25.-26. novembril osales neli üheksandate klasside õpilast Pärnu maakonna karjäärilaagris Tori Põhikoolis.

Karjäärilaagris oli palju erinevaid, põnevaid tegevusi.

Rajaleidja tutvustas oma keskust ja töötajaid, toimusid õppekäigud kohalikesse ettevõtetesse: „Matogardi mullategu ja turismitalu Klaara-Manni“, „Laane Tallid ja Kelgukoerte kasvandus“ ning „Jõesuu Siidritalu ja Soomaa vee-ja saunakeskus“ (turism ja tootmine). Ettevõtted tutvustasid ennast ja oma alas olevaid erinevaid karjäärivõimalusi ja ameteid.

Õhtu jätkus töötubadega: „Minustki võib saada näitusekuraator!“, „Võib-olla hakkan  tantsutreeneriks!“ ja „Ehk sobin lavastajaks-näitejuhiks!“. Töötubade osa lõppes kolme rühma koondesitustega õpitust.

Päeva lõpetas palverännak Tori Põrgusse ja Öine Missa Tori Kirikus, kus kirikuõpetaja tutvustas oma ametit.

Laagri teist päeva alustas loeng „Noore tööleasuja persoonibränding“ ning pärast seda jätkusid töötoad: „Vahva on olla seebitegija!“, „Hakkan keemikuks!“ ja „Tore amet- teraapiakoerte koolitaja!“.
Laagri lõpetas õnneloos ja ühine tordisöömine.

karj_laager_2 karj_laager_1

Fotod: Laine Ülemante