-Markus Lind ja Tarmo Kovalevski saavutasid III koha ning nüüd tuleb pöialt hoida regiooni võistluse kordaminekuks.

19. veebruaril Abjas toimunud Valter Külveti mälestusvõistlustel kergejõustikus:

Greete-Liis Krapp 50m tõkkejooks I koht, 50m jooks II koht
Grethe Karoline Kaljaste 50m jooks I koht
Elmar Jefimov 50m jooks I koht
Laura-Liis Kaljur 50m jooks I koht
Tõnis Hendrik Tallo 50m jooks I koht
Sander Statsenko 50m jooks I koht, kõrgushüpe III koht
Markus Kaljur 50m jooks II koht
Nora Pärn 50m III koht
Kristofer Robin Grün 50m jooks III koht

Laste treener on Kuro Link


Huvitegevus

5. veebruaril said algklasside õpilased olla osalised kontserdil “Trollid kutsuvad loomaaeda”. Kaasaegse ja tümpsuva vahele ka midagi klassikalist 😉


8.-9. veebruaril toimusid B. G. Forseliuse Noortekogu ühise ettevõtmisena kultuuripäevad Viljandis, kus osalesid ka meie õpilased koos õpetaja Signe Vahtramäega.

13. veebruaril tähistasid 1.-4. klassid rahvakalendri tõsist sündmust – vastlapäeva ja sel aastal soosis liulaskmist isegi ilmataat 😉

14. veebruari sõbrapäeval pidasid suured meeles väikseid ja väiksed suuri sõpru. Seati end ühiselt pildile ning külakostiks viidi head ja paremat.

Veebruaris kogunes kahel korral grupp aktiivseid noori, keda oli toetamas ja nõustamas Pärnumaa noortevolikogu aktiiv. Õpilasesinduse väliselt tegutsevatele noortele on roheline tee – iga aktiivne noor on kodukohas vajalik!

22. veebruaril toimunud veerandilõpuviktoriinil särasid teadmistega Eesti kohta 8.b ja 11. klassi võistkonnad.


Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi huvitegevuse kohta saab pidevat teavet nii kooli kalenderist kui ka kooli avalikust grupist facebook’is


10 asja, mida teevad ainult õelad ja vastikud emad

Sa tead ise ka, et mõnikord on vaja olla kuri selleks, et lastest kasvaksid teisi austavad, viisakad ja normaalsed inimesed, kes ei pea ennast maailmanabaks.


Punapargi lahingu mälestuskivi taastamine ja taasavamine 1988. aastal

Fotod: Lembit Nõmm, erakogu